Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 46PFL5507K - zkušenosti??

planetoftv (10)|30.5.2012 12:40
Zdravím, má prosím někdo zkušenosti s výše uvedenou TV? Zaujala mě svou výbavou (umí nahrávat na USB, má satelitní tuner, integrovanou WiFi, atd.) a zároveň celkem příznivou cenou. Bohužel jsem nenašel nikde žádnou recenzi a to ani na zahraničních webech. Nejdůležitější je pro mě samozřejmě kvalita obrazu a funkce nahlávání na USB. Rozhoduji se ještě mezi Sony 46EX720 a LG 47LW5500. Nicméně LCD TV LG jsem měl a za čtyři roky byla asi 4x v opravě a pak odešla úplně, značce tedy už moc nevěřím. Předem děkuji za reakce.

PS: nejraději bych si koupil plazmu GT30 od Panasoniku, ale vadí mě blikání obrazu
emmerityx (210)|30.5.2012 14:57
planetoftv (10)|30.5.2012 15:35
Paráda, díky moc. Vypadá fakt dobře i v recenzi, takže ji asi vezmu.
zatty (1215)|31.5.2012 21:26
prvně bych se na ní jel podívat.....osobně bych jí nechtěl ani za tisíc korun natož za 25tis....tento model má všech velikostech tragické pozorovací úhly a to je docela špatně a relativně nic moc podání obrazu v SD signálu na HD satelitu...
co se týče nahrávání tak tam jsou docela úskalí to první je že umí nahrávat na HDD který se licencuje a nahrává jen to na co člověk čučí...a za druhé a tím si nejsem moc jistý je to že nahrává jen s DVB-T ale nemám to odskoušené ale první informace co sem měl tak byly takové.(to samé je i u LG)
planetoftv (10)|1.6.2012 09:19
Tak to si mě moc nepotěšil, už jsem ji objednal. Doporučíš mě teda jinou do 25 000 a obdobných paramettrů? Díky.
zatty (1215)|1.6.2012 09:43
třeba budeš spokojený to nemůžu soudit ale já mám několika leté špatné zkušenosti s philipsem 5 a 6 řady a ta letošní 5507k mne hodně zklamala hlavně když sem vedle ni posadil obyčeknou E5 od panasoniku...

nevím co preferuješ u telky? má mít saťák? musí mít wifi,plný net a další capiny.....

v úvodu si vybíral LW5500 za mne překvapení loňského roku...pěkně udělaná televize...

co se týče výdrže dneska nabízí spousta e-shopu a kamených krámů prodlouženou záruku za pár stovek až o 3 roky...kup si to k tomu...

vybíral bych s těchto:

