Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

VOBEdit?

Panda (13)|14.4.2005 13:34
Chtěl bych radu na tento konkrétní příklad: Mám strukturu DVD na disku a v jednom VOBU bych potřeboval ve filmu vystřihnout cca 1 vteřinu např mezi 10:36 a 10:37. Ve VOBU jsou dvě zvukové stopy. DVD je jinak v pohodě, potřebuji pouze vystřihnout tu vteřku...
Nešlo by to udělat přímo při zachování plné funkčnosti celého DVD, které bych potom rovnou vypálil na medium?
Např. v programu VOBEdit? Jenže se přiznám, že se v té hromadě čísel nevyznám. Potřeboval bych alespoň základní vysvětlení, jak se rychle a bezpečně dostat na tu desátou minutu a co dál udělat... Díky
stayman (12393)|14.4.2005 13:53
1s? To si ti clovece nepodari :-D No skus VobBlanker.
mišo (43)|14.4.2005 20:04
Ale podarí! :-!!! TMPGEnc DVD Author
mirekv (7169)|14.4.2005 20:44
mišo
Jak? :-?
stayman (12393)|14.4.2005 20:46
Aj ja by som to rad vedel :-D
mišo (43)|15.4.2005 10:00
Ako nič.Add DVD video-načíta to dvd a potom Chapter cut edit a tam set as star frame a set as end frame a potom už len cut.Potom vybrať zvuky a obraz a ifoedit na poskladanie.Je to zložitejšie(ale len pre toho kto to nepozná)Aj keď nechápem načo niekto chce vyhodiť 1 sekundu to by som chcel vedieť
mirekv (7169)|15.4.2005 10:39
mišo
nj, ale Panda chtěl zachovat strukturu DVD, tohle co píšeš, můžeš dělat v jakémkoli střihovém programu na MPEG.
stayman (12393)|15.4.2005 10:45
Presne! A ja som muporadil soft, kde neposkodi strukturu ale ani nestrihne 1s presne :-D
imported_Mahony (71)|16.4.2005 14:36
Proč střihat 1 s filmu, jedině že bych chtěl doplnit dabing, který nesedí s originálem, ale to se dá vyřešit i jinak. Co se týká zachování původní struktury filmu, tak to se dá vyřešit např. DVDRemakem, kde se dá naimportovat sestříhaný film a struktura zůstane zachována.
Panda (13)|18.4.2005 16:02
No díky za diskusi ale tak jednoduché to není. Proč vystřihnout vteřinu? Protože je tam nějaká chyba a přišlo se na ní až dodatečně, kdy všechny zdroje jsou fuč. Tmpgenc Author mám pocit ale načte jenom jednu zvukovou stopu a pak je člověk zase namydlenej, jak tam dostat ještě angličtinu, němčinu atd. O VOB blanku jsem četl, příspěvky, že je to naprosto nepřesné, dokonce že to nejde, navíc se mi ho nepodařilo stáhnout - pravda zas tak jsem ho po všech čertech nesháněl. Nakonec jsem použil Decrypter a následně TMPGEnc Editor a znova jsem vyráběl Authoring. Nemůžu se ale zbavit dojmu že se zhoršila kvalita obrazu, i když jsem se snažil aby to neprošlo ani jednou rekompresí.
Sice se mi to podařilo dát dohromady ale výsledek nic moc. Při složitém menu by to zcela zrekonstuovat asi nešlo...???
Panda

Opraveno na Decrypter snad jsem ty názvy zase nepomíchal
stayman (12393)|18.4.2005 17:27
:-E :-E :-E to ak robis tak=bez menu , tak si mal pouzit DVDShrink !!! 9-)

VobBlenkerom to pojde strihnut !!! \/ Inak je tu:
http://www.videohelp.com/~jsoto/VobBlanker/VobBlanker_2001_exe.zip
Panda (13)|18.4.2005 17:41
V DVD Shrinku to snad nejde nepřišel jsem na to jak bych vystřihl něco uprostřed filmu... Napiš prosím jak.
stayman (12393)|18.4.2005 18:03
1. Vystrihnes takmer presne od zaciatku az po tu chybu a ulozis.
2. Potom nacitas to DVD znova a vystrihnes druhu cast filmu po koniec a ulozis
3. S DVD2One1.5.2 (ne ten som zabudol :-D ) spojis ako jednu scenu/suvisly film DVD
wencaS (853)|18.4.2005 18:35
Panda
natahni ten titul 2 x do leveho okna. jeden strihni zacatek a druhej konec. a mas to jednim vrzem.
stayman (12393)|18.4.2005 19:06
wencaS

ale tak to nema ako jednu scenu \/
wencaS (853)|18.4.2005 19:43
StayMan by €RikŁ€
pak to natahne do remaku a ma to v jednom kuse i s menu.
stayman (12393)|18.4.2005 20:04
Tak tak potom ano, s tym povodným ?
wencaS (853)|18.4.2005 20:41
samozrejme s tim puvodnim. vymeni jen ten titul.
stayman (12393)|18.4.2005 20:43
Tak to je potom najlepsi postup pre neho, ak teda neveri VobBlankeru.
Panda (13)|18.4.2005 23:54
Tak jsem to vyzkoušel přímo ve Shrinku a není to zase tak nezajímavé. Bohužel to nestříhá po framech, ale po keyframech - domnívám se. Chyba byla pouze na třech oknech a ve Shrinku nebyla vůbec vidět, to jenom na okraj.
Ale jinak to docela fungovalo a protože to je fakt potom ve více částech potřeboval bych to spojit - ce je to "remak" abych se zorientoval.
Jinak je to fakt docela rychlé řešení, omezení je pouze v nepřesném střihu.
Jak se zdá ještě jsem nepřišel zdaleka na to co Shrink všechno umí...
stayman (12393)|19.4.2005 00:00
Shrink je spicka, neprekonany a ani ziadnym enkoderom \/ 9-)
wencaS (853)|19.4.2005 13:48
[quote=Panda]Tak jsem to vyzkoušel přímo ve Shrinku a není to zase tak nezajímavé. Bohužel to nestříhá po framech, ale po keyframech - domnívám se. Chyba byla pouze na třech oknech a ve Shrinku nebyla vůbec vidět, to jenom na okraj.
Ale jinak to docela fungovalo a protože to je fakt potom ve více částech potřeboval bych to spojit - ce je to [color=darkred]"remak"[/color] abych se zorientoval.
Jinak je to fakt docela rychlé řešení, omezení je pouze v nepřesném střihu.
Jak se zdá ještě jsem nepřišel zdaleka na to co Shrink všechno umí...[/quote]

