Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic LCD 2012 - E5, ET5, ET50, DT50, WT50

tdlmarek (1566)|16.6.2012 18:34
Zdravím. Se zájmem jsem sledoval vedlejší thread o letošních plazmách a tak mě překvapilo, že jsem nenašel jeho alternativu pro LCD. Rozhodl jsem se proto omezenou verzi založit sám, je to můj první příspěvek zde na fóru, tak snad neporušuji žádné zavedené zvyklosti.

Motivuje mě hlavně můj aktuální výběr/plánovaný nákup TV, proto bych na závěr rád položil i několik otázek, snad mi nějaké komentáře pomohou v rozhodování. Ale protože jsem strávil poměrně dost času pročítáním nejrůznějších článků na webu, nechci pouze zakládat klasický thread typu "pomožte mi vybrat TV", ale rád bych se o získaný přehled také podělil s ostatními. Třeba to někomu přijde vhod při jeho vlastním nákupu. Pokud bych někde uvedl chybnou informaci, samozřejmě ocením případné upozornění.


Jak naznačuje titulek, rád bych mluvil hlavně o několika modelových řadách označovaných Panasonicem jako "mid-range", cenově zhruba odpovídají hojně diskutované plazmě ST50 a alespoň pro mě tak představují její LCD alternativu. Jedná se o modely s označením "E", tedy E5, ET5 a ET50. Na zahraničních webech se dá narazit i na E50 (E5 s lepším panelem), která se ale v Evropě bohužel neprodává a prodávat nebude (alespoň to mi e-mailem odpovědělo české zastoupení Panasonicu). Pro zajímavost ještě uvedu, že podle mých zjištěních ET50 pro změnu zase není k dispozici na americkém trhu - většina článků ji nezmiňuje a google na verzi s prefixem "TC" nevrátí žádné rozumné výsledky.

E5, ET5 a E50 navzdory podobnému označení nemají téměř nic společného, základním dělením (2D vs. 3D apod.) paradoxně patří do různých skupin. Základní charakteristika pro všechny tři řady je zhruba následující:
- 1080p IPS panel s LED podsvícením
- polo-lesklá úprava obrazovky - "Clear Panel"
- backlight scanning
- ... a to je vlastně všechno

A teď k vlastnostem, které tvoří právě ony rozdíly:

E5
- nejlepší z 2D televizí, na rozdíl od nižších řad má 1080p, clear panel a backlight scanning
- 150 Hz backlight scanning
- lesklý černý design, kolem rámečku je ještě stříbrno-průhledný proužek (podobný jako má plazma DT50)

ET5
- jediná televize s pasivním 3D (přiložené brýle)
- 300 Hz backlight scanning
- lesklý šedo-stříbrný design, stejný jako E5, jenom v jiné barvě (opět analogie s plazmami, v tomto případě ST50. Je zajímavé, že u LCD Panasonic pořadí šedá -> černá otočil)
- webový prohlížeč

ET50
- aktivní 3D (brýle nejsou součástí balení)
- 800 Hz backlight scanning
- nový tenký stříbrný design, stejný jako má vyšší řada DT50
- webový prohlížeč
- nahrávání na HDD

Nějaké recenze:
E5: techradar.com
ET5: avforums.com
ET50: avforums.com


- - - - doplněno - - - -

A teď bych rád přešel k části "pomožte mi vybrat TV". Řídil jsem se myšlenkou "až vyrostu, koupím si plazmu od Panasonicu" a pozorně jsem proto sledoval vedlejší diskuzi o letošní řadě a pokukoval po ST50. Vesměs nadšené hodnocení recenzí tu snad nemusím opakovat. Nakonec jsem ale narazil na několik "ale", které moji volbu poněkud zpochybnily. Vadí mi zejména:
- Blikání. Četl jsem o tom zde na fóru, byl jsem si plazmy prohlédnout na živo a ten obraz prostě bliká. Vidím to a rozčiluje mě to :( A to nechci ani pomyslet na to, jak to vypadá v 24p režimu, jak naznačuje tahle diskuze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30892-panasonic-vs-samsung
- Bzučení. Měl jsem radost, že letošní plazmy už jsou konečně chlazeny pasivně, ale různé komentáře o bzučení mi radost zase zkazily. Nemám trpělivost na to TV opakovaně vracet, dokud nenarazím na nebzučící kus.
- Vypalování obrazu. Nejdřív jsem to vůbec neřešil, ale ve vedlejším vedlejší threadu se začaly objevovat reální zkušenosti a logu zůstávajícím v obraze. Podobně jako v případě bzučení - TV bych rád používal, ne ztrácel čas výměnami za jiný kus a ručními pokusy o čištění vypáleného loga.

Začal jsem tedy pokukovat i po LCD v podobné cenové kategorii, protože nemám zas až takové nároky na kvalitu obrazu (naopak bzučící trafo by mi zážitek zkazilo spolehlivě). Nakonec se mi asi nejvíce zamlouvá 47" verze řady E5 - hodnocení jsou vesměs pozitivní, líbí se mi design, příznivá cena. Aktuálně tak už jenom řeším, jestli jsou vyšší řady "E" lepší skutečně jenom možností 3D a multimedálními funkcemi. Ani jedno z toho mě totiž nezajímá, tak nevidím důvod si za to připlácet. Pokud by ale ET5 nebo ET50 měla lepší i 2D obraz, potom by tu ten důvod už byl.

Jediný tabulkový rozdíl je úroveň backlight scanning. Takže stežejní otázka tohodle příspěvku je, zda by se někdo mohl podělit o svůj názor na reálný rozdíl mezi 150 Hz a 300 Hz resp. 800 Hz. Druhá otázka je více obecná - mají LCD nějaké další typické negativní vlastnosti (podobné, co jsem zmínil u plazem), které jsem mohl opomenout? S horší kvalitou obrazu, zejména podáním černé počítám. Co např. přehrávání 24p, je tu nějaký podobný problém, jako mají plazmy?

Na závěr ještě krátký souhrn využití TV:
- Především přehrávání filmů, předpokládám, že bych měl chtít 24p (reálnou zkušenosti zatím nemám), naopak na telenovely (IFC) koukat nehodlám.
- Provoz ve stylu domácího kina - tzn. zatemněná místnost, perfektní pozice diváka, atd. Zkrátka to není rodinná televize do prosvětleného obýváku.
- 3D, webové a multimedální funkce mě nezajímají.
Pavell007 (790)|16.6.2012 19:44
Tam bych viděl největší problém v tom "Provoz ve stylu domácího kina - tzn. zatemněná místnost, perfektní pozice diváka" V tomhle režimu (i když píšeš, že počítáš s horší černou atd), tě to může opravdu nemile překvapit, fakt si to zkus na vlastní oči, nebo případně objednej přes net, abys to mohl do 14 dnů když tak vrátit-mluvím z vlastní zkušenosti, vyměnil jsem cfl za ledku a šla za týden pryč. Jinak při výběru dávej pozor na scény, kdy se pohybuje kamera-sleduj drobné věci v pozadí, jak moc se budou nebo nebudou rozmazávat. Typický neduh lcd tv je tan, že jakmile kamera statická, je to perfektně ostrý, ale v okamžiku, kdy kamera švenkuje, tak se ostrost ztratí. Dále sledovat chování tv při tmavých scénách, jestli to výrobce neošulil tak, že sice máš super černou, ale za cenu, že tv ztlumí podsvětlení a ty tam vidíš polovinu věcí-ale zase máš černou :) Tohle všechno je na plazmách lepší, nemluvě o podání pleťovek.
KamilZ (10277)|16.6.2012 19:54
U LCD je "problém" 24p také, viz např. diskuze ve vedlejším vláknu LG. Ve Tvém výběru mají ET5 a ET50 spec. režim (24p Smooth Film), prorovnej. Já osobně neposoudím, nakolik je to marketingová věc a nakolik je to opravdu poznat. Ještě mrkni zde.

