Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung ps60e6500

spacerer (23)|9.5.2012 14:26
Tak mam doma novou tv samsung ps60e6500 a muzu napsat prvni postrehy ze 3 dnu.
Puvodne jsem mel 3 tv panasonic tx-p55vt30e a se vsema tretim byl problem bzuceni trafa .

Jinak musim rict ,ze ve srovnani s panasonic je samsung snad ve vsem az na malickosti lepsi.

samsung vubec nebzuci a navic je to 60 uhlopricka oproti 55 panasonic.
k samsungu jsou 2krat 3D bryle. panasonic tx-p55st50 tam si bryle musite dokoupit ( 5000kc za 2krat bryle)
a to bryle od samsungu se me zdaji lepsi a pohodlnejsi.jedina nevyhoda ,ze jsou na baterie ,ktera stoji 15kc a musite je menit.

obraz a barvy u samsungu jsou podle me lepsi. aji ta cerna me prijde lepsi u samsungu.nevim co se porad pise o panasonicu ,ze ma nejlepsi cernou.u panasonicu me obraz nekdy prisel spis takovy vyblity.
jedina mala nevyhoda u samsungu je ,kdyz chcete presunot programy ,tak je komplikovanejsi.ale to udelate jednou a mate pokoj.

zvuk me prijde taky u samsungu lepsi.proste je to slyset dobre.u panasonic jsem dal vetsi hlasitost a nebylo to nic moc .u samsungu mam 15 volume a je to slyset az mooc.

cena je u samsung 43000kc s brylema
¨panasonic 42000 kc bez bryli a bryle 5000kc.

jinak ty samsung aplikace jsou lepsi nez panasonic,ale jsou to jen takove bloboviny ,kdyz se clovek nudi.

celkove me samsung hodne prekvapil a panasonic moooc zklamal a uz asi nepujdu do panasonicu,protoze v posledni dobe se hodne pohorsil na to ,ze je docela drahy.
pred 8 lety jsem mel panasonic dvd recorder a po 3 letech u vyrobku za 19000kc se neco pokazilo a rekli ze oprava bude stat 8000kc ,tak to je vysmech.
s fotakem panasonic lumix ,tak problem ,kde me neuznali reklamaci a fotak stary1 rok jsem musel dat opravit a cena 2500kc dost drahe.

takze vysledek je panasonic uz nikdy a samsung maximalni spokojenost.
GOTT (38)|9.5.2012 21:28
Dobre si udelal :)..blahopreji k dobremu usudku...je to presne tak jak rikas..taky pokukuji po ty samy tv,radbych kdybys tu dal jeste vice,mnohem vice postrehu s pouzivani tehle plasmy..jaky je ovladani,jak to zrcadli,hreje,jak to zvlada rychly pohyby ,no proste vse co te napadne,dik
Panasonic plasmy mi taky nevoni a celkove s jejima vyrobky mam stejny zkusenosti a zastavam taky takovy nazor ,ze nebrat...sice se me libi 165cm ST50 plasma,tak mozna risknu ale kdyz to nevyjde ,koupim tuhle
Ted mam 127cm Samsung C7000...rocnik 2010 myslim a ikdyz taky ma par drobnych nedostatku,tak jinak maximalni spokojenost,hlavne potom,co sem si ji nastavil pro ni obraz na flatpanelshd.com...taky doporucuju tu tvou nastavit aspon podle zakladnich veci,ktere tam pise,abys mel lepsi cernou,jas,kontrast....no a casem tam taky zrejme bude tuhle tv recenzovat a kalibrovat
Nahod tu pak nejaky dojmy prosim...dikes
spotnickoff (152)|10.5.2012 08:01
GOTT (38)|10.5.2012 18:35
Jo,to sem uz cet :)...ale rad si prectu jeste vic poznatku ohledne tehle 60palcovy verze
Hmm (1739)|12.5.2012 18:59
[QUOTE=spacerer;409226]Jinak musim rict ,ze ve srovnani s panasonic je samsung snad ve vsem az na malickosti lepsi. .........takze vysledek je panasonic uz nikdy a samsung maximalni spokojenost.[/QUOTE]
Nevím jak jsi měl nastvenu VT30 a co ti vyváděl dynamický kontrast, ale srovnávat bys měl vždy aktuální modely a VT(ST)50 jsou dle recenzí dokonalé modely s naprosto špičkovou černou. Jsem zvědav jestli taková hodnocení dosáhne Samsung co máš doma.
bavorak (1494)|12.5.2012 19:03
[QUOTE=Hmm;409561]VT(ST)50 jsou dle recenzí dokonalé modely [/QUOTE]
to snad nie :-) ono dokonale niesu ani tie za 10x vyssiu cenu ...
ale to porovnanie by zaujimalo aj mna!
spotnickoff (152)|12.5.2012 19:33
uz to je na tom podivne ako sa kade tade zjavuju uz asi mesiac recenzie panasonic plaziem (mam na mysli nove 50-tkove modeli) pritom v obchodoch po nich nie je ani stopy. samsung uz nove E-ckove modeli predava asi mesiac ak nie dlhsie a ziadna recenzia nikde. nemam vobec doveru v tie recenzie... straaaaasne to zavana nejakym sponzorstvom.... a dalsia vec. preco v tych recenziach casto nie je ani zmienka o blikani tych panakov....

