Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LED nebo Plazma v roce 2012 - Samsung šestková řada

jiri.koci (1)|18.5.2012 00:01
Asi proti sobě poštvu všecny "ultraplazmáky" - nedávno jsem vyměnil svoji starší LCD 40" za větší. Po dlouhém zkoumání recenzí a diskuzních for jsem zvolil moderní plazmu Samsung PS60E6500 (cena 40100 Kč). Koukám na vzdálenost asi 4 metrů a příjem z HD satelitu Sky-link. Nová plazma mě zklamala - při pohyblivých scénách se "rozmazávaly" detaily obličejů, musel jsem zaostřovat a bolely z toho oči. Ani HD stanice nebyly zobrazeny ideálně. Televizi jsem vrátil a pořídil LED Samsung UE55ES6800 (cena 40900 Kč). Obraz znatelně lepší, zmíněný problém již nemám, dizajn velmi hezký (tenká) a nyní jsem spokojen. Pro mě jednoznačně LED - moc mě nekamenujte :)
Pavell007 (790)|18.5.2012 08:07
To je divný, já jsem právě provedl přesně opačný krok a na tý plazmě oceňuju kromě jinýho právě fakt, že tam ta ostrost při pohybu je skoro stejná, jako když to je statický-na lcd mě sral takovej ten přechod ze stavu, kdy kamera stojí, člověk se nehýbá apod a je to ostré a v okamžiku, kdy začne nějaký pohyb, tak se ten obraz jakoby "změní" a ztratí se ostrost. Takovej pocit, že když je tam statická scéna, že to lcd z toho vyrobí v podstatě fotografii. U plazmy se mi líbí, že obraz pocitově teče - odvíjí se pořád....Kromě toho jsem na lcd nemohl vydejcha třeba golf-tam to bylo evidentní. Pokud kamera byla statická, tak byla krásně ostře vidět jemná struktura trávy, ale v okamžiku, kdy se kamera hýbala, tak se z trávy stala prostě zelená mazanice bez detailů-samozřejmě koukám HD. No ale důležitý je,že jsi spokojenej-možná to byl blbej kus (ale zase já mám panasonic, tak nevím)
spotnickoff (152)|18.5.2012 09:06
mam ps51e6500 a teda to iste co ty si mal len mensie. bolo u mna uz zopar ludi cca 10. reakcie na obraz iba vysoko pozitivne a niektori to formulovali tak ze tak dobry obraz este nevideli. Na HD kanaloch mam brilantny obraz. Este jedna vec, aj kazde HD nie je to iste. Ak mas sat prijimac kde vidis bitrate tak vidis ze to lieta od 4.000 do 18.000 kbit/s takze je HD a HD. Ale ja mam obraz paradny. Vcera som pozeral v datarte 64 palcovu e8000 a mala obraz jak lusk... Mozno ti jednoducho vyhovuje vizualne viac to LCD ale je to prekavpive pre mna. Ale inak myslim si ze rozdiel medzi plazmami a lcd sa uz zmensil. Uz to nie je taky prepad ako kedysi ze na lcd sa nedalo divat. Myslim si ze plazma vyhrava ael tie lcd-cka uz vedia ponuknut castokrat solidny obraz.
GOTT (38)|18.5.2012 17:54
Tak to rozmazovani detailu obliceju teda neni normalni....si myslim....co to muze delat v tak velke mire? Nejake to male rozmazovani nebo trhani obrazu napravuje motion judder canceller... tahle tv urcite to ma,nebo neco podobneho ...jinak o tuhle tv mam taky velky zajem
Moje prvni plazma samsung c7000 je skvela...ale prekvapilo me,ze kdyz lcd pri pohybu je rozmazany..tady u plazmy je zas takove trhani obrazu....mjc to z casti napravuje akorat ne u digital tv signalu...no a nejake to rozmazani taky je... ale uplne minimalni
mila001 (149)|19.5.2012 16:32
Pokud se dívám na sport jdu radši na LCD protože se mi obraz zdá lepší naopak na film jdu na plazmu.Přes den je lepší LCD,večer se poměr obrací.
geronimoh (2327)|19.5.2012 17:38
[QUOTE=jiri.koci;410188].... Televizi jsem vrátil a pořídil LED Samsung UE55ES6800 (cena 40900 Kč). Obraz znatelně lepší, zmíněný problém již nemám, dizajn velmi hezký (tenká) a nyní jsem spokojen. Pro mě jednoznačně LED - moc mě nekamenujte [/QUOTE]

