Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV Karta se satelitním přijmačem

gigabajt (0)|14.4.2005 10:21
V případě,že TV karta má satelitní přijímač můžu sledovat normálně na mém PC Tv programy jsko jsou např:DSF,RTL,EUROSPORT atd.

pozn.Nemám satelit ani kabelovou televizi.
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 10:54
Přes slučovač.
clee (6592)|14.4.2005 11:02
wtf? analogovy sat karty snad ani nebyly, takze jakej slucovac? digitalni PCI sat karta se pripojuje primo na parabolu, tv karta na normalni terestrialni antenu, co slucovat?
StD (8612)|14.4.2005 11:13
Clee, slučovač snad v případě, když bude mít stolní analogový receiver a bude to chtít spojit s terestriální TV. Já tam mám jako "slučovač" videorekorder...
exTNT (1421)|14.4.2005 11:24
Seš dobrej Ivo, žes pochopil, že je to otázka a na co se "gigabajt" vlastně ptá... :-E
Já to čet pětkrát a stejně to nechápu, teda spíš se mi zdá, že se ptá na něco jinýho (jestli se teda ptá - nemá to strukturu věty tázací ani tam není otazník, spíš to vypadá jako věta oznamovací...), než na cos mu odpověděl, ale rozhodně to není Tvoje chyba.
Takže "gigabajt": chtěl ses na něco zeptat? Třeba na to, jestli s nějakou TV kartou můžeš sledovat satelitní vysílání? Pokud ses ptal na tohle, zkus se kouknout do sekce DVB-S (to S znamená Satelit), tam k tomu najdeš dost povídání a nebo přímo na http://www.skystar2.info
Takže pokud ses opravdu ptal na tohle, odpověď je ANO, můžeš sledovat všechny "free to air" programy, pokud si pořídíš kartu s CI (Common Interface, strká se tam dekódovací karta), případně kartu bez CI + Phoenix nebo něco podobnýho, pak můžeš sledovat i placený kanály (pokud si pořídíš origo dekódovací kartu nebo nějaký jiný řešení). No a samo budeš potřebovat parabolu apod.
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 11:26
Z jednoho směru satelit, z druhého směru klasickou antenu. Musí to sloučit.
Idealní je to přes to video, to je pravda. Mělo by být eliminováno případné rušní (pruhy, apod.)
clee (6592)|14.4.2005 11:28
no jasne, kterej blazen by tahnul signal z prijimace do PC koaxialem, ja mam taky receiver scartem pripojenej k videu a to scartem k tv, obodobne bych to resil i s tv kartou, jinak dsf, rtl a eurosport vysilaj na astre volne jak analogove tak digitalne
clee (6592)|14.4.2005 11:31
[quote=Ivo Mašek]Z jednoho směru satelit, z druhého směru klasickou antenu. Musí to sloučit.
Idealní je to přes to video, to je pravda. Mělo by být eliminováno případné rušní (pruhy, apod.)[/quote]

wtf??? jak muzes slucovat signal z konvertoru a signal z terestrialu do jednoho dratu????? a kam bys to chtel zapojovat omg? myslis ze existuje tuner kterej ustoji satelitni frekvence (v radu ghz) a terestrialni (v radu mhz) ???? a hlavne satelitni prijimace maj uplne jiny konektory
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 11:35
Chceš mi říct, že rovnou do TV bedny cpeš přímý signál z paraboly ?
exTNT (1421)|14.4.2005 11:37
Stejně se "gigabajt" ptal na něco jinýho... :-E
clee (6592)|14.4.2005 11:40
na tos prisel jak? konvertor-sat prijimac-scart-vcr-scart-tv zadny slucovani nevim jak jinak bys to chtel delat, do digi pci sat karet se pripojuje primo konvertor