[QUOTE=Hmm;409561]Nevím jak jsi měl nastvenu VT30 a co ti vyváděl dynamický kontrast, ale srovnávat bys měl vždy aktuální modely a VT(ST)50 jsou dle recenzí dokonalé modely s naprosto špičkovou černou. Jsem zvědav jestli taková hodnocení dosáhne Samsung co máš doma.[/QUOTE]
Hmm (1739)|12.5.2012 19:36
[QUOTE=bavorak;409562]to snad nie :-) ono dokonale niesu ani tie za 10x vyssiu cenu ...[/QUOTE]Tak samozřejmě přeháním v reakci na ono vyzdvihováni Samsungu vůči Panáku, ale tahle recenze říká mnohé http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html
Lepší TV tady asi netestovali (odhlédnu-li od profi Pana-VX série a dřívějších Pioneer KURO). Kdybych si měl kupovat novou TV nyní, byl by to aktuálně Panák VT50.
spotnickoff (152)|12.5.2012 19:43
je tam testovana T50, WT50, GT50, VT50, ST50 a bohvie co este... ani nejdem dalej hladat. kde su testy samsung plaziem? ako zakaznik a citatel recenzii by som si chcel precitat oboje... ale z nejakeho dovodu to ide iba jednym smerom... pre mna nedoveryhodne

[QUOTE=Hmm;409566]Tak samozřejmě přeháním v reakci na ono vyzdvihováni Samsungu vůči Panáku, ale tahle recenze říká mnohé http://www.avforums.com/reviews/Panasonic-VT50-TX-P50VT50B-P55VT50B-P65VT50B-50-Inch-Flagship-3D-Plasma-TV-Review_282/Review.html
Lepší TV tady asi netestovali (odhlédnu-li od profi Pana-VX série a dřívějších Pioneer KURO). Kdybych si měl kupovat novou TV nyní, byl by to aktuálně Panák VT50.[/QUOTE]
Hmm (1739)|12.5.2012 19:44
[QUOTE=spotnickoff;409564]uz to je na tom podivne ako sa kade tade zjavuju uz asi mesiac recenzie panasonic plaziem (mam na mysli nove 50-tkove modeli) pritom v obchodoch po nich nie je ani stopy. samsung uz nove E-ckove modeli predava asi mesiac ak nie dlhsie a ziadna recenzia nikde. nemam vobec doveru v tie recenzie... straaaaasne to zavana nejakym sponzorstvom.... a dalsia vec. preco v tych recenziach casto nie je ani zmienka o blikani tych panakov....[/QUOTE]Tak v určitých zemích (jako UK) jsou asi TV dostupné dřív. U nás už je ostatně také nabízí http://www.zbozi.cz/vyrobek/panasonic-tx-p50vt50e/?q=panasonic%20p50vt50e
Nevěř že jsou všechny kladné recenze Panáků na všech testsajtách uplacené, ještě tak ve StereuVideu bych tomu věřil, ale ne třeba na HDTVtest.co.uk ..... navíc ten dynamický kontrast už snad odstranili a základní blikání plazem viditelné hlavně pro senzitivní jedince jako vlastnost technologie nikdo nezastírá.
spotnickoff (152)|12.5.2012 19:51
samsung a panak su jednoznacne najvacsi konkurenti v plazmach. ak chcem byt seriozna testovacia stranka, ktora sa seriozne venuje recenziam musim robit testy jak panakov tak samsungov. ak si vyberiem len jedno tak to v podstate cele nema vobec ziadny vyznam. v plazmach su v podstate v hre tri firmy. lg, panak a sam. si predstav ze by bola takato situacia v autach. ze by existovalo len bmw audi a skoda. a citakl by si iba recnzie na skodu. ostatne automobilky by neboli recenzovane. aky by to malo vobec vyznam... ziadny, vobec ziadny.

