Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD LED do 12.500 Kč - Samsung, Philips, Sharp

ahojda (9)|29.5.2012 21:13
Dobrý večer všem. Řeším výběr TV za již téměř nefunkční CRT a tak se zkusím zeptat na názor zdejších diskutujících. Asi bych měl začít cenou :
1) takže cena nesmí přesáhnout 12.500,- Kč ( no raději 12.000, ale těch 500,- Kč mám jako rezervu – stejně k tomu ještě přistoupí doprava atd ).
2) úhlopříčka – raději bych 102 cm, ale nevadí, pokud by byla max. 107 cm – sledovací vzdálenost od očí k panelu bude přesně 2,9 metru. ( ta 107 cm by musela mít ale nějaký tenký rám, aby nevypadal moc humpolácky )
3) spotřeba – s ohledem na stále se zvyšující cenu za elektřinu co možná nejnižší spotřeba / pro někoho zanedbatelné, pro mě nikoliv /. TV, které vybírám mají cca 55-60W kromě Sharp myslím, takže rozhodně bych nerad šel do TV vysoko přes tyto hodnoty.
4) umístění – na TV bude po celý den svítit slunce zleva – možností je použít žaluzie, ale jinak se jedná o velmi světlý pokoj s celodenním sluncem
5) LCD/LED – vybírám pouze s podsvícením LED ( nebo se správně říká LCD LED … ?? ) – připadá mi lepší obraz, menší spotřeba a vhodnost kvůli tomu osvícení sluncem - tady si samozřejmě nejsem jistý )
6) požadavky: mám pouze dva požadavky: perfektní zobrazení DVB-T signálu – žádný satelit, žádné UPC, pouze společná anténa a nikdy jinak. A dále pak možnost přehrání videa z USB. ( nejsem velký odborník, ale jednoduše to co přehraje WMP aby uměla i TV ) Nic jiného z vymožeností mě nezajímá . To „ perfektní zobrazení DVB-T „ je asi limitováno cenou výrobku, ale víte jak to myslím…
7) No a nyní z čeho vybírám – není toho moc : SAMSUNG UE40EH5000 za cenu cca 11.500,- Kč, Philips 40PFL5606H za cenu cca 11.400,- Kč, SAMSUNG UE40EH5300 za cenu cca 12.500,- Kč, Sharp LC-40LE530E za cenu cca 11.800,- Kč
KamilZ (10277)|29.5.2012 22:02
[QUOTE=ahojda;411666]A dále pak možnost přehrání videa z USB. ( nejsem velký odborník, ale jednoduše to co přehraje WMP aby uměla i TV [/QUOTE]
Na tohle zapomeň, tohle žádná TV neumí, není to počítač. K Tvému výběru - za mě 40PFL5606H, LC-40LE530E, přidal bych LG 42LV4500. Samsung toho sice přehraje nejvíc, ale do řady 5xxx bych nešel. Moc nerozumím z mého pohledu nesmyslnému omezení spotřeby. V téhle cenové kategorii opravdu nečekej zázraky.
ahojda (9)|29.5.2012 22:47
[QUOTE=KamilZ;411682]Na tohle zapomeň, tohle žádná TV neumí, není to počítač[/QUOTE]
Já jsem se asi špatně vyjádřil - mám v notebooku filmy v avi a to by měla každá z výše uvedených TV umět přehrát ( tedy jsem si skoro jistý ). No jednoduše aby TV uměla takové ty nejpoužívanější formáty, ve kterých se dnes dávají na USB filmy.... asi se vyjadřuji jako ..., tak mě omluvte. To omezení spotřeby je jednoduché - 55W a dejme tomu 100W je pro mě velký rozdíl při uvažovaných cca 6 hodinách denně a třeba 10 - 12 letech používání TV ( nemám v úmyslu kupovat TV dříve, než odejde do věčných lovišť a budu věřit, že dnešní výrobky jsou lepší než má dosavadní Toshiba 55cm, která vydržela bez jediné opravy od roku 1993 dosud - a právě nyní umřela zcela bez upozornění -:)) Zázraky já nečekám - prostě jen hezký obraz na DVB-T anténu a to občasné přehrátí filmů z USB ... řada 5xxx je ve výběru jak s ohledem na cenu, tak i kvůli tomu, že ve 101/2 uhlopříčkách a s danou cenou se toho moc nenajde. Proti Philipsu nic nemám a osobně mu také dávám přednost.
KamilZ (10277)|30.5.2012 09:24
Ne, neboj, ohledně přehrávání jsi se vyjádřil celkem přesně a dostal jsi patřičnou odpověď :-). Jestli máš PC, tak ho připoj přes HDMI k TV, jinak se z toho zblázníš, nebo koupíš MMC.