LG 47LW650S doporodej kvalitního modelu
lg-47lm620s náhrada za lW4500 a 5500
PANASONIC VIERA TX-L47ET5E - hodně zdařilý kousek perfektní barvy a úhly
UE46ES6710 - dobře vybavená se slušným obrazem
planetoftv (10)|1.6.2012 09:57
Moc díky za postřehy. Co se týká TX-L47ET5E, tak už jsem byl rozhodnutý, že ji vezmu, ale vadí mě, že neumí nahrávat na USB, přijde mě to jako hodně užitečná funkce.
zatty (1215)|1.6.2012 10:25
pokud ti jako užitečná funkce přijde to že nahráváš na to na co koukáš,hutnost min 250gb hdd o který se příchází protože tv ho licencuje, nemožnost danou věc vypalit a mít zalahovanou protože to lze jen a jen pouze přehrát v té dané tv (ne u kamaráda i když má tu samou tv) tak pokud mi tyto věci nevadí tak to beru že je to užitečné...za mne po internetu v tv druhá největší capina co do toho vymysleli..
player (70)|1.6.2012 19:59
zatty prosím tě neměls možnost vidět tuhle tv http://3d-televize.heureka.cz/lg-50pm680s/ vím je to novinka ale je už normálně v prodeji ale v mém okolí ji nikde nemají na prodejně dík za info.
zatty (1215)|1.6.2012 20:08
jj koukam na ní už tři týdny
player (70)|1.6.2012 20:23
Můžeš mě prosím napsat tvůj názor na tuhle tv dík.
bohbar (5)|1.6.2012 23:11
Vybiral jsem TV pro fotbalove EURO. Koukal jsem po vsech moznych modelech. Zvazoval jsem Panasonika ET, u ktereho mi ale vadil chybejici satelitni tuner. Uvazoval jsem o Samsungu (rada ES 6800 a nizsi), tam mi ale zase vadila pomerne hnusna konstrukce podstavce. Uvazoval jsem o LG (LM660), tam mi ale prisla premrstena cena. O Philipsu jsme zacal uvazovat asi az pred tydnem, kdyz jsem zjsitil, ze je to pomerne hodne dobre vybavena TV za pomerne zajimavou cenu. Trosku jsem se do toho ponoril a rozhodl se ji koupit. Pak jsem si ale precetl nasledujici forum a strasne jsme znejistel. Obehal jsme proto dneska elektra v Praze a nasel jsem ji v Euronicsu. Koukal jsme na ni zprava zleva, obraz byl z kazdeho uhlu vyborny, rozhodne nesouhlasim s tim, ze by to bylo spatne. Mozna budu zklaman, ale na vyzkouseni mam 14 dnu a za cenu 19700 za 46 palcovou uhlopricku jsme si rikal, ze to stoji za to. Ano letosni LG 660 a 670 jsou bomba, ale stoji od 31000 vys, navic cernou (model 660) se da poridit spise az od 35000. Cili je to skoro dvojnasobek. Snad mi TV dojde behem pristiho tydne a dam vedet.
planetoftv (10)|2.6.2012 11:30
To bohbar: Díky za reakci. Já jsem prozatím objednávku zrušil s tím, že se na ní někde podívám. Ale je fakt, že za ty peníze je vybavená skvěle. Mohu se zeptat kde si ji našel za 19 700 Kč? Nejlevnější co jsem našel já, byla za 22 000 Kč - eshop mimo Herueka. Předem díky.
eevil (92)|2.6.2012 11:59
[QUOTE=bohbar;412114]Vybiral jsem TV pro fotbalove EURO. Koukal jsem po vsech moznych modelech. Zvazoval jsem Panasonika ET, u ktereho mi ale vadil chybejici satelitni tuner. Uvazoval jsem o Samsungu (rada ES 6800 a nizsi), tam mi ale zase vadila pomerne hnusna konstrukce podstavce. Uvazoval jsem o LG (LM660), tam mi ale prisla premrstena cena. O Philipsu jsme zacal uvazovat asi az pred tydnem, kdyz jsem zjsitil, ze je to pomerne hodne dobre vybavena TV za pomerne zajimavou cenu. Trosku jsem se do toho ponoril a rozhodl se ji koupit. Pak jsem si ale precetl nasledujici forum a strasne jsme znejistel. Obehal jsme proto dneska elektra v Praze a nasel jsem ji v Euronicsu. Koukal jsme na ni zprava zleva, obraz byl z kazdeho uhlu vyborny, rozhodne nesouhlasim s tim, ze by to bylo spatne. Mozna budu zklaman, ale na vyzkouseni mam 14 dnu a za cenu 19700 za 46 palcovou uhlopricku jsme si rikal, ze to stoji za to. Ano letosni LG 660 a 670 jsou bomba, ale stoji od 31000 vys, navic cernou (model 660) se da poridit spise az od 35000. Cili je to skoro dvojnasobek. Snad mi TV dojde behem pristiho tydne a dam vedet.[/QUOTE]

Ony ty špatné pozorovací úhly vyniknou především v noci, kdy bude obraz z boku více "mdlý". Ve dne to až tak nevynikne...Stejně se na telku nedíváš z bláznivých úhlů:)
bohbar (5)|2.6.2012 23:52
[QUOTE=planetoftv;412136]To bohbar: Díky za reakci. Já jsem prozatím objednávku zrušil s tím, že se na ní někde podívám. Ale je fakt, že za ty peníze je vybavená skvěle. Mohu se zeptat kde si ji našel za 19 700 Kč? Nejlevnější co jsem našel já, byla za 22 000 Kč - eshop mimo Herueka. Předem díky.[/QUOTE]

Nasel jsem ji na http://www.elme.cz, coz je i pres heureku. :-) Primy link je tady: http://tenke-led-televize.elektromedia.cz/philips-46pfl5507k
A pokud jsi jejich fanousek na facebooku, tak ti daji pres slevovy kod H329A78U slevu 2300 navic. :-) Plati ale jen do teto nedele.
planetoftv (10)|3.6.2012 12:20
Bezva, moc díky. Za tyto prachy ji asi vezmu, ale na FB nikde nepíšou, že by to mělo dnes končit. Skutečně je to jen do dneška? Díky.
bohbar (5)|3.6.2012 16:38
[QUOTE=planetoftv;412192]Bezva, moc díky. Za tyto prachy ji asi vezmu, ale na FB nikde nepíšou, že by to mělo dnes končit. Skutečně je to jen do dneška? Díky.[/QUOTE]

