Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Samsung UE32D6750 a domáce kino Samsung HT-C6200

milan46 (5)|9.6.2012 17:57
Vážení priatelia,
V januári som si kúpil TV Samsung UE 32D6750.
Pozerám na ňom digitálny signál TV z káblového rozvodu, vrátane zvuku. Je OK.
Už vtedy som uvažoval, že príležitostne si k nemu dokúpim domáce kino s BD.
Aby všetko vzájomne fungovalo, tak som sa rozhodol pre domáce kino Samsung.
Nakoľko mám malú izbu, tak moja voľba padla na domáce kino HT-C6200, 2.1 systém.
Predávajúci ma ubezpečil, že obidva komponenty budú spoľahlivo spolupracovať.
Kúpil som k tomu kvalitný prepojovací kábel HDMI 1,4.
Po zapojení zariadení a nastavení podľa návodov (kino+TV) však očakávaný zvuk TV z kina nezaznel.
Zariadenia sa poznajú (Anynet+), dajú sa ovládať jedným DO, ale obraz TV je bez zvuku.
Ak kino prehráva BD/DVD, obraz v TV, aj zvuk z kina je v poriadku (prepojené HDMI).
Po prepnutí kina na TV je obraz z káblovky bez zvuku.
Aj keď je zapojenie – prepojenie kina s TV odporúčané jedným HDMI káblom, vyskúšal som všetky možnosti pripojenia zariadení a nič. Stále bez zvuku.
Je problém s TV, alebo s domácim kinom?
Môžete mi prosím poradiť, ako na to, aby to hralo aj s TV?
vivid.sk (11472)|9.6.2012 18:51
Potrebujes, aby obe zariadenia podporovali ARC. (skontroluj manual).
Dalsia moznost je prepojit tvoju TV optikou s "AVR".
KamilZ (10277)|9.6.2012 19:32
To kino bohužel ARC nemá, takže jak psal vivid.sk - optika a na kině zvolit vstup "D.IN".
milan46 (5)|9.6.2012 21:29
[QUOTE=KamilZ;412875]To kino bohužel ARC nemá, takže jak psal vivid.sk - optika a na kině zvolit vstup "D.IN".[/QUOTE]

Ďakujem, páni za ochotu,
TV ARC má, ale kino nie. Nenašiel som to v žiadnom návode-popise vlastností kina.
Pokúsil som sa prepojiť zariadenia optickým káblom (utekal som ho kúpiť) a opäť nič, aj keď som v kine zvolil vstup "D.IN".
Nakoľko nemám iné zariadenie s "optikou", nemám skúsenosť s týmto prepojením - pripájaním do zariadenia.
Prekvapilo ma však, že konektory "optiky" sa v oboch zariadeniach zasúvajú prakticky len do polovičky "krčka" konektorov, očakával by som, že pôjdu hlbšie, na doraz.
Skôr by som to nazval, že majú tendenciu vypadnúť. Žiadne stabilné uchytenie. Nemám však odvahu ich akosi násilne vtláčať.
Po vsunuťí do TV sa na konci objaví červené svetielko.
Je to zasunutie normálne?
KamilZ (10277)|9.6.2012 21:56
Tak jsem si stáhl manuál k Samsung HT-C6200 a tam bohužel na straně 22 u optiky píšou: Tento přístroj podporuje jen DTS a Dolby Digital; zvuk MPEG ve formátu bitstream není podporován. :-(

Zkus něco, do jede v DD.
vivid.sk (11472)|9.6.2012 22:04
[QUOTE=KamilZ;412889]vuk MPEG ve formátu bitstream není podporován.
[/QUOTE]
To nieje potreba. Pokial je zvuk, vo formate MPEG layer 2 (co je defacto na vsetkych kanaloch, okrem HD, kde byva doplneny este o stopu v Dolby Digital), TV ho dekoduje a posiela von ako stereo PCM 48khz*. Takze musi svietit na AVR "PCM". Pokial zvuk nejde, je nastaveny zle AVR (co je predpokladam tento pripad).


