Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Řešení signálu. Budu mít signal

Majklson1990 (1)|27.5.2012 21:26
Dobrý den, ahoj,

prosím o radu. Bydlím v suterénu na hranici Smíchova a Radlic. A zajímá mně, zda-li budu mít sígnál. Mám pouze okno do světlíku, ale jakmile vylezu z domu, tak mám krásný výhled na Žižkovský vysílač. Nic mu prakticky nestojí v cestě. V bytě není zavedena anténa. Mám zájem si koupit televizi Samsung UE32D5500, tak se chci zeptat, jestli by signál vyřešila nějaká pokojová anténa Případně nějakou jindou radu.


Díky za odpověď
erik555 (776)|27.5.2012 22:17
V nejakej predajni nemas moznost kupit izbovku na vyskusanie a potom ju vratit?
Ja co som cital o DVB-T vselico, len nie izbovky a so zosilovacmi a kadejake zvasty, tak som to nechal tak, ved mam satelit. O nejaky rok som si pozical od znamych izbovku, ze ked oni chytia stanice v meste na prizemi, tak aj ja by som mal chytit aj na 1. poschodi. A bum...bezproblemov. Hned som isiel do TPD Euronics popozerat izbove anteny a kupil som Emos DTV-11 za 10,90 €. Dokonca som v inom obchode zistil, ze tam mali pusteny TV s antenkovou antenou. A tom som predtym cital o DVB-T antenach, ze aby sme neriesili kadejake izbovky atd. No pre mna to bolo zavadzanie.
Ivo Mašek (10205)|28.5.2012 07:14
Pokojovou antenu lze použít většinou jen tam, kde je přímý výhled na vysílač a ten není moc daleko. Často vadí i stromy, roh budovy v perimetru, vyzařovaný výkon vysílače, .... U pokojových anten je doslova nutností si je vyzkoušet, než dojde k definitivnímu zakoupení. Zpravidla to bývá loterie.
To nepíšu z teorie, ale z dlouholeté praxe (kdysi jsem se věnoval i dálkovému příjmu)
erik555 (776)|28.5.2012 12:30
Tak to mas pravdu, asi to zalezi aj od okolia...nase mesto ma vysielac vzdialeny 9-10km s vykonom cca. 17,000 kW. Som na 1. poschodi, medzi oknom (ktory je cca. 40° k vysielacu) a smerom na vysielac je jedno poschodova budova, za nou veza kostola. U mna problem s izbovkou nie je ziadny, takisto aj v druhej izbe, ktora ma okno na druhej strane od vysielaca.
bastlir (3245)|30.5.2012 01:20
[QUOTE=Majklson1990;411345]Dobrý den, ahoj, prosím o radu. Bydlím v suterénu na hranici Smíchova a Radlic. A zajímá mně, zda-li budu mít sígnál. Mám pouze okno do světlíku, ale jakmile vylezu z domu, tak mám krásný výhled na Žižkovský vysílač. Nic mu prakticky nestojí v cestě. V bytě není zavedena anténa. Mám zájem si koupit televizi Samsung UE32D5500, tak se chci zeptat, jestli by signál vyřešila nějaká pokojová anténa Případně nějakou jindou radu. Díky za odpověď[/QUOTE] V Radlické je špičkový signál ze Žižkova (samozřejmě vertikální), ale v suterénu bez okna ven na pokojovku zapomeň. I když by jsi mohl v dané chvíli mít odpovídající obraz, přesto si dovoluji předpovědět, že signál, a tedy i obraz by byl nestabilní. Samozřejmě vliv na kvalitu signálu pro DVB-T překážejících větví apod. je nesmysl. To však už neplatí pro zástavbu, železné konstrukce .....