No facebook od ELME je tady: http://www.facebook.com/ElektroMedia.cz Jsme si skoro jist, ze to tam bylo do 3:6. Ale ted uz to tam neni... Tak nevim. Ja kazdopadne TV objednal a uvidim. Na vyzkouseni mam 14 dnu. Za tu cenu ten risk stoji.
planetoftv (10)|3.6.2012 17:47
Tak musím potvrdit tvá slova. Byl jsem se na 46PFL5507K podívat naživo a pozorovací úhly byly v pohodě. Stála vedle Samsungů pětkové a šestkové řady a úhly byly sronatelné. Naopak mě Philips velice příjemně překvapil svou plynulostí. Na všech TV v řadě běžel animák, kde Shrek letí v rychlé scéně na koštěti a bylo krásně vidět, jak okolní stěny Samsung maže, ale na Philipsu byly pořád celkem detailní. Myslím, že chybu neuděláme. Akorát mám problém, že jsem ji dnes chtěl objednat a po zadání slevového kupónu z FB mě to hlásilo, že je kód špatný...takže už mám asi smůlu:-(
erik555 (776)|3.6.2012 17:54
Neviem, co ma celkove vacsina vzdy proti Philipsu. A snazia sa vyvolavat dojem, ze TV Philips je to posledne.
eldorado09 (1441)|3.6.2012 17:56
Lebo stále len Sam a LG :D
planetoftv (10)|3.6.2012 17:57
Já proti Philipsu nemám nic, naopak se mě vždy jejich TV líbily, ale s tímto konkrétním modelem jsem neměl žádnou zkušenost a nikde o ně nic nenašel. Potom mě zatty trošku znejistěl:-)
planetoftv (10)|3.6.2012 18:06
Jinak ještě k LG. Včera jsem s přivezl 47LW5500 a půjdu ji vrátit. Obraz ve 3D je bomba, to má LG asi fakt nejlepší na trhu, ale ve 2D žádná sláva. Hrál jsem si s tím celý večer a stejně mě obraz nějak nebere, navíc je TV celkem pomalá a rychlé scény ztrácí detaily. To že to má křivý a rozvrzaný podstavec už raději ani neřeším...
bohbar (5)|3.6.2012 21:18
[QUOTE=planetoftv;412222]Tak musím potvrdit tvá slova. Byl jsem se na 46PFL5507K podívat naživo a pozorovací úhly byly v pohodě. Stála vedle Samsungů pětkové a šestkové řady a úhly byly sronatelné. Naopak mě Philips velice příjemně překvapil svou plynulostí. Na všech TV v řadě běžel animák, kde Shrek letí v rychlé scéně na koštěti a bylo krásně vidět, jak okolní stěny Samsung maže, ale na Philipsu byly pořád celkem detailní. Myslím, že chybu neuděláme. Akorát mám problém, že jsem ji dnes chtěl objednat a po zadání slevového kupónu z FB mě to hlásilo, že je kód špatný...takže už mám asi smůlu:-([/QUOTE]

No ja mel vazne dojem, ze to bylo jen do 3.6. coz je sice az dneska, ale treba to zastavili v poledne. Kazdopadne ja objednavku mam a jsem s cenou velmi spokojeny. Jeste si na TV musim pockat. :-) A pak budu poradn ehodnotit.
zatty (1215)|3.6.2012 21:22
každý si musí dojít na nějaký krám a daný model si prohlidnout a co má v dnešní době člověk proti philips TV...já např. osobně hodně...už sem to zminoval v minulých modelech ale shrnuto znova, 5-6 rada ve velkých uhlopříčkách telka se mazala, obraz se kostičkoval, trocho to šlo vylepšit nastavením ale žádná sláva ale dalo se to přežít , ale co je na nasrání je konektivita HDMI, měl sem doma x modelů a vždy se mi odpojovaly hdmi při ext. zařízeních, koukám na telku přes satak a najednou buch ho no signal a to samé i po servisu, a výměně 4 tv v rozpětí 6měsíců...bohužel to samé pozuruji i u letošních 5 řad...už to hodně krát zaznělo že philps už několikátý rok neumí tv pro lidi a bohužel je to pravda....

