Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 23

Téma: převod starých 8mm filmu na digitální avi

Nováček Avatar uživatele isdavid
    Registrace
    Jan 2005

Máte někdo zkušenost s převodem starého filmu (8mm) do PC a následně do AVI..?
    Zkoušel jsem to klasicky... promítačka a perličkové plátno.. a stahoval videokamerou. Bohužel rozdíl rychlosti 16 obr. u filmu a 25obr. u kamery způsobilo pulsování obrazu v avi, maltézká clona je prostě někde vidět a obraz ve výsledku tmavne a zesvětluje.....
    Zkoušel jsem promítat 24obr. ale pohyby jsou spíše jak z grotesky. Jinak pulsovalo to skoro stejně. Jelikož se jedná o staré filmy tak zhruba z 60let a nechtěl bych o to přijít, zná někdo nějaký lepší postup ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele Pitomec
    Registrace
    Mar 2004

Nechat si to někde přepsat u profíků.

Registrace
    Jan 2005

je toho pár kilometrů
    a samozřejmě nesestříhaného
    a všechno zase uchovat nemusím jen zajímavé věci a to mi nikdo dělat nebude

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Pokud je to jednorázově pár filmů, tak jak radí Pitomec, v domácích podmínkách je to o ničem. Jinak musíš donutit promítačku na 25fps a pak s tím něco udělat.

Registrace
    Jan 2005

promítačka má nastavení 16/24 (mechanické) a jinak měnit nejde

Registrace
    Jan 2005

tohle jsem našel na slovenském webu:
    Chcel by som poznat definiciu toho profesionala na prevod 8mm na DVD. Myslim ze u profesionala, co to aj robi na profeionalnom zariadeni by sme ani jeden co sme tu nedokazali zaplatit napr. 2 hod 8mm materialu. /zatial nepoznam toho, kto by investoval do takehoto zariadenia 300litrov na S8 a 300litrov na N8 a to minimalne./Tzv . profesionalov je v oboch republikach ako maku. Niekto sa vyhlasuje za profika co ma Meolux a este nebodaj jedno drapakovy, nejaku dig. kameru a hranol od Hama cca. za 4tis. pripadne matnicu a pri diskusii nevie ani ako odstranit blikanie. Takze pozor na "profikov". a hlavne ich ceny. Vsetci co to robia su teda ameteri, s lepsim pripadne horsim vysledkom.

Je tu pořád Avatar uživatele Modena
    Registrace
    Feb 2005

Někde jsem zahlédl scaner, co má automat. navíječku ! Políčko podle rychlosti PC v barvě cca 15s, ČB cca 10s - tzn. v domácích podmínkách úkol pro běžné PC asi na 7 měsíců za hodinový film . . .

Jak říkají kolegové - nechat si to převést od profíků je NEZAPLATITELNÉ ! ! !

Je tu pravidelně Avatar uživatele BOBA
    Registrace
    May 2004

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

Můj osobní názor je ten, že skuteční profici přepis úzkých filmů (N8,S8,16) provádí na speciálním zařízení prostřednictvím tzv. vzdušného obrazu a přesné synhronizace zdroje s nahrávacím zařízením. Pokud vím, tak se to provádělo (nobo snad i provádí?) svého času pouze v laboratořích na Barandově. Většina všech přepisů se provádí i u "profiků" buď přední nebo zadní projekcí prostřednictvím projektoru s měnitelnými otáčkami a v lepším případě ještě se synchronizací nahrávacího elektronického zařízení. Na filmy N8 a S8 je v tuzemských podmínkách nejlepší projektor MeosDuo s plynule měnitelnými otáčkami. Film by měl být promítán frekvencí 16,6 obr/sec. což odpovídá vztahu 50 (2x25 půlsnímků)/3 (3 listy rotační clony filmového projektoru). Při této frekvenci a dokanale zaostřeném obrazu na matnici nebo na matné (!!) bílé ploše se dájí docílit docela přijatelné výsledky. Že to tak dělají i "profici" svědčí má osobní zkušenost, když před lety část mého amatérského S8 filmu, kde byly svým způsobem unikátní záběry, takto přepisovali pro jeden dokument pro Brněnskou televizi (jednalo se o Olomoucký orloj).