K "vylepšovátkám": to máš těžké. Někdo je vypíná, někdo na ně nedá dopustit. Já zastávám názor, že u LCD je důležité mít rychlý panel (100Hz+) a 2x CMR (200Hz+). E5 bych podle 150Hz backlight tipoval jen na 50Hz panel. ET5 podle 150Hz BS netuším, kde zařadit (tipuji 50Hz). Kdybych byl na Tvém místě a chtěl Panasonic, tak bych šel do ET5. Ale pro Tebe mají jednu nevýhodu - píšeš, že budeš sledovat v zatemnělé místnosti, tam by se Ti hodila zřejmě spíš TV s lesklou obrazovkou, tenhle Panasonic má IPS matnou. Matné IPS panely jsou zase lepší do běžného prostředí a mají i velké pozorovací úhly (což Tebe za ideálních podmínek ale netrápí).

Pokud bys netrval na Panasonicu, zkus se ještě mrknout na SHARP a Toshibu. Přehlédl jsem, nebo neuvádíš rozměr?
tdlmarek (1566)|16.6.2012 20:48
Díky za reakce. Vezmu to postupně:
[QUOTE=Pavell007;413670]mluvím z vlastní zkušenosti, vyměnil jsem cfl za ledku a šla za týden pryč.[/QUOTE]
Tohle mě dost zarazilo. Chceš tím naznačit, že LED je na tom (vybledlé barvy, horší černá, ...) hůř než CCFL? Tak tohle jsem netušil - předpokládal jsem, že když budu upgrafovat ze své starověké TX-32LMD70F, tak kvalita obrazu navzdory limitům LCD může jít jenom nahoru (novější technologie a všechno).

[QUOTE=Pavell007;413670]Jinak při výběru dávej pozor na scény, kdy se pohybuje kamera-sleduj drobné věci v pozadí, jak moc se budou nebo nebudou rozmazávat. Typický neduh lcd tv je tan, že jakmile kamera statická, je to perfektně ostrý, ale v okamžiku, kdy kamera švenkuje, tak se ostrost ztratí. Dále sledovat chování tv při tmavých scénách, jestli to výrobce neošulil tak, že sice máš super černou, ale za cenu, že tv ztlumí podsvětlení a ty tam vidíš polovinu věcí-ale zase máš černou :) Tohle všechno je na plazmách lepší, nemluvě o podání pleťovek.[/QUOTE]
Díky, budu na to pamatovat.


[QUOTE=KamilZ;413672]U LCD je "problém" 24p také, viz např. diskuze ve vedlejším vláknu LG. Ve Tvém výběru mají ET5 a ET50 spec. režim (24p Smooth Film), prorovnej. Já osobně neposoudím, nakolik je to marketingová věc a nakolik je to opravdu poznat. Ještě mrkni zde.[/QUOTE]
Že i LCD trpí nejrůznějšími obtížemi při 24p je nepříjemné, ale užitečné zjištění. Zkusím se na to zaměřit. Jinak recenzi jsem přidal do přehledu a je přesně v tom duchu, jak většina co jsem četl - tzn. že televize je to v podstatě dobrá, ale neohromí a obraz je prostě ... LCD.

[QUOTE=KamilZ;413672]K "vylepšovátkám": to máš těžké. Někdo je vypíná, někdo na ně nedá dopustit. Já zastávám názor, že u LCD je důležité mít rychlý panel (100Hz+) a 2x CMR (200Hz+). E5 bych podle 150Hz backlight tipoval jen na 50Hz panel. ET5 podle 150Hz BS netuším, kde zařadit (tipuji 50Hz). Kdybych byl na Tvém místě a chtěl Panasonic, tak bych šel do ET5. Ale pro Tebe mají jednu nevýhodu - píšeš, že budeš sledovat v zatemnělé místnosti, tam by se Ti hodila zřejmě spíš TV s lesklou obrazovkou, tenhle Panasonic má IPS matnou. Matné IPS panely jsou zase lepší do běžného prostředí a mají i velké pozorovací úhly (což Tebe za ideálních podmínek ale netrápí).[/QUOTE]
Přiznám se, že jsem si o tomhle moc informací nehledal (jak jsem říkal, o 3D mi nejde). Ale nemusí mít panel podporující 3D dvojnásobou obnovovací frekvenci? Mám i dojem, že jsem kdesi na webu četl (už to asi nedohledám), že zatímco E5 má 50 Hz panel, ET5 jede na 100 Hz. Pokud budeme předpokládat, že obě televize používají 3x BS, tak dostaneme těch tabulkových 150 a 300 Hz. Tohle je přesně jedna z těch věcí, co mě zajímala - myšlenková úvaha, že na ET5 mě sice 3D nezajímá, ale protože 3D podporuje, tak má 100 HZ panel a tím pádem je schopná lépe zobrazit 2D.

Co se týče povrchu panelu, tak tyhle střední a vyšší řady by právě měly mít už "clear panel", tzn. polo-lesklou obrazovku. Zase je otázka, do jaké míry je to jenom marketing Panasonicu. Ale četl jsem (negativní) komentáře uživatelů, kteří si právě na lesklou obrazovku stěžovali. Pro mě by to byla naopak výhoda - za předpokladu, že lesklá obrazovka obraz skutečně vylepšuje, ale minimálně u mého notebooku to tak opravdu je.

[QUOTE=KamilZ;413672]Pokud bys netrval na Panasonicu, zkus se ještě mrknout na SHARP a Toshibu. Přehlédl jsem, nebo neuvádíš rozměr?[/QUOTE]
U Panasonicu bych zůstal rád. TV nepotřebuji zas až tak nutně, takže i tyhle iracionální důvodu u mě hrajou nezanedbatelnou roli. Značka je mi sympatická, líbí se mi design, struktura menu, manuály, ovladač ... a především mám ostatní zařízení buď také Panasonic, nebo VIERA Link compatible (Onkyo receiver). Na tuhle funkci jsem si celkem zvykl a u nové TV (u které by tlačítka na DO pro ovládání přehrávače snad měla fungovat i s blu-ray, nejen s dvd jako u mé současné TV) bych strašně rád vyzkoušel experiment s přesunutím blu-ray přehrávače do jiné místnosti, abych se zbavil rušivého zvuku při přehrávání některých disků.