[QUOTE=Hmm;409568]Tak v určitých zemích (jako UK) jsou asi TV dostupné dřív. U nás už je ostatně také nabízí http://www.zbozi.cz/vyrobek/panasonic-tx-p50vt50e/?q=panasonic%20p50vt50e
Nevěř že jsou všechny kladné recenze Panáků na všech testsajtách uplacené, ještě tak ve StereuVideu bych tomu věřil, ale ne třeba na HDTVtest.co.uk ..... navíc ten dynamický kontrast už snad odstranili a základní blikání plazem viditelné hlavně pro senzitivní jedince jako vlastnost technologie nikdo nezastírá.[/QUOTE]
spotnickoff (152)|12.5.2012 19:51
samsung a panak su jednoznacne najvacsi konkurenti v plazmach. ak chcem byt seriozna testovacia stranka, ktora sa seriozne venuje recenziam musim robit testy jak panakov tak samsungov. ak si vyberiem len jedno tak to v podstate cele nema vobec ziadny vyznam. v plazmach su v podstate v hre tri firmy. lg, panak a sam. si predstav ze by bola takato situacia v autach. ze by existovalo len bmw audi a skoda. a cital by si iba recnzie na skodu. ostatne automobilky by neboli recenzovane. aky by to malo vobec vyznam... ziadny, vobec ziadny.

inak ako to tu citam tak 50-tkove plazmy vraj blikaju uplne, ale uplne presne ako 30-tkove

[QUOTE=Hmm;409568]Tak v určitých zemích (jako UK) jsou asi TV dostupné dřív. U nás už je ostatně také nabízí http://www.zbozi.cz/vyrobek/panasonic-tx-p50vt50e/?q=panasonic%20p50vt50e
Nevěř že jsou všechny kladné recenze Panáků na všech testsajtách uplacené, ještě tak ve StereuVideu bych tomu věřil, ale ne třeba na HDTVtest.co.uk ..... navíc ten dynamický kontrast už snad odstranili a základní blikání plazem viditelné hlavně pro senzitivní jedince jako vlastnost technologie nikdo nezastírá.[/QUOTE]
nunacek0 (947)|12.5.2012 20:13
Zbytečně se hádáte pánové. To že je momentálně více recenzí na Panasonic než na Samsung a Lg neznamená, že je někdo upřednostňuje. Recenze píšou podle toho jak jim dodá výrobce Tv k testu. Nemohou testovat když výrobce váhá s dodávkou. Vždy je to pro něho riziko. Vždyť špatná recenze kolikrát i dobrý výrobek odsoudí k tomu, že se válí ve skladu a přiznejme si většina si koupí dobře hodnocený výrobek a nechá se dobrou recenzí svést. Nebudeme si ani nalhávat, že některé recenze jsou kapku zaujaté a výsledek testu lze dopředu odhadnout. Ale , pokud bude třeba 5 recenzí s různých koutů světa a všechny kladné a následné diskuse uživatelů výsledky potvrdí tak lze předpokládat, že hodnocená Tv na tom nebude tak špatně. Pak tady máme další skupinu lidí a to jsou buď odpůrci nebo naopak zarytí fanoušci určité značky a těm je jedno jak je hodnocená konkurence. Vždy si pořídí tu svou značku a nedají na ní dopustit. Podle mne recenze Samsungu a LG brzy přibudou. U nás docela pozdě dorazily nové modely, ale už je tady máme tak snad už jen více uživatelských zkušeností nových vlastníků..
Hmm (1739)|12.5.2012 20:17
[QUOTE=spotnickoff;409569]samsung a panak su jednoznacne najvacsi konkurenti v plazmach. ak chcem byt seriozna testovacia stranka, ktora sa seriozne venuje recenziam musim robit testy jak panakov tak samsungov. ak si vyberiem len jedno tak to v podstate cele nema vobec ziadny vyznam.[/QUOTE]Klid, však se dočkáš(-áme). Prostě v anglofonní zóně byly pro testery dostupné k testům dřív Panáky. Nemyslím, že programově ignorují Samsungy, spíš od nich možná preferují testy LCD. Testu se jistě dočkáme i na plazmy Samsung, jen by to chtělo přímý srovnávací, a to bude těžko. Snad ve StereuVideu, ale tam bych se odborné úrovně a objektivity opravdu trochu bál.
nunacek0 (947)|12.5.2012 20:33
České časopisy byly pověstné svými zaplacenými testy. Tady bych to četl jen jako seznámení s výrobkem. Léta jsem četl snad všechno možné o audiu a videu a brzy jsem prohlédl a v oblasti audia ( konkrétně reprobedny) jsem na vlastní slechy slyšel výrobek ohodnocen jako top a nekoupil bych ho ani na hajzl, když to tak musím říci.
Calebcz (138)|13.5.2012 08:02
Ja uz recenzim na TV nevenuji zadnou pozornost. Jedine na co se u nich divam, je orientacni uroven cerne barvy.