že se preferuje sam nebo lg nu co už mají výběr a dělali tv relativně dobře, já osobně miluji značku toshiba ale do evropy se moc nevozí, to by byl jiný vítr do plachet kdyby se dovážela....
planetoftv (10)|4.6.2012 09:10
Včera jsem se na Philips byl podívat v OK elektro a asi dva modely TV Toshiba tam měli, ale je fakt, že tato značka je u nás spíš zjevení.
bohbar (5)|9.6.2012 14:24
Tak Tv mam zhruba 3 dny a dost veci jsem si uz vyzkousel. Obraz je velmi prijemny a velmi hezky, na obrazovce je poznat, ze ma vylepseni 400 Hz. TV jsem si kupoval vylozene kvuli fotbalu a musim rict, ze je to super. Zvukove TV neni vubec spatna. Dnes jsme doma koukali na DVD (pres HDMI), krasny cisty obraz. Jak tady nekdo na foru rikal, ze SD vysilani je tragedie, tak musim hrube nesouhlasit... Jasne HD je bomba, SD trosicku horsi, ale takle to odsoudit muze jen nejaky hnidopich. Pro naprosto prumerneho divaka, je TV signal velmi dobry. Aplikace NET TV jsou trosicku zapeklitejsi a clovek si jimi musi poradne prolezt. Je to trosicku pomalejsi, ale funguje to dobre - obzvlaste pak YouTube. Pro me tak jedinym zklamanim byla zalezitost internetoveho prohlizece a nepodpory flash. Prestoze mi v obchpde tvrdili, ze podpora existuje a ze mi to bude fungovat. Jinak jsem s TV naprosto spokojen a menit ji nebudu.
miraxx (20)|17.6.2012 16:37
Rád bych se bohbare zeptal jak je to s 3d obrazem na teto televizi?jsi spokojen?
slavok1 (50)|27.8.2012 14:59
Je niečo nové o tejto rade, prípadne o PFL5007K, ktorý je identický len nemá 3D?
Je dôvod prejsť na vyššiu 6-tkovú radu a aké sú prínosy?

O philips-och roku 2012 som počul väčšinou len dobré hodnotenia napr. na rozdiel od LG, akurát o Philipsoch sa tu diskutuje dosť málo.
eevil (92)|27.8.2012 19:41
Nemá 3D a Ambilight. 6ková řada má trošku lepší procesor (Pixel Plus vs Pixel Precise), ale to je otázka, jestli jde vůbec něco poznat. V čem je ale pro mě hlavní rozdíl, že 5ková řada má panel Sharpu a 6ková LG (IPS). Tudíž horší černá a tím pádem i horší kontrast (6ková řada)...
slavok1 (50)|4.9.2012 14:38
v najnovsom Stereo & Video bol aj test TV, ktoré majú satelitný tuner a od Philipsu tam bol tuším PFL9707 alebo nejaký iný z 9-tkovej rady a dopadol veľmi zle (ale hodnotili sa tam zrejme len funkcie sateletinej časti TV). Takze predpokladám, že satelitný tuner vo Philipsoch bude aj v ostatných radách o ničom. Nemá niekto skúsenosti s nejakým TV z 5-kovej rady, prípadne 6-kovej a zaujímal by ma názor na satelitný tuner.

V nasledujúcom fóre https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32497-Co-byste-vybrali-PHILIPS-42PFL6007K-nebo-SONY-KDL-40HX755?highlight=philips
je odkaz na recenziu Philips http://hdtvpolska.com/topic/28388-te...-47pfl6007k12/

a podľa toho čo tam píšu Philipsi nemajú DTS zvuk hoci ináč vyzerajú byť OK (ale tieto absencie o ktorých píšem v tomto príspevku ma dosť odrádzajú aj od Philipsu) a zdá sa, že za rozumnú cenu sa dnes už asi nedá nič poriadne kúpiť, po sklamaní z modelov 2012 od LG zrejme ani u Philipsou nenájdem to pravé.
P-E-K-Y (73)|11.9.2012 00:57
Ahoj, má ešte niekto skúsenosti s touto tv 5507k ? Pozeral som po LED Samsung 46ES6100, ale potom som našiel tento Philips v recenzii na digitalversus kde dopadol dosť slušne.
Ludan (1)|5.12.2012 07:53
zdravim, danou televizi jsi chci poridit a potreboval bych vedet jak je to s 3D na teto LED? potreboval bych vedet jestli mi staci disk na kterem budu mit 3D filmy (jestli to prehraje tv), nebo jestli si budu muset prikoupit nejake multimediarni centrum? Predem diky za reakce
KamilZ (10277)|5.12.2012 08:03
Přehraje je stejně jako přehrává jiné filmy. Tzn. některé ano, některé ne.
petrprv (281)|20.1.2013 19:33
Muzu mit dotaz?
Na te recenzi jsem videl nejake info, ze u MKV to neumi titulky. Je to opravdu tak zle?
Umi to titulky u MKV nebo ne?

