Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

problém s DVB-T signálom

nemuler (1)|18.5.2012 16:30
Zdravím mám nasledovný problém:
Vlastním TV Panasonic TX-L42E30E ( http://led-televizory.heureka.sk/panasonic-tx-l42e30e/?ca_chid=2001526&ca_cid=24184633134&ca_adid=10372452688&ca_agid=2829111208&ca_source=gaw&gclid=CKDdqbaQvK0CFYOEDgodVRWOBg ) a vždy ked spustím DVB-T autom. ladenie, nájde mi len markizu,doma,joj, a joj plus, aj to mám signál len asi 30% a je to nepozeratelne. Navyše STV 1 HD ktoré by som chcel mi ani vôbec nenájde. Ide mi len o to stv1 hd, lebo cez satelit prijímam len SD programy. Bývam v Trenčíne, v paneláku, pripájam sa cez spoločnu antenu. Antena na streche je správne pretočená na príjem dvb-t vysielania, a môj tv má dvb-tuner (mpeg 2 aj mpeg 4), tak neviem prečo to nejde. Existuje nejaké riešenie aby to fungovalo? Vopred ďakujem za rady.
bastlir (3245)|20.5.2012 11:20
Takže .... toto je klasický případ slabého signálu. To pak můžeš mít jakkoukoli TV, ale stejně na tom buděš tak, jak jsi. Pokud pominu chybu u nezodpovědného souseda na stejné větvi rozvodu signálu, pak si spíš myslím, že by to mohlo být špatnou přípojkou u tebe doma. Kdybys nebyl tak daleko, změřil bych ti signál přímo v zásuvce. Proto hotové kabely nekupuji, ale raději si je vyrábím sám. Pak je možné, že v STA jsou kanálové propustě, které při změně frekvence vysílaných stanic mohou být problém. Možná, že by bylo pro tebe řešením, namontovat si na zeď vedle okna konzoli a na ni dát vlastní anténu. Tedy pokud máš okno směrem k vysílači a pokud nejsi někde v dolině či v zákrytu.
erik555 (776)|26.5.2012 18:45
http://www.dvbt.towercom.sk/odbornici.php
vykaslat sa na spolocne rozvody a slovenske DVB-T by si mal chytit aj na izbovu antenu tipu "Emos DTV-11" za 11,-Eur v TPD Euronics atd. (obsahuje 1,5m antenny kabel a napajaci adapter). Nepotrebujes montovat vonkajsie anteny, vrtat a tahat dlhy kabel. Ja som s tou antenou spokojny, vysielac asi 9-10 km a s vykonom cca. 17,000 kW. 7 stanic bez vaznejsich problemov.
Trencin ma vysielac "Nad Oborou" asi tiez 10km s vykonom 40,000/50,000 kW.
bastlir (3245)|30.5.2012 01:27
Pokojovku odůvodněně velmi nerad někomu doporučuji. Raději bych si ji nejdříve vyzkoušel.