Doplnění: Tak jsem zkusil trochu prohledat web a zjistil jsem, že Viera Link (tedy CEC) by snad mělo fungovat i napříč značkami. Žil jsem v domění, že značky mají nejen vlastní marketingové označení, ale i vlastní implementaci. Pokud by ale např. Toshiba TV byla schopná posílat příkazy Onkyo receiveru a Panasonic přehrávači, tak to do výběru vnáší nové možnosti. Nějaké zkušenosti s tímhle?

S úhlopříčkou jsem se odpíchl od dostupných "plazmových" 50", takže zde uvažuju hlavně o 47". Větší by klidně mohla být, ale už tam neúměrně narůstá cena. Menší ... dovedu si představit, že namísto větší úhlopříčky zvolím vyšší řadu a vyřeším tak některé problémy s obrazem. U plazem to ale pokud vím takhle nefunguje (blikají všechny) a s LCD to zatím vypadá podobně.
KamilZ (10277)|16.6.2012 21:27
K rychlosti panelů - upsal jsem se, podle mě má E5 50Hz, ET5 100Hz panel (případně může mít E5 také 100Hz panel, ale řízení jen 50Hz). Ale opravdu to jsou dohady, nemáme šanci to zjistit. Dvojnásobnou frekvenci panelu potřebuješ na aktivní 3D, ne na pasivní (mimo pasivní LG s jejich 1080i), takže i ET5 by si teoreticky vystačila s 50 Hz. Zlí jazykové (a odpůrci pasivního 3D) tvrdí, že pasivní 3D vzniklo, aby mohli výrobci lépe prodat pomalé panely :-)

Většina uživatelů si na lesklou obrazovku ztěžuje kvůli odleskům, což není Tvůj problém a naopak chválí lepší černou a celkově kontrast.

CEC mezi značkami je vždy trochu sázka do loterie, tohle záleží model od modelu. Teoreticky by to fungovat mělo. Mrkni se zde, ale spíš pro pochopení principu, je to 3 roky staré, stav se změnil k lepšímu.
Pavell007 (790)|16.6.2012 21:55
tdlmarek-no já měl před tou druhou nejvyšší řadou LED roku 2011, top cfl lcd C řady, což je rok 2010. Ty televize měly stejný panel, lišily se jen tím led pokrokem-no a já osobně jsem z toho, kam se to posunulo, byl dost zklamanej. Flekatý podsvícení-byly to 46palcovky, když ses díval na HD kino ze dvou metrů, tak všechny rohy už nebyly tak skvěle černý, ale šedý, furt v tom obrazu podle světlosti scény se něco jakoby přenastavovalo, jak tv používala autodimming, aby aspoň trochu zakryla to strašný podvícení, nebyl jsem schopnej to vyladit, ten kontrast byl evidentně na úkor ztráty detailů v tmavých scénách, i ty barvy byly takový jako tvrdý, nebo jak to říct... Daroval jsem tu cfl k narozeninám s tím, že spojím příjemné s užitečným a udělám si radost novou tv za 36 000 kč, ale po tom prvotním wow efektu, který člověk má třeba ve dne, když je světlá místnost, tak každým dnem mě to sralo víc a víc... Ale pokud ty máš nějaký prehistorický lcd, tak to pokrok určitě bude, ale prostě nedej na první dojem. Podle mě bohužel zvítězil marketing ohledně designu nad kvalitou obrazu.
HunterGtNet (148)|16.6.2012 23:02
Jsem majitelem Panasonic 47ET5E a nemozu na nic stezovat prechazel jsem ze samsunga 40A686 3,5 roku starej . S 24p zadny problemy nejsou
Akulla (71)|17.6.2012 14:55
A co alternativa v podobe TV od znacky Sony? vyber nemaji moc velkej, ale z toho usuzuji, ze kvalitou by mohli byt jinde, nez treba u konkurence, pri zdejsim kvizu na otazku, kterou televizi byste si poridili, nejvice hlasu ma plazma panasonic a lcd samsung, je kvalita Samsungu teda take na dobre urovni? Nebo je proste o dost levnejsi a proto je pro lidi tak lakavy.
http://www.alza.cz/40-sony-bravia-kdl-46ex721-d267879.htm
Sony ovsem od Panasonicu nema IPS panel ( nevim jak je to s televizema, ale u pc monitoru ten IPS je hodne znat, v porovnani s beznymi TN panely, ale tady samozrejme muze jit o neco jineho, prece je to televize, a ne monitor ze)
A taktez jsem se chtel zeptat mistich stangastu, ktera LCD TV ma podle vas nejlepsi kvalitu obrazu ve 2D v uhlopricce 116cm (46"). Vynechame jakekoliv smart funkce, internet a podobne zbytecnosti (no pro nekoho mozna ne) Jde mi teda ciste o kvalitu obrazu a schopnost naprosto plynule prehrat filmy v BD Remux kvalite. Rekneme v rozumne cene 20-25K? A o kolik procent zaostava za plazmou, je ten rozdil naprosto propastny, treba v podobe dvakrat lepsiho obrazu? Ze zdejsich prispevku mam uplne jasno, ze z plazem v podobne cenove relaci je nejlepsi panasonic P50ST50E a samsung PS51E6500, Jak je to ovsem u LCD?
tdlmarek (1566)|17.6.2012 16:44
Už jsem začal trochu rozšiřovat záběr a zkoumat i nabídku jiných značek. Momentálně mě velmi zaujala plazma PS51E6500 od Samsungu. Obrazově by na tom měla být velmi dobře (srovnatelná s ST50), ale podle místních ohlasů řeší nejzásadnější nedostatky panasonicu - určitě blikání a snad i potenciální bzučení. Designově se mi podle obrázků líbí, cena je docela sympatická (za podobný pěníz jako ET5 o něco větší úhlopříčka) a existuje šance, že i to CEC fungovat bude.
HunterGtNet (148)|17.6.2012 18:44
ja se rozhodoval taky mezi plazmou a LED a vyhrala led jen díky spotrebe 80w versus Samsung PS51E6500 Typical Power Consumption 186w . Pri najezdu 6800hodin za 3,5roku na stare tv . ozelim horsi pozorovaci uhly .Rychlost led panelu uz je nekde jinde nez bylo na zacatku.
KamilZ (10277)|17.6.2012 19:01
[QUOTE=Akulla;413737]je kvalita Samsungu teda take na dobre urovni[/QUOTE]
Co pozoruji, tak Samsung upadá, hlavně levnější modely. Je sice nejlepší na smart voloviny, ale to je asi vše. Když Samsung, tak řadu ES65xx a výš, tam to je podle ohlasů celkem OK.
KamilZ (10277)|17.6.2012 19:32
[QUOTE=HunterGtNet;413761]ja se rozhodoval taky mezi plazmou a LED a vyhrala led jen díky spotrebe 80w versus Samsung PS51E6500 Typical Power Consumption 186w . Pri najezdu 6800hodin za 3,5roku na[/QUOTE]Jak jsi to počítal? Zkouším to a uvažuji 6800 hodin provozu jako na staré TV, dávám 5 Kč za kw:
LCD: 80w*6800hod=544kwh, částka 544kwh*5Kč=2720,- Kč
Plazma: 186w*6800hod=1264.8kwh, částka tedy 1264.8kwh*5Kč=6324,- Kč

Rozdíl tedy je 3604,- Kč za 3.5 let. Za LCD o velikosti v 50" dáš minimálně 6000,- Kč navíc, aby jsi dostal srovnatelný obraz. Celkově jsi prodělal, pokud budeš TV zase za 3.5 let měnit.