Dik
pepitos (39)|17.3.2013 15:57
mám záujem o túto TV(resp 5007K) a sú nejaké ďalšie skúsenosti po dlhodobom používani? :)
desirehd (4)|18.3.2013 20:21
Ja mám Philips 32PFL5007K a som s ňou spokojný.Pozorovacie uhly nie sú až také hrozné.Z boku je obraz asi o jeden stupen tmavší než z predu čo mi absolutne nevadí .Kvalita obrazu je super hlavne HD programy.Mám digi tv cez satelit a tam je kvalita nič moc,ale cez dvb-t je to už niečo iné.Preto sa chystám digi zrušiť.Menu a ovládanie mi nerobí žiadne problémy je možno trochu pomalšie ved to nieje PC.Občas sa neda vrátiť o krok späť tak to rieším tak že sa vrátím do hlavného menu tlačidlom domov.Wifi neviem ešte porovnať z pripojením na klasicky sietový kábel.Ešte som ho nezapájal.Celkovo sa smart tv pomalšie načitava.Widgety som niektoré skúšal napríklad youtube a tam mi prehráva video pekne plynule.Skor by som povedal že je v tv slabší procesor a tak pomalšie reaguje.Internetový prehliadač je nič moc hlavne to zadavanie textu čo by sa teoreticky dalo poriešiť pripojením klavesnice a myši.Prehliadač je tuším opera 2.8 aspon to mi ukázala jedna aplíkacia cez internet.Písal som im do Philipsu prečo tam nedávaju verziu 3.4 ked som sa dočítal že do Philips TV to už dávaju.Už prešiel týžden a zatial žiadna odpoveď.Satelitnú kartu som zatial neskúšal.Video cez usb mi zatial prehralo všetko bez problémov.Pre nenáročných je to super tv.Niesom žiadny odborník do tv skôr do PC.Preto to posudzujem čisto laicky.Jediná vec čo ma štve je absencia flash prehrávania filmov z internetu,toto mi jedine chýba na tejto tv,ale to nedokáže zatial tuším žiadna tv, možno nejaká trochu drahšia.
Jan10 (836)|19.3.2013 10:43
A máš aktuální firmware?
desirehd (4)|19.3.2013 17:39
Firmware som zaktualizoval hneď ked som ho kúpil a zatial tuším novší není.Mám tento Q554E-0.96.0.0
Jan10 (836)|19.3.2013 20:22
A to zpomalený ovládání, to je jenom v tom smart menu, nebo je to i když třeba chceš ladit obraz, nebo něco jinýho nastavit, co je běžná funkce u všech televizí?
desirehd (4)|20.3.2013 15:33
Pri bežnom nastavovaní a pohybe v menu nemám žiadny problém.Len niekedy ako som už spomínal sa nedá vrátit o krok späť.Vtedy to rieším tlačidlom domov a postupujem odznova.Zrejme ten nový firmware poriešil ten problem o ktorom som už aj ja čítal že v menu zamrzá a je to pomale.Hned po zapnutí sa zrejme načítava ešte wifi a ktovie ešte čo všetko,takže nejde hned tv smart ani EPG programový sprievodca.Znovu tvrdím že práca v menu a nastavovaniach pre mna nieje problem.Keby to robilo problém tak som z toho už dávno nervozny.
pepitos (39)|9.5.2013 22:28
Ahojte, chcem sa spýtať či je možné pripojiť externý zosilňovač(cez analógový vstup - cinche) s TV cez SCART. TV vypíše, že nebolo možné pripojiť externý zosilňovač a že repro v TV ostali aktívne. Je možné nejaké takéto pripojenie, alebo je to možné len cez digitálny výstup.
pehe (110)|2.6.2013 21:53
Ahoj prosím rozdíly mezi 5507 / 5527 / 5537??

Všechny mají panely Sharp?
Jan10 (836)|3.6.2013 19:49
Panel Sharp nemá dnes už žádný Philips - určitě né v řadě 5 - všchny tyto mají panely od Samsungu
pehe (110)|3.6.2013 20:54
A můžete mi ještě upřesnit jaké má tedy 3D model 46PFL5507k ,pasivní nebo aktivní ,já jen že na každém eshopu píšou něco jiného
KamilZ (10277)|3.6.2013 21:14
Proč se prostě a jednoduše nepodíváš na to jedinné a správné místo - k výrobci? http://www.philips.cz/c/televizory/5500-series-3d-dvb-t-c-s2-uhl.-117-cm-46-palec-46pfl5507k_12/prd/?t=specifications
pehe (110)|3.6.2013 21:48
Jsem lama :-) takže je to VA panel Samsung? díky