Prijde mi, ze mnoho uzivatelu tohoto fora, by dokazalo udelat lepsi recenci i bez specialniho vybaveni. Proc tu take bylo tolik vracenych Panasonicu rady 30, u kterych se recenzenti rozplyvali napric celym internetem?

Kazdopadne jako pokrok u recenzi na 50tkovou radu povazuju to, ze vetsinou ono (pro nekoho naprosto neprekonatelne) blikani aspon zmini.
spotnickoff (152)|13.5.2012 08:44
calebcz: presne toto hovorim. tie recenzie vobec nemaju zmysel. bud su zaplatene a skorumpovane alebo to robia tak ze to nema pravdive vysledky. U mna by zabrala recenzia keby si na rovnaky zdroj signalu (napr. sat) pripojili dva rovnake sat prijimace a k tomu pripojili dve povedzme 50'' plazmy jednu od panaka druhu od samsungu. trosku ich ponastavovali a zacali hodnotit obraz, prepinali na rozne (ale vzdy rovnake kanaly) SD a HD kanaly a hodnotili to. rovanky dokument na snehu na oboch plazmach, rovnaky sport na oboch plazmach, hokej, futbal... potom by ako zdroj signalu pripojili mkv player (rovnaky player pre obe plazmy) a pustili ten isty film a hodnotili. dokumentarny film na snehu, dokumentarny mimo bielej, dynamicky akcny film, kreslena rozpravka a dalsi film a hodnotili. ale takuto recenziu som nikde nevidel. pritom pre take weby ako tie testovacie weby su by toto nemal byt ziadny velky problem. doneste mi domov 50'' panaka a ten test vam urobim ja. vsade citam len to ake su panasonici fantasticke a ake su to najlepsie plazmy na svete. a pritom zabudli otestovat samsunga a LG. a paradoxom je to ze ja som clovek "japan pozitiv" vyslovene preferujem japonske znacky a mam dojem ze japonske vyrobky su dnes jedny z poslednych kde sa da ocakavat este kvalita. cize nemam ziadne predsudky. velmi rad a uplne kludne by som si kupil plazmu panasonic, ale ja neviem ci som slepy ci co???? jednoducho ak to zacnem objektivne porovnavat vyjde mi lepsie jednoznacne samsung.
nunacek0 (947)|13.5.2012 09:04
Vidíte sami, že nepotřebujete žádné recenze. Vlastní zkušenosti vám řeknou více, ale pokud by jste chtěli pak dostat s Tv max a kalibrovat tak se bez přístrojů neobejdete. Ale to neznamená, že kalibrovaná Tv se bude líbit. Většina si i podle kalibrovaných parametrů obraz ještě doladí k obrazu svému. Mám teď malého na víkend u sebe a sám bez ovlivňování říkal, že moje STka hraje moc tmavě a to má mít více jasu. Doma mají 5roku starou plazmu Samsung. Je pravda , že to mám vše na půlce a obraz roztaženy atd. Včera byli u mne na návštěvě rodiče a otec posedlý sportem chtěl hokej. Tak jsem pustil SD kanál ČT4 a vůbec se mu to nelíbilo. Že je to rozmazané, málo barevné a kontrastní, málo jasu. Musel jsem s ním souhlasit a chvíli vysvětlovat, že v HD by se toto nekonalo a pak mu to předvedl na HD kanálu. Nestačil se divit, ale nekoupil by si ji , protože převaha SD kanálů u něho vítězí. Má v kuchyni 4roky staré LCD LG 66cm a je spokojen. Kupodivu to hraje pěkně. Na SD jednoznačně lépe. Žádné LED, prostě ještě klasika. Zítra budu mít najeto prvních 100h tak pak to nějak nastavím. Každý den mi to jede 16h. Jsem na nemocenské tak je mi to fuk.
spotnickoff (152)|13.5.2012 09:39
nunacek0: sorry, ale toto je tiez oblast kde si myslim, ze mierne (naozaj mierne, ale predsa) vyhrava samsung nad panakom. ze trochu lepsie dokaze upscalovat sd signal.... je to len moj dojem co som odpozoroval kade tade ale moj dojem je ten ze sam tu ma navrch. ale zas pozor aby som tu nevyzeral ako kritik panakov. myslim si ze sa pohybujeme v oblasti top obrazov dnesnej doby a bavime sa len v ramci spicky. cize takto treba moju kritiku panakov vnimat. ak to skritizujem znamena to aj tak ze je to jeden z naj obrazov ake sa da dnes za rozumny peniaz docielit
spacerer (23)|13.5.2012 10:18
mel jsem 3 tydny panasonic tx-p55vt30 a ted mam tyden samsung 60e6500 a muzu porovnat a recenze me vubec nezajimaji a to porovnava aji manzelka,tak to neni jen muj nazor.
obraz lepsi samsung
zvuk lepsi samsung
aplikace internet a ty blbosti lepsi samsung
velikost obrazovky samsung
cena samsung 60 oproti panac 55 lepsi samsung
aji bryle u samsungu jsopu pohodlnejsi a lepsi. jen se musi vymenovat baterie ,tak to je jedine minus.
jen v malickostech je lepsi panasonic .ma treba lepsi ovladac ,lepsi material. prepinani programu trva o sekundu mene.
a nejake veci v menu jsou rychlejc ovladatelne.
ale v oblasti obraz a zvuk a to je na tv nejdulezitejsi je samsung lepsi.
Panasonic byl spicka ,ale ted jde asi dolu.cena je stale velka ,ale kvalita jde dolu.
Hmm (1739)|13.5.2012 13:57
spacerer: já ti tvoje ukrupávání ze Samsungu přeju, konečně nejdůležitější je subjektivní vjem, ať už si ho vsugeruješ nebo ne. Líbivost obrazu subjektivního vlastníka pro mě ovšem není signifikantní, dost často si totiž potřebuje odůvodnit investici a poklepat se po ramenou jak geniálně koupil. Názor si udělám, až si přečtu testy Samsungů po profi zkalibrování na testsajtách, kterým věřím. Jen opakuju, že pro objektivitu bys měl srovnávat letošní modely obou značek, ale chápu, že srovnáváš to cos měl doma. Takový výsledek ovšem není vhodné extrapolovat na letošní Panáky ST/VT 50. U řady VT30 byl asi dost úkrok ten dynamický kontrast, ale měls ho chvíli, možná ani ne pořádně zkalibrovaný, neznáš letošní model, ale víš že Panák jde dolů ..... inu je to přesně naopak (cenu a příslušenství v ceně nemyslím). Souhlasím ovšem, že zvuk má slyšitelně lepší Samsung. Při placatosti těch TV snad musí používat technologii NXT či co ....

