Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr plazmy pro sledování TV

dvordos (6)|28.5.2012 10:58
Zdravím, nedávno mi odešla stařinká CRT televize, takže nadešel čas koupit novou. A ejhle nastal problém :-)
Přečetl jsem toho mnoho a mnoho, projezdil několik prodejen s TV a přijde mi, že den ode dne jsem zmatenější.

Takže abych to shrnul, vím, že
- chci 50" plazmu pro sledování TV přes satelitní signál (skylink)
- chci kvalitní obraz a využít veškerý potenciál, který TV signál nabízí
- nemám zájem o sledování 3D
- nebudu přehrávat žádná DVD, BR nebo propojovat TV s PC, atd.

a nevím
- jestli zvolit rozlišení Full HD nebo Ready HD (z toho označení HDTV jsem asi nejvíce zmatený a absolutně mi není jasné, jestli má vůbec smysl pořizovat TV s plným rozlišením, umějí české programy vůbec full HD?)
- a jaké příslušenství k TV budu potřebovat? (můj stávající přijímač má pouze scart)
- vyplatí se pořídit TV se satelitním přijímačem?


Hlavní roli hraje samozřejmě cena. Moje představa byla 14.000,- Kč + příslušenství
Původně jsem měl vyhlídnutou Samsung PS51D530 http://www.alza.cz/51-samsung-ps51d530-d262033.htm
Poté jsem dostal nabídku na tento model s rozlišením HD Ready se značnou slevou.

Prosím o Vaše postřehy a názory. Děkuji.
bavorak (1494)|28.5.2012 11:43
ak mas skylink, tak uz asi radsej fullHD, predsa len sa pocet HD kanalov zvysuje (pozor su platene) i ked niektore HD su len upscale a tam by aj HD ready stacilo :-)
nunacek0 (947)|28.5.2012 13:43
No kdyby byl Tvůj rozpočet vyšší tak by se našel možná nějaký model se SAT tunerem, ale v 50ce do 14tis asi nee. Takže pokud neuvažuješ žádné DVD, BR atd což je s podivem, ale budiž tak by ti i klasická HDready Tv stačila , jelikož má nižší rozlišení než FullHD a klasické SD programy budou vypadat lépe, jelikož TV nebude muset provádět velký dopočet do plného rozlišení a i FullHD programy budou hrát slušně. 3D , i když nechceš tak hold od určité kvalitativní a cenové kategorie je standart a nemusíš ho samozřejmě využívat a nijak dnes nezvyšuje cenu. Stejně u těch základních modelů nedostaneš brýle tak tě to nemusí trápit. Tvůj Samsung je jedna z vhodných možností, ale upozorňuji Tě na lesklý panel, který poměrně dost odráží světlo takže pokud bude svítit na místo , kde bude Tv světlo přímo na panel tak obraz bude matný a nevýrazný. Žaluzie pomohou a večerní sledování pak vše napraví. V podobné cenové a kvalitativní kategorii se nachází LG 50PV350 a PANASONIC VIERA TX-P50UT30E, i když ten o 1000kč překračuje Tvou cenovou. Jedná se sice o FullHD modely , ale dají se najít i HD ready modely. Pokud máš možnost navštívit nějaké slušné elektro tak bych doporučoval a uvedené modely popřípadě jim cenově podobné prohlédnout a rozmyslet se. Ale jak jsem psal výše pozor u plazem na přímé světlo. Mají skleněné stínítka a odrazy jsou znát. Večer jak říkám se odmění dobrým kontrastem, dobrou černou barvou a slušným pohybem.Snad Ti to trochu pomohlo a nasměrovalo.
dvordos (6)|28.5.2012 15:24
Děkuji za postřehy.

Takže jestli tomu dobře rozumím, tak signál od skylinku u programů např. Nova HD, ČT 4 HD je opravdu přenášen v rozlišení 1920x1080?
To by ovšem znamenalo, že pokud bych si pořídil TV s HD ready (1366x768) bude obraz zmiňovaných programů ztrácet na kvalitě...?
Závěrečný verdikt by tedy znamenal jednoznačně pořídit TV s full HD.

Jen se obávám, že zde bude nějaké ALE :-)
nunacek0 (947)|28.5.2012 16:09
Žádné významné ale nečekej. Ano tyto programy vysílají v plném rozlišení, ale to neznamená, že Tv s HDready tedy nižším rozlišením ho nezobrazí. Jen obraz nebude tak jemný jako by ho zobrazila FullHD Tv. Ale to poznáš jen pokud se budeš na Tv dívat s malé vzdálenosti. U 50ky řekněme na 2,5-3m poznáš rozdíl mezi HD a FullHD, ale jestli odsedneš o 1m a více tak se rozdíly stírají. FullHD je právě vhodné pro sledování velkých obrazovek z krátké vzdálenosti a samozřejmě obsah musí být v HD rozlišení. SD obsah na tak velké Tv z blízka vypadá lépe na HD ready Tv. Snad je to trochu jasnější.
geronimoh (2327)|28.5.2012 16:57
Za mně jednoznačně FULL HD televizor, externí satelitní přijímač (samozřejmě HD) a ještě pořešit zvuk, protože dnešní placky nemají prostor na pořádné reproduktory a počítá se s připojením k AV Recieveru.
spotnickoff (152)|28.5.2012 20:24
tu budes krmeny pravdepodobne iba nazormi kup panasonic. tu je velka skupina ludi ktora si medzi plazmu a pansonic strcila znamienko rovna sa. Nic proti tomu, plazmy od panaku su samozrejme slusne, v mnohych ohladoch aj najlepsie, ale maju taktiez vela ale....

