Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zvuk je kratsi po prerobeni MPEG layer-3

Sego (31)|15.4.2005 19:01
Nazdar borci.
Vyskytol sa mi problem. Mam zachytene video cez tvkartu na niekolkych 4 GB segmentoch.
(PICVideo M-JPEG Codec v.3, zvuk No compression (PCM) )
Obraz aj zvuk sa zhoduju, ale akonahle najprv vo VD1.5.3 prerobim samostatne zvuk (MPEG Layer-3) tak sa ten zvuk skrati. A po prerobeni videa (Xvid 2-pass) a naslednym spojenim v Nandube so zvukom, vo vyslednom avi zvuk na zaciatku sedi ale po nejakom case sa uz rozchadza s obrazom - zaostava za obrazom. Neviem cim to je, prv mi to nerobilo. Moze to byt zmenou zvukovej karty? Pred tym som mal inu. Ked osamostatnim len zvuk (PCM) tak ma spravnu dlzku. A po pripojeni k prerobenemu obrazu zvuk pasuje. Ak by niekoho nieco napadlo poradte mi prosim.

Dakujem.
StD (8612)|15.4.2005 19:06
Sego, zkus to jednou nekoukat na ta nesmyslná čísla délky co ti hlásí ty programy a muxni ten zvuk zpět na 25 fps. Není Boha, aby neseděl!
Sego (31)|15.4.2005 19:29
Vidis a to som neskusal. A ze som tak odvazny mozem sa ta spytat v com to mam muxnut ten zvuk zpet na 25 fps ???
StD (8612)|15.4.2005 19:40
Jak to mám vědět já, v čem to děláš? Já si zvuk dělám v Auditionu nebo Scenaristu, demux předtím ve VDM nebo PVAStrumento, muxuji v ProCoderu a Scenaristu, dříve i v Pi Studiu. Majitelé jiných věcí nechť prominou, ale na to jsem se zatím nezmohl/nedostal. Vegasisté mají vegáč, neboť jsou už za vodou.
V jednoduchosti je krása.
Sego (31)|15.4.2005 20:51
Hups prepac, nejake tieto programky mam len si budem muset viac nastudovat niektore vyrazy co vobec znamenaju :-) (mux , demux )
Moja hamba.

Ale inac diky moc.
vlada (3470)|15.4.2005 22:04
Ten zvuk nekomprimuj ve VDM. Ulož si ho jako WAV. Potom ho zkomprimuj do MP3 (použij WinLAME, LAMEDrop nebo jinej enkoder postavenej na LAME) . Potom to muxni zpátky ve VDM nebo Avi-Mux GUI. Musí to sedět.
Jinak zvukovka má na synchronizaci klíčovej vliv. Pokud je špatná, bude se to rozbíhat.
StD (8612)|16.4.2005 06:32
Mux = multiplexing
Demux = demultiplexing
Sego (31)|18.4.2005 09:57
Dakujem vam este raz, idem to skusat. To s tou zvukovkou neviem, lebo po zachyteni ten zvuk fakt sedi s obrazom. Este to poskusam a ked nic nepomoze tak prekopnem windows a ked ani to, tak zacnem v procoder 1.5 - express do MPEG-2 . Skusal som to cez vikend a bolo to daleko lepsie jak ten Xvid.
stayman (12393)|18.4.2005 09:58
Tak tak, ProCoderExpress a naprat to na DVD