Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink a CS Link od září zavedou servisní poplatek 29 Kč u neplacených nabídek

KamilZ (10277)|30.5.2012 19:55
geronimoh (2327)|30.5.2012 20:19
asi jsi moc byl dlouho na sluníčku, že chválíš takovou zlodějnu ....
pfornal (201)|30.5.2012 21:09
Takové vysoké reputace a tak se neshodnout :-) .. jak je ten svět rozmanitý :D a tak je to správné a tak to má být. Hoši - jak si to nový majitel udělá, tak to bude. Někdo platíme a jsme stejně nasra.í, jiní neplatí a je jim to jedno. Klídek - ono to nějak dopadne a my se nějak přizpůsobíme. Jako vždy.
Ivo Mašek (10205)|30.5.2012 21:18
Tak já zásadně pracuji za peníze. zadarmo ani omylem. ... ale možná že někteří rádi pracují zadarmo B-)
jito (999)|30.5.2012 21:30
Zásadně nesouhlasím s placením.
Skylink tvrdí,že ten poplatek je na jejich provoz-a kam šlo cca.800-1000kč z každé prodané karty?To nejsou peníze na provoz?Skylink tvrdí,že má aktivních milión karet-pokud vezmu,že 70% karet se muselo koupit s zmíněnou provizí,tak to je stále málo?
Pokud divák ČT platí koncesionářské poplatky,zaplatí 1300kč za kartu a ještě má platit za umožnění příjmu?
Jsem ochotný platit nějaký poplatek za příjem-ale pokud kartu dostanu ZDARMA-ne,že si jí koupím.
Celé je to pouze o tom,že Skylink má logicky s velkým počtem prodaných karet zvýšené náklady za svůj provoz.Normálně by si zobly kousek peněz z Multi a podobných placených balíčků.Vzhledem k tomu,že o tyto balíčky není zájem,tak nemá kde brát.
Ale třikrát zaplatit za to,že chci koukat na ČT z satelitu je opravdu nehorázné...
geronimoh (2327)|30.5.2012 21:35
Mám 2 karty Skylink a ani jednu jsem zadarmo nedostal, ale koupil po 1800 Kč s tím, že mi na nich poběží neplacené programy zdarma na věčné časy (doufám, že je nějaký šikovný právník zažaluje), takže to zpoplatnění není nic jiného než podvod, zlodějna, židárna a pod. .... Ode mně každopádně neuvidí ani korunu ...
geronimoh (2327)|30.5.2012 21:44
[QUOTE=pfornal;411803]Takové vysoké reputace a tak se neshodnout .. jak je ten svět rozmanitý a tak je to správné a tak to má být. Hoši - jak si to nový majitel udělá, tak to bude. Někdo platíme a jsme stejně nasra.í, jiní neplatí a je jim to jedno. Klídek - ono to nějak dopadne a my se nějak přizpůsobíme. Jako vždy.[/QUOTE]