ale... cena
ale blikanie !!!
ale vedeli mat vselijake muchy typu zeleny nadych a pod.

to ze si si vybral plazmu robis ok. po lcd sa nepozeraj. za rovnaku cenu a 50'' uhlopriecku ti da plazma vzdy lepsi obraz. tazke si vyber medzi lg/samsung/panasonic.
nepozeral by som po dolnych modeloch. ak vyssie pises ze chces super obraz tak sa pozeraj po top modeloch u jednotlivych vyrobcov.
potom najdi predajnu kde ich oba maju, skus donutit predajcu nech tio tam zapne najlepsie presne to co mas doma skulink zo satelitu a sleduj obraz
farebnost az tak vazne neber. ta defaultna je vselijaka. doma farby doladis.
a na panaka pozor. pozor na blikanie na jednofarebnych velkych hlavne svetlych plochach. panaky blikaju!!!
ak chces plazmu co takmer vobec neblika tak samsung, neviem ako je na tom lg.

na panaka tu mas kopu expertov a ti ti to vysvetlia. za samsung sa poobzeraj po ps51e6500 a ps51e8000 - dva velmi dobre modely
v LG sa moc nevyznam... vraj zobrazenie ciernej je u nich zo vs. 3 vyrobcov najslabsie.

dnes uz nekupovat full hd asi nema vyznam... a drviva vacsina veci na trhu bude full hd
i ked ano, zobrazenie SD kanalov, skratka tych slabsich bude na plazme HD ready lepsie.
ale asi by som to uz dnes neriesil. trend je jasny. vsetko dnes smeruje k HD
nunacek0 (947)|28.5.2012 20:43
[QUOTE=spotnickoff;411490]tu budes krmeny pravdepodobne iba nazormi kup panasonic. tu je velka skupina ludi ktora si medzi plazmu a pansonic strcila znamienko rovna sa. Nic proti tomu, plazmy od panaku su samozrejme slusne, v mnohych ohladoch aj najlepsie, ale maju taktiez vela ale....

ale... cena
ale blikanie !!!
ale vedeli mat vselijake muchy typu zeleny nadych a pod.

to ze si si vybral plazmu robis ok. po lcd sa nepozeraj. za rovnaku cenu a 50'' uhlopriecku ti da plazma vzdy lepsi obraz. tazke si vyber medzi lg/samsung/panasonic.
nepozeral by som po dolnych modeloch. ak vyssie pises ze chces super obraz tak sa pozeraj po top modeloch u jednotlivych vyrobcov.
potom najdi predajnu kde ich oba maju, skus donutit predajcu nech tio tam zapne najlepsie presne to co mas doma skulink zo satelitu a sleduj obraz
farebnost az tak vazne neber. ta defaultna je vselijaka. doma farby doladis.
a na panaka pozor. pozor na blikanie na jednofarebnych velkych hlavne svetlych plochach. panaky blikaju!!!
ak chces plazmu co takmer vobec neblika tak samsung, neviem ako je na tom lg.

na panaka tu mas kopu expertov a ti ti to vysvetlia. za samsung sa poobzeraj po ps51e6500 a ps51e8000 - dva velmi dobre modely
v LG sa moc nevyznam... vraj zobrazenie ciernej je u nich zo vs. 3 vyrobcov najslabsie.

dnes uz nekupovat full hd asi nema vyznam... a drviva vacsina veci na trhu bude full hd
i ked ano, zobrazenie SD kanalov, skratka tych slabsich bude na plazme HD ready lepsie.
ale asi by som to uz dnes neriesil. trend je jasny. vsetko dnes smeruje k HD[/QUOTE]

Nechci Ti kazit radost, ale měl bys vycházet z požadavků , které byly kladeny na Tv. A tudíž doporučovat top modely je scestné byť dobré. Ty mu nabízíš modely řádově mnohem dražší než jaké mu dovolují možnosti. Navíc jsem doporučil s každé značky co vyrábějí plazmy jeden model ať si vybere dle uvážení. Pokud jde o o audio propojení s Tv tak jelikož bude Tv využíváná pouze pro základní využití bez DVD, BR atd tak nevidím důvod připojovat nějakou byť lepší audio sestavu.
Pavell007 (790)|28.5.2012 20:46
[QUOTE=spotnickoff;411490]na panaka tu mas kopu expertov a ti ti to vysvetlia. za samsung sa poobzeraj po ps51e6500 a ps51e8000 - dva velmi dobre modely[/QUOTE]