Neobhajuji plazmu (já plazmy nemusím, preferuji LCD), ale nedává smysl, aby o výběru TV rozhodovala spotřeba.
Karel129 (503)|17.6.2012 19:41
tdlmarek:Pouzij funkci hledat a procti si i dost stare temata. Napriklad: kupovat placku podle spotreby se tu resi odedavna a vetsinovej nazor je, ze je to blbost nadruhou. Chces preci koukat na peknej obraz a ne na elektromer. Mm. spotreba plasem uz je docela nizko, oproti treba me starence(viz podpis)cca+-170 W. A hlavne vubec nezavrhuj Panackou plasmu,koukni na ni v DOMACIM nastaveni a ne v modu obchod, ve kterem je urcite vsude na kramech. Myslim to blikani, ja si ji kdysi (VT50)na krame nechal nastavit na domaci nastaveni a blikani zmizlo, ostatne i na modu obchod jsem ho sotva videl. A pro tve koukani(tebou uvedene podminky, tma atd.) bych osobne sel radsi do plasmy a to min 50".8-)
Akulla (71)|17.6.2012 19:48
Hmm, tak u me to je jine, kdyby slo jen o spotrebu, tak beru plazmu vsemi deseti, ceho se skutecne obavam je to bzuceni a nesnesitelne bikani, ale tyhle neduhy se pry vyresily ve zminenem modelu Samsungu. Nejdriv jsem si rikal, ze nejlepsi televize v pomeru cena/kvalita obrazu je u panasonicu P50ST50E, ale kdyz jsem cetl komentare uzivatele nunacka, tak me chut na nejlepsi a nejvernejsi zobrazeni rychle presla, chudak uz meni treti nebo ctvrtou televizi a neustale se objevuji nove problemy. Plazmu Panasonic jsem vyskrtl, LG taktez, protoze z nejakeho nepochopitelneho duvodu nepodporuje zvuk DTS, takze jedine zustava plazma Samsung, nebo LCD, zatim se mi jevi, ze nejlepsi obraz bude mit TX-L47E5E
http://www.alza.cz/47-panasonic-viera-tx-l47e5e-d312504.htm
nebo plazma Samsung
http://www.alza.cz/51-samsung-ps51e6500-d308183.htm
tyhle modely se mi jevi jako nejlepsi ve svych kategoriich
KamilZ (10277)|17.6.2012 20:09
Akulla: Když jsi ochoten dát za plazmu 28.5 kKč, tak proč se u LCD omezuješ na 22.1 kKč? Navíc za všeobecného předpokladu, že za LCD musíš dát více, aby jsi měl srovnatelný obraz s plazmou.
Pavell007 (790)|17.6.2012 20:22
pokud chceš velkou telku a nechceš dát víc nez 30 000 a chceš mít pěknej obraz, tak plazma je lepší volbou. Jinak mám toho Panasonica a nebzučí-a to ho mám v podstatě u postele, takže by mě to zcela jistě sralo. Ten Samsung bude určitě dobrej, určitě lepší než ledky za podobnej peníz a ještě budeš mít pár palců navíc jako bonus-uvidíš, že budeš časem za to rád :)
Akulla (71)|17.6.2012 20:43
No ja to beru tak, ze ta drazsi verze LCD Panasonicu ma akorat 3D a dalsi vychytavky, ktere bych absolutne nevyuzil. Pro me jsou priority nasledujici, nejkvalitnejsi 2D zobrazeni, schopnost TV naprosto hladce prehrat film pres externi disk v BD Remux kvalite s DTS zvukem, satelitni vysilani ruznych volne sirenych ruskych kanalu na pozici 90,0°E az 75,0°E. No a to je vsechno, nikdy nezyuziji 3D ani internet, na to mam stolni PC a notebook. Samozrejme, ze bych byl radsi, kdyby televize stala mene, vzit treba Samsunga bez 3D
http://www.alza.cz/51-samsung-ps51e530-d308191.htm
Ale nekdo tu psal, ze rozdil v 2D obraze je opravdu markantni, navic se da televize sehnat i v proverenem obchode za 27K, dokonce jsem ji nasel i za 24K, ale mam strach, ze ty obchody jsou podvodne a misto televizi by mi dorazil pytel brambor :D Navic ma DVB-S tuner, takze bych musel akorat dokoupil jen nejakou levnou parabolu do 100cm a zaplatil montazni sluzbu. Jako v kvalite obrazu se vubec nevyznam, ale televizi nekupujem kazdy rok, tak bysme chteli, aby mela trochu pekny obraz, momentalne mame CRT, uhlopricku 72cm, mame ji pres 10 let a i pres svuj vek pracuje opravdu spolehlive, vubec bych se nezlobil, kdyby ten trend pokracoval i u nove placky, ale neco mi rika, ze v soucasnosti je to tak spotrebni zbozi, ze klidne po dvou letech odejde do vecnych lovist :D takze bych chtel prikoupit nejakou trirocni zaruku
Jo a dekuji za vase rady, zatim to vypada, ze se vice priklanim k te plazme, nez lcd
nunacek0 (947)|17.6.2012 21:11
[QUOTE=Akulla;413778]Hmm, tak u me to je jine, kdyby slo jen o spotrebu, tak beru plazmu vsemi deseti, ceho se skutecne obavam je to bzuceni a nesnesitelne bikani, ale tyhle neduhy se pry vyresily ve zminenem modelu Samsungu. Nejdriv jsem si rikal, ze nejlepsi televize v pomeru cena/kvalita obrazu je u panasonicu P50ST50E, ale kdyz jsem cetl komentare uzivatele nunacka, tak me chut na nejlepsi a nejvernejsi zobrazeni rychle presla, chudak uz meni treti nebo ctvrtou televizi a neustale se objevuji nove problemy. Plazmu Panasonic jsem vyskrtl, LG taktez, protoze z nejakeho nepochopitelneho duvodu nepodporuje zvuk DTS, takze jedine zustava plazma Samsung, nebo LCD, zatim se mi jevi, ze nejlepsi obraz bude mit TX-L47E5E
http://www.alza.cz/47-panasonic-viera-tx-l47e5e-d312504.htm
nebo plazma Samsung
http://www.alza.cz/51-samsung-ps51e6500-d308183.htm
tyhle modely se mi jevi jako nejlepsi ve svych kategoriich[/QUOTE]