M77 Group zneužívá své téměř monopolní postavení a chce vydělávat ještě víc peněz, než dosud. Pokud budou prodávat nové karty s tím, že je nutné platit i za bezplatné programy, nemám nic proti, ale já je koupil s tím, že budu mít neplacené programy zdarma a to je ta sviňárna ... A jak vidíš, tak některým to dokonce připadá v pořádku :confused:
Ivo Mašek (10205)|30.5.2012 21:53
Z koncesionářských poplatků českých občanů asi satelitní provider nic nemá. nebo se pletu?
jito (999)|30.5.2012 21:58
Nemá.
Ale proč platit třikrát za umožnění příijmu?
Ivo Mašek (10205)|30.5.2012 22:06
[QUOTE=jito;411821]Nemá.
Ale proč platit třikrát za umožnění příijmu?[/QUOTE]
Já přijímám kabelovku UPC. V SIPO mám extra koncesionářské poplatky, nařízené zákonou formou vládou a odklepnuté slovutným naším parlamentem, senátem a podepsané jeho Veličenstvem presidentem. dále tam mám kolonku poplatky pro UPC. UPC navíc samozřejmě platí poplatky státu. .... vlastně 3x zaplacené.
Neviním z toho UPC, tak jako by jste neměli vinit satelitního providera.
Apropó: kdo z vás půjde do demonstrace za zrušení nesmyslných poplatků? myslím tím demonstrace, jaké uskutečňují ve vyspělých státech, nemyslím tím školní pochoďáky u nás spojené z nákupem v pražských obchodech. .... kde není soudce - není žalobce, aneb český ovčan
jito (999)|30.5.2012 22:18
Já také používám kabelovku,tak mi to může být jedno.Koncesionářské poplatky se musí zaplatit,bez ohledu na způsob příjmu.
UPC digital si z měsíčního paušálu vezme část na svůj provoz a zisk.Ale já jsem nemusel zaplatit 2000 za to,že můžu koukat ne jejich nabídku a nějaký poplatek na provoz-ten je v ceně.
Pokud se Skylinku nedostává na svůj provoz,tak je špatně nastavený celý systém jejich fungování.V zahraničí si koupím kartu,kde je součástí nějaká nabídka "zdarma".Po roce se musí zaplatit stejný poplatek jako při první koupi.Není to jednodušší a průhlednější?To by každý rok mohli přijít s další poplatkem za "něco".
Nemluvě o tom,že každý si každý koupil kartu s nabídkou zdarma a neomezeně.O žádném poplatku za "něco" v smlouvě není ani slovo...
Ivo Mašek (10205)|30.5.2012 22:26
[QUOTE]Nemluvě o tom,že každý si každý koupil kartu s nabídkou zdarma a neomezeně.O žádném poplatku za "něco" v smlouvě není ani slovo...[/QUOTE]
To je chyba Skylinku, že nabízel něco zdarma. holt to jednou muselo skončit. zadarmo nepracují ani nadace. Podle mě to bylo už od začátku, to "zadarmo", nešťastně nastaveno.
Rozumný člověk by měl pochopit, že zadarmo nepracuje ani on., a měl by být rád, že doposud měl nějakou službu zdarma. (v Čechách se to asi těžko bude vysvětlovat, natož chápat)
jito (999)|30.5.2012 22:35
Ale o tom to celé je-na začátku měl nějaké smluvní podmínky,a teď je chce změnit.Jaké byly je problém Skylinku-ne uživatelů,kteří si zaplatily za jejich službu.Že se v tom teď Skylink plácá je jen jeho problém,tak ať ho nepřenáší na své uživatele.Prodejem Skylinku a CSlinku tento provider měl zaniknout,a jejich následník měl nastavit nové podmínky pro užívání služeb.
Tím by se zbavil závazku na neplacené a neomezené služby-zánikem poskytovatele by zanikla i tato "koule na noze".
vivid.sk (11472)|30.5.2012 22:37
[QUOTE=Ivo Mašek;411829]To je chyba Skylinku, že nabízel něco zdarma. holt to jednou muselo skončit. zadarmo nepracují ani nadace. Podle mě to bylo už od začátku, to "zadarmo", nešťastně nastaveno.[/QUOTE]

Pozor! Ono to ale nieje zadarmo. Prevadzku a naklady (teda uplink) znasaju samotne komercne televizie (vysielatelia) a platia si ju. Cize Skylink na tom, ze umoznuje televiziam vysielat cez satelit realne zaraba (nie je to vela, ale stratovy na tom nieje, inak by to nerobil). A je v zaujme vysielatelov, aby sa dany program siril zadarmo a mohol ho sledovat kazdy (cim viac, tym lepsie, pretoze to bude vidno na peoplemetroch a potom si mozu pytat viac za reklamu a tak dokola).

Pri platenej ponuke ide o presne opacny pripad. Tam skylink plati za dane kanaly a tie peniaze sa nasledne snazi vybrat od abonentov.
visis (61)|31.5.2012 06:32
Prostě a jednoduše: Nabídka GRÁTIS za 29,-Kč :-) No nekupte to :-)
Doufám že se k tomu ČT postaví čelem a budou se programy šířit opravdu grátis. Stejně jako si vymohlo čt4hd v cryptoworks :-)
vma (39)|31.5.2012 08:16
Ja som kupoval kartu od T&T - ponúkali za jednorazovú kúpu karty bezplatný príjem verejnoprávnych programov za podmienky, že platím koncesionárske poplatky. Zmenilo sa niečo odvtedy? Musel som kúpiť ICE-ku, teraz poplatok... Vidí niekto koniec? Želám ďalšie príjemné prekvapenia pre "platících" od Skylinku.
bagr3210 (379)|31.5.2012 08:45
Pak se Skylink a CSLink divi,ze lidi kradou,pouzivaj blokery,sdilej a nevim co vsechno..
Zajimavy je,ze se i ted na strankach Sklyinku bijou do prsou,ze jsou zdarma a na "furt"..
Je to obrovsky podraz pro lidi,ktery si satelit kupovali nedavno a byly klamani ze GRATIS pojede neomezene..Nevim co udelaj takovy duchodci,nebo lidi s nizkym prijemem.Ne jen,ze nuti lidi kupovat VYMENY,ale jeste i tohle.Je to nehoraznost.A jak bylo tady uz napsano,doufam,ze jich nekdo za to zazaluje..
Nakonec si myslim,kdyby par jedincu vzalo parabolu,pristroje a karty primo manazmentu M77 a hodilo jim to na stul,tak by se mozna hlavy pomazane vzpamatovoli.Nebo jeste lip,vsichni si kupme setoboxi a budem koukat jen tersial..by me zajimalo,co by Skylink udelal..