spotnickoff: "ale toto je tiez oblast kde si myslim, ze mierne (naozaj mierne, ale predsa) vyhrava samsung nad panakom. ze trochu lepsie dokaze upscalovat sd signal...." - je to přesně naopak viditelně ve prospěch Panáka (alespoň pokud srovnám plazmu Panasonic a vrcholný LED LCD Samsung)
"tie recenzie vobec nemaju zmysel. bud su zaplatene a skorumpovane alebo to robia tak ze to nema pravdive vysledky" - já rozumím, stačí se podívat do tvého podpisu, konkurenční značka má špičkové recenze, takže musí být zaplacené, jak jinak ..... To jsem zvědav, až v recenzi dopadne dobře i tvůj Samsung (pokud je až tak dobrý, a já to nezpochybňuji), jak budeš nadále trvat na tom, že recenze jsou zaplacené, tudíž ten Samsung je vlastně špatný :-) Já bych taky rád viděl i přímé srovnávací testy na internetových testovacích stránkách, ale to je asi nereálné. Dostanou jednou za nějaký ten týden TV k otestování a jsou rádi, současně se jim TV asi nepotkají, natož aby to byly tebou požadované značky a typy. Tak jim vlastně nezbývá, než dělat samostatné profily. Ono i kdyby pokaždé testovali na tom samém hardware a filmovém materiálu (satelitní přenosy stejné nebudou), asi si těžko budou pamatovat přesné charakteristiky obrazu z minulých testů. Jinak ještě k té jistojisté uplacenosti - třeba na HDTVtest.co.uk to dělali (a snad ještě dělají) tak, že uspořádají malou sbírku na konkrétní testovaný typ, když se jim sejde pár set liber, tak ho koupí, profi zkalibrují, otestují a pak s nějakou slevou prodají. Ale spíš by si měli přirážet, koupit nový profesionálně zahořený TV s nastavením co nejblíže dokonalému obrazu, co výrobek dá .... Tolik k tomu jistému uplácení a neobjekltivitě, na rozdíl od tvých objektivních očí a neprotěžování produktu co máš doma :-) Ale uznávám, že mít tam aktuálně jen testy Panáků vypadá podivně. Ale dost moižná, že si je výrobce svou aktuální kvalitou jist, a tak iniciativně dodával, že ani nemuseli sami nakupovat. Což samozřejmě neznamená, že jsou testy zmanipulované. Někdy (často?) je goodwill zkrátka důležitější než peníze ....


