Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ČT skenovavala původně digitálně natočený film?!

Fricoolinek2 (675)|6.6.2012 18:57
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/chyttedoktora/press/
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/chyttedoktora/downloads/zapisky-kameramana-antonina-chundely.pdf

[quote]"Vzhledem k tomu, že náš natáčecí plán byl rozložen do 27 dnů, museli jsme
pracovat rychle s maximálním časem určeným pro hereckou akci. Z tohoto
důvodu jsme pracovali se standardní HDTV kamerou s převodníkem na filmová
skla od firmy ACE a natáčeli jsme se sadou světelných objektivů Zeiss
z Barrandova. Obrazová příprava filmu proběhla ve firmě Golden Dawn a
výsledný produkt putoval na korekce do firmy UPP, kde byl proveden konečný
převod na filmovou surovinu Kodak, která byla zpracována ve filmových
laboratořích České televize."[/quote]

Zajímavé a tedy docela prasečinka - natočit film digi, ale zřejmě ve finální verzi ho mít jen na filmovém pásu a vysílat v TV jeho HD sken.
píďa_m (716)|6.6.2012 19:04
asi jim došli BlueRey disky a v Tescu měli zavřeno.
Fricoolinek2 (675)|6.6.2012 19:55
[QUOTE=píďa_m;412585]asi jim došli BlueRey disky a v Tescu měli zavřeno.[/QUOTE]

Tak toto mne moc nepobavilo.

Ještě dodám, že sken filmové suroviny dal o sobě znát nějakým tímt smítkem...
Pave1 (4279)|7.6.2012 09:45
Ten film je z roku 2007, točený byl jako (velmi) nízkonákladový. V té době ještě nebylo HD v ČT nijak rozvinuté (podle mě tam začínaly akorát HDCAMy, o HDCAM SR ani slechu), takže asi klasicky vyrobili jen filmovou kopii a SD verzi, záleží na smlouvě o koprodukci (předpokládám, že jim pomohli s výrobou kopie pro kina, kterou by jinak neufinancovali, výměnou za práva k prvním odvysíláním).

Výroba HD kopie je tak podle mě naprosto pochopitelná, protože tohle není žádný "top ČT projekt" a tehdy nové technologie směřovali na svoje projekty.
Celé HD je opravdu HodněDrahé, o tom není pochyb, jen jeden kus HDCAM SR pro záznam stojí 70k euro, nemluvím o rozvodech, studiích, serverech, běžných profi TV kamerách, přenosových vozech, atd. Takové investice ČT jistě plánuje dopředu (na roky), rozhodně se nekupuje hned každá novinka na trhu.

Takže pro mě osobně nic nepochopitelného, Vilhemová tehdy podporovala různé pokusy, takže hrála poměrně často i v těchto "B až C" filmech, to dělá mnoho herců (takže podle obsazenosti rozhodně nemůžeš usuzovat na kvalitu celého projektu).

Než začneš psát tvrdě odsuzující stanoviska, je dobré si o projektu vše zjistit, abys nevypadal jako nýmand :-) .
Tenhle film je prostě legrácka, které naopak koproducent pomohl do kin a dnes i (pro něj nesnažší cestou) na HDTV obrazovku, tipnu si, že autoři filmu jsou naprosto spokojení.