Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CZ návod Denon DBP-1611

valdaaa (1)|9.5.2012 13:06
Zdravím,
koupil jsem tento BD přehrávač, bohužel bez CZ manuálu,
neměl by ho někdo k dispozici?

Valda
hrasko777 (68)|28.5.2012 18:29
Tiez uvazujem, ze si kupim tento skvely stroj. Mozes mi prosim ta napisat co vsetko to prehrava: mpeg 4, h264, x264, mkv, do akej velkosti, ktore HD subory to uz neprehra a pod. A skusal si aj hi-res audio? Prehra 24-bit flac? SACD a DVD audio by to malo prehrat.

A tiez by ma velmi zaujimalo ci sa da na prehravac napojit NTFS ext. disk a ci z neho precita vacsie subory ako 4 GB? A ako prehravac spolupracuje s PC? Musis mat PC zapnute, aby vedel z neho precitat subory?

Aky mas nazor na to, ktory z tychto BD je najlepsi: 1. Denon DBP 1611; 2. Marantz UD 5005, alebo Pioneer DBP LX 55. Ide mi hlavne o kvalitu zvuku a mnozstvo prehravanych formatov.

Velka vdaka za skore info.
KamilZ (10277)|28.5.2012 20:02
Kvalitu zvuku neposoudím, ale tam podle mě není co pokazit. Stejně Ti to bude předpokládám dekódovat až receiver (Pass Thru), takže BR ho toho nijak nezasáhne (jinak by jsi neměl ve výběru Pioneer, který má jen 2.0 analog audio).

Jen podle specifikací a návodů:
- všechny 3 mají přes USB podporu pouze pro FAT16 a FAT32, takže budeš omezen na soubor do 2GB, nebo odkázán na tragédii jménem DLNA
- Denon = Marantz, aneb najdi 5 rozdílů: http://usa.denon.com/DocumentMaster/US/DBP-1611UD-OM-E_v01.pdf a http://us.marantz.com/DocumentMaster/US/UD5005_U_EN_UG_v00A.pdf (místní znalci, je to tak?)
- nejvíc formátů toho píšou i Pionerra: http://docs.pioneer.eu/Manuals/BDP_LX55_72_DPLX55_YX0B1_manual/GetPDF.ashx
hrasko777 (68)|28.5.2012 22:35
Myslim, ze nemas pravdu v tom, ze je jedno, aky mas BD prehravac a ze vsetko to okolo zvuku obstara len receiver. To by potom kazdy audiofil kupil obycajnu MM krabicku za 50 euro, napojil ju na kvalitny zosik a neinvestoval by do znackovych prehravacov s vyberanymi zvukovymi prevodnikmi a inymi drahymi HW komponentami. Ja mam navyse len stereozosilovac, takze mne 2.0 kanalove stereo uplne staci. BD potrebujem hlavne kvoli jazzovym koncertom nahranym na DVD+R, ale tiez na DVD-audio a SACD, filmy moc nepozeram. Takze si potrpim na kvalitny audiofilsky zazitok a tiez potrebujem prehrat nejake HD subory. Viem, ze to nie je najstastnejsia kombinacia, pretoze kvalitne SACD a DVDA prehravace maju prehravanie roznych HD multivideoformatov len ako doplnkovu funkciu, ale zase nechcem svoj byt zapratat hromadov bakelitovych krabiciek co sice prehraju vsetko mozne, ale urcite nie v hifi kvalite, aspon ak ide o kvalitnu muziku.

Este co sa tyka toho Pioneera a externeho HDD. Mal som minuly tyzden zakladny model DBP-140 a uz aj ten vedel citat mkv subory vacsie ako 5GB z NTFS HDD (mam disk 500GB NTFS). Precital mi asi polovicu zo 76 suborov. Nestihol som vsak, zial, zistit dovody, pre ktore nechcel citat tu druhu polovicu, lebo som ho vratil do shopu. Moze to byt rozlisenim, alebo levelom pouziteho kodeku.
U Denona a Marantza sice pisu, ze to nepodporuje NTFS disk, ale aj to by som radsej vyskusal osobne. Mozno Valdaaa by to vedel zistit u toho Denona, ktory si kupil.
KamilZ (10277)|29.5.2012 06:46
Jestli máš 2.0 zesík, tak je jasné, že potřebuješ kvalitní D/A převodník. Celkem si ale stojím za tím, že za předpokladu kvalitního zesilovače s digitálním vstupem (pokud se takový pro vás dělá, nepředpokládám, že by vás uspokojil nějaký standardní AV Receiver), tak nemá cenu řešit BD. Platí to z hlediska zvuku (u obrazu ne), protože na to BD nemá, resp. nesmí při Pass Thru žádný vliv a je výhodnější konverzi D/A dělat až na co nejposlednějším místě, protože analog je háklivý na rušení apod. Já naštěstí nejsem audiofil, který by kupoval napájecí kabel na 230V za 2500,- Kč, to je podle mě už úlet (ale když to někdo "slyší", tak proč ne, placebo se počítá také, myšleno bez urážky).
Zkus se mrknout do profilu uživatele nunacek0 (je stejná kategorie jako Ty), co má za přehrávač.