Velmi dobré, nicméně asi nestojí těch 14000, co za to chce tazatel dát. :)
Pavell007 (790)|28.5.2012 20:49
Tak to jsme se sešli :)
Spotnicoff zas řádí se svýma skvělýma top Samsungama :) :)
Jinak recenze na LG plazmy vždycky vycházejí hůř než Panasonic nebo Samsung....
nunacek0 (947)|28.5.2012 20:55
Není důvod šílet. Dotaz zněl jasně. Tv za 14tis. A přes to vlak nejede, a pokud sežene Samsung 6500 nebo 8000 v 50ce za tuto cenu tak vezmu ještě jednu taky, ale jinak nemá cenu tady pomlouvat jakoukoliv značku co vyrábí plazmy. v této ceně to bude velmi vyrovnané..
spotnickoff (152)|28.5.2012 21:02
sorry sorry sorry
tu poziadavku na 14.000 som prehliadol
tym padom k tomu nemam co dodat, to sa bije s poziadavkou top obrazu...

pavell007 : ono je to opacne ja tu nepretlacam samsunga. to vy tu neskutocnym sposobom pretlacate blikajuce panaky
a ja len uboho dorovnavam a vyvazujem pomer sil :-)
Pavell007 (790)|28.5.2012 21:46
Nebuď hysterka, prostě nás, spokojených uživatelů Panasonicu, je víc než vás. :)
Nebo si představuješ, že si koupím Panasonica, budu s ním spokojený a tak začnu všem doporučovat Samsunga :) :)
spotnickoff (152)|28.5.2012 22:03
hystercis tu asi ty... ja furt tvrdim ze iba dorovnavam ten pretlak. ked vas je viac tak coho sa bojis ze tu obcas napisem: pozor na blikajuce panasoniky?
ber to s nadhladom trochu. panaky blikaju ale je vas vela co to nevidi, tak sa neboj :-)
ja to tu len zachranujem
Pavell007 (790)|28.5.2012 22:27
No ty smajlíky myslíš znamenají "beru to strašně vážne a opravdu se bojím, že si někdo koupí Samsunga" ? :)
Fakt strašnej přetlak. :) :) :)
spotnickoff (152)|29.5.2012 08:32
tak nechaj slova o hysterceni a pod sa bavit normalne. ako je to u teba? pozorujes blikanie tvojej plazmy?
myslim to vazne, bez srandy, bez provokovania... snad to tak nevyznieva
frikino (12)|29.5.2012 08:39
inak ano to je pravda . Kamarad robi v nay a ukazoval nam top plazmu panasonic velka uhlopriecka . Zapal ju dal som tam usbčko a obraz blikal a trhal . Hovorim mu nadstav to sak to blika a trha a on nic nevidel . A skamaradom čo som tam bol sme kukali na seba jak puci že toto tak moc vychvaluje ? Eco bolo off.

A ešte lepšie ked si niekto kupi plazmu , doma kuka film po tme a preto si da menšie podsvietenie alebo ECO . A teraz celych 90 min mu ta plazma robí blik blik blik A je spokojny :D

Ono či to blika sa da aj zistit ze namierite fotak na vaš TV a date tam uzavierku 1/200 a vatšu clonu a zaostrite , nie nakazdom to funguje a krasne je videt ze ako pridavate podsvietenie tak menej a menej to blika .

Darmo preto som kupoval LED . Ta može mat podsvietenie aj 1 a neblika nič , u LCD blika . A sranda je ze u niektorych je stale LCD a LED to iste .

