Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV do 30000Kc, sportovni prenosy

Borivoj Mikes (2)|11.5.2012 00:57
Ahoj,
pustil jsem se do vybirani nove TV v cenove relaci do 30 000Kc. Zakladnimi podminkami jsou:
- uhlopricka cca 46" (na TV se budu divat cca z 2,5 az 3 metru)
- LED TV (Plazma by byla asi na sport lepsi, ale jsem dost citlivy na ruzne sumeni, bzuceni a to pry plazma dela)

Nevadilo by mi 3D, ale kvalita 2D obrazu je pro me prednejsi. Veci jako DLNA, internet a jine "vychytavky" muzou byt, ale po spouste proctenych recenzi a par prispevku z fora si nedelam iluze o jejich funkcnosti a ozelim je.

Jedna se televizi do obyvaku, takze bude slouzit na filmy a obycejne sledovani kabelovky. Kamenem urazu, kvuli kteremu se take ptam zkusenejsich, jsou sportovni prenosy. Tento tyden jsem se totiz v Alze dival na nejakem Samsungu na hokej a neprijemne me to prekvapilo. Obraz se trhal a byl pri rychlych akcich rozmazany. Proto v mem hledacku uvizla:
- Toshiba 46XV733G (Obraz na ni byl ostry a dobre se na ni divalo)
- Toshiba 47VL863G (Ma dobre recenze na sportovni prenosy, ale pry nizky kontrast)

Mate s nejakou z nich zkusenosti nebo alternativu za ne? Diky
KamilZ (10277)|11.5.2012 09:10
Na sport se hodně chválí i Philips 47PFL7606H a vyšší, ale i ta Toshiba (47VL863G) je podle mě dobrá TV. Ještě k Tvému pozorování - To, že se na Samsungu trhal obraz může být jen nastavení, které tohle hodně drasticky ovlivňuje a občas je to věda. Já osobně Samsung nepreferuji, ale píšu to pro jistotu, aby si kvůli špatnému nastavení nevyloučil nějakou TV.
eldorado09 (1441)|11.5.2012 09:16
Sony nx720/hx820
Ivo Mašek (10205)|11.5.2012 09:53
Kvalitní přenosy jsou navíc podmíněny přenosem v HD kvalitě. To je podmínka. Kdo chytáte např. EuroSport_HD, nebo ČT4_HD., jistě jste si všimli toho rozdílu. Já na kabelovce tedy zcela určitě. A potom je už defacto jedno, jakou TV v oné dražší sortě si vybereme. Tam už je to pak spíše o věrnosti ke značce, a tak podobně.
Retiree (659)|11.5.2012 10:21
Jen pro info: EuroSport HD 10-11 Mb/s, CT4 HD 14-15 Mb/s (v kabelu UPC)
Borivoj Mikes (2)|11.5.2012 13:48
KamilZ: To me v prvni chvili nenapadlo. Vecer jsem jeste trochu hledal a nahodou jsem tady na foru narazil na to, ze to tv muze delat, protoze se snazi "zjemnit" pohyb. Skoda, ze tu Toshibu jsem nikde v elektre nepotkal. Docela rad bych se podival, jestli je ten kontrast vazne tak spatny. Tenhle Philips vypada docela sympaticky. Urcite po nem poohlidnu :)

eldorado09: Sony moc neverim, ale je to uz rada let, co jsme ho meli doma. Mas s ni osobni zksenost?

Ivo Masek: Urcite to budu chytat v HD. Slo mi hlavne o to, ze se obraz mazal a v mistech rychleho pohybu se delaly "artefakty"... Zkusim si priste pohrat s nastavenim.