signal ze satu do vcr mi leze demodulovanej, po slozkach, audio/video zvlast, signal z videa do tv to samy, terestrial mam zapojenej primo do videa, ktery je pruchozi a dal koaxem do tv aby se dalo koukat na obyc tv kdyz je video vypnuty, jinak vsechno leze pres scarty
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 11:43
No asi se ptal ne něco jinýho - hloupě položená otázka = hloupě položená odpověď :-D
Ale modelová situace:
- satelit, který mám přes receiver (bedýnku) připojenu do klasické TV bedny.
- kabelovka, kde jsou programy, které nejsou na satelitu.
To si mám kupovat novou televizi ? ., nebo to sloučím dohromady ?
Co je lepší ?
clee (6592)|14.4.2005 11:44
mno k dotazu, tv karta se satelitnim prijimacem je pci satelitni prijimac, treba skystar jak podotykal exTNT, jestli mas zajem pripojit stavajici stolni analogovej satelitni prijimac do TV karty taky to samozrejme jde, pripojis to stejne jako video nebo analogovou kameru
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 11:46
To jsem měl na mysli.
clee (6592)|14.4.2005 11:50
[quote=Ivo Mašek]No asi se ptal ne něco jinýho - hloupě položená otázka = hloupě položená odpověď :-D
Ale modelová situace:
- satelit, který mám přes receiver (bedýnku) připojenu do klasické TV bedny.
- kabelovka, kde jsou programy, které nejsou na satelitu.
To si mám kupovat novou televizi ? ., nebo to sloučím dohromady ?
Co je lepší ?[/quote]

satelit pripojim scartem, kabel koaxem, nevim co resit, a kazdej prijimac ma i pruchozi koaxial viz. http://www.omko.cz/img_karty/SRAB300FTA_v.jpg

to je kvuli moznosti zapojeni do tv co nema scart nebo cinchovy vstupy, prijimac jednoduse dekoduje/demoduluje prijatej satelitni signal, posle ho do scartu a paralelne ho moduluje na RF vystup (vetsinou 37. kanal) a posila ho ven tzn. satelitni prijimac je mozny k tv pripojit jak scartem tak koaxialem
clee (6592)|14.4.2005 11:53
[quote=Ivo Mašek]To jsem měl na mysli.[/quote]

jo ale nic neslucujes, signal ze satu leze do tv karty kompozitem, koaxem to sice jde taky (viz predchozi prispevek) ale je to prasarna
Ivo Mašek (10205)|14.4.2005 11:57
No jo, ale já potřebuji dostat do PC dvě "anteny". Tudíž v levé ruce držím koax od toho satelitu a v pravé ruce držím koax z kabelovky. Abych je dostal do jednoho zařízení, přes jednu tv kartu, která má vstupní pouze jeden konektor, tak to přece musím nějak, někde sloučit. Vždyť jinou možnost nemám. A o to mi jde, to jsem měl ne mysli.
clee (6592)|14.4.2005 12:00
no koax z terestrialu i ze satu zapojim do sat prijimace a pres rf vystup pripojim do karty, i kdyz moc karet co ma jen tv tuner neni, minimalne kompozitni vstup maji...
pee.tr (1208)|14.4.2005 14:56
Já mám sat píchlej do TV karty přes video cinch a pozemní vysílání přijímám do karty přes coax, co vede ze zesilovače.
StD (8612)|15.4.2005 01:29
pee.tr: Tak to je přesně ona výše zmiňovaná "prasárna". Nejdřív přeci musíš přijmout analogový signál a sloučit, potom vést nejkvalitnějším svodem do PC. U mne S-video a audio zvlášť přes cinche RCA. Nemám problem se synchro ani rušením. Ale mluvím o analog, aby nebyly zbytečné flame takhle pozdě v noci.
pee.tr (1208)|15.4.2005 08:14
Proč prasárna? Je to naprosto bez problémů a navíc mi není jasný, jak by to mělo být jinak??

anténa-COAX-zesilovač-COAX-tv karta

konvertor-COAX-sat. reciever-Video CINCH-tv karta
konvertor-COAX-sat. reciever-2x audio CINCH-zvukovka

Nevím co bych s čím měl ještě a proč slučovat. Na kartě si pak pomocí softu volím kterej vstup používat (TV, nebo video cinch, nebo tam ještě je S-video).
clee (6592)|15.4.2005 08:54
prasarna je tahnout to z receiveru do tv karty koaxem, ty to mas spravne...
pee.tr (1208)|15.4.2005 09:04
no vdyť :-)
Ale když už jsem u toho, v počátcích (asi 5 let zpátky) jsem to táh taky přes Coax a je to teda nesrovnatelně hrozně nekvalitní. Mělo to ovšem tehdy jednu výhodu. Totiž pouze s použitím coaxu fungovaly softwarové dokodéry určitých analogových satelitních programů.
clee (6592)|15.4.2005 09:11
mno me pres multidec chodilo dekodovani nagravision (na astre premiere) i kdyz sem to mel zapojeny pres kompozit...
StD (8612)|15.4.2005 18:30
Kdo že to má koaxem? Respektive se na to ptal? Já to mám, opakuji a zdůrazňuji S-video! Včetně TBC a všechny zdroje. Servus!