a k vlaknu nemam co povedat , len sledujem ze aka plazma sa da kupit , ale do 14000kč by som plazmu asi nekupoval .
bavorak (1494)|29.5.2012 08:56
prave do 14000 je jedine rozumne riesenie plazma. LCD za tieto prachy su pomerne tragedia.
nunacek0 (947)|29.5.2012 08:58
Nejlepší je posuzovat blikání plazmy přes objektiv foťáku nebo kamery. To je jasné , že bude blikat a blikaly tak i staré CRT a 90% populace si toho za normálního provozu vůbec nevšimlo. To nebyl dobrý příklad. prostě to někdo vnímá a ten si koupí LCD a kdo to nevnímá tak zvolí třeba plazmu. Že pro někoho plazmy Panasonic plazmy blikají více je možné a tak si koupí Samsunga. Vždyť je to pořád dokola s tím blikáním. A pokud přes USB obraz nebyl dle představ a trhal se tak to není chyba Tv jako takové, ale interní přehrávač si s některými soubory tak dobře neporadí. také mi to u některých ripů dělá, ale pokud to proženu přes noťas tak je vše Ok. takže asi tak. Nelze od Tv prozatím čekat takovou univerzálnost jako od HTPC či MMC. Kdo hodnotí podle tohoto je většinou zklamán..
frikino (12)|29.5.2012 09:47
To trhanie nebola chyba TV , len som poukazoval nato ze ten človek sa považoval za labužnika :D nič ine len o plazmach rozpraval a že nevidel že ma vypate do počitavanie snímkov ten motion flow to [čo sposobovalo to trhanie , uhlopriečka bola fakt velka , aj slepy by to videl ] ma zarazilo a že podsvietenie mu blikalo jak hovado. plazma za 50000sk .
posudzovanie blikania podla fotoaparatu - nie každa plazma alebo LCD blika rovnako , a naozaj slepeho človeka to može presvedčit že konkretny model TV blika skutočne moc . Všetko bliká aj žiarkovka ale velmi jemno nie ako neonka . Neni som proti jemnemu blikaniu ale proti blikačkam už ano .
spotnickoff (152)|29.5.2012 10:15
Frkino: pozor, obcasne blikanie plaziem je jav ako taky, ale je velky rozdiel medzi zmackami. Ja som na tento jav citlivy. Ked plazma blika hned to vidim. A mozem ti povedat ze panasonicy tuto sutaz vyhravaju na celej ciare. To je aj dovod preco radsej ozeliem povedzme o 5% slabsiu ciernu na samsungoch, ale zato mam neblikajucu plazmu.
Pavell007 (790)|29.5.2012 11:00
[QUOTE=spotnickoff;411537]tak nechaj slova o hysterceni a pod sa bavit normalne. ako je to u teba? pozorujes blikanie tvojej plazmy?
myslim to vazne, bez srandy, bez provokovania... snad to tak nevyznieva [/QUOTE]

Co se týká blikání, tak nejvíc to je pozorovatelný v obchodě, když se díváš na jinou televizi a vedle je ta plazma a vnímáš to blikání především periferním viděním-takováhle situace ale u mne doma nenastává, dívám se na tu plazmu normálně zepředu, takže blikání se mi jeví tak malé, že po cca měsíci používání té plazmy jsem si to už mentálně vyfiltroval-přestal jsem to vnímat. Občas to vědomě zpozoruju, když je třeba nějaká reklama s fakt digitální bílou grafikou, jinak je to neobtěžující, respektive ty ostatní kvality toho obrazu mi za to stojí-měl jsem z toho strach, jak jsem to právě viděl v obchodech, ale doma je to v klidu-já rád například koukám na dokumenty o vesmíru, takže poměr sil je pro mne opačný-ocením lepší černou, vynikající pleťovky (když je dobrá kamera, to je fakt neuvěřitelný, jak reálně vypadají obličeje) a blikání na záběrech z kosmu nepohledáš :)
dvordos (6)|29.5.2012 11:19
Díky za postřehy, ale zdá se mi, že se diskuze odklání od téma. Vím, co umí zobrazit panel plazmy, jaké může mít neduhy a nejsem zastánce žádné značky.

I když tu také jednohlasně nezaznělo ,,KUP SI FULL HD!" většina názorů taková byla. Takže tahle otázka je vyřešená.

Ještě by mě zajímalo jak nejlaciněji přenést satelitní signál do TV. Mám na mysli, jaký pořídit sat. přijímač. Koukal jsem, že na stránkách skylinku jsou certifikované přijímače, které si určitě nechají tu certifikaci rádi zaplatit. Máte někdo s nějakým laciným přijímačem zkušenosti? Podotýkám, že rozhodně nepotřebuju, aby měl HDD, ani integrovanou mikrovlnku a další kraviny :-)
spotnickoff (152)|29.5.2012 12:58
no a skratka toto je to co tvrdim. beriem od teba ako fer v tejto debate ze priznavas ze to tam mas. a ver mi ze ja na samsungu to nemam. a preto mi pride lepsie radsej neblikava plazma a s parametrami dosahujucimi blizko k panaku. myslim si ze tento fakt panaky riadne degraduje. keby toto nemali vrham sa aj ja do panakov. a beriem toho najdrahsiefo 50VT50 bez mihnutia oka. ale takto nie. Opakujem samsung ps51e6500 pri krmeni signalom zo satelitu neblika vobec!!! A kvalita obrazu podla mna tak 95% kvality panaka.

