Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

digitalizacia zaznamov z hi8 cez digi8 kamera - znacka

leko (78)|6.6.2012 11:54
Ahoj

hladam info ktora konkretna digi8 kamera ma slusny prevodnik, pomocou ktoreho by som dokazal kvalitne previest hi8 analogove zaznami z pasok do digitalneho formatu a nasledne do pc v nekomprimovanej podobe.
Aby som vedel, ktoru zhanat a nekupil macku vo vreci.
Ked to bude v pc uz si to skomprimujem podla potreby, potrebujem prevod.

Nepiste mi sem prosim nic o tom, ze si mam kupit canopus - jedine, ak by ho chcel niekto za rozumnu sumu pozicat rad sa dohodnem.

vdaka.
arkij (540)|6.6.2012 13:25
Kamer typu Digital8, které uměly přehrávat Hi8 a ukládat do PC ve formátu DV, bylo jen pár modelů, prodávaly se krátce a převodník v nich byl asi stejný z hlediska kvality, takže kteroukoliv, která má tuto funkci, můžeš klidně pořídit.
Pozor, některé (myslím že pozdější modely) to už neuměly.
Jinak se lišily hlavně v optice a jiných vlastnostech, které ale neřešíš a u některých byly, nebo následně šly odblokovat i analogové vstupy, použitelné například pro digitalizaci VHS kazet.
Pytkin (7947)|6.6.2012 14:23
leko : na nekomprimovane video sa vyser .. pouzi DV kodek , ktory ti ta kamera posle digitalne po firewire .. v pripade Hi8 nahravok je nekomprimovane video plytvanie miestom ..

inak ja by som ti odporucil si taku Digital 8 kameru pozicat .. natahat si hi8 pasky do PC a potom ju vratit .. pripadne za nejaku financnu uplatu ..
leko (78)|6.6.2012 19:01
ok super dik za rady, ale chcel som konkretnu kameru typ, znacku aku mam hladat na to co potrebujem.
romana51 (355)|9.6.2012 18:56
leko: Já mám Digital8 Sony DCR-TR8100E a ta umí přehrát Hi8 i Video8 a má SP i LP. Navíc má odblokovaný vstup. Několika známým jsem to převáděl. Potíž je v tom, že jsi zřejmě ze Slovenska, ale můžeš to použít jako typ. To víš, tento přístroj nedám z ruky, mám spoustu natočených kazet dnes už historické ceny (děti a ještě moje rodiče).
Matrox (7)|2.7.2012 17:38
Teraz som riesil ten isty problem. Podarilo sa to cez Sony Digital8 DCR-TRV330E.