Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung PS60E6500 vs LG 60PM970S

martin155 (23)|4.6.2012 15:49
Chtěl bych si koupit plazmu do 50k, moc mě nezajímají vymoženosti typu smart tv, hbb tv. Jde mi hlavně o to aby měla co největší úhlopříčku a co nejlepší obraz. vypral jsem tyto dvě:

Samsung PS60E6500
LG 60PM970S

a chtěl bych vás požádat o vaše zkušenosti, případně jiná doporučení.

dík
spotnickoff (152)|4.6.2012 16:28
LG nepoznam, ps51e6500 mam doma tak ak mas konkretnejsie otazky neni problem.
martin155 (23)|4.6.2012 16:34
V podstatě mi jde jen o to, jestli je v této cenové relaci (tak 40-50k) na trhu plazma s lepším obrazem než má E6500.
Slyšel jsem, že Samsung mívá trochu světlejší černou v porovnání s Panasonicem, tak jak se na tom tento model?
johny.h (41)|5.6.2012 06:55
Hurá. Tak tyhle 2 plazmy řeším taky. Tak jsem zvědav na nějaké srovnání. Už delší dobu hledám nějaké recenze na tu LG, ale jelikož je to novinka, budeme muset asi ještě chvilku počkat.
spotnickoff (152)|5.6.2012 09:31
tento model (e6500) je na tom s ciernou velmi dobre. pouziva ten isty system ako e8000 a uroven ciernej u tohoto top modelu sa priblizuje takmer na uroven ciernej u top panakov.
zato vsak na rozdiel od panaku ziskavas ine plusy (neblikanie, nezeleny nadych, netmavy obraz, bez retencie....)
ak vnimas jav oznacovany ako blikanie plaziem na statickych plochach tak od panakov odporucam dat ruky prec. za to ta o 5% lepsia cierna ozaj nestoji.

[QUOTE=martin155;412351]V podstatě mi jde jen o to, jestli je v této cenové relaci (tak 40-50k) na trhu plazma s lepším obrazem než má E6500.
Slyšel jsem, že Samsung mívá trochu světlejší černou v porovnání s Panasonicem, tak jak se na tom tento model?[/QUOTE]

- - - - doplněno - - - -

na recenzie sa vykasli. dobre ti radim. ziadna recenzia (okrem toho ze su to velmi podivne recenzie) ti neda to co uvidis na vlastne oci. ak by sa ti podarilo najst predajnu
kde su oba tieto modely pri sebe, krmene signalom takeho typu aky budes mat aj ty doma tak sa tam treba postavit a pozerat, pozerat, pozerat...
toto je 1000x lepsie ako nejaka skorumpovana recenzia na nejakom webe.