Na mě moc nedej, já jsem věčnej smolař a to co jsem schopen já vidět jako problem nebude drtivá většina lidí ani registrovat. Věř mi, jsem opravdu náročný a všímavý a vím, že bych našel na jakékoliv Tv vadu, která by mi dost vadila. Jen ve zkratce dám požadavky na mou Tv :

dokonalá černá s jemným rozlišením detailů v tmavých scénách
plynulý pohyb bez artefaktů a rozostření v rychlých scénách
žádný clouding
žádné bzučení
žádná retence
žádné kolísání jasu ani černé při změně scény
žádný zbytkový fosfor
Jasný obraz i ve dne
Přesné a vyvážené barvy
Obrazovka bez pruhů a jiných barevných neduhů( zelené problémy a špatná homogenita)
Našlo by se toho asi i více, ale jak na potvoru mne nic nenapadá, ale kdyby Tv netrpěla těmito nedostatky tak bych byl asi spokojen. Spotřeba mne v tomto případě nezajímá pokud bude výsledek dobrý. Zdá se Vám , že chci od Tv hodně? a nechci slyšet, že takové Tv jsou , ale musím si připlatit a jít přes 100tis . A ani v této cenové nevěřím, že budou moje požadavky splněny. Není to o ceně, ale o technologii. Ani plazma ani LCD LED toto prozatím nedokážou beze zbytku splnit ani na 50%. A hlavně nechci kupovat a vracet X kusů až se trefím do nějakého rádoby slušného kusu. To už je opravdu výsměch zákazníkovi a svědčí o výstupní kontrole jako takové.
tdlmarek (1566)|17.6.2012 21:29
[QUOTE=Karel129;413775]tdlmarek:Pouzij funkci hledat a procti si i dost stare temata. Napriklad: kupovat placku podle spotreby se tu resi odedavna a vetsinovej nazor je, ze je to blbost nadruhou. Chces preci koukat na peknej obraz a ne na elektromer. Mm. spotreba plasem uz je docela nizko, oproti treba me starence(viz podpis)cca+-170 W. A hlavne vubec nezavrhuj Panackou plasmu,koukni na ni v DOMACIM nastaveni a ne v modu obchod, ve kterem je urcite vsude na kramech. Myslim to blikani, ja si ji kdysi (VT50)na krame nechal nastavit na domaci nastaveni a blikani zmizlo, ostatne i na modu obchod jsem ho sotva videl. A pro tve koukani(tebou uvedene podminky, tma atd.) bych osobne sel radsi do plasmy a to min 50".8-)[/QUOTE]
Ta reakce se spotřebou asi byla mířena na někoho jiného, ne? Já spotřebu v žádném ze svých příspěvků nezmínil a ani ji absolutně neřeším - na tom filmovém koukání se to nemůže nijak výrazně projevit (tzn. televize nepoběží jako kulisa v obýváku) a i kdyby ano, tak za si za tu přidanou hodnotu rád připlatím.

Jinak témata tu mám celkem dost pročtená. Jenom jsem se dříve omezoval jenom na Panasonic, takže jsem s tou Samsung plazmou tak trochu objevil Ameriku. S blíkáním je to problém, i v módu obchod mi to vyloženě pere do očí. A někde tady na fóru jsem četl, že ve 24p to vidí už v podstatě kdokoliv. Ano, taky jsem četl, že zapnutí některých funkcí blikání potlačí. Ale upřímně řečeno raději oželím o 10% černější černou, než muset chybu v návrhu přístroje řešit zapínáním doprovodných funkcí.
Akulla (71)|17.6.2012 21:34
A jak jsi dopadl s tou reklamci u Panasonicu? Byl bych velice rad, kdyby ti vratili penize a pro zmenu bys konecne zkusil i jinou znacku, jako zhavy kandidat se zatim jevi ten muj vytipovany Samsung, ktery by se mel kvalitativne blizit k obrazu P50ST50E, tvoji soukromou recenzi, treba po dvoutydennim uzivani TV, bych si opravdu s chuti precetl :)
nunacek0 (947)|17.6.2012 21:55
No ještě to není vyřízeno. Odvezli si to ve středu a servisák říkal, že týden to bude na diagnostice, ale čert ví kde a jak dlouho to bude. ze zákona mají měsíc, ale snad mě tak dlouho nenechají trápit. pokud to uvidí jako jsem to viděl já a nepůjde to opravit jako že ne, tak buď vymění panel a pokud to bude pro ně nerentabilní tak mi dají do zprávy , že Tv nelze opravit a budu požadovat vratku peněz. Horší varianta bude , když nic neshledají a vrátí mi to s tím, že se buď vada neprojevila nebo není natolik závažná , aby bránila řádnému užívání výrobku. I to se může stát. Nemám se servisem Panasonic zkušenosti. Pak dám vědět ve vláknu Panasonic VT,GT,ST 50 .Nechci to psát po všech čertech tak tam si to pak případně dohledejte pokud bude zájem .
Karel129 (503)|17.6.2012 22:12
[QUOTE=tdlmarek;413805]Ta reakce se spotřebou asi byla mířena na někoho jiného, ne? Já spotřebu v žádném ze svých příspěvků nezmínil a ani ji absolutně neřeším - na tom filmovém koukání se to nemůže nijak výrazně projevit (tzn. televize nepoběží jako kulisa v obýváku) a i kdyby ano, tak za si za tu přidanou hodnotu rád připlatím.

