Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plazmová TV kolem 60 palců (150 cm)

snek49 (7)|29.5.2012 15:20
Dobrý den,

Jsem nezkušený v oblasti televizorů a plánuji jeho koupi. Je několik věcí, které bych chtěl, aby má televize splňovala, resp. aby ji bylo možné užívat k sledování různých forem, jako sport, tv, atp. Jsem velký fanoušek sledování filmů a proto se chci přiklonit k větší úhlopříčce. A dle toho, co jsem vyčetl by mi nejvíce měla vyhovovat plazmová TV.

Tady jsou mé představy, snad je možné je splnit:

- plazmová televize (co jsem se dočetl, tak lepší barvy, lepší odezva, atp.)
- úhlopříčka kolem 60 palců (cca 150cm)
- dobrá odezva pro sledování sportu (hlavně hokej a tenis)
- dobré barvy a 24p pro sledování filmů ve FULL HD kvalitě
- když je TV takto velká, je možné, aby bylo klasické digitální vysílání přes DVB-T tuner koukatelné? Nechci, aby byl obraz dobrý jen u sledování Full HD filmů
- cena kolem 30 tis Kč (ideálně pod 30tis)
- vzdálenost od televize bude cca 2,5 – 3m

Můžete mi prosím poradit a doporučit nějakou TV? Nepotřebuji 3D, ani smart TV… Mockrát děkuji za pomoc…
spotnickoff (152)|29.5.2012 15:57
plazmu si si vybral dobre. na 60'' za tie iste peniaze ti LCD taky dobry obraz neda...
ten vyber nebude az taky velky. plazmy robia LG/samsung a panak.
na 60'' si si dal trochu malo 30.000 nebudes siahat po top modeloch, ale divat sa na to bude dat.
ano, plati cim vacsia uhlopriecka tym je viac citliva na kvalitu zdrojoveho signalu. donut predavaca aby ti dany model pripojil k dvb-t a uvidis sam co na to povies.

medzi plazmami su vyborne panaky, ale pozor - neduh plaziem oznacovany ako blikanie pri statickych velkych plochach je u nich najviditelnejsi a mnohym vadi.
ak ti to vadi a radsej chces ubrat 5% na obraze ale neblikat odporucam samsung. model ti uz vyjde z tej ceny ktoru si si urcil. ja by som si priplatil a s ps60e6500 bude velmi velka spokojnost
Pavell007 (790)|29.5.2012 22:53
pokud chceš fakt 60 palců-což na HD pěkný pokoukání ze 3 metrů je tak akorát, buď budeš muset trošku přitlačit na prachy nebo slevit z kvality-ty 60 jsou drahý.
ale pokud to máš spíš 2,5 metru, tak bych volil 50 palců a to za třicet tisíc budeš mít buď toho Samsunga, jak psal kolega, nebo Panasonic 50ST50, což už jsou obrazově top modely. A ano, klasické sd dvbt vysílání je koukatelné-tzn dá se na to koukat. :)
bavorak (1494)|30.5.2012 09:44
suhlas, na 3m 60" OK, ked je slusne vysielanie, taj je SD OK a bude aj u DVBT pribudat HD. A tiez by som asi radsej priplatil, tie najlacnejsie TV su uplne hole a casom by ta to mrzelo, respektive by mozna nestacila konektivita.
snek49 (7)|30.5.2012 19:31
Mockrát děkuji za informace. No já se teď dívám na LG 60PK550. Tu tady ale nikdo z vás nezmiňujete.. tuto byste tedy nedoporučovali? Není SMART, proto beru, že cena je nižší a co se týče ostatních vymožeností, tak mi to připadá, že má to samé, jako dražší modely od LG...
Pavell007 (790)|30.5.2012 19:39
http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57439424-221/panasonic-vt50-wins-value-electronics-2012-tv-picture-quality-shootout/

Koukni na ta ocenění-vypadá to, že LG plazmy jsou obrazově horší než Samsung a Panasonic...
nunacek0 (947)|30.5.2012 20:11
[QUOTE=snek49;411779]Mockrát děkuji za informace. No já se teď dívám na LG 60PK550. Tu tady ale nikdo z vás nezmiňujete.. tuto byste tedy nedoporučovali? Není SMART, proto beru, že cena je nižší a co se týče ostatních vymožeností, tak mi to připadá, že má to samé, jako dražší modely od LG...[/QUOTE]

Zase bych se té LG tak nebál. Měl jsem LG50PK750, která měla sice lepší design, ale stejný panel a v testech prý snad o něco lepší obraz, ale i tak byl obraz velmi dobrý a SD obraz se mi líbil více než na mé současné ST50ce. Ano černá barva je u LG slabší než má Panasonic i Samsung, ale zbytek byl dobrý a obraz měl příjemné živé barvy. jen panel více odráží světlo. za ty prachy při té velikosti bych se toho nebál.Velikost obrazovky Ti drobnosti vyváží..
geronimoh (2327)|30.5.2012 20:31
Na sledování z 2,5-3m podle mně stačí televizor s 50" úhlopříčkou a na ten bude rozpočet v pohodě stačit :)
Pavell007 (790)|30.5.2012 20:50
já si taky myslím-respektive ta 60 by musela mít super obraz, aby z té blízkosti to působilo dobře-takže by bylo vhodnější koupit lepší model-čímž se dostáváme o 20 000 kč výše. Takhle zaplatíš spoustu peněz za velkej ale průměrnej obraz, ale samozřejmě záleží na osobní preferenci...
spotnickoff (152)|30.5.2012 21:45
mam doma 51'' a pozeram sa na to z 2.5 - 3 metrov. a vobec nemam dojem ze je to velke. by som povedal tak ze minimalne 50'' je treba. ako by vyzerala 60'' to neviem ale 55'' by som sa isto nebal. mozno aj ta 60'' tazko povedat. akurat treba hladiet aj na to ze ked tam das nieco vo full HD z MMP tak to bude isto ok. Aj HD programy zo satelitu budu OK. ale ako na tom vyzneju tie slabe SD kanaly.... to je otazka. Ale nemuselo by to byt zle. popozeraj v obchode a ak sa ti bude zdat kludne aj 60'' to uz je na tebe. Za mna : radsej trochu menej palcov a radsej kvalitny obraz (drahsie modely plaziem)
bavorak (1494)|31.5.2012 09:25
[QUOTE=snek49;411779]Mockrát děkuji za informace. No já se teď dívám na LG 60PK550. Tu tady ale nikdo z vás nezmiňujete.. tuto byste tedy nedoporučovali? Není SMART, proto beru, že cena je nižší a co se týče ostatních vymožeností, tak mi to připadá, že má to samé, jako dražší modely od LG...[/QUOTE]

chod do modelov, ktore uz maju aspon nejaky black filter. Napriklad u sama to bolo od D6900 vyssie, dnes od E6500. U LG vlani az PK950, tohtorocne nepoznam. Mojej mame som kupil spominau LG550-ku a je to leskle, ale ona ma okno za TV a obraz to ma omnoho jasnejsi z dovodu absencie filtra a to je pre nu dolezite, lebo vela pozera aj cez den.