[QUOTE=johny.h;412426]Hurá. Tak tyhle 2 plazmy řeším taky. Tak jsem zvědav na nějaké srovnání. Už delší dobu hledám nějaké recenze na tu LG, ale jelikož je to novinka, budeme muset asi ještě chvilku počkat.[/QUOTE]
Pavell007 (790)|5.6.2012 10:41
Tak trošku bych upřesnil kolegu-modely Panasonic 2012 netrpí zeleným nádechem-to bylo u 2011 řady-to je nyní vyřešeno zcela, retence je společná všem značkám, samsung a lg na tom nebudou lépe, jediné, co by mohlo vadit u panasonicu je to blikání-to si musíš zkusit sám. Co jsem četl recenze, tak samsung zřejmě dohání dobrou černou tak, že v tmavých scénách vidíš méně detailů naž na Panasonicu-je to prý tmavější, takže doporučuju si vzít na usb nějaký film, kde jsou těžké scény na zobrazování-např Temný rytíř je na tohle bezva-tam se toho děje spoustu ve tmě a uvidíš, jak si s tím ty tv poradí a naopak něco světlýho blikacího rychlýho, ať vidíš, jak si tv poradí s velkým jasem a rychlým pohybem.
spotnickoff (152)|5.6.2012 11:08
Tak trochu by som opravil kolegu vyssie :-). Samozrejme ze nemam prehlad napriec spektrom aby som dokazal povedat ako je na tom s retenciou panak, LG a Samsung. Ale ked sa zacitam do tohoto fora tak nemozem nevidiet ako uzivatel nunacek, ktory sa o plazmu stara ako vie (a pritom sa vyzna) riesi retenciu na panaku 2012. Za seba viem povedat ze samsung 2012 konkretne e6500 po retencii nema ani stopy. A viem o com hovorim, pretoze s retenciou som sa u 5 rokov starej plazmy stretaval (sice len prveho pol roka ale stretaval)
Pavell007 (790)|5.6.2012 11:19
Jistě, recenzím nevěříš a na základě jednoho příspěvku jednoho uživatele děláš doporučení-varování, jsi fakt srandovní. A když ti řeknu, že já mám toho samýho Panasonica o měsíc déle než Nunacek, vůbec tu tv nešetřím a po retenci ani stopy, tak jako co pak? Napíšeme, že 50 procent Panasoniců trpí retencí?
martin155 (23)|5.6.2012 11:34
až půjdu do obchodu tak teda vyzkoušim i tento model: TX-P55VT30E od panasonicu pro porovnání. (i když se přiznám, že bych radši 60" tv)
spotnickoff (152)|5.6.2012 11:40
ad recenzie: ak mame otvorene oci, vieme aku dobu dnes zijeme. clanky na internete, ktore sa tvaria ako clanky a su v skutiocnosti reklama. napisy na potravinach a skutocnost co jeme... myslim ze nema vyznam uvadzat dalsie priklady. bolo by toho vela. Jednoducho treba mat otvorene oci. informacie prijimat s mnohych zdrojov, filtrovat a nenechat sa prvoplanovane krmit zavadzajucimi faktami. a je jedno ci sa jedna o recenziu plazmy alebo o potravinu na ktorej je jahoda na obrazku a pritom ta potravina jahodu nikdy nevidela...

ad retencia: ano, operujem s faktami a informaciami, ktore mam k dispozicii. Nemam v rukach statisktiky napriec spektrom plaziem. Napriek tomu je to lepsie ako nic. Tych informacii mam o dost viac ako bezny uzivatel. Ak ma retenciu nunacek je velmi vysoky predpoklad ze nebude sam...

ad "jsi fakt srandovní" : skusme sa bavit o plazmach a nie osobne... zasa nezvladas diskusiu a iny nazor?
Pavell007 (790)|5.6.2012 11:49
Tento ne, řada 30 je u panasonicu rok 2011-ten trpí řadou neduhů, co u 2012 nejsou- zkus 55ST50-což je nižší řada, nicméně má stejný panel jako nejvyšší VT a prý letošní ST50 je obrazově lepší než loňská top VT30. Ale jestli potřebuješ 60, tak potom asi jedině Samsung 60E6500-ten je zhruba za stejný prachy jako Panasonic 55ST50.
Pavell007 (790)|5.6.2012 11:58
spotnickoff-ale zvládám, neboj, jen mi připadáš prostě srandovní a s tvým názorem ohledně recenzí nesouhlasím, to je vše. Co se týká recenzí, tak pokud recenzent napíše že ve filmu XY, ve scéně v XY minutě, na Samsungu neviděl to, co na Panasonicu, tak to není žádná subjektivní dojmologie, to je konstatování faktu-na to neotřebuju mít ten tvůj grál testů-side by side- to vidím i po měsíci, že tam něco třeba nevidím-vzor na obleku např apod. Jak jsem psal výše, oba typy testů mají svoji vypovídací hodnotu-jak side by side, tak samostatné zkoumání speciálně vybraných scén-to jen ty tady plašíš se svým velmi subjektivním názorem, že recenze jsou nanic a dokládáš to obecnými plky o stavu naší společnosti-závěry z domněnek, nic víc. Tomu říkáš otevřené oči? Usmyslíš si, že jedině side by side a nic jinýho nebereš. No a na základě tvé logiky tedy pokud já nemám retenci, tak je veliký předpoklad, že taky nebudu sám, ne? A nerozpakuješ se napsat, že Panasonic trpí na zelený nádech, což u 2012 modelů není pravda-tolik k tvé objektivitě.
nunacek0 (947)|5.6.2012 12:17
Chlapi v pohodě. Vidím, že každý si svou Tv obhajujete po svém a důležité nakonec, že jste oba spokojeni. Má retence mne sice také překvapila, ale snad s delší dobou hraní toto již nebudu nijak řešit. Jinak ty Tv budou poskytovat srovnatelný obraz a záležet bude u každého jak natrefí na kus. Dnes už nevěřím, že vyšší cena znamená jednoznačně lepší kvalitu a bezchybný výrobek. Prostě to tak není a pokud mi nevěříte tak si přečtěte více zahraničních fór a uvidíte, že se s problémy potýkají všechny značky a i jejich tzv. top modely hodně čerpám a čtu tyto stránky a fóra :