nunacek0: "Vidíte sami, že nepotřebujete žádné recenze. Vlastní zkušenosti vám řeknou více, ale pokud by jste chtěli pak dostat s Tv max a kalibrovat tak se bez přístrojů neobejdete. Ale to neznamená, že kalibrovaná Tv se bude líbit." - souhlasím a nesouhlasím. Jistě nakonec si vybereme podle vlastních subjektivních preferencí, ale to nebude znamenat, že doma máme to nejlepší (ze zaplatitelného). Pokud se mi líbí pastelové barvy a tudíž budu preferovat LCD, znamená to, že budu mít doma pro mě nejlepší TV, ale objektivně také? Všichni testeři na zaběhnutých i-stránkách (nebo i papírových časopisech) o nastavování TV a věrnosti barev ví o dost víc než naprostá většina z nás tady na fóru, tudíž výsledky těchto testů (alespoň pokud se namnoze shodují) lze brát jako objektivní. Masové uplácení (abych zpochybnil kvalitu mě nekonvenující značky) předpokládat opravdu nehodlám. Testy jsou pro mě proto nikoli závěrem co koupit, ale vodítkem, o který typ se hlouběji zajímat, číst o něm diskuze, prohlédnout si ho na vlastní oči. Samozřejmě nakonec mohu v obchodě vidět, že se mi obraz konkurence líbí víc, ale pak je otázka, zda je to špatnými (i třeba těmi uplacenými) testy, nebo mými subjektivními preferencemi, lišícími se od objektivně nastavených barev, nebo prostě jen aktuálním nastavením toho kterého kusu v prodejně, z kterých není ždímáno jejich skutečné maximum, kterému se ty konkrétní TV svým aktuálním nastavením mohou blížit různě. A zrovna v nasvícené prodejně porovnávat a nastavovat plazmy, které budou doma provozovány v naprosto jiných podmínkách je trochu vošajstlich. Jenže podle čeho pak činit závěry, když dva zvažované konkurenční typy bude mít doma pro přímé srovnání v reálných pozorovacích podmínkách málokdo? A kdo z nás si koupí obě TV, aby pak jednu vrátil? Takže já osobně než na porovnání v prodejně (i kdybych si měl hrát s nastavováním, navíc u typů, které dobře neznám a za "nadšeného" přihlížení obsluhy) dám na výsledek povícero shodnutých testů, podpořený názory z fora uživatelů zasvěceně o svém TV píšících (nikoli hlavně hanících konkurenci, jak zde ve vláknu).
nunacek0 (947)|13.5.2012 14:05
Pěkně si nás rozebral, ale to je v pohodě. Každý má na to svůj názor a proto jsou tyto fóra tak v oblibě. Rád tady debatuji pokud to má smysl a také se rád něčemu novému přiučím nebo se dozvím. Jen tak dále.
spotnickoff (152)|13.5.2012 15:39
Hmm:

1. debata je len o plazmach. akekolvek porovnanie medzi plazmou a lcd tu je uplne "mimo misu" hlavne co sa tyka upscalingu. plazma vzdy zobrazovala lepsie SD signal oproti LCD. nechapem aky zmysel ma taketo porovnanie.

2. a to si ti chlapci ako zapamataju kvalitu toho obrazu v hlavach? a drzia si ju tam? a potom ked pride novy model porovnavaju to so svojimi spomienkami? jednoducho nemam zmysel mudrovat nad tym ako to robia. jedna sa o drobnosti v nasej debate a pokial neurobis porovnavaci test a priamo nevidis 2 plazmy pred sebou nema to vyznam. to je moj nazor. To moje uplacanie nie je samozrejme nicim podlozene a vychadza len z toho ze moje oci mi ukazuju cosi ine... a myslim si ze mnohym ludom tiez.