P.S. Lepsi reklamu a nabor novych abonentu,by Digi a UPC ani nevymyslelo.. :D
Pytkin (7947)|31.5.2012 08:58
si sa s konom zrazil ?
Ivo Mašek (10205)|31.5.2012 09:05
[QUOTE]Nebo jeste lip,vsichni si kupme setoboxi a budem koukat jen tersial..by me zajimalo,co by Skylink udelal..[/QUOTE]
nechci tu Skylink obhajovat, ale pokud chce nízkopříjmový občan sledovat veřejnoprávní TV zdarma, tak si přece nepořídí satelit (nemá peníze, vydělává málo, ....), ale bude chytat DVB-T. Což je zdarma (pouze platí koncesionářské poplatky).
Já mám za to, že lidi si pořizují satelit kvůli tomu, aby sledovali mnohem více kanálů a měli výběr. Což je logicky za peníze, neb silně pochybuji, že zaměstnanci v soukromých televizních společnostech budou úsilovně pracovat zadarmo (maximálně za vodu a chléb - ani to není dnes zadarmo).
např. já mám kabelovku DVB-C. Pořizoval jsem si balík Supreme s tím vědomím, že to nebude zadarmo (je to maximální nabídka všech programů, co kdy UPC nabízí a bude nabízet). A stojí mě to i s pronájmem kabelového STB cirka 1150 Kč (měsíčně). Kdybych byl nízkopříjmovým občanem (a to se lehce v naší společnosti může stát ze dne na den), tak si dám na balkon starou dobrou "hiršmanku" a chytám DVB-T (zadarmo).
Saxel (2279)|31.5.2012 09:22
[QUOTE=Ivo Mašek;411861]tak si dám na balkon starou dobrou "hiršmanku" a chytám DVB-T (zadarmo).[/QUOTE]
Dobrý nápad, ale co když nemáš dostatečný signál pro DVB-T? Na chalupu jsem si kvůli tomu musel pořídit příjem DVB-S. Poplatek 29,- za měsíc mě sice nezruinuje, ale zároveň mě ani nijak netěší to platit, když jsem kartu kupoval za jasně definovaných podmínek bezplatného příjmu. Známe jak to chodí, teď začnou na 29,- pak to každý rok o něco zvednou ...
geronimoh (2327)|31.5.2012 09:26
[QUOTE=Ivo Mašek;411861]nechci tu Skylink obhajovat, ale pokud chce nízkopříjmový občan sledovat veřejnoprávní TV zdarma, tak si přece nepořídí satelit (nemá peníze, vydělává málo, ....), ale bude chytat DVB-T. Což je zdarma (pouze platí koncesionářské poplatky).[/QUOTE]

to ale předpokládáš, že všude mají lidé vynikající signál DVB-T, což třeba u nás na Vyškovsku neplatí. Analogový signál pozemního Tv vysílání tam kde bydlím nepřijímala spousta lidí, nebo v hodně mizerné kvalitě a vyřešili to nákupem levného satelitního přijímače a karty Skylink a nepředpokládali žádné další výdaje. Kdo byl ochoten platit každý měsíc, pořídil si DIGI a má ho dodnes.