Jinak témata tu mám celkem dost pročtená. Jenom jsem se dříve omezoval jenom na Panasonic, takže jsem s tou Samsung plazmou tak trochu objevil Ameriku. S blíkáním je to problém, i v módu obchod mi to vyloženě pere do očí. A někde tady na fóru jsem četl, že ve 24p to vidí už v podstatě kdokoliv. Ano, taky jsem četl, že zapnutí některých funkcí blikání potlačí. Ale upřímně řečeno raději oželím o 10% černější černou, než muset chybu v návrhu přístroje řešit zapínáním doprovodných funkcí.[/QUOTE]
Asi jsi me nepochopil, ja rikal koukat v modu domaciho nastaveni a spotrebu jsem myslel na nekoho jineho, tedy doufal jsem ze k nim nepatris, coz jsi potvrdil.:-E Jinak jak uz je tu nekolikrat psano, na nocni sledovani je lepsi plasma. Ono preci plasma je televize a ruzne LCD a jejich odnoze jsou ve sve podstate monitory k PC.:rolleyes: Ja taky v noci koukam na plasmu a ve dne na LCD.Ale je to vec vkusu, no spise vec oka kazdeho. A ten Samsung(+vsichni vyrobci), ja mam doma stareho a zatim ho nebudu menit, me osobne pripada ze to jde s kvalitou obrazu novych typu od 10-5. Uz jsem tu cetl dost narku na ruzne chyby, ale problem je v tom ze ta elektronika je bohuzel na jine urovni jak pred lety, zadne ISO atd. te kvalite nepomohlo, spise naopak. Doporucuji Ti ale vybrat par typu po technicke strance a pak je nazivo posoudit, pokud mozno z ovladacem v ruce. Nejlepsi je objednat 3 placky a pak si jednu v poklidu domova vybrat a zbyle vratit. Chce to bohuzel vice penez do zacatku.
tdlmarek (1566)|17.6.2012 22:49
Abych se trochu vrátil k tématu, tak podle tohodle článku má ET5 skutečně 100 Hz panel s 3x backligh scanning, jak jsem teoretizoval v jednom ze svých dřívějších příspěvků. Což by mohl být relevantní důvod proč zvolit ET5 namísto E5 i v případě, kdy je prioritou 2D obraz.
Akulla (71)|17.6.2012 23:47
No je tam rozdil 5 tisic, otazkou zustava, jestli ten obraz je natolik lepsi, ze by se vyplatilo tech dalsich 5K obetovat. Nejlepsim resenim by bylo nakoupit 2 televize, plazmu Samsung a LCD Panasonic a po tydennim uzivani a zkoumani jednoduse tu mene podarenou vratit, protoze v obchode to strasne zkresluje a clovek v domacim prostredi bude vnimat ten obraz uplne jinak, chce to ale 50 tacu na ruku no :)
genett (44)|18.6.2012 18:15
Ony ty větší LCD Panasonicy jsou letošní novinka, takže s tím asi ještě moc lidí zkušenosti nemá. Ale vůbec bych se toho nebál, rodičům jsem koupil loni TX-L32DT30 a ta TV je super, bomba obraz i v pohybu a hlavně ovládání - všechno reaguje hned, ovladač má pěkně tvrdá tlačítka, žádná guma a dvě infradiody, jednu přímo a druhou skloněnou mírně dolů, prostě uživatelsky špička, ten kdo to navrhoval tak myslel na lidi. Mám Samsung B530 a tam to je o nervy - přepnu kanál, nepřepnu kanál...
Ale ten nešťastný clouding, ten tam prostě je a to tak že dost, to bych nikdy nepřekousl, proto jdu do plazmy. Ale co jsem chtěl říct, že jestli chce někdo LED LCD, Panasonic by byla má první volba.
geronimoh (2327)|18.6.2012 20:06
[QUOTE=nunacek0;413799]Jen ve zkratce dám požadavky na mou Tv :

dokonalá černá s jemným rozlišením detailů v tmavých scénách
plynulý pohyb bez artefaktů a rozostření v rychlých scénách
žádný clouding
žádné bzučení
žádná retence
žádné kolísání jasu ani černé při změně scény
žádný zbytkový fosfor
Jasný obraz i ve dne
Přesné a vyvážené barvy
Obrazovka bez pruhů a jiných barevných neduhů( zelené problémy a špatná homogenita)[/QUOTE]

Ačkoliv žijeme v 21.století, tak se takový televizor těžko hledá a možná že takový ještě nebyl vyroben .... Na každém se dá najít moucha ....
HunterGtNet (148)|18.6.2012 20:27
[QUOTE=nunacek0;413799]Na mě moc nedej, já jsem věčnej smolař a to co jsem schopen já vidět jako problem nebude drtivá většina lidí ani registrovat. Věř mi, jsem opravdu náročný a všímavý a vím, že bych našel na jakékoliv Tv vadu, která by mi dost vadila. Jen ve zkratce dám požadavky na mou Tv :

dokonalá černá s jemným rozlišením detailů v tmavých scénách
plynulý pohyb bez artefaktů a rozostření v rychlých scénách
žádný clouding
žádné bzučení
žádná retence
žádné kolísání jasu ani černé při změně scény
žádný zbytkový fosfor
Jasný obraz i ve dne
Přesné a vyvážené barvy
Obrazovka bez pruhů a jiných barevných neduhů( zelené problémy a špatná homogenita)
Našlo by se toho asi i více, ale jak na potvoru mne nic nenapadá, ale kdyby Tv netrpěla těmito nedostatky tak bych byl asi spokojen. Spotřeba mne v tomto případě nezajímá pokud bude výsledek dobrý. Zdá se Vám , že chci od Tv hodně? a nechci slyšet, že takové Tv jsou , ale musím si připlatit a jít přes 100tis . A ani v této cenové nevěřím, že budou moje požadavky splněny. Není to o ceně, ale o technologii. Ani plazma ani LCD LED toto prozatím nedokážou beze zbytku splnit ani na 50%. A hlavně nechci kupovat a vracet X kusů až se trefím do nějakého rádoby slušného kusu. To už je opravdu výsměch zákazníkovi a svědčí o výstupní kontrole jako takové.[/QUOTE]

Jakej signal planujes poustet do TV ???
nunacek0 (947)|18.6.2012 21:02
Neplánuji , ale pouštím HD programy se Skylinku, dále mkv soubory od 4Gb nahoru a bluray filmy. Myslím, že zdroje jsou dosti kvalitní. SD signál je tak vyjímečný asi jako lít do dobrého auta obyč olej a palivo. Krmím to jen HD kvalitou. Nepořizuji si kvalitní Tv na SD signál. To mohu zůstat u CRT. to snad každý chápe..
Jan10 (836)|23.6.2012 15:46
A když tady byla řeč o blikání plazmy ... nebude stejný problém v případě backligh scanning u LCD?
Co jsem tak četl, tak jsou dva druhy "blikání" u LCD - backligh scanning a backligh blinking. V prvním případě se postupně odshora dolů zapínají a vypínají po stranách rámu diody - což prý většině lidí nevadí, v druhém případě bliká celý obraz - to už zas někomu vadí...
KamilZ (10277)|23.6.2012 16:59
To jsou dvě naprosto rozdílné věci (plazma x LCD), plazma bliká "by design", LCD účelově, protože tak budí dojem plynulejšího pohybu a většinou to jde vypnout (na rozdíl od plazmy). Ještě jsem snad neviděl nikoho, kdo by blikání LCD přímo viděl tak, že by mu vadilo. BS je opravdu "neviditelný", BB bývá od 200Hz a to už je dostatečně rychlé. Myslím teď přímo nějaké viditelné blikání, ne další průvodní jevy. Mrkni zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31014-Panasonic-LCD-Backlight-blinking
tdlmarek (1566)|23.6.2012 16:59
Za sebe můžu říct, že minimálně v obchodním nastavení mi E5 a ET5 neblikaly - na rozdíl od hned vedle sedící ST50. Předpokládám, že backlight scanning je zapnuté natvrdo, nebo alespoň implicitně.
Jan10 (836)|23.6.2012 20:32
Teď mě napadlo - pokud ta E5 je jenom 50 Hz, tak všechno to motion vylepšení obstarává to blikání diod?
To by mě fakt zajímalo nějaký srovnání - něco jako "motion resolution" - když se dívám na své tv třeba na fotbal, (100 Hz ccfl -> jenom interpolace), tak nepoznám jestli je to zapnutý nebo vypnutý - maže to a hodně tak jako tak - ve srovnání s CRT. Jedinej moment kdy je něco poznat jsou běžící titulky - třeba v pořadu Hydepark na ČT24 - ten pruh nahoře.
KamilZ (10277)|23.6.2012 21:31
Záleží na tom, co do TV pouštíš (24p, 50i, 50p), záleží na kvalitě elektroniky (když máš 24p a 50Hz TV, co tam pustí - dopočítá to, nebo jen pošle snímek 2x?, ... ), hodně záleží na kvalitě odstraňování prokládání.
To, že máš CCFL neznamená, že by nemohla blikat.
tdlmarek (1566)|26.6.2012 18:10
Tak moje první volba nakonec padla na ten Samsung PS51E6500, protože alespoň papírově opravdu vypadá jako téměř ideální kousek. Svoje čerstvé dojmy dám vedle, ať moc nezabíhám do off-topicu.
tdlmarek (1566)|26.6.2012 20:53
[QUOTE=Akulla;414765]Tak tenhle prispevek me velice rozesmutnil, jelikoz jsem si myslel, ze konecne vyrobily bezchybnou levnou televizi :( Ale treba jsi narazil na vadny kus, mozna ten problem neni u vsech televizi, ja bych TV vratil a zkusil si objednat totozny model v jinem obchode, no a kdyby bzucel i druhy kus, tak bych jednoduse koupil to LCD, jinak jak ses koukal na E5 a ET5, je tam ten rozdil znat? Nebo ten obraz je uplne stejny, akorat u E5 neni podpora 3D.[/QUOTE]
E5 a ET5 jsem viděl zvlášť a z paměti jsem nějaký rozdíl v obraze nedokázal určit. Neměl jsem ale možnost přímého porovnání vedle sebe - zkusím se zítra stavit v EW a znovu je omrknout.