http://www.highdefjunkies.com/showthread.php?12921-Official-Panasonic-ST50-Series-Thread

http://www.avsforum.com/avs-vb/forumdisplay.php?f=167

http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42st50b-p42st50-201203191731.htm

http://www.erenumerique.fr/panasonic_tx_p50st50_le_plasma_nouveau_est_arrive-article-2679-1.html

http://www.flatpanelshd.com/reviews.php

http://www.televisioninfo.com/

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-47lw650s-p10766/test.html

http://hdportal.hr/forum/

Asi toho je daleko více, ale více toho nesleduji. Takže ty chytrosti co tu někdy plácnu jsou čerpány z těchto stránek a zkušenosti opravdových uživatelů. Něco jako tady u nás. Nejsou v ničem jiní. Jen mluví jiným jazykem a potýkají se se stejnými problémy.
Pavell007 (790)|5.6.2012 12:22
A už ti to logo zmizelo?
nunacek0 (947)|5.6.2012 12:29
Jo loga jsou pryč. Byla na obou stranách. FilmboxHD vpravo a NG Wild HD vlevo,ale i Nova HD se tam objevila. Ale byl jsem překvapen jak dlouho tam vydržely. Celý den jsem to drtil než to zmizelo. Nechápu. Vyčistil jsem to tím videem a obrázky..
spotnickoff (152)|5.6.2012 12:32
zmena: Pavell007 zaradeny medzi ignorovanych
Pavell007 (790)|5.6.2012 12:43
Nunacek- tak to je dobrá zpráva-ono je to fakt dočasné. Já před časem viděl v datartu nějakýho samsunga, kterýho zrovna čistili tím čb pruhem-a to bylo teda peklo, vypálený úplně všechno, co tam za ten rok pustili a bylo to vidět i za toho plnýho osvětlení v krámě, no a asi za týden jsem se tam byl schválně kouknout znova a nic jsem tam neviděl, všechno bylo pryč-takže asi zbytečně plašíme.

Spotnickoff-co přesně tě uráží? Že mi přijdeš srandovní se svou "objektivitou"? No to se nedá nic dělat, prostě mi to tak přijde, no, nevidím na tom nic urážlivého. Jinak samozřejmě považuju za podstatné a důležitější ten celý zbytek mého příspěvku ohledně recenzí apod, ke kterému zřejmě nemáš co říct :)
spotnickoff (152)|5.6.2012 12:51
zmena: Pavell007 zaradeny medzi ignorovanych
Pavell007 (790)|5.6.2012 13:13
jistě, pokud je důležitější psát o plazmách, jak sám správně píšes ve svém příspěvku, než jsi to smazal, tak zkus tedy také na sobě zapracovat a vypustit z komentářů své zcela osobní a z plazmou nesouvisející názory ohledně užitečnosti-zmanipulovatelnosti či nevěrohodnosti recenzí, co tady každýmu cpeš do hlavy, ok? To přece nejsou žádná fakta, jen tvůj dojem a vypovídá to spíš něco o tobě, než o plazmách. Určitě to přispěje k tomu, že mi budeš připadat méně srandovní :)
__________
Mod I.M.: Každý má právo na svůj názor a má právo sem dodat i ty recenze. A každý, kdo má k tomu výhrady, má samozřejmě právo s ním odborně diskutovat a zkusit ho argumentem (odborným) přesvědčit. Ne vždy se to povede a je jen dobře, že názorů je více. Ale nějaké nedobré narážky a zesměšńování - to se mi tu líbit nebude. takhle by to prostě nešlo
johny.h (41)|5.6.2012 23:22
Tak mě docela dostal odkaz z vedlejšího vlákna "televize kolem 60"" na http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57439424-221/panasonic-vt50-wins-value-electronics-2012-tv-picture-quality-shootout/ kde úroveň černé u LG je nejhorší a to uvádí 40% vylepšení :( Přikláněl jsem se radši k němu, tak teď jen vidět v prodejně obě a porovnat.
Pavell007 (790)|6.6.2012 07:57
Zase v prodejně to je těžký, já bych si, podle toho, co vidím u nás v datartu, nevybral žádnou plazmu....
Ale pokud není primárním cílem co největší a nejlevnější zobrazovadlo třeba někam do hospody, tak bych asi tu LG nebral,
tohle není první recenze, kdy jsem četl, že konkurence má lepší plazmy. :)
v 60 je jediná správná volba ten samsung6500, v 55 pak ještě Panasonic ST/GT/VT50 bude mít srovnatelně kvalitní obraz...
spotnickoff (152)|6.6.2012 11:27
johny.h : veeelmi zaujimavy porovnavaci link, o tom co stale hovorim... vsimni si ako o malo zaostava samsung za panakom.... a u samsungu mas jeden velky bonus navyse: neblikanie. a zopar dalsich mensich bonusov (paradny dizajn, trochu lepsia cena). Presne toto je to, co stale hovorim.