DVDReMakePro
strihat umi taky, bohuzel jen zacatek nebo konec kapitol (respektive cell)
nainstaluj toto http://forum.codecpack.com/attachment.php?attachmentid=316 nainstaluje se ti i dvdremake v 2.6.4

StayMan by €RikŁ€
VobBlanker je na strih zcela nepouzitelnej. na tom musi autori jeste hodne zapracovat, ale myslim ze to neni priorita toho softu
mirekv (7169)|19.4.2005 14:32
[quote=StayMan by €RikŁ€]Shrink je spicka, neprekonany a ani ziadnym enkoderom \/ 9-)[/quote]
ne
stayman (12393)|19.4.2005 15:11
wencaS
potreboval som nieco vystrihnut a podarilo sa mi to az na nejaky 3ti pokus, ale inak to nepotrebujem a nevyuzivam a s tym DVDREMake a zlozit znova DVD by som sa asi viac natrapil :-(

mirekv
Nemas Shrink? Ci co?
mirekv (7169)|19.4.2005 15:36
StayMan by €RikŁ€
Ale mám a používám ho celkem často. Ale ne na rekompresi. Na tu je Rebuilder.
stayman (12393)|19.4.2005 15:43
mirekv
To je spatne a zbytocne!!! neexistuje film, co nejde s novym Shrinkom \/ , a ako som uz niekde pisal, staci si to vyskusat prave na tom istom titule, ze co je lepsie, taky "Vtedy v Amerike" (3:41h) je z Rebuildera (CCE) mazanicova grcka spolu so sachovnicou :-k a zo Shrinka sa "rozpadne" obraz len v jednej jedinej scene (hadaj akej :-D ) ale to uvidis pouze na monitore PC :-) Enkoder je dobry na koncerty, kde su uplne inak "presvetlene" sceny, ale aj tam len na tie najdlhsie siahnem po enkodere, ale aj tak to nie je ono, staci to dat na DL :-D
mirekv (7169)|19.4.2005 15:57
:-E Je zbytečné se dohadovat, udělal jsem řadu srovnávacích testů a RB vyšel vítězně.
stayman (12393)|19.4.2005 17:16
To mozno platilo u Shrinku 1.0.0.0 :-D , mozno mas nieco s PC, to fakt neviem, mozno player ma antipatie ku Shrinku, mozno nemas dobre TV, ale jednoducho to ani lepsie nemoze byt s enkoderom, ekvivalent je podobne daco u analogovych VHS, proste kazda kopia je viditelna strata!!! U transkoderu konkretne Shrinka moze byt vysledok lepsi, ako original, musis si to vediet nastavit, ale je to dost tazke a zdlhave \/ Mozem ti dat nieco na porovnanie sem ako obrazky, to by si mal vidiet dobre..
Panda (13)|20.4.2005 10:37
wencaS
Zatím jsem nepřišel na to jak spojit VOBy tak aby to byl zase jeden film a VOB vcelku po těch 1023..
Poraď jak to mám nastavit. Ještě budu dál program zkoumat.
wencaS (853)|20.4.2005 18:54
Panda
podle toho jak to ze shrinku vypada.
otevri si ten puvodni film v dvdremaku. klikni na vts kde je film, das bulk replace, vymenis ho za ten ustrihlej a vyexportujes. nacita primo vob takze pokud jsi mel shrink nastaveny nedelit po 1GB mas hotovo.
pokud to takhle nepujde budes muset menit po jednotlivych cell (kapitolach). rozklikni vts; program chains tam mas pgc s filmem. akorat v miste kde jsi strihal budes mit pravdepodobne o jedno cell vice, to zjistis az das load sam. pokud jo pridej add cell a pak zacni menit (replace block).

vypada to dost krkolomne. je tezke to takhle popsat. neni to tezke urcite na to prijdes.
jen by me zajimalo jak se ti tam dostalo to co si chtel vystrihnout.

nakonec vyexportovany dvd opravis v pgceditu. dvojklik na hlavni titul, odfajfkujes layer break a ulozis.
Panda (13)|21.4.2005 23:22
[quote=wencaS]Panda
jen by me zajimalo jak se ti tam dostalo to co si chtel vystrihnout.
.[/quote]


Zůstalo tam ze setřihu několik oken jiného záběru a klientovy to vadilo. Napřed chtěl zachovat strukturu a jednom vyhodit ta okna a když jsem to udělal tak si to rozmyslel a chtěl udělat menu s nabídkou. Když jsem to dodělal tak si začal vymýšlet další pitomosti.
Pěkně mi namíchl, strávil jsem na tom poměrně dost času, příště ho pošlu do pr.
Díky a zatím ahoj