A tady bych měl jednu otázku do placu - když se u LCD TV řeší frekvence panelu kvůli plynulosti obrazu, jak je to vlastně u LCD monitorů? Vždyť ty přece běží na 60 Hz bez jakýchkoliv vychytávek, co se používají u televizí. Je rozdíl jenom v tom, že na malé úhlopříčce monitoru se rozmazání neprojeví tolik a když už ano, tak to vlastně není zas až takový problém (protože monitory máme na práci, ne na sledování fotbalu)? A nebo mi nějaký základní rozdíl uniká?
CanisAureus (92)|28.6.2012 10:40
Zdravím všechny, je tu někdo kdo má TX-LxxET5E doma a byl by ochoten sem hodit své nastavení obrazu. Včera si tchýně pořídila 37¨variantu a dnes a zítra jí to budu nastavovat, že bych se měl od čeho odpíchnout :-)
Díky moc

Takže jsem něco našel zde, zkusím se odpíchnout od toho: http://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1332412080
CanisAureus (92)|29.6.2012 07:31
Takže slíbené (v jiném vlákně) hodnocení TX-L37ET5E - jelikož jsem plazmák, byl to celkem šok po vybalení a zapnutí (přestože jsem ji viděl v několika prodejnách) - červená snad všude, obraz hnus. Po nějakém čase se mně podařilo nastavit obraz tak, abych nezvracel :-). Nicméně největší pokrok nastal druhý den, kdy jsem použil nastavení z výše uvedeného odkazu - teď musím uznat, že se na to dá koukat - obzvláště na těch pár HD programů, co u tchýně kabelovka nabízí. Nicméně ani SD nemá (DVB-C) špatné podání, ale to už závisí od daného programu a vysílaného pořadu. Zobrazení z analogu je horší, něco jako Sport5 (možná ještě horší) na Skylinku oproti jiným SD - tj. analog se vůči zobrazení DVB-C na této TV jeví jako Sport5 vůči ČT, Nova apod. na SkyLinku - jinak nevím, jak bych to popsal :-). Největší překvapení bylo, když jsem k tomu připojil Xtreamer SW1 a pustil mkv rip Home a zapnul přepočet 2D-3D, nečekal jsem, že to bude takové, no koukatelné - ale to je asi taky tím, že jsem spíše skeptik - do doby, než se o něčem přesvědčím. No a po připojení BD a spuštění Avatara 3D mně to dostalo úplně. A to je prosím úhlopříčka necelý metr, je sice pravda, že u toho člověk musí sedět pomalu s nosem na panelu (asi 1,5 metru), ale i tak. Musím říct, ač zastánce plazmy, že bych si dokázal (kvůli tomu pasivnímu 3D) na LCD zvyknout a ani by to zřejmě dlouho netrvalo. Ale nesmí to člověk odsoudit hned, jak to vybalí, něco naladí a pustí - to je opravdu silný šok, ale po nastavení - NENÍ to PLAZMA, ale na uvedenou cenovou kategorii je to docela slušné LCD. Začínám uvažovat o 55¨provedení pro sebe - buď už přímo tohoto Panasonica, nebo i LG 55LM760S kterou jsem taky viděl za chodu, byť jen letmo v krámě.
KamilZ (10277)|29.6.2012 08:08
Máš prosím nějakou možnost ověřit, kdy je aktivní výstup AV1? Jestli pro analog/DVB-T/HDMI/Compoment AV2? Potřebuji do TV napojit dvoje sluchátka, jedny do standardního výstupu (tam problém nečekám) a druhé, aktivní, do výstupu AV1 na cinche. Kritický je bohužel výstup při analogu, tam, kde ji chci dát je analogová kabelovka. A ještě funkčnost HbbTv na ČT.
CanisAureus (92)|29.6.2012 10:01
HbbTv bohužel neověřím, TV není na síti. To AV1 je SCART? Pokud ano, je k tomu připojený Panasonic videorekordér, takže bych z videa vytáhl anténu a zkusil něco nahrát, tak by to se to dalo ověřit ...? Ten otazník je tam pro jistotu :-), jakmile budu u tchýně, tak to testnu.
KamilZ (10277)|29.6.2012 10:12
HbbTv by mělo jet i bez internetu, v ořezané, pasivní verzi (na úrovni lepšího teletextu).