To co vidis u mna v podpise, tu e6500-ku je nic ine ako vysledok hladania, kde som sa aktivne zaujimal aj o panasonic. Ale toto mi vyslo ako lepsie... nic viac
nunacek0 (947)|13.5.2012 16:10
Klid, trochu nadhledu. Měl si s čím porovnat a jestli to byla VT30ka a jiná nebyla po ruce tak ti to vyšlo takto ve prospěch Sama a je to v pořádku. Kdyby Ti nevyhovovala tak si ji asi nepořídíš. Také jsem měl při Panakách 3x problém a kdyby byl i u nové řady tak bych zkusil Samsunga také. Neříkám, že je nová řada bez chybiček, to je asi každá, ale přes malé věci se přenesu a nebudu do toho už šťourat jinak by mne jeblo. Nesmíte zapomenout, že 99% lidí by bylo spokojeno s jakoukoliv Tv a ty co my nazýváme nepoužitelnýma jsou pro ně absolutně vyhovující. Vlastně si myslím, že ty naše " dokonalé " Tv nejsou pro ně zajímavé. Většina těchto lidí obraz nijak a nikdy nenastavují a vystačí si s dynamickým režimem , protože je ostrý, barevný a jasný. Pro příklad uvedu, že jak jsem s bráchou dovezl třetí 46ST30ku tak jsem ji spustil trochu podle oka naladil a pustil fotbálek. Myslíte , že bratr byl z obrazu nadšen? ne, nebyl , to přišlo až jsem zvolil dynamický režim. Jak viděl ten ostrý zelený animovaný trávník, který ani v pohádkách nenajdete tak teprve pak byl spokojen. To, že takový trávník ve skutečnosti nikde neuvidí ho v tu chvíli trápilo nejméně. A to je ten typ člověka, který by jen kroutil hlavou co tu pořád řešíme a v čím se pitváme. Jak jsem ho upozornil na bzučení( názorně předvedl) a ukázal zelený nádech v bílé tak nad tím mávnul rukou a řekl, že pokud to je ten problém proč vracím již třetí Tv tak mi doporučil Psycho vyšetření. Asi tak..to bylo jen od tématu pro pobavení a zároveň, že tyto fóra jsou jen pro nás postižené dokonalostí, která ve skutečnosti není a někdy chceme po technice více než nám může nabídnout.
spotnickoff (152)|13.5.2012 16:14
nunacek0: ano s tym suhlasim, bavime sa o fajnovostiach, ktore 90% majitelov lacnych LCD LED TV nezaujima... suhlas. Mne na celej tej veci vadi jedine to nejake nekriticke obdivovanie panasonicov a'la iphone od applu...
nunacek0 (947)|13.5.2012 16:27
Jasné, mám sice již čtvrtý Panasonic, ale nijak je nepreferuji, dokonce v obchodě se mi líbil při těch obchodních nastaveních obrazově o něco více Samsung. Jen mne vždy odrazovalo ještě více bzučivých zdrojů a vyšší vypalování. A to jsem měl cca před rokem plazmu LG50Pk750, která by na tom měla být nejhůře, ale kromě slabší černé a lesklému panelu neměla problém a SD byl opravdu snesitelnější.- obraz hlavně pak večer byl vynikající, s jemnými a živými barvami. Dodnes mám zafixováné Tv zprávy, které měly v podání LG větší šmrnc. Bzučení byl na podobné úrovni jako teď Panak a větráky neměla žádné. Design bezrámový a tehdy jsem na to docela přihlížel. ST50ka je oproto ni taková šedá myška, ale zase o fousek elegantnější než ST30ka. Užívejme si co máme a debatujme o detailech. Proto tady jsme a pokud se někdy neshodneme tak to není na škodu , ale ku prospěchu věci. Kdybychom měli na vše stejný názor tak to můžeme zavřít.
Hmm (1739)|13.5.2012 18:23
[QUOTE=spotnickoff;409653]Hmm: .. debata je len o plazmach. akekolvek porovnanie medzi plazmou a lcd tu je uplne "mimo misu" hlavne co sa tyka upscalingu. plazma vzdy zobrazovala lepsie SD signal oproti LCD. nechapem aky zmysel ma taketo porovnanie.[/QUOTE] Srovnávám, to co opravdu podrobně srovnat můžu. Nicméně zobrazení a upscaling jsou dvě naprosto rozdílné věci, takže nevidím důvod proč by měla plazma Samsung upscalovat lépe než LCD Samsung. A s horším přepočtem nic nenadělá ani plazma, i když na ní SD jako takový vypadá lépe. Nemohu vyloučit, že mají TV jednoho výrobce různé obvody a algoritmy pro upscaling, ale nevidím pro to důvod, snad jen kdyby šlo o porovnání jejich nejnižších modelů, na kterých se šetří, s těmi nejvyššími. Jinak - mír, jen mě vadily ty příliš kategorické odsudky a hodnocení nejen konkureční značky, ale i testů obecně, jako by ses považoval za většího odborníka než všichni testeři dohromady, protože sis přece porovnal loňský Panák s letošním Samem, takže je pro letošek jasno. Tak nic ve zlém, že jsem si taky rýpnul.
spotnickoff (152)|13.5.2012 18:37
Hmmm:
1. myslim ze ked si pozries moje prispevky zistis, ze som x-krat pisal ze panak ako taky je v pohode a ze sa bavime o drobnostiach v top leveli. takze nechapem kde ja kategoricky zhadzujem panaka. nikde. od toho mam velmi daleko a to si si vymyslel.
2. odbornik na upscaling niesom ale tiez nie som slepy a vidim ze takmer vsetky plazmy dokazu zobrazit SD program na velkych plochach lepsie ako LCD-cka. A taktiez na forach je takyto nazor bezny.
3. testom robenym takym stylom ako som vyssie spominal jednoducho neverim... to je moj nazor, nic viac nic menej