*Takto to funguje aj na mojej TV, ked si pustim interny DVB-C tuner. Von ide PCM.


Ak chces testovat zapojenie optiky, chod do interneho media playera, a pusti si cez neho nejaky zvukovy subor (napriklad mp3). A men nastavenia AVR az dovtedy, dokym nebudes pocut zvuk.
milan46 (5)|10.6.2012 20:33
[QUOTE=vivid.sk;412893]To nieje potreba. Pokial je zvuk, vo formate MPEG layer 2 (co je defacto na vsetkych kanaloch, okrem HD, kde byva doplneny este o stopu v Dolby Digital), TV ho dekoduje a posiela von ako stereo PCM 48khz*. Takze musi svietit na AVR "PCM". Pokial zvuk nejde, je nastaveny zle AVR (co je predpokladam tento pripad).


*Takto to funguje aj na mojej TV, ked si pustim interny DVB-C tuner. Von ide PCM.


Ak chces testovat zapojenie optiky, chod do interneho media playera, a pusti si cez neho nejaky zvukovy subor (napriklad mp3). A men nastavenia AVR az dovtedy, dokym nebudes pocut zvuk.[/QUOTE]


Ahoj, vyskúšal som všetky dostupné možnosti pri pripojenom optickom kábli v nastaveniach TV aj kina a ...nič.
Stále je obraz bez zvuku z kina.
Urobil som to tak, ako píšeš, s mp3. Kino ich samostatne prehrá.
Vyzerá to tak, že optický vstup v kine nie je živý v žiadnom móde nastavenia.
Z TV "ide", ako som už uviedol signál (konec svieti) ale z kina nikdy nič.
V TV je v menu nastavenie reproduktorov na repro TV a externé repro. Po prepnutí na externé repro, tiež nič - ticho, optika je pripojená a svieti. Nerozumiem tomu, aké externé repro mali tvorcovia na mysli a ako sa dajú k TV pripojiť, ked TV nemá žiadne repro výstupy.
V manuáli ani ťuk.
Som smutný...
KamilZ (10277)|10.6.2012 20:58
To, že kabel svítí červeně nic neznamená. Jaké máš v TV možnosti ve Výstup SPDIF/Formát audio?
vivid.sk (11472)|10.6.2012 21:55
[QUOTE=milan46]Urobil som to tak, ako píšeš, s mp3. Kino ich samostatne prehrá. [/QUOTE]

Pokial ti ide zvuk v pripade, ze prehravas mp3 z TV cez externe repro, prepojene to mas spravne. To je hlavne, co bolo treba dosiahnut. Opticky vystup teda funguje. (teda predpokladam, ze si ten zvuk naozaj prehraval z TV, lebo to vyjadrenie kino ich samostatne prehra sa da vysvetlit vselijako)
Skontroluj este cez tlacidlo "Tools" moznosti vystupu. Si na dobrej ceste, zrejme v tom bude este nejaka "malickost".
KamilZ (10277)|11.6.2012 08:14
Já jsem to pochopil tak, že mu MP3 přehraje přímo to kino, při přehrávání v TV zvuk z kina nejde.
milan46 (5)|11.6.2012 08:15
[QUOTE=KamilZ;412998]To, že kabel svítí červeně nic neznamená. Jaké máš v TV možnosti ve Výstup SPDIF/Formát audio?[/QUOTE]


Ahoj, výstup je PCM.
milan46 (5)|11.6.2012 08:22
Ahoj, pochopil si správne, mp3 prehrá kino len zo svojich repráčkov.
Ak však dám tie isté mp3 prehrať z USB v TV, kino ich tiež neprehrá.
KamilZ (10277)|11.6.2012 08:42
Nemáš možnost nějakého třetího zařízení s optikou (vstup nebo výstup), např. zvukovka v PC (hodně desek má optiku i na integrované zvukovce), aby se dala vyloučit případná závada v kině (vstup) nebo TV (výstup)?