akorát že jsi si pořídil LCD TV, ne LED TV .... :OO
nunacek0 (947)|19.5.2012 19:32
No já teď koukám na hokej ČR versus SR na Panasonic ST50 a co se týče pohybové ostrosti je absolutně bez chyb. Výborná barva ledu bez jakéhokoliv cizího zabarvení a barvy se nerozpíjejí a puk jde krásně sledovat. Žádné změny jasu . Jako CRT. Jsem velmi spokojen.
Jerye (24)|19.5.2012 19:51
[QUOTE=geronimoh;410385]akorát že jsi si pořídil LCD TV, ne LED TV .... :OO[/QUOTE]
vsichni tomu rikaji Led TV tak se s tim uz geronimoh smir :-D .. a jinak nejsou tam trubice ale led diody ne??? ..jinak se to mu uz rikat nebude i kdyz to neni prava Led :)
mila001 (149)|19.5.2012 21:26
nunacekO-je potřeba mít obě TV vedle sebe aby se dalo porovnat která je na sledování(třeba sportu)lepší.Jinak si totiž všichni myslí že mají doma to nejlepší když už si to koupili.
Pavell007 (790)|19.5.2012 21:34
Viděl jsem ostře naši prohru :)
Nunacek-jo, já na to taky koukal a hledal mouchy a žádná duha-bez chyby.
mila001-pravda, ale na druhou stranu, dva roky jsem žil s lcd-lced, tak už znám detailně ty neduhy a vím, co mám hledat a na tý plazmě to prostě není-je to v pohybu ostrý pořád-i ty drobný věci v pozadí, co se na těch lcd, když je tam pohyb, prostě rozmazávají-dneska, jak se trochu sešeřilo, tak ta plazma byla jasně lepší-to samý teď tenis na eurosportu.
geronimoh (2327)|19.5.2012 22:48
[QUOTE=Jerye;410400]vsichni tomu rikaji Led TV tak se s tim uz geronimoh smir .. a jinak nejsou tam trubice ale led diody ne??? ..jinak se to mu uz rikat nebude i kdyz to neni prava Led [/QUOTE]

Všichni určitě ne, už proto, že já ne a tím pádem to nejsou všichni, tak se s tím smiř ... :) LED podsvícení z něj LED TV nedělá. LED TV má obrazovku tvořenou z LED diod, ne z tekutých krystalů. A LCD TV s CCFL podsvícením taky nikdo neříká zářivkový televizor, nebo CCFL TV apod. ....
geronimoh (2327)|19.5.2012 22:55
[QUOTE=jiri.koci;410188]....při pohyblivých scénách se "rozmazávaly" detaily obličejů....[/QUOTE]

já měl dříve LCD a teď mám PDP a podle mne má plazma navrch právě při zobrazení obličejů, tedy hlavně pleťové barvy.
nunacek0 (947)|19.5.2012 23:25
[QUOTE=hakmar;410413]Nechcem moc podrývať, ale ešte stále si spokojný.:) Slovenskoooooooo.[/QUOTE]

Teď už nee, asi ji vrátím. Je nějaká divná, když to naši projeli. Asi jsem zapoměl zapnout nějakou Eco funkci..
Pavell007 (790)|20.5.2012 11:00
[QUOTE=geronimoh;410417]Všichni určitě ne, už proto, že já ne a tím pádem to nejsou všichni, tak se s tím smiř ... LED podsvícení z něj LED TV nedělá. LED TV má obrazovku tvořenou z LED diod, ne z tekutých krystalů. A LCD TV s CCFL podsvícením taky nikdo neříká zářivkový televizor, nebo CCFL TV apod. .... [/QUOTE]

Jasně, akorát že to tady všichni vědí, jak to je, takže to tady nemusíš nikomu vysvětlovat, že si jako někdo nekoupil LED, ale LCD-s edge led podsvícením.
Prostě se ujalo nějaký označení a to, že to tak někdo použije, neznamená, že to neví, ale prostě mu to je jedno a použije zažitej název-i když technicky špatnej.