nunacek0: ano jasne ved tie nezhody v nazoroch musia byt. ono to tu niekedy tak dramatickejsie vyzera ale inak ja to beriem tiez v pohode. debata na prospech veci
Hmm (1739)|13.5.2012 18:54
[QUOTE=spotnickoff;409672]Hmmm:... kde ja kategoricky zhadzujem panaka. nikde. od toho mam velmi daleko a to si si vymyslel.[/QUOTE]Máš pravdu, přisazoval sis jen mírně, tohle jsem spletl se Spencererem, tak soráč. Ještě k upscalingu Panák x Sam - ty mnohem horší posterizační fleky u AVI materiálu s nízkým rozlišením, co mi dělá Samsung, budou podle mě upscalingem saným a ne horší schopností zobrazení u LCD. Kdyby byly jednotlivé body dopočítané lépe, jistě by byl i obraz lepší i na LCD, a naopak, při ne zrovna nejlepším upscalingu se to bude slévat i na plazmě. Nemyslím, že kostičkování by bylo výsadou LCD. Ale za letošní Samsung modely mluvit nemohu, ani LCD ani plazmy. I když třeba u LCD ES8000 má být obrazové zlepšení minimální, pokud vůbec (viz zatty ve vláknu o LCD 8litrech).
spotnickoff (152)|14.5.2012 07:56
Hmm: kukni sem http://avmania.e15.cz/nejlepsi-televizor-pro-sport-jak-ho-vybrat-a-usetrit

hlavne toto: Zde to platí 100 %, problémem může být jen nižší rozlišení obrazu a mizerná kvalita vysílání. Dále pozor na levné, ale velké, LCD televizory. Pokud mají jen 50 Hz technologii, dejte od nich ruce pryč, neboť obraz bude lehce rozmazaný při každém pohybu. Když k tomu přidáme podprůměrný upscaling levných televizorů, výsledkem bývá žalostný. Rozmazání obrazu bude problém, na který dejte pozor u LCD, plazmy netrápí.
buzzfuzz (30)|11.9.2012 08:24
tak dnes mi dorazi ps60e6500, predtym som mal tiez plazmu 50 samsung, co sa tyka obrazu nemozem povedat jedno zle slovo na nu, zvuk ani menu ma nezaujima, mam ho napojeny na Apple TV a A/V rec. + stb vu+uno. Dam vediet moje postrehy. /podarilo sa mi ho zohnat za 900 Eur :-), novucicky/
bavorak (1494)|11.9.2012 09:09
to je snad kradnuty ......
buzzfuzz (30)|11.9.2012 09:26
ani ne, zly darcek a dobry kamarat. :-) dobra cena co ?
bavorak (1494)|11.9.2012 13:52
ak ho nebudes chciet, tak ho kupim :-)
pa3kk (7)|8.11.2012 13:11
Pekny den. Chcel by som sa opytat, ci je mozne nejakym sposobom na tejto TV rozbehat satelitny tuner v spojeni so sluzbou Magio Sat.
Chcel by som zrusit z obyvacky magio box s hardiskom a pouzivat len TV a zaroven len ovladac z telky...
Zaroven sa chcem opytat, ci by mi niekto neporadil nejake kvalitne univerzalne dialkove ovladanie, ktorym by som ovladal blu ray prehravac, receiver a pod...
Dakujem za odpovede a pomoc.