Je tu pořád Avatar uživatele Krtek
    Registrace
    Mar 2004

IS David: To neřeš. Napiš mi SZ a domluvíme se. Já tohle dělám už 8 let.

Je tu pořád Avatar uživatele Krtek
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Modena
    Někde jsem zahlédl scaner, co má automat. navíječku ! Políčko podle rychlosti PC v barvě cca 15s, ČB cca 10s - tzn. v domácích podmínkách úkol pro běžné PC asi na 7 měsíců za hodinový film . . .

Jak říkají kolegové - nechat si to převést od profíků je NEZAPLATITELNÉ ! ! !
    Co znamená slovo "Nezaplatitelné" ??? Je fakt, že je to dost drbačka. Filmy se musí ošetřit a většina slepek opravit, aby se to neškubalo. Taky v těch filmech je velice často i sláma z půdy a pod. Žárovky už taky neseženeš. Já je vozím z Německa a jedna mě vyjde skoro na 1000 kč.
    Další věc je ta, že je už jen velice málo lidí co tohle dělají a co mají ochotu se tímto vůbec zabývat. Znám jen 6 lidí v ČR co se tímto a filmem vůbec zabývají vč. mě.
    Pak je ještě řešení Ateliéry Bonton Zlín. Tam Ti to taky přepíšou. Vezmou si 700 za hodinu práce, a pokud to není zakázka alespoň za 20 tis. tak se tím vůbec nezabývají.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tento problém jsem vyřešil takto: Kamera zásadně VHS /dv se neosvědčila/ ,promítačka Meolux nastavená na 25 snímků, Promítat na kanceléřský bílý papír A4. Vzdálenost pronítačky od papíru si 35 - 30 cm, tak aby kamera se na stativu zaostřila. Nutno vzdálenost a uhel vyskoušet. Tímto způsobem zpracovávám, ke spokojenosti známích množství filmů. V PC je nutno zadat formát MPEG2. Lojza.

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2009

Mně to přepsal (8mm na DVD) chlapík v Kroměříži a jsem spokojen.

Apropos: Nevíte, jestli se dají ty 8mmm pásky ještě někde koupit? Kameru mám,ale ne materiál, na který bych točil...

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2006

Citace Původně odesláno od Dalko Zobrazit příspěvek

Apropos: Nevíte, jestli se dají ty 8mmm pásky ještě někde koupit? Kameru mám,ale ne materiál, na který bych točil...
    ČB inverzi i nadále vyrábí FOMA, ale už ji sama nevolá http://www.foma.cz/foma/dokumenty/Ho...?novinkaid=141
    Pro barvu je nejjednodušší asi Kodak v Německu. U těch osmiček bývá většinou vyvolání (do roka od koupě) už v ceně materiálu + poštovné.
    Nabídka Kodaku:
    http://motion.kodak.com/DE/de/motion...er_8/index.htm
    je tam i vyhledávání laboratoří a prodejců.
    Co koukám, tak 7,5 špulka bervné inverze Super 8 je kolem 30 Eur (včetně toho volání). http://www.kahlfilm.de/content.php?nav=21&productid=90

Jestli se tomu věnují i jiné firmy (Agfa apod.) to nevím.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Dalko Zobrazit příspěvek
    V Čechách se dá Kodak koupit tady:
    http://e-shop.film1635.cz/katalog/su...ilmy/index.php

Druhou možností je Šnekův obchod:
    http://foto-filmy.milovice.net/?super8-filmy,22
    Je to Čech, trvale žijící v Anglii, takže obchod má sídlo tam, ale psaný je v češtině.
    Mimochodem, zkus Temnou komoru. Je určitě lepší, ptát se na tyhle věci lidí kteří na osmičku opravdu točí, než těchto digitálních pohanů.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Převod 8 mm filmu do počítače
    Od Keruvaj v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 15
    Poslední příspěvek: 03-10-2017, 07:37
  2. Převod HD filmu z kontejneru .mkv do .wmv HD 5.1
    Od romiis v sekci Úpravy, ripping a ochrany
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 19-05-2008, 21:23
  3. Převod z 8mm filmů
    Od budulo v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 28-12-2006, 09:27
  4. Převod DVD Filmu s DTS na Film s DD5.1
    Od PcBuh v sekci Editace audia
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 21-12-2004, 14:20
  5. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 20-12-2004, 18:45