Tak mně napadá, že odkládají zpoplatnění karet až po uplynutí dvouleté záruční lhůty, protože jinak by jim je asi lidi povraceli s tím, že nefunguje jak má ....
roman_hk (151)|31.5.2012 09:36
Můj názor je takový, že Skylink nezvolil nejlepší způsob, jak zaplatit výměnu karet u zákazníků, kteří nevyužívají placenou nabídku, ale na druhou stranu nutno dodat, že cesta zvolená Skylinkem zase není tak "krutá", jak se někdo zde snaží namluvit.
Údajně má SL+CL okolo 2M karet. Kolik karet využívá placenou nabídku je "tajné", ale může to být (příkladem) 10% účastníků. U nich je to s výměnou bez problémů - Skylink neprodělá a zákazník má kartu jakoby "zadara".
Problém je co ze zbytkem karet... Nevěřím, že těch zbývajících 90% je momentálně využíváno na bezplatnou nabídku. Možná je využíváno (opět příkladem) 45% karet. Tam je jistá šance, že někdo časem si zaplatí placenou nabídku a SL dostane své peníze za ICE kartu zpět, ale co se zbytkem posledních 45% karet? :confused:
SL je za své peníze vymění (nechá vyrobit), ale tu zásilku s ICE kartou musí někdo převzít a zaplatit a adresát bude "neznámý"... Neboli SL vyhodí těch 45% ICE karet "Pánu Bohu" a efekt nula. \\/
Tímto opatřením zajistí SL pouze to, že se vymění funkční a používané karty a cena za výměnu karty se vyjádří poplatkem 29Kč měsíčně od roku 2013 resp. 2014. Jediný problém je v názvu služby "Grátis", že Grátis už není zcela "grátis".

Dále je nutno zmínit, že od 15.6.2012 (?) se mění smluvní podmínky. Kdo s nimi nebude souhlasit, tak může odstoupit od smlouvy se SL, notabene (pokud se nepletu) i v původní smlouvě byla jakási klauzule o případných výměnách kódovacích karet.

Myslím si, že Skylink měl zvolit trochu jiný postup. Skylink má nedostatečnou nabídku levnějších balíčků a jeho představa, že zruší CSLink pro "socky" a každý přecházejí zákazník si zakoupí minimálně nabídku MULTI (MINI je paskvil první třídy) je mylná. Pokud chce Skylink prosperovat, tak musí též zavést i menší programové balíčky, jako to měl CSLink. Tím by získal (alespoň podle mně) více platících zákazníků a možná by nemusel přistupovat k tomuto poplatku.
Ten, kdo využívá neplacenou nabídku by musel sám kontaktovat SL s žádosti o výměnu karty za jednorázový poplatek ve výši nákladů za novou kartu (příkladem 100-300Kč) a kdo má kartu pouze na "škrábání oken" tak by si ji logicky nechal pouze na to škrábání.:-)-
Dále by měl Skylink co nejdříve "naplno" říci, co zamýšlí s CSLinkem (předpokládám, že úplné ukončení CL), protože karty CSLink Irdeto jsou stále v prodeji a představa, že si dnes koupím neomezenou nabídku CL za 1300-2000Kč a vzápětí zjistím, že ta nabídka je defakto neplatná je prasárna první kategorie.:((
Ivo Mašek (10205)|31.5.2012 10:24
[QUOTE]to ale předpokládáš, že všude mají lidé vynikající signál DVB-T, což třeba u nás na Vyškovsku neplatí[/QUOTE]
To sice chápu, ale přece jenom satelitní ( a nejenom ony) společnosti nejsou charity. Je moc asi nezajímá, že české radiotelekomunikace neumí zajistit veřejnoprávní kanály v některých oblastech pomocí DVB-T. To jako tady pláčete na špatném hrobě.
bagr3210 (379)|31.5.2012 10:28
To je sice vsechno hezky a mozna i pravda,ael jak je teda mozny,ze do ted jim to nevadilo??Me to totiz prijde jak nenazranost..Myslim,ze jim ubude hooodne zakazniku..
Tohle mi prijde jak vydirani,bud vymenis,nebo plat..
Ivo Mašek (10205)|31.5.2012 10:35
[QUOTE]Me to totiz prijde jak nenazranost..Myslim,ze jim ubude hooodne zakazniku..[/QUOTE]
To je také správné., od toho existuje konkurenční prostředí. jenže v zahraničí už nás dávno prokoukli. je to jako s bankami. všichni kafrají, nadávají na nenažranost (a oprávněně), ale banku změní cirka 10 procent abonentů. Zbytek kafrá, nadává, prská, .... ale cpe to tam dál. To samé se stane i s tím satelitem. Uvidíš.
bagr3210 (379)|31.5.2012 10:48
No,bohuzel mas pravdu i kdyz ja osobne to nebudu platit radeji si dam jinyho operatora,nebo tersial..ne kvuli cene,ale jak uz tady bylo zmineno,ale z principu..Karty jim poslu spatky at si je opetovne prodaj,kdyz maj malo..
bavorak (1494)|31.5.2012 10:51
[QUOTE=Ivo Mašek;411873]To sice chápu, ale přece jenom satelitní ( a nejenom ony) společnosti nejsou charity. Je moc asi nezajímá, že české radiotelekomunikace neumí zajistit veřejnoprávní kanály v některých oblastech pomocí DVB-T. To jako tady pláčete na špatném hrobě.[/QUOTE]

