Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon XH A1 , Sony VegasPro9 a problem sHDV nahravanim

luvaran (35)|6.6.2012 15:05
Zdravim,

uz niekolko dni sa snazim vyluskat problem s importom videa v HDV kvalite. Pouzivam SV pro 9. Cez neho som bez problemov importoval videa v DV. Rozhodol som sa konecne vyuzit max. ktore ponuka tento super stroj a pokrocit o stupen vyssie , co sa tyka kvality. Nuz, kamera ma asi dobru naladu a a chce ma potrapit.

Ked v SVegas vybereim polozku importovat HDV tak mi hlasi ze nepozna zariadenie. Avsak KEd na kamere prepenem z VRC na EXT.CONT, teda na vystupne zariadnie, cameru mi spozna a zacne mi ""snimat realny obraz"" ktory uz mozem importovat do pc v HDV. Ale ja potrebujem video z miniDV. Skusil som aj rozne free software ale vysledok na chlp rovnaky.

Myslim ze chyba bude niekde v nastaveniach kamery, google nepomohol a ani manual. tak uz vazne neviem. Za pripadnu pomoc vopred dakujem.
Pave1 (4279)|6.6.2012 20:57
Zkontroluj, zda je kamera v režimu VCR a zda máš v menu kamery vypnutý downconvert (DC) do DV (pak by kamera z HDV projektu nebyla vidět). Někdy je po přepnutí kamery do HD dobré pustit kousek nahrané kazety, kameru odpojit a znovu připojit (FW).
Druhou možností je vyzkoušet kameru na jiném počítači s FireWire, případně s trialem nějakého jiného sw.

Pak ještě zkontroluj kabel a konektor na kameře lupou, zda tam není nějaký problém (ale to by nešlo nabrat ani DV).
marko65 (193)|7.6.2012 13:33
luvaran:

volakedy som mal aj ja s tym problem (mam tiez sony) a pomohlo mi toto:

At the request of l33twannabe this is how I solved my video capture problem. The issue was the firewire (1394) driver that Windows 7 installed automatically when I connected my camcorder (Panasonic NV GS50B). This is how I solved the issue:

Go to Device Manager and click on IEEE 1394 Bus host controllers
Click on the device listed underneath this heading. In my case it was NEC 1394 OHCI Compliant Host Controller
Right click this device and select 'update driver software' from the shortcut menu
Then select the option 'browse my computer for driver software'
Then select the option 'let me pick from a list of device drivers on my computer'
This then gave me three drivers to pick from (make sure the'show compatible hardware' checkbox is ticked
Select the driver named '1394 OHCI Compliant Host Controller (Legacy)'
Install driver

Hope this solution will work for others. I didn't have this problem with XP or Vista.
luvaran (35)|7.6.2012 15:54
Super. Teraz neviem co pomohlo ale ide to. SKontroloval som konektory, zmeraral kabel...Podla navodu vyssie som zmenil ovladac, aj ked pouzivam XP. A nie sony ale canon. Potom pripojil cameru spustil, odpojil a a sony vegas zareagoval. Jedine co ma neuspokojilo bola ta mala led dioda s napisom HDV pre IEEE rozhranie, este som ju nevidel svietit. Kazdopadne dakujem!!!!
marko65 (193)|7.6.2012 17:07
luvaran:

to zistis ked prehodis ovladac spat:-)
Pave1 (4279)|8.6.2012 16:36
Sosal jsem z XH-A1 na XP čtyři roky a žádný driver jsem měnit nemusel, ale je pravda, že ne vegasem .-) . Ten driver zlobil na WIN7, ale třeba tam hraje roli i ten vegas (respektive jeho verze).

Tak ať se daří.
luvaran (35)|11.6.2012 15:37
VO win 7 frcim bez problemov, len sa mi ten prenos zda o nieco rychlejsi ako v XP. Co vie nasrat hlavne ked treba dodrzat termin, a win pod natlakom zacne kolabovať a swapovat.:-D. Rad by som pri capturingu vyuzil aj Ubuntu, ale co sa tyka multimedialneho oboru, mozem cele cd vyhodit zo stvrteho poschodia nech si trochu zaplachti vo vetre :-D
ai (2993)|11.6.2012 20:04
Grabuj na jiny nez systemovy disk, pokud ve workflow vzdy neco ukladas nekam je dobry to pak z jednoho cist a na druhy ukladat, ideal je tedy jeden systemovy a dva disky navic (partition je nanic, akorat se ti to jeste zpomali) . Pouzival jsem jeste skoro pred rokem XP a Pentium4 , jednoduchy strih na HDV a takhle to vse fungovalo.
Na grabovani pouzivam HDV split, ktery nazve klipy podle datumu a casu ne Vegas.
luvaran (35)|12.6.2012 11:35
To znie logicky. Velmi pragmaticke riešenie. Pri najblizsej moznosti urcite vyskusam. Co sa tyka grabovania, oblubujem skor komplexnejsie programy pred "pidižvejtíkama". S Vegasom ked nagrabujem klipy, hned mi ich vyhodi do zalozky, kde su ich miniatury, to postacuje. Aspoň pri mensich a hlavne svojich projektoch, ktorých postuponost a obsach si pametám.

P.S: Po prvej vyplate Vegasu davam zbohom a vtáčik pristane na Final Cut Pro X...