Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Samsung UE46D7000 nevidí Synology DS212+

Neregistrovaný (0)|7.5.2012 22:27
Tazatel: Hugo

Znění dotazu: Zdravím, mám NAS server Synology DS 212+ a má TV Samsung jej nevidí. BluRay přehrávač i AV receiver Yamaha z něj normálně čtou. Mám i hodně starý Synology DS 101j a ten TV vidí.
Mám nastaveno sdílení adresářů, uživatelské účty TV jeho IP adresu zobrazí v menu Síť -> Nastavení AllShare je u něj nastaveno Povoleno, ale v seznamu zdrojů ten NAS server prostě není. Nemáte někdo nějakou radu?

Technika, které se dotaz týká: Samsung UE46D7000
Synology DS212+
KamilZ (10277)|7.5.2012 22:36
Máš v něm nainstalováno, správně zkonfigurováno DLNA? Vidíš TV v NASu ve Seznamu zařízení? Viz strany 149-151: http://ukdl.synology.com/download/ds/userguide/DSM4.0/Syno_UsersGuide_NAServer_csy.pdf

Jde tam zapnout i diagnostika..
Neregistrovaný (0)|7.5.2012 23:36
Jo NAS server jí má taky v seznamu zařízení, i po stisku Reset u toho seznamu jí do 10 s najde, pro adresáře video, photo, music, je dané vždy to jedno příslušné indexování, v Media Serveru nemám zaškrtnutou žádnou jinou volbu a v Device list jsem zkoušel (Generic DLNA, Generic Non-DLNA i Samsung TV) . Divný mi je, že to ten BluRay a receiver najde a přehrává z toho, a ta TV to nevidí.

Známý má tu samou dvojici přístrojů a má ten samý problém, ale on tvrdí že když to doma poprvé zapojil tak ho ta TV viděla po automatických aktualizacích firmware už beznaděj.

Ale i ve slově beznaděj je naděje :-)

Psal jsem si s servisním technikem Samsungu a ten mi potvrdil že TV se má spojit s jakýmkoliv zdrojem, jen musí mít zdroj nastavená příslušná oprávnění a sdílení. DS212 jsem zatím nastavil že má guest práva číst a zápis ke všemu, indexování zapojeno pro Media server.
KamilZ (10277)|8.5.2012 06:53
Nastavení oprávnění GUEST v DS212 nemá na TV vliv. TV se nepřipojuje přes CIFS/NFS (síťové sdílení), ale přes DLNA, což je něco úplně jiného. Tam musí mít příslušná oprávnění DLNA server, který pak poskytuje stream do TV. Jestli v NAS TV divíš, tak je na 99% opravdu problém v kompatibilitě profilu, což neobejdeš :-(. A ještě k "[COLOR=#000000] TV viděla po automatických aktualizacích firmware už beznaděj" - aktualizace firmware v čem? TV nebo NAS? Jakou máš [/COLOR]verzi DSM?
[COLOR=#000000]Jen pro jistotu - nemáš v DSM zapnutý firewall? Někomu ještě zabral tovární reset TV.

Můžeš ještě zkusit do NAS nainstalovat Serviio, místo interního DLNA serveru: ​[/COLOR]http://pcloadletter.co.uk/2012/01/25/serviio-syno-package/

Případně se ještě prober tímhle: http://forum.synology.com/enu/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=samsung+dlna+%22dsm+4%22
Neregistrovaný (0)|8.5.2012 08:49
U toho známého viděla TV disk Synology před aktualizací firmware v TV, ta mu bohužel proběhla automaticky po připojení sítě někdy v noci. Já koupil TV již s tím novějším firmware. Zkusím co jsi doporučoval zatím díky.

V DS je od včerejška nejnovější firmware a beze změny.
KamilZ (10277)|8.5.2012 09:00
OK, pak dej vědět (první bych zkusil reset TV a pak v dalším kroku instalaci Serviio).
Neregistrovaný (0)|8.5.2012 09:42
Ty jo to serviio vypadá moc dobře, ale nějak se mi nedaří ta Java 7, stáhl jsem soubor "ejre-7u4-fcs-b20-linux-arm-sflt-headless-12_apr_2012.gz" on ale očekává "......2012.tar.gz" když ho rozbalím je z něj jen tar. Mám mu ho přejmenovat. No a pak ho chce zkopírovat do 'public' shared folder on NAS to je třeba Home?

Jdu na tu TV mám i nový firmware.
KamilZ (10277)|8.5.2012 09:55
JAVA se řešila zde: http://pcloadletter.co.uk/2011/08/23/java-package-for-synology/ a poslední post je optimistický:
[QUOTE][COLOR=#555555][FONT=Arial]Hi,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#555555][FONT=Arial]The update worked for me on DS212+, for both Java7 and Crashplan.
Nice work.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#555555][FONT=Arial]Best regards,
Michaël.[/FONT][/COLOR]
[/QUOTE]
Neregistrovaný (0)|8.5.2012 10:17
Tu javu nevzdám, ale

připravoval jsem se na restart TV
- chtěl jsem zazálohovat naladěné kanály
- strčil jsem USB disk
- jak někde psali stiskl jsem minus a pak enter (asi to na téhle TV nefunguje)
- nicméně dostal jsem se do menu zdrojů, šipkou nahoru jsem měnil zdroje a "DiskStation tam byl"
- pak se DiskStation objevil i v seznamu "Source" dokonce i s barevnou ikonkou to ten starší DS101j neměl
.... Hmm je to asi neopakovatelné, ale asi by té TV pomohl ten reset.

Díky moc za rady. Zkusím ten přehrávač pod Javu pro podporu externích titulků, i když se mi zdálo že to nyní na TV funguje. Jen ještě jeden dotaz, pod DLNA nefungují takové ty šipky pro rychlý posun vpřed a vzad?
Neregistrovaný (0)|8.5.2012 19:42
Hmm tak jak nastavím pojmenování TV na třeba Domácí TV tak to zas nefunguje. Tak to asi bylo tím, jak jsem hledal kde se to celé restartuje tak jsem změnil na výchozí název i toto.
Wintermute (265)|16.5.2012 11:25
Ahoj, jsem na tom podobně ;)

Synology DS212 DSM-4.0-2219
Samsung C650 T-VALDEUC-3014.1

Měnit název TV mě nenapadlo (mám od nepaměti nastaveno na "TV v obýváku"), ale určitě vyzkouším.
Neregistrovaný (0)|21.7.2012 18:45
Výše uvedený problém už pár dní řeším u kombinace Synology DS212+ a Samsung UE46D6530 a netušil jsem, že stačí opravdu tak málo - zresetoval jsem TV s tím, že jsem nezměnil její název a najednou to chodí.

Je to nelogické, ale funguje to!!!
TomcatCZ (41)|12.4.2013 22:43
Me po resetu zustane nazev TV tak jak sem mel pojmenovano :-( takze furt nas nevidi