[QUOTE=Pavell007;411566]Co se týká blikání, tak nejvíc to je pozorovatelný v obchodě, když se díváš na jinou televizi a vedle je ta plazma a vnímáš to blikání především periferním viděním-takováhle situace ale u mne doma nenastává, dívám se na tu plazmu normálně zepředu, takže blikání se mi jeví tak malé, že po cca měsíci používání té plazmy jsem si to už mentálně vyfiltroval-přestal jsem to vnímat. Občas to vědomě zpozoruju, když je třeba nějaká reklama s fakt digitální bílou grafikou, jinak je to neobtěžující, respektive ty ostatní kvality toho obrazu mi za to stojí-měl jsem z toho strach, jak jsem to právě viděl v obchodech, ale doma je to v klidu-já rád například koukám na dokumenty o vesmíru, takže poměr sil je pro mne opačný-ocením lepší černou, vynikající pleťovky (když je dobrá kamera, to je fakt neuvěřitelný, jak reálně vypadají obličeje) a blikání na záběrech z kosmu nepohledáš :)[/QUOTE]
spotnickoff (152)|29.5.2012 13:55
ja som jeden cas pouzival lacnu polsku arivu... slo to.. kludne odporucim. ja to uz dnes mam iba pri pc ako doplnkovy obraz ale slape to dodnes. so skylink kartou (ICE) si to bez problemov rozumelo.

[QUOTE=dvordos;411568]Díky za postřehy, ale zdá se mi, že se diskuze odklání od téma. Vím, co umí zobrazit panel plazmy, jaké může mít neduhy a nejsem zastánce žádné značky.

I když tu také jednohlasně nezaznělo ,,KUP SI FULL HD!" většina názorů taková byla. Takže tahle otázka je vyřešená.

Ještě by mě zajímalo jak nejlaciněji přenést satelitní signál do TV. Mám na mysli, jaký pořídit sat. přijímač. Koukal jsem, že na stránkách skylinku jsou certifikované přijímače, které si určitě nechají tu certifikaci rádi zaplatit. Máte někdo s nějakým laciným přijímačem zkušenosti? Podotýkám, že rozhodně nepotřebuju, aby měl HDD, ani integrovanou mikrovlnku a další kraviny :-)[/QUOTE]
nunacek0 (947)|29.5.2012 15:36
Levná Ariva , kterou mám v podpise mám asi 2 roky a šlape zatím bez problému a bez jediného přehrání fw. Kupoval jsem jí ještě , když jsem měl CRT Tv. Vím, že je to laciný SAT, ale v té době jsem nechtěl v tomto moc utrácet a kamarád, který montuje SAT techniku mi Arivu jako levnou variantu doporučil. Tady na fóru je o ní rozsáhlé téma a dozvíš se vše co potřebuješ. Až mi odejde tak koupím nový SAT . Nebudu to ani opravovat. Tak levné věci za to nestojí. A jede v ní karta Skylink irdeto ice .
Pavell007 (790)|29.5.2012 15:45
[QUOTE=spotnickoff;411576]no a skratka toto je to co tvrdim.[/QUOTE]

No vždyť to ale nikdo nepopírá-každý ví, že Panasonic plazmy mají tuhle vlastnost, snad každý, kdo tu něco napsal, tak napsal něco ve smyslu, jo trochu to bliká, ale nevadí mi to, popřípadě, jo, v krámě to blikalo hodně, Panasonic si proto nekoupím.... Záleží na chuti každého soudruha, jestli to někomu vadí, či ne, či jestli ocení jiné kvality obrazu-však to je krása té svobody a výběru, že každému se líbí něco jiného a neznamená to nic proti ničemu-to asi jen ty si přijdeš se svým Samsungem nedoceněný a přehlížený, takže když někdo tady doporučí panasonic, tak hned v druhé řadě přispěcháš s vysvětlením, jestli už všichni víme, že to strašně bliká a tobě ne. :) (vtip)
spotnickoff (152)|29.5.2012 16:10
no myslim si ze celkom slusne kecas. odkial si myslis ze vsetci vedia ze panak blika??? ja sa teda povazujem za AV fandu a kym som sa k tejto veci dopracoval tak to teda trvalo. kopa majitelov panakov zatlka len tak fici. a to sa bavime o extra triede ludi ktori sa tomu trochu rozumeju. by si sa asi divil kolko ludi ti povie ze najlepsie su dnes LED televizori netusiac ze to je len bezne LCD.... a vonkoncom sa uz ludia neorientuju v urovni blikania plaziem medzi znackami. v tomto spravil panak plazmovej technologii medvediu sluzbu.

je plny internet LCD nadsencov co ti budu rozpravat ze plazmy blikaju a ze preto by si to nikdy nekupili. Tychto ludi su naozaj miliony. Netusiac ze nie plazmy blikaju, ale ten slavny panak blika ako vianocny stromcek.