A ako to potom robia vsetky tie nemecke free kanaly, vratane HD. Tam to tiez neplati zakaznik .....
jarod72pm (841)|31.5.2012 11:00
Mám pocit že co je dnes zadarmo je asi nějaké divné - špatné?
Většina zákazníků platí paušál či inkaso těm je to putna a těch pár co jedou neplaceně hold zaplatí tomu se říká pokrok vpřed.
man100 (235)|31.5.2012 11:02
Jak krásně se zdůvodňuje onen "servisní" poplatek. Asi trvalo dost dlouho, než našli ten správný pojem... Velmi mě udivuje, že jsou mezi obyčejnými lidmi zastánci takových podivností.
Management Sky/CS link dobře věděl, co sleduje zavedením jednorázového poplatku "tzv. zdarma". Podobně jako drogový dealer obětoval část zisku ve jménu velkého zisku budoucího. Až se počet diváků (hlavně těch "zdarma"), rozrostl na přijatelnou cifru, tak BUM! Plaťte.
Slovo POPLATEK mi dělá kopřivku - každý, kdo si může podobným způsobem zvýšit příjmy, tak to u nás udělá.
Klasikou jsou bankovní poplatky: v podstatě je mají všechny banky, byť pod různými smart názvy. Není úniku.
axicom (626)|31.5.2012 11:09
Pokud se Skylink prezentuje - České, slovenské a stovky zahraničních televizních programů i rozhlasových stanic poskytujeme bez poplatků - tak nemůže chtít poplatek, je to pak klamání zákazníků a kšeft pro ČOI.
bagr3210 (379)|31.5.2012 11:13
Hmm,to uz neni ale pravda..Kvuli tomu ne jen ze zmeni vseobecny podminky,dokonce to radeji vcera uz dali i na svuj web..
http://skylink.cz/web/structure/13.html
Pytkin (7947)|31.5.2012 12:56
preco skylink nespravi nieco ako MOJICH 6 na CSLINKu ?
Dagy2 (3153)|31.5.2012 15:11
Poplatok neteší (aj keď mňa sa ako platiaceho netýka), ale ktovie či soudruzi v lucemburgu vedeli čože im to Tom a Jerry predávajú?
2,4 mil aktívnych kariet a z toho možno 500 000 si niečo platí.
Takže niekde skončilo síce 72 melonov EUR za predané karty, ale nový majiteľ z nich videl veľkú figu a naopak zacáloval aj tomovi aj jerrymu nejakých pár desiatok melonov EUR. A tieto investované prachy sa musia vrátiť naspäť.
Za hnusný kapitalizmus cinkali kľúčami všetci, aj predsedovia straníckych buniek tak teda dobré ráno.
erik555 (776)|31.5.2012 15:43
[QUOTE=Dagy2;411909]Poplatok neteší (aj keď mňa sa ako platiaceho netýka), ale ktovie či soudruzi v lucemburgu vedeli čože im to Tom a Jerry predávajú?
[/QUOTE]
Neviem, ale sa mi nezda, aby pred kupov neboli sudruhovia z Luxemburska "oboznameni" s finacnou, hospodarskou, ekonomickou a este neviem akou srandou!
Ladpi (29)|31.5.2012 16:10
[QUOTE=Ivo Mašek;411873]To sice chápu, ale přece jenom satelitní ( a nejenom ony) společnosti nejsou charity. Je moc asi nezajímá, že české radiotelekomunikace neumí zajistit veřejnoprávní kanály v některých oblastech pomocí DVB-T. To jako tady pláčete na špatném hrobě.[/QUOTE]