Teraz na to pozeram este raz a je tam aj dalsia vec ktoru som tvrdil: ostrost obrazu samsungu je vyssia ako ostrost panasonicu.

[QUOTE=johny.h;412506]Tak mě docela dostal odkaz z vedlejšího vlákna "televize kolem 60"" na http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57439424-221/panasonic-vt50-wins-value-electronics-2012-tv-picture-quality-shootout/ kde úroveň černé u LG je nejhorší a to uvádí 40% vylepšení :( Přikláněl jsem se radši k němu, tak teď jen vidět v prodejně obě a porovnat.[/QUOTE]
GOTT (38)|11.6.2012 18:57
LG plasmy bych nebral..slaba uroven cerne a kontrast....Samsung E6500 dostal za obraz perfetni znamky...hdmi 10,digital 9plus tak nejak,av a analog taky 9 presne nevim,3D obraz bez preslechu,pri pohybu plynuly obraz...proste super obraz a dokonce lepsi nez drazsi E8000....coz se potvrdilo,ze ty nejdrazsi rady nemaj dost casto taky ten nej obraz
johny.h (41)|13.6.2012 07:01
martin155 (23)|22.6.2012 16:33
tak už mam ten Samsung E6500. teď bych ale ještě potřeboval vědět, zda máte zkušenosti s upevněním na stěnu. Zkoušeli jste zavěsit TV na jiné než zděné stěny? Mám stěny poměrně tenké a nevím jestli by váhu TV vydržely.
bavorak (1494)|22.6.2012 16:46
plazmu unesie akakolvek stena, pokial je to naozaj stena. Aj 5cm porobetonova priecka.
KamilZ (10277)|22.6.2012 16:48
[QUOTE=martin155;414325]Mám stěny poměrně tenké[/QUOTE]
Pod tím si lze představit cokoli.... Když jsem věšel v práci 55" plazmu na obyčejný sádroš, tak jsem šel raději přes celou stěnu a druhé strany jsem dal roznášecí plech. Ale většina váhy TV působí směrem dolů (pokud není na nějakém výsuvném rameni), takže to není tak hrozné, jak se to zdá.
Pavell007 (790)|22.6.2012 17:13
ta televiza má cca 20 kg, tak když ten držák přišroubuješ ne na 2 ale na 4 vruty, tak na jeden vrut máš cca 5 kg-to by měla vydržet snad každá stěna, ostatně není nic jednoduššího než na tu lištu pověsit něco, co má 20 kilo-uvidíš, jak to pracuje s těma vrutama...
KamilZ (10277)|22.6.2012 17:16
PS60E6500 má 30 kg, což je relativně o 1/2 více než 20kg, ale absolutně to pořád není nic strašného :-).
Pavell007 (790)|22.6.2012 17:49
á sorry, přehlídnul jsem že jde o 60 palců-no ale stejně. Akorát bych se teda snažil zjistit, z čeho přesně je ta zeď, aby se koupily ty správný hmoždinky a vruty....
KamilZ (10277)|22.6.2012 18:00
JJ, proto jsem se ho pral, co znamená "tenká stěna" (která není navíc zděná). Možná bych se podíval do nějaké speciálky, mám s nimi dobré zkušenosti (na rozdíl od Bauhausu apod.).