ja som sa par mesiacov dozadu rozhodoval co nove kupim a pokukaval som aj po LCD, nemal som predsudky. a poviem ti trvalo mi pekne dlho kym so sa zorientoval. po case som vyradil opat LCD a chcel som opat plazmu. a zacal vyberat ktoru. rozhodoval som sa medzi panakom a samsungom. Na forach vsetci hucia kup panaka je najlepsi. v predajni predavaci hucia kup panaka.... ved uz som to tu kdesi pisal. nastastie som nebol slepy a dal na svoje oci. a dnes mi je to nad slnko jasnejsie ze radsej mat o 5% horsiu ciernu ako blikajuci obraz... ale k tymto informaciam sa vobec lahko nedostavalo. a ze to tu obcas pisem tak trochu to beriem ako info inym ludom, ktori povedzme vyberaju tak ako ja... nie kazdy sa tomu venuje tolko a obeha si to vsetko ako ty ja nunacek a pod... aked vidim ten pretlak panasonic nadsencov...
ok ved mne je to jedno kto si co kupi, ja som nei majitetel firmy samsung, ale na to blikanie treba upozornovat stale a stale... je to des je to hanba panasoniku a mal by s tym nieco robit. bez riesenia tejto problematiky to nemoze byt top vyrobca. a ked citam recenziu ktora vychvali panaka aku ma ciernu a ani pol slovom nespomenie to desne blikanie... tak sorry ale ahoj. to je u mna sponzorovany marketingovy clanok ale nie recenzia



[QUOTE=Pavell007;411603]No vždyť to ale nikdo nepopírá-každý ví, že Panasonic plazmy mají tuhle vlastnost, snad každý, kdo tu něco napsal, tak napsal něco ve smyslu, jo trochu to bliká, ale nevadí mi to, popřípadě, jo, v krámě to blikalo hodně, Panasonic si proto nekoupím.... Záleží na chuti každého soudruha, jestli to někomu vadí, či ne, či jestli ocení jiné kvality obrazu-však to je krása té svobody a výběru, že každému se líbí něco jiného a neznamená to nic proti ničemu-to asi jen ty si přijdeš se svým Samsungem nedoceněný a přehlížený, takže když někdo tady doporučí panasonic, tak hned v druhé řadě přispěcháš s vysvětlením, jestli už všichni víme, že to strašně bliká a tobě ne. :) (vtip)[/QUOTE]
Pavell007 (790)|29.5.2012 17:15
[QUOTE=spotnickoff;411609]a ked citam recenziu ktora vychvali panaka aku ma ciernu a ani pol slovom nespomenie to desne blikanie[/QUOTE]

Všechny kvalitní zahraniční recenze (tzn fakt recenze, ne opsaný P.R. někde na eshopu) nesly informaci o tom, že Panasonic v režimu 50Hz i letos bliká.
Tuto informaci jsem věděl hned první večer, co jsem si řekl, že po tý led katastrofě zkusím plazmu :)
Tak nevím, asi tam máte pomalý připojení :) (rovněž vtip)
spotnickoff (152)|29.5.2012 17:52
panasonic neblika iba v rezime 50 Hz. mam ti sem hodit link na presny vypis blikacich rezimov panasonicu? Je ich more. Toto je dalsia dezinformacia sirena netom. informacia vyvolavajuca dojem ako keby si si to mohol prepnut na 100Hz alebo x Hz a blikanie nebude... blbost bude

jeden dva linky na tie kvalitne recnzie tohorocnych panakov by som poprosil...

Panasonic jednoducho blika ako vianocny stromcek a robi tym hambu celej plazmovej technologii. A ziadna super cierna to nezachrani.
Inak mal som doma jedneho lacneho panaka. To co to robi na 50Hz to je sialenstvo to uz sa nedalo pozerat vobec... ale o tom nehovorim.