AV - ano, přesně tak, na videu nastav nahrávání z AV vstupu, spusť nahrávání a pak jen přepínej TV, co nejvíce možností (přehrávání z USB, DVB-T, analog, něco z HDMI), uvidíme, co vše se nahraje a jestli obraz i zvuk. Díky!
CanisAureus (92)|29.6.2012 11:12
Kromě DVB-T není problém ověřit vše (přehrávání z USB, analog, něco z HDMI) i AV2 (komponent), pokud bych dotáhl třeba své Prodigy, ale to asi nebude hned - moc se mně nechce to doma rozebírat :-). Jen u analogu jsem si všiml (moc jsem ho nezkoumal), že u některých programů není zvuk, asi je potřeba změnit normu - ale ještě jsem neměl čas zkoumat, kde. Taky jsem ještě nepřišel na to, jak seřadit naladěné programy na předvolby podle sebe - když selžou všechny pokusy, je potřeba otevřít manuál :-), ale na všechno dojde. Pak něco postnu...
eldorado09 (1441)|29.6.2012 11:15
A ako si spokojný s čiernou, pozorovacie uhly a pod. Díky.
CanisAureus (92)|29.6.2012 12:11
Pozorovacími úhly jsem byl překvapen, pokud nebudeš na TV koukat z extrémních úhlů, tak si myslím, že obstojí i ve srovnání s plazmou i když jako vítěz by z tohoto souboje nevyšla. Černou jsem zatím nezkoumal, za denního světla je dostačující, ale to Tě asi nezajímá. Bohužel za tmy hned tak u TV nebudu, to až tak v zimě - ale tchýni se obraz líbí a to je důležité :-). Na nějaký finální verdikt je ještě brzy, ale opravdu nad ní uvažuji i pro sebe a to jsem plazmák jako vyšitý - chci 3D a pasivní se mně zamlouvá víc, tak bych ji dokázal to, že není plazma odpustit a navíc je v cenové relaci, kterou jsem ještě ochoten za TV v 55¨ zaplatit. Vše je o preferencích a penězích, člověk si sice zvykne na vše (až se divím, když vidím, co vše se prodává a jak to mají lidi doma nastavené - vybalí, zapojí a hotovo), ale nejlépe je najít nějakou "zlatou střední cestu" a to si myslím, že tato TV splňuje.
KamilZ (10277)|29.6.2012 12:21
[QUOTE=CanisAureus;415096]Kromě DVB-T není problém ověřit vše[/QUOTE]
Tady bych naštěstí čekal nejmenší problém - pokud do AV půjde vše ostatní, tak tohle na 99% také. K úhlům - bodejť by ne, od toho je to IPS panel, navíc matný, mé oblíbené a preferované. Tím jsem už zde profláklý :-).
Jan10 (836)|29.6.2012 20:27
A jak vypadá zobrazení pohybu - třeba pohyb kamery a čáry ve fotbale - zůstávají ostrý jako třeba na plazmě? Zkoušel jsi nastavení backlight scaningu/interpolace 100Hz? Díky
CanisAureus (92)|30.6.2012 03:56
[QUOTE=KamilZ;415076]Máš prosím nějakou možnost ověřit, kdy je aktivní výstup AV1? Jestli pro analog/DVB-T/HDMI/Compoment AV2? Potřebuji do TV napojit dvoje sluchátka, jedny do standardního výstupu (tam problém nečekám) a druhé, aktivní, do výstupu AV1 na cinche. Kritický je bohužel výstup při analogu, tam, kde ji chci dát je analogová kabelovka. A ještě funkčnost HbbTv na ČT.[/QUOTE]

Takže do AV1 jde z analogu i z DVB-C obraz i zvuk. HDMI pak jen zvuk, USB zatím neověřeno - neměl jsem ho sebou. Zvuk byl na pásce jakoby něčím rušený, Možná to bude tím, že pásku přehrává pořád dokola - nahraje, zkoukne, přehraje, ale pro jistotu to zkusím ověřit i jinak, ale zatím mě nenapdá nic, co bych měl k dispozici a bohužel ani Ti to nemohu slíbit v brzké době.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=Jan10;415138]A jak vypadá zobrazení pohybu - třeba pohyb kamery a čáry ve fotbale - zůstávají ostrý jako třeba na plazmě? Zkoušel jsi nastavení backlight scaningu/interpolace 100Hz? Díky[/QUOTE]

Bohužel, zatím jsem toho moc nevyzkoušel - mít to doma ve větším, tak to podrobím důkladnější pitvě, ale teď jsou to spíše "první" dojmy. Teď jsem to Kamilovi testnul, protože jsem tam ještě byl seřadit předvolby, měnit zvukové normy a další drobnosti.
CanisAureus (92)|30.6.2012 03:59
[QUOTE=CanisAureus;415096]Jen u analogu jsem si všiml (moc jsem ho nezkoumal), že u některých programů není zvuk, asi je potřeba změnit normu - ale ještě jsem neměl čas zkoumat, kde. Taky jsem ještě nepřišel na to, jak seřadit naladěné programy na předvolby podle sebe - když selžou všechny pokusy, je potřeba otevřít manuál :-), ale na všechno dojde. Pak něco postnu...[/QUOTE]

Seřadit to lze - DVB-C a analog zvlášť, dohromady jsem to nezkoušel, ani po tom nepátral. Předvolby jdou vynechat, nejsem si jist, jestli je tam někde možnost předvolbu smazat. Změna zvukové normy se povedla.
KamilZ (10277)|30.6.2012 06:33
CanisAureus: Díky moc !
KamilZ (10277)|1.7.2012 08:23
TX-L32ET5:
- nepřišel jsem na to, jak přejmenovat DVB-T (analog jde) a jestli jsou sloučit s analogem a DVB-C do jednoho seznamu (asi ne)
- srovnával jsem na prodejně E5 a ET5, rozdíl jednoznačně ve prospěch ET5
- obraz na DVB-T v rámci možností kvalit našeho vysílání OK, obraz při přehrávání z USB 1080p včetně černé OK (ale na lepší posouzení je to malá úhlopříčka), ještě ladím a zkouším, nastavení je spousta
- bezproblémové HbbTV u ČT
- výstup AV1 je mírně zpožděný, takže pro další sluchátka hůře použitelný (ne z hlediska zpoždění za obrazem, ale z důvodu, že je slyšet 2x, jednou z TV a pak ze sluchátek)
- nezávisle regulovatelný výstup na klasická sluchátka
- již nikdy více aktivní 3D :-), utvrdil jsem se v tom, že má TV bude s pasivním 3D, ale 32" je 3D opravdu na efekt tak pro sousedy
- zvuk, jak bych to řekl - nějaké zvuky to vydává
- úhly OK, TV je vedle okna a také bez problémů
- vestavěný browser je celkem na běžné www (zprávy apod.) použitelný co se týká rychlosti a zobrazení, ovládání je horší - jde sice připojit USB klávesnice, ale na ní nejde stránka posunout (musí se najet šipkami na scroolbar), pgup/pgdn ani nic jiného nefunguje, klávesnice tedy slouží k zadání adresy nebo pohybu kurzorem (emulace myší), klasická myš připojit nejde,
- ostatní smart voloviny celkem na nic, pomalé a českých je pár (tn.cz, voyo.cz)
- DLNA nějak funguje v rámci bídy DLNA
- klasická USB klávesnice usnadňuje nastavení a ovládání, ale je to schizofrenní, např. pro "barevná" tlačítka se musí sahat na dálku (mohli je přiřadit na F1..F4) apod., tohle nedotáhli, ale zase češtinu (celkem zbytečně) podporuje

Kdybych to shrnul:
- solidní poměr cena/výkon, 47" bych se nebál, ale na kino externí repro
- kdybych nepotřeboval nezávislý výstup na sluchátka nebo chtěl 3D, tak bych šel ale do LG (LV5500) s 1080i 3D, případně nové LM6x0 (ale ty už mají "polomatný" display)

Velmi mě lákalo zkusit GRUNDIG 32 VLE 7131 BF (i za cenu, že bych ji možná vracel), ale pak jsem si uvědomil, že další požadavek byl na dobré úhly (IPS panel), takže bych ji vracel určitě a to se mi nechtělo...
tdlmarek (1566)|3.7.2012 22:14
Když už mám tohle téma "na svědomí", tak si dovolím upozornit na aktualitu uživatele hafush - vybrané TV (včetně nejrůznějších Panasoniců a konkrétně řada ET5 je tam snad ve všech úhlopříčkách) nyní na webu Electro Worldu s 10% slevou.