Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

koupit Golden Media SPARK Reloaded Linux?

Miracz (16)|10.6.2012 23:07
Zdravím, poohlížím se po novém příjmači, hledám hlavně něco co nebude neustále kolabovat, doteď jsem měl DM500 a jsem s nim spokojený, jen už bych chtěl HD příjmač. Narazil jsem na Golden Media SPARK máte někdo zkušenosti s tímto přístrojem, funguje s dnes dostupnými kartami? chtěl bych do něj nacpat novou kartu skylink + sdílení po síti, nejsou s tim nějaké problémy? četl jsem , že do něj jde nacpat enigma2 zkoušel to někdo? Je potom problém nastavit sdílení? Jsem laik, starý dm500 si nastavím přes komp, tam je ale enigma a počítám , že ta se bude dost lišit od enigma2.

Díky za každou reakci Mira
Friedlinghaus (32)|10.6.2012 23:20
Mám ho doma, funguje OK, momentálně v něm mám E2 od PK Teamu -HAARP v3c. Ale není to pro začátečníky. Trvalo mi cca 2 měsíce než jsem se
naučil vše podstatné: ftp, dreamset, Oscam, instalace E2 a a její nastavení. Měl jsem v ruce i obdobné stroje Amiko Alien a Argus Pingulux a řekl bych, že GM Reloaded je z nich nejlepší (neseká se, nezamrzá). Pravděpodobně byly u verze Reloaded provedeny hw změny, které vedly k lepší stabilitě.
Dagy2 (3153)|11.6.2012 20:13
Tak počkať chlapi!
Vo všetkých samochvalných výlevoch všetci majitelia tvrdia o Amiku Alien a Argusoch že sú to tie najlepšie prístroje. A naraz sa človek dozvie pri pochvale Golden media že ten je lepší pretože neseká.
To sú veci.
ucetni (312)|11.6.2012 20:44
[QUOTE=Friedlinghaus;413023]Amiko Alien a Argus Pingulux a řekl bych, že GM Reloaded je z nich nejlepší (neseká se, nezamrzá)[/QUOTE]

nejlepší je moja stará. tá sa tiež neseká a nezamrzá....
KamilZ (10277)|11.6.2012 21:27
[QUOTE=Friedlinghaus;413023]Mám ho doma, funguje OK, momentálně v něm mám E2 od PK Teamu[/QUOTE]
Jak je to s HbbTV? Funguje pouze s originálním firmware, nebo i s E2?
Friedlinghaus (32)|12.6.2012 14:42
Jak je to s HbbTV? Funguje pouze s originálním firmware, nebo i s E2?

Pokud vím, tak to funguje jen ve Sparku, v E2 pro Spark jsem tuhle funkci nikde neviděl. Jedině, že by se to dalo doinstalovat jako plugin.
Miracz (16)|12.6.2012 18:38
A proč jsi šel na Enigma2 original firmware nefungoval dobře?
Friedlinghaus (32)|12.6.2012 23:22
[QUOTE=Miracz;413207]A proč jsi šel na Enigma2 original firmware nefungoval dobře?[/QUOTE]

Originální firmware - Spark fungoval dobře ale pak přišla zvědavost.. No a když jsem přičichnul k E2 už jsem nechtěl zpět, přeci jen si rychle
zvykneš na lepší.
V čem jsou výhody E2? (možná se ti některé budou zdát jako prkotiny)
- streamování programů po síti, můžeš třeba sledovat tv vysílání na wifi-notebooku a stb může být ve standby.
- obrovská variabilita systému (velké množství pluginů, které můžeš doinstalovat, namátkou: oscaminfo, font magnifier, coolguide, webinterface, atd
- nebo třeba info o právě vysílaných pořadech v seznamu programů (nemusíš přepínat na EPG)
- možnost upravovat vzhled systému instalací tzv. skinu
- detailní nastavení tuneru atd.
- snadná správa - editace a zálohování programů a favoritních skupin po síti pomocí volných programů dreamset nebo dreamboxed
- možnost nastavení nahrávání přes internet, třeba z práce

atd.
Pytkin (7947)|13.6.2012 11:02
ja som nedavno kupil AMIKO ALIEN a velka spokojnost za tie peniaze .. E2 nepouzivam lebo trha mediaplayer .. SPARK prehrava videa po sieti lepsie ..

