Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Teletext na Hercules smart TV2 stereo

StalinJV (5)|15.4.2005 11:49
Čau,
včera jsem si zakoupil Tv kartu Hercules smart TV2 stereo a nemohu na ni rozchodit teletext.. Je na to potřeba nějaký software??
Jestli jo,tak jaký??

Půžete mi někdo poradit??

Moc prosím

A ještě jeden dotaz.. Přes obrazovku mi běhají tkzv. duchové- bílé čáry, velmi slabé..

Děkuji moc za Vaše názory, rady atd..

S pozdravem

Stalin J.V.
StalinJV (5)|16.4.2005 01:50
to mi nikdo neporadí??? :-(( :-(( :-((
Ivo Mašek (10205)|16.4.2005 08:45
Tv kartu Hercules smart TV2 stereo a nemohu na ni rozchodit teletext.. Je na to potřeba nějaký software??
Extra software pro teletext není. Je to běžně v aplikaci pro tv kartu. Je to otázka nastavení (tuto kartu nemám - nevím, jak se to u této karty nastavuje). Ta karta musí teletext samozřejmě podporovat - to by mělo být napsané v manualu.

Přes obrazovku mi běhají tkzv. duchové- bílé čáry, velmi slabé..
Je potřeba to odrušit. Nějakým filtrem, který se dává před vstup koaxu do tv karty. O těch filtrech je tu napsáno toho dost. Jsou běžně k sehnání v odborných prodejnách s antenní technikou.
V "bastlírně" je také cosi o tom napsáno.
StalinJV (5)|16.4.2005 10:05
Díííkk za odpověď. Pokusím, se to někde sehnat..

Jo a ten teletext se pokusím nějak rozchodit a dám věďet.

Zatím moc dííkk
Ivo Mašek (10205)|16.4.2005 10:29
Pokud chytáš signál z klasické anteny, může být také problém v oné anteně. Tam se duchy chytnou raz dva.
StalinJV (5)|16.4.2005 12:31
jj klasická anténa.. ale televize chodí v pohodě..

Ten teletext nikde nemohu najít.. Prostě nejde aktivovat..

A ještě jeden problém. Vždy se mi při stahování to rozdělí soubory na 600Mb. A nikde to nejde nastavit na, aby se třeba dělili po 1Gb..či více..

Poraď te prosímmm
Ivo Mašek (10205)|16.4.2005 15:22
jj klasická anténa.. ale televize chodí v pohodě..
Takže kvalitní rozbočovač (celokovový) a z něj jeden koax na TV, a druhým koaxem do tv karty. Žádné umělohmotné koncovky.

Vždy se mi při stahování to rozdělí soubory na 600Mb.
Myslíš grabování (nahrávání) na HDD ?
StalinJV (5)|16.4.2005 21:41
jj při nahrávání na HDD(grabování z TV) se to rozdělí po 600Mb.. No nevíte jak to vše spojit v jeden soubor??
Pomoci jakého programu??

Jo a ty duchové jsou pouze na Nově..

Dííkk za rady..
Ivo Mašek (10205)|17.4.2005 06:56
No nevíte jak to vše spojit v jeden soubor??
Použij nějaký program na úpravu video souborů. V příslušných sekcích jsou thready: "Než se zeptáte" a "Návody".

Jo a ty duchové jsou pouze na Nově..
Tak to ta antena již chytá něco bokem. Pokud je to pouze jeden kanál (Nova), a ostatní nikoli, není to problém rušení ze strany PC.