Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Fialové ruchy v tv od reprobeden Qadral

Neregistrovaný (0)|17.5.2012 16:46
Tazatel: Stiletos

Znění dotazu: Dal jsem k 100Hz televizi reprobedny Qadral a v tv v rozích dole se mě objevili fialové rohy.Nemám k repro kryty,tak nevím co s tím zda se to dá nějak odrušit.Mám ještě jedny repro a s těch když sundám
kryty tak to dělá to samé a když je tam nechám tak je vše OK.Nevím co stím oboje jsou magneticky stíněné.Zajímalo by mne také zda by to dělalo také u LCD.Dík za rady

Technika, které se dotaz týká: Tv 100Hz a repro sloupové Qadral
interfernet422 (1575)|17.5.2012 21:07
Bohužel staré CRT televize jsou alegrické na magnetické pole reproduktorů. Odrušit jedině kusem uzemněného plechu umístěného mezi repro a TV, nebo dát reproduktory dále od TV, případně pořídit TV, které magnetické pole nevadí - plazma, LCD, OLED.
Neregistrovaný (0)|17.5.2012 22:10
No dal sem je metr daleko ,ale furt to rušilo sice né tolik a kryty na předky který by tomu bránili bohužel nemám.Tak díky za radu nejspíš pujdu asi do tý LCD
televize jestliže tam by to vadit nemělo.
interfernet422 (1575)|17.5.2012 23:10
Pokud jsi je dal metr daleko, tak by to už snad rušit nemělo, to je divné... Zkusil jsi provést demagnetizaci TV? Obvykle stačilo vypnout TV síťovým vypínačem na nějakou chvíli - 5 minut - a obrazovka se sama demagnetizuje. Zkus.
Jinak novou TV zabiješ dvě mouchy jednou ranou - určitě si kup co největší úhlopříčku pro skvělé pokoukání a reproduktory nebudou vadit.
Neregistrovaný (0)|17.5.2012 23:27
Jo to jsem nezkoušel ,je divný že ta blbá krytka dělá takový rozdíl,bez ní to vypadá líp.A jinak to tu tv nenůže nijak poškodit?Zas tak stará není Philips 100 hz s HDMI.
A když tu tv odmagnetizuju tak by to mělo zmizet?Zatim dík za radu
KamilZ (10277)|18.5.2012 06:46
Jestli se Ti to zmagnetizovalo, tak to, že repro odsuneš nepomůže, musíš to jak psal vivid demagnetizovat. Po demagnetizaci by už vzdálenost 1m měla být OK. TO, že demagnetizace proběhla poznáš vetšinou podle charakteristického zvuku při zapnutí (rána).
Neregistrovaný (0)|18.5.2012 12:11
Tak jsem to demagnetizoval a repráky zatim nechal u tv a zatim ok,ten metr od tv jsem jenom zkoušel,můžu
je dát tak maximálně půl metru,tak uvidim co to udělá.
Neregistrovaný (0)|18.5.2012 20:13
Tak nakonec pomohlo demagnetizovat a dát repráky 40 cm od tv,když jsem je dal 20 cm od tv tak levá strana ok, ale na pravý byl zase fialový
flek,asi odraz od zdi.Tak asi půjdu do tý LCD protože mít tv s reprákama roztáhlí přes půlku obýváku je na prd.