Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ariva 200 HD poblém s HDMI

PetoNHL (9)|16.6.2012 21:59
seruste borci, mám taký problém už dlhšiu dobu že keď skúšam rozbehať Arivu 200 HD cez HDMI tak mi píše žiadny signál, skontrolujte kábel. kábel som teda skúšal aj iný, aj na iný HDMI port, tak isto som cez rovnaký kábel skúšal pripojiť na ten istý hdmi port na tv xbox a ono to šlo, na arive v poslednej dobe len tma a fičí to len cez scart(pritom sa mi to stalo už aj predtým a po pár hodinách OFF to išlo, potom po ďalšom zapnutí zase nie- teraz to už nejde vôbec nikdy). plno HD programov teda nevyužijem :( . stal sa už niekomu rovnaký problém, je riešiteľný, alebo môžem novú mašinu kupovať?... nepomohlo by napríklad rozobratie a prečistenie? či to nemá význam?
erik555 (776)|16.6.2012 22:36
[QUOTE=PetoNHL;413688]seruste borci, mám taký problém už dlhšiu dobu že keď skúšam rozbehať Arivu 200 HD cez HDMI tak mi píše žiadny signál, skontrolujte kábel. kábel som teda skúšal aj iný, aj na iný HDMI port, tak isto som cez rovnaký kábel skúšal pripojiť na ten istý hdmi port na tv xbox a ono to šlo, na arive v poslednej dobe len tma a fičí to len cez scart(pritom sa mi to stalo už aj predtým a po pár hodinách OFF to išlo, potom po ďalšom zapnutí zase nie- teraz to už nejde vôbec nikdy). plno HD programov teda nevyužijem :( . stal sa už niekomu rovnaký problém, je riešiteľný, alebo môžem novú mašinu kupovať?... nepomohlo by napríklad rozobratie a prečistenie? či to nemá význam?[/QUOTE]

Ariva 200 ma aj Komponent (cerveny, zeleny, modry video cinch)! Ak mas doma obycajny cinch kabel (Kompozit s audio cinchami, audio cinch kable atd.), tak si mozes pozerat aj HD programy, snad ti obraz bude vyhovovat. Samozrejme aj "zobrazovadlo" musi mat komponent vstup.
PetoNHL (9)|16.6.2012 23:23
dá sa teda komponent porovnať s HDMI v kvalite obrazu? lebo cez scart keď pustím CT4 Sport HD tak to je ešte horšie ako normálny non-HD kanál... :-O btw TV mám 127 cm plazmu Samsung
KamilZ (10277)|17.6.2012 07:16
Component nemůžeš s composit (SCART) vůbec srovnávat. Přes composit neprotlačíš HD, to se downscaluje na standardní PAL 720x576. Component ho přenese (podporuje i 1080p). Porovnání HDMI a component je trošku na flame :-). Já zastávám názor, že HDMI je z principu lepší, protože nedochází ke konverzi na analog a zpět. Rozdíl nebude ale drastický, hodně záleží na zařízeních na obou stranách, tam se pozná kvalita převodníků. Promárně bych se snažil rozběhnout HDMI. Zkoušel jsi jiný kabel?

Pokud použiješ komponent, tak musíš ještě vyřešit zvuk, protože ho nepřenáší (na rozdíl od SCART).

PetoNHL (9)|17.6.2012 10:39
tak satelitný prijímač je Ariva 200HD a TV je Samsung PS50C550 Full HD Plasma 50"(127cm). idem si práve kúpiť komponent kábel a tiež žltý a červený kábel na zvuk a uvidíme čo to povie. :)
KamilZ (10277)|17.6.2012 11:32
[QUOTE=PetoNHL;413709]tiež žltý a červený kábel na zvuk[/QUOTE]
Jaký koupíš kabel je jedno, ale zvuk je v bílé a červené. Žlutá je kompozit video.
erik555 (776)|17.6.2012 14:03
[QUOTE=PetoNHL;413709]tak satelitný prijímač je Ariva 200HD a TV je Samsung PS50C550 Full HD Plasma 50"(127cm). idem si práve kúpiť komponent kábel a tiež žltý a červený kábel na zvuk a uvidíme čo to povie. :)[/QUOTE]
To sa ti doma "nevalaju" nejake cinch kable (kompozit, audio)? Kludne mozes pouzit aj tie v roznej kombinacii, hlavne aby sedeli farby vystupu (A200) so vstupom (TV). Farba na kabli nie je podstatna :D Na A200 aj pri komponente nastavit YUV, ako pri HDMI.
PetoNHL (9)|17.6.2012 17:12
jj, som sa pomýlil :D myslel som biely a červený a nie žltý... no tak stálo ma to dokopy 15€ ale oplatilo sa, oprava mimo záruky by stála minimálne 35€ a nový stroj(šiel by som asi do A202E) ten by stál okolo 60€... takže, ĎAKUJEM pekne za rady, fakt to pomohlo :)
losos (2977)|17.6.2012 19:09
Pokud již nemáš Arivu v záruce, tak ji otevři a omrkni to okolo toho HDMI konektoru, atd...
Dagy2 (3153)|17.6.2012 19:49
je to studený spoj tak ako píše losos....
PetoNHL (9)|17.6.2012 20:01
s pájkovačkou niesom moc kamarát... a zdá sa mi že SD programy idú v lepšom obraze ako cez HDMI išli predtým :) takže spokojnosť z mojej strany je celkom veľká ;)
rekviem (1)|6.5.2014 21:23
Zdravím všechny. Mám Arivu 200 od roku 2010 a dvakrát jsem ji musel posílat na reklamaci v záruce, že přestal fungovat HDMI výstup. Vždy to šlo asi nějak do Polska a zřejmě vyměnili board (což se už teď ale nedozvím), každopádně přelepili vždy vzadu sériové číslo a poslali nový přístroj s tím, že to opravili. Kdyby přiznali, že mi dali nový přístroj, běžela by mu nová dvou letá záruka - což samozřejmě žádný prodejce nechce. Prostě napsali do výsledku reklamace - opraveno. Opět po 4 letech, po třetí přestal hdmi výstup fungovat - prostě na TV se objeví není signál. Celkem mě to namýchlo a už jsem se díval po nějakém novém přijímači. Naštěstí mě napadlo napsat Polákům do jejich technické podpory email, co stím. Asi po 10 dnech jsem se dočkal odpovědi a to, že mám pouze přehrát firmware na aktuální nejnovější ver. V2.18B8. Doposud jsem měl v přijímači ver. V2.15B5 a ejhle opravdu to pomohlo. Takže řeší to nový soft, žádný studený spoj. P.S.: dokonce než jsem po druhé poslal přístroj na reklamaci, nechal jsem si poslat z Farnellu obvod NXP IP4776CZ38, který by měl HDMI výstup řídit, vyměnil ho, ale ani to tenkrát nepomohlo, takže závěrem můžu jen poznamenat, že to naštěstí opravili softwarově.