Nechápu proč se jich zastáváš, jednou jsem koupil nějakou věc od nich za 2000Kč a oni si za dva roky vzpomenou a budou zavádět měsíční poplatky které jistě budou časem ještě zvedat. Vůbec to nemá nic společného se sociální situací předplatitelů. Já mám na to klidně si platit celou nabídku, ale proč bych to dělal když se na TV dívám jen příležitostně a stačí mi GRATIS.
geronimoh (2327)|31.5.2012 17:11
[QUOTE=vivid.sk;411833]Pozor! Ono to ale nieje zadarmo. Prevadzku a naklady (teda uplink) znasaju samotne komercne televizie (vysielatelia) a platia si ju. Cize Skylink na tom, ze umoznuje televiziam vysielat cez satelit realne zaraba (nie je to vela, ale stratovy na tom nieje, inak by to nerobil). A je v zaujme vysielatelov, aby sa dany program siril zadarmo a mohol ho sledovat kazdy (cim viac, tym lepsie, pretoze to bude vidno na peoplemetroch a potom si mozu pytat viac za reklamu a tak dokola).[/QUOTE]

Jistě, na to se jaksi zapomíná, že M77 Group neplatí vysílání TV stanic přes družici, to si platí samotné TV stanice. ČT z povinných poplatků a komerční ze zisku z reklam. M77 Group má nějaké náklady s kódováním a podobně (ale také nemalé zisky z prodaných karet), ale u neplacených programů nemá žádné další náklady. Neplacené programy se kódují jen z důvodu ochrany autorských práv, jinak by jsme se od nich nemuseli nechat vydírat .... Soudruzi z M77 Group se prostě chtějí víc napakovat, nic jiného v tom není ....
geronimoh (2327)|31.5.2012 17:18
[QUOTE=Ivo Mašek;411873]To sice chápu, ale přece jenom satelitní ( a nejenom ony) společnosti nejsou charity. Je moc asi nezajímá, že české radiotelekomunikace neumí zajistit veřejnoprávní kanály v některých oblastech pomocí DVB-T. To jako tady pláčete na špatném hrobě.[/QUOTE]

Kóduje se jen z důvodu ochrany autorských práv, jinak by jsme ty vyžírky nepotřebovali a jestli myslíš, že výtěžek z prodaných 2 milionů karet v ceně okolo 2 tisíce korun je almužna a že nás doteď dotovali, aby jsme se mohli dívat "údajně zdarma" ( v reálu 2000 Kč děleno 12 měsíci, případně o něco více měsíci ). Podle mně se chtějí jen napakovat, ty si třeba mysli, že chtějí pro nás větší dobro. ČT by se měla domluvit s Novou a Primou a vydat vlastní karty a M77 Group může jít do pr....
persson (299)|31.5.2012 20:06
Vsetci co nesuhlasite servisnym poplatkom, napiste do skylinku co si o tom ich super napade myslite, ja som im uz napisal...:) pozeram po nejakom serioznom provaiderovi, co nebude stale s ludi tahat peniaze....
geronimoh (2327)|31.5.2012 20:13
Obávám se, že to nebude stačit, spíš by na ně zabralo, kdyby se všichni dohodli a neplatili ten jejich servisní výmysl. Pokud ho lidi budou platit, tak ho budou postupně zvyšovat a vždycky náležitě vysvětlí proč. Já jim to platit nebudu a psát jim také ne. To na ně neplatí. Raději budu platit někomu, kdo ze mně nebude dělat idiota, třeba Freesatu, nebo budu muset vystačit s DVB-T.
persson (299)|31.5.2012 20:18
Ivo mas pravdu, mne nevadi, ked budem za zakladny balik platit, ale co mi vadi, ze ma krmili klamlivou reklamou a pomali vytahuju z ludi pod zamienkami peniaze a nema to konca kraja...toto mi vadi, preto uz zacinam pozerat po inom provaiderovi
bagr3210 (379)|31.5.2012 20:21
[QUOTE=persson;411935]Vsetci co nesuhlasite servisnym poplatkom, napiste do skylinku co si o tom ich super napade myslite, ja som im uz napisal...:) pozeram po nejakom serioznom provaiderovi, co nebude stale s ludi tahat peniaze....[/QUOTE]



To je supr napad.. :D
persson (299)|31.5.2012 20:22
geronimoh, to ani nemam umysle, ja im nedam ani cent, pozeram po inom provaiderovi... Ja som im tam napisal vsetko co si myslim o ich podvodoch na zakaznikoch
KamilZ (10277)|31.5.2012 20:39
Kdo ho platit nechce, tak ať ho neplatí, však nikdo nikoho nenutí. Akorát prostě přijde o příjem, což v případě zábavy, jako DVB-S není žádná tragédie. Skylink je soukromá firma a ne charita. Nebo si fakt myslíte, že mizerných 1500,- Kč (cena za Irdeto kartu) pokryje náklady na provoz na 10 let? Nebo, když půjdete k freeSat tak myslíte, že máte nadosmrti vystaráno a jejich servisní poplatek (který také mají) se nebude zvedat?