Trochu tu debatu nezvladas... reci o hysterceni, narazky ze mame pomale pripojenie... no hold chybaju argumenty
Ivo Mašek (10205)|29.5.2012 18:20
S tím blikáním to není tak "černobílé". Poznám lidi, kteří to nevnímají, a jsou i tací, kteří to vnímají. Apropó: Staré dobré CRT blikali jak sv*ňa. Dost lidí to vnímalo (ale zvykli si - co také jiného v té době měli dělat), někteří to nevnímali. Je to individuelní. Tak jako někomu absolutně nevadí 3D vysílání a je štěstím celý bez sebe, tak jsou jedinci (a není jich zrovna málo - např. já mezi ně patřím také), které po chvilce produkce začnou bolet oči a za hlavou a musí opustit produkci, protože tomu člověku se opravdu dělá až špatně.
Pavell007 (790)|29.5.2012 18:50
spotnickoff-mno já nepotřebuju žádný argumenty ani zvládat žádnou debatu-jen jsem ti upřímně napsal, jak to mám-že jsem přečetl pár recenzí, kde psali, že to bliká, což se potvrdilo i návštěvou obchodu, no ale i přesto jsem to zkusil a jsem nadšený-i přes to blikání se mi to prostě obrazově velmi líbí a nevadí mi to-tudíž jsem spokojený. To, že se na to nedá koukat, je len tvůj subjektivní dojem, já například na to koukat můžu a to je pro mne podstatné-není pro mne podstatné, že se na to ty nemůžeš koukat, protože mám své oči a ne tvé. a tímto se opět vracím zpět k tomu, co jsem psal výše, že záleží na každém, ať si koupí, co považuje sobě za nejlepší a tak je to správně. Recenze si najdi sám, mně to v podstatě už nezajímá a rozhodně mi nestojí za to to někde hledat... někde na avforums, nebo flatpanels či hdtvreviews fakt nevím, najdi si to sám, jestli potřebuješ k něčemu nějaký argumenty...
Jo jinak na nějakým z těch webů tam recenzet nedávno psal, že budou mít na test toho Samsunga, tak se můžeš těšit na oficiální satisfakci :) :)
spotnickoff (152)|29.5.2012 19:02
ta recenzia ci skonci dobre alebo zle ma nebude zaujimat. nebudem jej verit to ti mozem napisat uz teraz. recenzie zalozene na spomienkach (co recenzent videl pred dvoma tyzdnami a porovna s tym co videl pred mesiacom...) neberiem vazne. ak spravia skutocny porovnavaci test. a budu pustat v tom istom case to iste do samsungu a do panaka a toto budu hodnotit a strhnu body za blikanie u panaka, a pridaju body za kvalitu obrazu u panaka atd atd tak takuto recenziu si rad precitam.
Pavell007 (790)|29.5.2012 19:22
no přímý porovnávací test je na něco samozřejmě dobrý, ale lidské smysly se chějí klamat líbivým zážitkem a to, co v porovnání může vypadat super, pak časem může lézt na nervy-často skutečná kvalita je nenápadná a pozná se až časem-sám to znám z hudební oblasti, pracoval jsem léta jako zvukař a velmi často, když jsme porovnávali takhle přímo mezi sebou různý verze něčeho, tak to bylo tak, jak jsem napsal-méně výrazná a méně na první poslech líbivá verze, kterou měl člověk tendenci v porovnání s něčím naleštěným přehlídnout, tak se nakonec ukázala jako lepší.... Tím jsem chtěl říct, že vypovídající hodnotu mají oba styly, jak přímý porovnání, tak samostaný puštění nějakýho filmu, co mám z minula dobře nakoukanej, nezatracoval bych ani jedno...
geronimoh (2327)|29.5.2012 19:32
[QUOTE=frikino;411538]Darmo preto som kupoval LED . Ta može mat podsvietenie aj 1 a neblika nič , u LCD blika . A sranda je ze u niektorych je stale LCD a LED to iste .

a k vlaknu nemam co povedat , len sledujem ze aka plazma sa da kupit , ale do 14000kč by som plazmu asi nekupoval .[/QUOTE]

Právě že palzma za 14 tis. může být celkem dobrá koupě, ale LCD v té ceně nebude nic moc. LED podsvícení bliká také, jen na vyšší frekvenci, asi 200 Hz (už se to na fóru probíralo).


[QUOTE=frikino;411538]... A sranda je ze u niektorych je stale LCD a LED to iste ....

[/QUOTE]

Možná by jsi nám ten rozdíl mohl vysvětlit ... :)
Calebcz (138)|29.5.2012 22:25
[QUOTE=Ivo Mašek;411637]S tím blikáním to není tak "černobílé". Poznám lidi, kteří to nevnímají, a jsou i tací, kteří to vnímají. Apropó: Staré dobré CRT blikali jak sv*ňa. Dost lidí to vnímalo (ale zvykli si - co také jiného v té době měli dělat), někteří to nevnímali.[/QUOTE]Jenze vetsina CRT mela nepomerne mensi obrazovky. A vsechny ty velke byly 100Hz.

Stejne tak to souvisi s tim, ze na mensi uhlopricku staci mensi snikova frekvence k plynulemu pohybu.
frikino (12)|30.5.2012 09:48
vcera som tu roznasal dezinfo , pardon . Skusal som blikanie na LED UE37d6000 a normalne kanaly nova joj atd blikali čo som bol dost prekvapeny , tak isto blika prehravanie fotiek cez USB , ale filmy cez USB neblikaju uz vobec .

a presne to iste robi aj LCD le32c650 neblika ked prehravam cez USB filmy a blika pri normalnych kanaloch .

čim viac som stišil podsvietenie tym vatšie bliky boli , čize zastavam nazor ze ked si znizujete jas na LCD aby vas netahali oci tak tym si robite z vaseho LCD vlasne CRT ^^ :D

Raz som to spravil na PC LCD a asi po 30 min surfu po nete ma bolela hlava , zobral som fotak blikalo mi LCD preco ? lebo som dal na radu ze daj si mensie podvietenie aby ti netahalo oci.