Ak mas DM500 , tak skusenosti s linuxom mas .. nemala by byt E2 problem ..
Miracz (16)|15.6.2012 06:42
Ok dik za odpovědi, ještě bych se chtěl zeptat, chtěl jsem původně neomezenou kartu od "fujlinku" ale už ji nechci všichni asi tuší proč. Dotaz tedy zní bude v Goldenu fungovat karta od t-mobile irdeto s original fw nebo enigma2 ? Ptám se protožev popisu u ní píšou že potřebuje original čtečku irdeto.
roman_hk (151)|15.6.2012 08:55
[QUOTE=Miracz;413509]Ok dik za odpovědi, ještě bych se chtěl zeptat, chtěl jsem původně neomezenou kartu od "fujlinku" ale už ji nechci všichni asi tuší proč. Dotaz tedy zní bude v Goldenu fungovat karta od t-mobile irdeto s original fw nebo enigma2 ? Ptám se protožev popisu u ní píšou že potřebuje original čtečku irdeto.[/QUOTE]Nemyslím si, že karta od T-Mobile bude nějakou výhrou... Jakmile zavedl jeden "fixní poplatek" (Skylink), tak ostatní se rychle přidají s podobnou "horskou" přirážkou...
Jde přece o peníze a ty jsou až na prvním místě.
golfLC (1941)|19.6.2012 10:15
Miracz, prečo by si nechcel kartu od Skylinku????? Veď keď si ju teraz kúpiš a zaregistruješ, máš aj tak 2 roky free od poplatkov.... Boh vie, čo bude o dva roky a tak ako píše roman_hk, aj ostatní poskytovatelia sa podľa mňa pridajú s poplatkami... Poviem len za seba, mám tri karty Skylink, na včetkých som spravil výmenu ICE + jednu novú irdeto a ozaj ma netrápi nejaký poplatok najbližšie dva roky.... kvalitov "free HD" a aj s ponukou "platených HD" konkurenciu nemajú....
Miracz (16)|22.6.2012 19:33
golfLC + roman_hk- máte pravdu na dva roky budu mít klid, trochu se mě to rozleželo, spíš mě příjde neseriozní prodávat kartu " bez dalších poplatků" a vzápětí oznámí , že spoplatněná je.
ucetni (312)|22.6.2012 19:42
mohlo by ísť aj o poškodenie zdravia z dôvodu zavedenia poplatkov. o dva roky bude vela ludí vyhladávať psychologické poradne, aby sa zbavil traumy z blížiaceho sa poplatku.
Miracz (16)|1.7.2012 22:33
Chci se zeptat, nakonec jsem do něj prcnul Enigmu2, docela jsem se nadchl, nahrál setting, cam, nastavil . Všechno frčí, až na programy na 23,5° ,ale jen některé, tak jsem zkusil prohledat transpordér ale na celé družici mě to našto asi jem 5 programů, myslel jsem že je problém s diseqtem , ale když z5 zapojím DM500 vše funguje jak má, nemá někdo tip?
Nahrál jsem E2 PK Team -HAARP v3c
Pytkin (7947)|2.7.2012 00:22
a nastavil si spravne druzice pre diseq ? ja mam ten isty image v AMIKOvi a ide to v pohode ..
KamilZ (10277)|2.7.2012 06:21
Jaké programy to našlo? Porovnej si to s přehledem podle parametrů, ať víš, že v tom přijímači neblbne DiSEqC a jsou skutečně z 23.5. Máš správně nastaveny parametry LNB na Universal, 9750-10600MHz, 22KHz, napájení?
Zdenin (2)|7.10.2012 07:55
[QUOTE=KamilZ;427574]...
Můžeš se někdy potkat s názorem, že Linux přijímače jsou jen pro počítačové znalce, ale to není pravda. U prověřených přijímačů (viz výše) se nemáš čeho bát, instalaci bys měl při troše šikovnosti zvládnout (nijak se prakticky neliší od standardní instalace) a navíc si to od prodejce můžeš nechat předkonfigurovat.[/QUOTE]

promiňte,že vám do toho vstupuji-jsem ještě větší laik,ale co říkáte na sat.přijímač Golden Media Spark Reloaded?
Chtěl bych ho pro Skylink.
Děkuji za názory.Zdenek.

[HL]mod: přesunuto[/HL]
KamilZ (10277)|7.10.2012 08:07
[QUOTE=Zdenin;427729] co říkáte na sat.přijímač Golden Media Spark Reloaded[/QUOTE]
Pokud nepotřebuješ CI slot tak OK. Ale dovolil bych si ho jen v případě ICE karty. Funkčnost Irdeto PI-Sys není v UNI čtečce nijak garantovaná. Sice běží, ale může přestat a bez CI modulu by byl konec (než by byl nový plugin). Ale který blázen by si dnes kupoval čistou Irdeto PI-Sys kartu, když jsou na trhu stále ICE, takže asi tak :-).

Ještě k UNI: ona vlastně není garantovaná ani funkčnost CW/ICE, ale tohle je prostě už několik let prošlápnutá cesta, se kterou nejsou problémy a dnes na trhu není přijímač, který by s tím měl problémy. Je pravděpodobné, že za nějakou dobu to bude podobné i s PI-Sys, ale tam je pořád riziko, že po nějakém upgrade biosu karty (což tohle Skylink na dálku umí) to zase nepojede.
qpkqkma (1)|24.10.2012 20:51
Byť tebov zoberem Golden Media Spark Triplex :) U nás sa dá zohnať za cca 170-180 € a za tú cenu mať DVB-S/T/C prijímač s Linuxom je bomba
pifl (36)|21.12.2012 16:55
Díky za informaci,ale mám z toho trochu hokej.Nevím co je ICE karta a zda je k mání.S tou ICE kartou by příjmač normálně fungoval?Co myslíš Ty,měl bych ho koupit?

- - - - doplněno - - - -

Ten příjmač Golden Media Spark Triplex je dvoutunerový?Ještě jsem pozapoměl poděkovat za radu,tak díky.
KamilZ (10277)|21.12.2012 17:18
ICE:
http://www.skylink.cz/karty-21.html#Karty+Skylink

Dostupnost:
http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-ice-neomezena/
http://satelitni-karty.heureka.cz/skylink-karta-ice-ct/

Tebou vybraný přijímač a počet tunerů:
http://www.eltasat.cz/satelitni-a-dvb-t-technika/golden-media-spark-one-triplex (první věta v tom velkém odstavci ...)
http://www.golden-media.cz/golden-media-spark-triplex.html

Nic ve zlém, ale jestli máš ale takovéto dotazy, tak tenhle typ přijímačů nebude pro Tebe.... Přesto jestli chceš dvoutunerák, tak si kup VU+ DUO, které je o třídu výš. Ale u rozumného prodejce a nech si ho předkonfigurovat a zazálohovat výsledný image s nastavením.

PS: Co takhle občas zkusit google.... ?