Pokud jste měli ve smluvních podmínkách v době uzavření smlouvy uvedeno, že je základ i do budoucna zdarma a je zakázána změna, tak ho žalujte. Ale celkem o tom pochybuji.

Stejně mě to fascinuje. Zdejší čtenáři točí TV za 20 kKč každých 3-5 let, další (předpokládám) vyhulí krabičku cigaret v ceně 70,- Kč za den a za 29,- Kč za měsíc by si nechali vrtat koleno.
bagr3210 (379)|31.5.2012 20:44
Jde o princip,ne o 29Kc,uz to bylo tady nekolikrat receno..

Ivo to napsal nejlip,kazdy bude prskat,ale nikdo nic neudela..a i proto ja na nich *** a radeji prejdu na tersial...
persson (299)|31.5.2012 20:51
[QUOTE=KamilZ;411944]Kdo ho platit nechce, tak ať ho neplatí, však nikdo nikoho nenutí. Akorát prostě přijde o příjem, což v případě zábavy, jako DVB-S není žádná tragédie. Skylink je soukromá firma a ne charita. Nebo si fakt myslíte, že mizerných 1500,- Kč (cena za Irdeto kartu) pokryje náklady na provoz na 10 let? Nebo, když půjdete k freeSat tak myslíte, že máte nadosmrti vystaráno a jejich servisní poplatek (který také mají) se nebude zvedat?

Pokud jste měli ve smluvních podmínkách v době uzavření smlouvy uvedeno, že je základ i do budoucna zdarma a je zakázána změna, tak ho žalujte. Ale celkem o tom pochybuji.

Stejně mě to fascinuje. Zdejší čtenáři točí TV za 20 kKč každých 3-5 let, další (předpokládám) vyhulí krabičku cigaret v ceně 70,- Kč za den a za 29,- Kč za měsíc by si nechali vrtat koleno.[/QUOTE]

Tu ide viac o princip, ako o peniaze...Tu nieco skylink v reklame deklaroval
KamilZ (10277)|31.5.2012 21:20
A když např. mobilní operátor v reklamě uvede, že volání je pouze za X,- Kč, tak taky předpokládáte, že už to nikdy nezmění?
mikepad (37)|31.5.2012 21:32
[QUOTE=geronimoh;411814]M77 Group zneužívá své téměř monopolní postavení a chce vydělávat ještě víc peněz, než dosud. Pokud budou prodávat nové karty s tím, že je nutné platit i za bezplatné programy, nemám nic proti, ale já je koupil s tím, že budu mít neplacené programy zdarma a to je ta sviňárna ... A jak vidíš, tak některým to dokonce připadá v pořádku :confused:[/QUOTE]


ale já je koupil s tím, že budu mít neplacené programy zdarma a to je ta sviňárna....PŘESNĚ, TOTO JE TA NEJVĚTŠÍ NEHORÁZNOST A DEBILITA, KTEROU SNAD ANI NEMYSLÍ SKYLINK ČI M77 VÁŽNĚ!!! VÍ VŮBEC NĚCO O MARKETINGU, KLAMAVÉ REKLAMĚ ČI TRŽNÍCH MECHANISMECH??? PŘECE NEMŮŽU PLATIT ZA NĚCO, CO JIŽ DŘÍVE BYLO UVEDENO JAKO ZDARMA ČI BEZPLATNĚ!!! BOŽÍNKU, PROBUĎTE SE VŠICHNI A PŘEMÝŠLEJTE!!!!
bagr3210 (379)|31.5.2012 21:38
[QUOTE=mikepad;411956]PŘECE NEMŮŽU PLATIT ZA NĚCO, CO JIŽ DŘÍVE BYLO UVEDENO JAKO ZDARMA ČI BEZPLATNĚ!!! BOŽÍNKU, PROBUĎTE SE VŠICHNI A PŘEMÝŠLEJTE!!!![/QUOTE]


Tady je vsechno mozny..klidne se s Tebou stavim o cokoliv,ze pokud od nich neodejdes,tak proste platit budes muset.. ;-)