Rozdiel medzi LCD a LED uz je len v bielej farbe a spotrebe energie :D a v horsich poz.uhloch
Calebcz (138)|30.5.2012 15:48
Jas LEDek je rizenej pomoci PWM a pokud se zvoli nevhodna frekvence, tak holt podsviceni blika. To ale nema nic spolecneho s blikanim plazmy - napr. Panasonic blika v zavislosti na tom, jakou scenu rozbrazuje - tj. nejvice blikaji svetle odstiny pri kontrastnich scenach, svetly obraz bez kotrastnich ploch muze blikat daleko mene atd.
geronimoh (2327)|30.5.2012 18:27
[QUOTE=frikino;411726]
... A sranda je ze u niektorych je stale LCD a LED to iste ....[/QUOTE]
[QUOTE=geronimoh;411649]Možná by jsi nám ten rozdíl mohl vysvětlit ... [/QUOTE]
[QUOTE=frikino;411726]Rozdiel medzi LCD a LED uz je len v bielej farbe a spotrebe energie a v horsich poz.uhloch[/QUOTE]

Pozorovací úhly nemají s podsvícením snad nic společného, záleží na typu LCD panelu a stále jsi nám nevysvětlil, proč je sranda, že pro některé je stále LCD a LED to isté ???
Pavell007 (790)|30.5.2012 19:19
geronimoh-máš snad zase potřebu zde někoho poučit o té tajné informaci, že LED televiory nejsou skutečné led televizory, ale prachsprostý lcd s led podsvícením? :) :)
KamilZ (10277)|30.5.2012 19:22
[QUOTE=Calebcz;411762]Jas LEDek je rizenej pomoci PWM a pokud se zvoli nevhodna frekvence, tak holt podsviceni blika.[/QUOTE]
Nesouhlasím. Podsvícení u LCE (ať už CCFL nebo LED) bliká schválně (a ještě se tím výrobci vytahují - backlight scanning), kdežto plazma bliká "by design", z principu činnosti (a výrobci se s tím více nebo méně úspěšně perou).
Alespoň tak to chápu.
frikino (12)|31.5.2012 08:07
geronimoh : lepšia ostrost , biela je belšia , menšia spotreba [pri 9 hod prevadzke denne to robi 30 euro :D za rok ] , aj čierna mne osobne sa zda čiernejšia

celkovo je panel svetlejši ale čo som si všimol a lcd to nemali ale hovoris ze to neni moze ze len podsvietenie je ine tak ja som si všimol ze su tam horšie pozorovace uhly nez na LCD .

//asi mi nato povies ze som nemal este poriadny lcd panel .http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=YjglBWoRg0s#t=170s

od 2.45 . ten prizvuk :DDD
romco123456 (24)|31.5.2012 11:01
servus, ja ma dva ntbooky jeden ASUS G73J a ASUS N61. prvy za 1500,- s CCFL podsvietenim, druhy za 500,- s LED .. k tomu asi 6rocnu vierku panasonic LCD s CCFL.
a moje postrehy- blikanie nepozorujem na ziadnom. ale je tu velky rozdiel v podani farieb atd. panak ma bielu zltu a ciernnu no fuj, a ten vyrazny clouding no co si budeme hovorit sest rocna tv a preto idem kupovat novu lg lm660s alebo plazmu nejku ale to blikannie v obchodoch ma odradza vyrazne.
teraz k asusom, led ma oproti ccfl vyrazne jasnejsi obraz vacsi kontrast a biela je biela s ciernou je to uz horsie.
ccfl celkovo tmavsie, biela nieje tak biela ako na led ale cierna je uzasna, kontrast je horsi nez na led,. vyzera to podobne ako na videu od frikina ale ten rozdiel nieje tak brutal.
-

edit: tak som sa mylil oba su led. potom ten rozdiel je sposobeny niecim inym. zoberte si z toho teda co chcete, toto su moje postrehy :)
geronimoh (2327)|31.5.2012 17:31
frikino : já od tebe chci slyšet, jaký je podle tebe rozdíl u televizorů, které nazýváš LCD a TV, které nazýváš LED, ne rozdíl v jejich obrazu, ale rozdíl v jejich konstrukci (hlavní rozdíl podle tebe). Nevím doteď z tvých příspěvků, jestli tě chápu ...
KamilZ (10277)|1.6.2012 08:12
[QUOTE=dvordos;411568]Ještě by mě zajímalo jak nejlaciněji přenést satelitní signál do TV. Mám na mysli, jaký pořídit sat. přijímač. Koukal jsem, že na stránkách skylinku jsou certifikované přijímače, které si určitě nechají tu certifikaci rádi zaplatit.[/QUOTE]
Jestli si Skylink nechává certifikaci platit nevím (je to pravděpodobné), nicméně jsem nezaznamenal žádné zdražení přijímačů, které tímhle procesem prošly. Z těch levnějších třeba OPTIBOX Zebra.
nunacek0 (947)|2.6.2012 14:39
Dlouhodobý test po cca 1500h provozu a jeho výsledky z pohledu poklesu úrovní černé a bílé a celkových změn v obraze. Není to žádná katastrofa a lze předpokládat, že by plazmy mohly nějaký ten rok vydržet bez větších změn v podání obrazu..

http://news.cnet.com/8301-17938_105-20085475-1/long-term-plasma-tv-tests-show-color-black-level-changes-but-no-major-issues-yet/?tag=mncol;rvwBody