Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG UE37C5000 kvalita obrazu

faskoj (6)|21.5.2012 15:07
Dobrý den,

zdravím všechny příznivce AV techniky. Chtěl bych s Vámi znalejšími této problematiky konzultovat kvalitu obrazu u mé TV samsung UE37C5000. To, že je obraz horší, než na staré dobré LCD s ccfl jsem si už zvykl, ale zajímá mě jiná věc. Pozoruji na TV - především u DVB-T vysílání problém. TV zobrazuje tmavá - černá místa na scéně modře až modrofialově. Nedělá to však u každé černé plochy, ale pouze u některých klipů/pořadů. Na jiných TV jsem takto výrazně tento jev neviděl. Přikládám fotky. Typicky se jedná a tmavá pozadí, saka, obleky, nebo tmavé vlasy. Prosím o váš názor, zda je to kompresí obrazu a tudíž s tím nic nenadělám, nebo je nutná nějaká kalibrace TV. Zkoušel jsem různé režimy obrazu, nastavování barev atd, ale bez nějakého uspokojivého výsledku. Děkuji
DSC00311.JPG DSC00319.JPG DSC00320.JPG
Pavell007 (790)|21.5.2012 15:37
a dělá to po celý ploše, nebo jen když se díváš trochu z boku-u okrajů? Já tohle pozoroval u 7000 řady taky-když byla nějaká světlá scéna-respektive tv to detekovala jako světlou=nepoužila nějaké to svoje automatické snížení jasu podvícení- a v té světlé scéně byl na kraji nějaký tmavý úsek, tak bylo vidět prosvítání toho naplno puštěnýho podvícení. Pokud ta scéna byla celkově tmavá a tv to tak detekovala, jako že má bejt spíš tma :), tak tv zřejmě kvůli dobré černé sama přitlumila podsvícení, aby tak netloukla do očí ta super vychytaná edgeled technologie. Úplně strašně například vypadal kriminálka anděl-oni tam nejspíš používají hodně nějaký obrazový filtry či korekce, tu tv to zblbne a vypadalo to pak, jako když dám podvícení naplno-mají to celý nějak dozelena...
faskoj (6)|21.5.2012 15:52
dělá to i uprostřed panelu...třeba typické pro zprávy z čt (myslím, že z ČT). světlé pozadí a chlápek v saku vypadá, že ho má modrý. přitom na jiné telce je normálně v černým saku. Souhlasím, na kriminálku anděl se nedá dívat vůbec (jak z hlediska kvality obrazu, tak obsahu :-))
visper (270)|21.5.2012 18:24
Dělá to i když stáhneš barvu na nulu? Pouze v tom případě máš jistotu, že barevný nádech nezpůsobil nikdo po cestě. Obraz musí být zcela bezbarvý ve všech stupních šedé, pokud není tak je TV rozhašená.
KamilZ (10277)|21.5.2012 19:35
Tohle podle mě není způsobeno vysokým stupněm komprese (ale z těch fotek moc poznat není, je tam strašný šum), hledal bych to opravdu ve špatném nastavení TV.

Přečti si tohle, třeba pomůže: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30855-UE37D6100-kvalita-obrazu

To začalo dělat najednou?
faskoj (6)|21.5.2012 21:49
visper: stahl sjem barvy na nulu a obraz je krásně celý v odstínech šedi.

Nejhorší ale je, že se tohle neděje na každé černé, TV normálně černou zobrazuje. Teď třeba byl nějaký sestřih (upoutávky na x filmů) a bylo několik pársekundových střihů, kdy bylo jasně vidět černá barva - střih - najednou tmavá scéna a obraz akoro celý modrý - střih a zase ok černá v pohodě.

Přiznám se, že na TV vysílání koukám tak jeden večer týdně (možná ani ne - spíš si něco pustím přes hdmi z pc). Udržuji průběžně aktuální FW, nedokážu tedy říct, jestli tohle začla dělat tv nějak skokově. V rodině ale máme ještě ten samý model cca o půl roku mladší a na něm to takhle výrazně nepozoruji. Ovšem zde se nepoužívá DVB-T, ale SCARTkou připojený SD satelit.

Jde mi o to, jestli to mám nějak řešit formou reklamace (dokud je tv ještě v záruce). Aby mi neřekli, že TV nic není a nevypláz bych prachy za neoprávněnou reklamaci atd. Nebo jestli se nechá udělat nějaká korekce v servisu, kde podání barev "normalizujou" a bude klid.

KamilZ: zkusim ten testovací screen z toho tématu, ale ty fotky té vady tam už njesou, tak těžko soudit, zda se jedná o to samý.
jarino1978 (8045)|23.5.2012 22:47
pozri. každá TV má v OSD voľba total reset ( čiže továrne nastavenie ). Spusť to, nalaď si opäť DVB-T programy, zadaj užívateľký profil obrazu FILM a vylep sem opäť fotky.

Inak to vyzerá, že máš blbo prestavenú gammu. Že si sa ty s tým hral , niečo prestavil a teraz nevieš, že čo ďalej ?
faskoj (6)|23.5.2012 23:11
spustil jsem znovu Plug and Play, naladil znovu kanály atd. Podání barev je o poznání lepší, zvlášť na režim Film. Teď dávají Podfukáře na čt1 a před resetem se na to pomalu nedalo dívat. Teď to vypadá celkme obstojně. V menu jsou ale v nastavení obrazu stejné hodnoty gammy a ostatních nastavení. Výsledný obraz ale totálně jiný. Teď večer fotky neudělám kvůli osvětlení, vyfotím ve dne...

Díky zatím za rady a reakce
faskoj (6)|23.5.2012 23:32
Zkoušel sjem na TV ten testovací screen v 1920x1080 pix. Všiml jsem si takového detailu. V režimu film se zdá být obraz v pořádku (trochu tmavší, ale barevně ok). Když přepnu na jakýkoliv jiný režim (standartní, přirozený, dynamický), objeví se mezi barevnými bloky modrá barva. Přikládám fotky. čím je to způsobeno? Je to normální?
DSC00437_resize.JPG normal.jpg
jarino1978 (8045)|24.5.2012 16:54
záleží na tom, či si siahal na korekcie v daných režimoch, alebo nie. To vieš len ty sám. každopádne 99,99 % TV podáva najreálnejší obraz v režime FILM.
faskoj (6)|24.5.2012 17:26
takto je to foceno po resetu bez jakýchkoliv úprav. Tedy tak jak je to nastavene vyrobcem. Nechapu ale čím jsou způsobeny ty modré oblasti mezi těmi barevnými plochami...
Pavell007 (790)|25.5.2012 08:11
zkus v tom režimu film přidat kontrast, jas a podsvícení tak, aby to subjektivně bylo stejně jasný jako ty ostatní režimy a koukni, jestli se to neobjeví taky...
jarino1978 (8045)|25.5.2012 16:31
vyznač mi tie modré oblasti na tých screenoch...
Pavell007 (790)|25.5.2012 16:33
Já ti poradím-klikni na obrázek.