Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Satelitní TV v počítači (přes USB a/nebo RJ45) i přes HDMI/DVI přímo na monitoru?

M0RGAN (3)|8.5.2012 19:33
Zdravím.
Doteď jsem používal jen DVB-T USB tuner v počítači, ale chtěl bych si pořídit satelitní TV - dokumentární a sportovní kanály v HD kvalitě.
Ideálně kombinované zařízení, které by umělo fungovat s normálním monitorem jako televize (ale potřebuju 3,5'' jack výstup na reproduktory, protože monitor nemá HDMI, ale funguje přes redukci HDMI na DVI). Taky aby to umělo posílat signál do počítače, nejlépe přes klasickou síť (RJ-45 100 Mbit) a dalo se to používat jako tuner přes VLC přehrávač; případně totéž přes USB 2 nebo 3.
Vlastně úplně ideální by byla kombinace klasického settopboxu (tedy ve spojení s monitorem jako samostatná TV); USB tuneru a síťového tuneru.
Existuje takové zařízení do 5000 korun?
Jsem touto oblastí (satelitní TV) zatím zcela "nepolíben", tak se omlouvám, jestli je můj dotaz příliš naivní :-)
KamilZ (10277)|8.5.2012 19:46
- STB s 3.5 jack budeš shánět obtížně, ale podle mě ho nepotřebuješ - stačí Ti RCA výstup audia (červený a bílý cinch) a aktivní repro + případná redukce.
- nevím, že by existoval přijímač, který by se choval jako USB tuner a zároveň uměl streamovat nebo měl HDMI výstup, k čemu chceš takovou šílenou kombinaci?
- na streamování do VLC se poohlédni po něčem Linuxovém Enigma2, např. VU+ UNO, VU+ Solo, ...
M0RGAN (3)|8.5.2012 20:04
Takovou šílenou kombinaci prostě proto, že normálně mi vyhovuje televize ve VLC (můžu pozastavit/ztlumit při reklamě/přehodit z monitoru na jiný), ale bylo by fajn, kdyby to umělo spolupracovat i přímo s monitorem při vypnutém počítači. Takže asi to streamování+HDMI by mělo stačit, jestli tomu dobře rozumím. No nejlepší bude asi navštívit obchod a zkusit se poradit tam, co to bude stát a jak to zbastlit dohromady :-)
Nemám nějak přehled o tom, jestli jsou zařízení univerzální (vkládají se karty) nebo je pro každý satelit potřeba jiné zařízení, docela guláš v tom teď mám :-)
KamilZ (10277)|8.5.2012 20:27
Tak to v tom máš opravdu guláš a to pořádný. Samozřejmě, že nepotřebuješ pro každý "satelit" zvláštní zařízení. Co tím "satelit" vlastně myslíš? Pokud chceš mít příjem z více pozic, potřebuješ na každou pozici jeden LNB a pořádnou parabolu, nebo pouze jeden LNB, parabolu a a motor, kterým Ti to bude točit. U nás se nejčastěji používá příjem ze dvou pozic - 19.2 a 23.5 s využitím Monobloku (dva LNB v jednom). Co se týká karet, tak co provider, to karta. Takže když budeš chtít Skylink a FreeSat, tak dvě karty a tím pádem přijímaš, co dvě karty zkousne. Většině lidem ale stačí jeden provider. Pak záleží, jaký typ karty - jestli s ní přijímač umí spolupracovat nebo bude potřebovat CI/CI+ modul.

Přečti si tohle https://www.tvfreak.cz/jak-si-vybrat-spravny-satelitni-prijimac/4551-7 a prolouskej si tohle:https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31810-Jak-zadat-poptávku-STA-na-satelit (tazatel je extrémně, ehm, velmi jemně a mírně řečeno "pomalejší", tak se moc neděs, ale vše je mu tam 2x-6x po lopatě opakováno, takže z toho hodně pochopíš).

Obchod určitě navštiv, ale speciálku, ne Datart apod., protože tam se přijímače tohoto typu moc nevyskytují a prodejci to neznají.
M0RGAN (3)|9.5.2012 00:56
ok, díky :-)