KamilZ: Mas pravdu,ale tady u toho je to uplne neco jinyho..krom toho vim,ze pokud se i zmenili pausali u mt operatora,tak pokud jsem nepodepsal novou smlouvu s novymi cenama,museli mi uctovat "stary" podminky..!
geronimoh (2327)|31.5.2012 21:43
[QUOTE=KamilZ;411944]Kdo ho platit nechce, tak ať ho neplatí, však nikdo nikoho nenutí. Akorát prostě přijde o příjem, což v případě zábavy, jako DVB-S není žádná tragédie. Skylink je soukromá firma a ne charita. Nebo si fakt myslíte, že mizerných 1500,- Kč (cena za Irdeto kartu) pokryje náklady na provoz na 10 let? Nebo, když půjdete k freeSat tak myslíte, že máte nadosmrti vystaráno a jejich servisní poplatek (který také mají) se nebude zvedat?[/QUOTE]

Jaké náklady s tím mají ? Myslíš, že si to předtím nikdo nespočítal ? Prostě se chtějí napakovat a samozřejmně že pokud jim teď u zákazníků projde servisní výpotek 29 Kč, tak ho budou postupně zvedat, aby se napakovli víc. Jistěže je Skylink firma, nic charitního taky nikdy nedělali, jen se pakovali a teď se chtějí pakovat ještě víc. Nebýt vynuceného kódování kvůli pofiderní ochraně autorských práv ( některé zahr. kanály stejné pořady vysílají klidně volně a CZ Tv kanály kódují i vlastní tvorbu), nikdo by ty vyžírky nepotřeboval ke sledování volných českých a slovenských TV kanálů ...
MgX (34)|31.5.2012 21:49
Dobrý večer,

patřím taktéž k těm, kterým se výše popisované opatření nelíbí. Nejde mi tak ani o těch 29,-Kč (s tím, že je to za kartu - nikoliv za uživatele/registrátora už problém mám), ale o princip.

Jednak lidé chtějící satelitní příjem podléhali jednoznačnému tvrzení, že dostávají základní nabídku za cenu karty, a to na neomezeně dlouhou dobu, resp. po dobu životnosti karty. Zde si samozřejmě každý myslel - a myslím, že i tak to bylo prezentováno, že pokud by došlo k jakékoliv nefunkčnosti karty a zakoupení nové - opět zde bude základní nabídka prostá jakýchkoliv dalších poplatků. Tedy ten důvod pro uvedení hesla - po dobu životnosti karty - byl pro případ nutnosti její výměny z jakýchkoliv důvodů.
A druhý důvodem pro moji nespokojenost jest stav, kdy osoba, nebo firma chtějící podnikat v této oblasti - by měla být (ne, odborník nejsem, tudíž se jedná jen o můj názor) povinna zařadit do neplacené nabídky určité kanály ... což musí strpět - ze zákona. Jestliže nechce do tohoto kšeftu jít, kdy jsou jasně dány parametry, nechť podniká v něčem jiném. Řekli ano - jdeme do toho, musejí vydělávat jinde. A jak zde bylo řečeno. Ono nic není zcela zdarma ve směru - my na to doplácíme ze svých prostředků.

Nejde o charitu, jak se zde tvrdí. Karty se musejí kupovat a výměna taktéž nebyla zdarma. Jakýsi bonus, který uživatel dostává nemusí být uživatelem chtěný, využívaný. Nelze tedy operovat, že sice uživatel zaplatí částku za výměnu, ale daleko více obdrží, neboť bonus v podobě možnosti příjmu placených kanálů byl cenově výrazně vyšší, než cena karty. A mezi námi - uživatel nepotřebuje kartu měnit. Měnit ji potřebuje společnost. Uživatel nemůže za to, že původní kryptovací systém byl prolomen.

Dále mě hodně rozčiluje, když si některé firmy z lidí v ČR dělají dojné krávy, což známe třeba v hodně diskutovaném tématu mobilní volání. Parádní byl stav, kdy firma ověřující cenu volání v ČR udělala ve výpočtu chybu a nakonec je vše jinak - samozřejmě hůře pro zákazníka. Ano, odbočil jsem.

Zpět k tématu - předpokládám, že se najdou lidé, kteří podají stížnost k RRTV. Snad se proti výše popisovanému ohradí i některé televizní společnosti - zvláště ČT.

Likvidace konkurenčního prostředí Skylink/CS Link, která v určitém směru změnila významným způsobem mapu trhu, zaznamenává další velké mínus pro obyčejného člověka využívajícího satelitní příjem.