Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita přehrávačů Dune

NNNTomas (1)|10.6.2012 13:24
Zdravím,
chtěl bych se zaptat na kvalitu přehrávačů značky Dune?

Zajímalo by mě, jak kvalitní to má audio výstup (2.0 a i 7.1), jelikož bych to chtěl používat i jako hodně kvalitní stereo výstup, blbě řečeno high-end :D . Není někde test s měřením výstupu? popř. nevíte jakou max. úrověń signálu to na výstupu dá?

Ovládáte to někdo pomocí mobilu s androidem - abych nemusel mít puštěnou TV s menu...

Ještě se zeptám - jelikož tomu nerozumím - pokud mám TV Panasonic s LAN portem, proč musím mít tyhle multimediální krabičky? Copak ta TV neumí dekódovat stejné formáty jako tyto centra?

Díky.
KamilZ (10277)|10.6.2012 14:53
Na první otázku moc neodpovím, nejsem audiofil. Já osobně bych to jako highend nebral a nemyslím, že tam budou nějaké namakané D/A převodníky. Spíš bych sázel na kvalitnější a dražší BD přehrávače s Audio výstupem. Pořád si ale myslím, že pro highend je nejlepší dělat D/A až co nejpozději, tzn. v zesilovači, aby se co nejvíce omezil průchod signálu analogem.

Co se týká druhé otázky, tak jsi si odpověděl sám - TV toho zdaleka nepřehraje tolik, co MMC. Nedejbože pokud má třeba jen DLNA.
Pytkin (7947)|10.6.2012 17:01
no ved audiofil ma urcite uz daky poriadny preamp s digitalnym vstupom .. alebo drigitalne monitory .. tam staci to pripojit a je to ..
Dagy2 (3153)|10.6.2012 18:03
NNNTomas - telka to nevie pretože je to telka. Rovnako nevie ani vysávať, mikrovlnkovať a ohrivať vodu (aj keĎ možno plazma, kto vie... :) )
Proste jedným slovom, telka je na to, aby mala dobrý obraz. Dnes si každý myslí, že nejakou zmenou FW v hociakom zariadení získa špičkový prehrávač, zosilňovač a TV v jednom. Zabudni. Špičkové zosilňovače stoja stále niekoľko desať tisíc až stotisíc korún tak ako pred 20 rokmi.
jito (999)|10.6.2012 18:44
Dune bohužel nemá kvalitní audio výstup,tedy převodník.
Pro ovládání Dune z Androidu je aplikace-Dune Media Controller,která slouží jako ovládání,i jako správce media knihovny Zappiti.
wencaS (853)|10.6.2012 18:45
Jen aby do toho audio výstupu nakonec neposílal mp3 a přitom požadoval high-end kvalitu :-E