Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver Pioneer VSX-521

jossec (25)|6.5.2012 13:15
Zdravím,
uvažuji o koupi tohoto receiveru, ale zajímala by mne reálná spotřeba. Výrobce udává 415W, tipuji že je to maximální spotřeba. Kolik si cca může vzít jen při poslechu rádia? Nemáte to někdo změřené?
vivid.sk (11472)|6.5.2012 14:12
Odhadujem cca 40W-50W (je to tzv. pracovna spotreba, je jedno pri akej hlasitosti pocuvas, kludne aj ked das "mute", nizsie sa nedostanes).
Tych 415W je realny maximalny prikon trafa, v praxi to nemozes dosiahnut nikdy, predpokladam, ze pokial hlasitost vytocis viac ako je unosne (realne tak za 2/3 prikonu), AVR vypne - ochrana.
jossec (25)|6.5.2012 16:41
Díky za rychlou odpověď. Já měl strach aby si to nebralo třeba 100W, to by byl drahý poslech :-D
vivid.sk (11472)|6.5.2012 17:44
Pokial by si kupil vykonnejsi AVR, je mozne, ze to pojde vyssie (moj zerie v zavislosti od zvoleneho modu do cca 70W).
Mystix (274)|18.5.2012 12:28
Dovolím si přepsat shrnutí mého problému do tohoto tématu. Přeci jen se týká tohoto konkrétního AVR. Kdyby mi chtěl někdo poradit byl bych moc vděčný. Jsem z toho dost přešlý. :-(

Problém je v připojení jiných zařízení přes HDMI k tomu recevieru. Snažím se připojit svůj domácí HTPC a pak XBOX 360. Ani v jednom případě se mi nepodařilo dostat na mojí TV LG 50PK950 (plasmová TV) obraz z těchto zařízení přes recevier. Pokud zařízení připojím přímo do TV tak problém nemám a obraz je v pořádku reprodukován.

Zapojení mám koncipováno takto:
Z XBOX 360 vedu HDMI kabel do recevieru. Kabel je použit tento http://www.softcom.cz/DetailPage.asp?CD=KHDMI2HIE
Z PC vedu přes redukci DVI/HDMI kabel HDMI do recevieru. Kabel je použit tento http://www.softcom.cz/produkt/premiu...ernet/?flist=1
Z recevieru vedu do TV HDMI kabel. Kabel je použit tento http://www.softcom.cz/DetailPage.asp?CD=KHT046

Kabely jsem zkoušel i různě kombinovat.
Zkoušel jsem přepínat všechny výstupy jak z recevieru tak z TV. Nicméně na vstupech, které mám v recevieru zapojené kontrolka připojeného kabelu HDMI svítí.
Jediné kdy se mi podařilo na TV "vyloudit" nějaký obraz bylo, když jsem výstup z PC na grafické kartě nastavil na 1080p/24 Hz. Bohužél tento formát je většině případech nepoužitelný, navíc byl obraz takový "divný". Na výstupu by mělo být 1080p/60 Hz. XBOX 360 se mi nepodařil zobrazit vůbec.

Kdyby mi chtěl opravdu někdo poradit, tak jsem v rychlosti nafotil manuál k tomuto AVR - http://leteckaposta.cz/393679150

Všem co se snaží pomoci moc děkuji.
erik555 (776)|18.5.2012 13:53
Ak su HDMI kable dobre a spravne zapojene (do TV z HDMI OUT), tak by nemal byt ziadny problem s videom. Zapoj iba Xbox360 a skusaj. Neviem, ak sa nieco nastavuje aj na vystup obrazu z AVR a z HDMI nie je hned obraz, tak to nastavenie urobis napr. z Komponentneho vystupu, alebo Kompozitneho.
Mystix (274)|18.5.2012 14:03
To nastavení jsem prohlížel. Tam nic není. Co se týče HDMI je tak položka "HDMI setup" a tam jsou dvě nastavení "Control" možno mít vypnuté nebo zapnuté. Zkoušel jsem obojí. A pak "ARC", přičemž v manuálu k mé TV nikde není zmíněno, že by to TV podporovala. A je to jen nastavení zda půjde zpětně zvuk TV před HDMI do AVR nebo ne. Na obraz to nemá vliv.
KamilZ (10277)|18.5.2012 14:32
Nastavení Control ani ARC by teoreticky mít vliv na obraz neměly. Control je na vzájemné ovládání zařízení přes HDMI a ARC je přesně jak píšeš pro zvuk. Ale už tady byl případ, že zapnuté ARC dělalo protějšímu zařízení "bordel", ačkoli by to nemělo nic dělat. Takto na dálku se blbě radí :-(. Zkusil bych asi vše (stylem tonoucí se stébla chytá, žádnou přímou radu jednoznačně směrující na bohužel řešení nemám) a po každém kroku vyzkoušet na AVR vstup z PC i XBox:
- určitě provést reset receiveru (viz návod, na konci), kdo ví, v jakém byl stavu
- v TV vypnout SIMPLINK a v receiveru HDMI Control na OFF
- zkusit první zapnout TV a pak AVR (a další pokus opačně)
- naopak zapnout SIMPLINK a HDMI Control na ON a zkusit zařízení dle návodu AVR sesynchronizovat

Teoreticky by to ale mělo běžet na první zapojení.
Mystix (274)|18.5.2012 14:36
jj .. až přijdu z práce tak ještě vyzkouším vše zresetovat a zkusím všechny možné i nemožné kombinace spuštění.

No a pokud to nepůjde přivážu si recevier na záda a skočím do Vltavy ...
Mystix (274)|18.5.2012 18:56
Tak jsem pokročil. Vyresetoval jsem všechno nastavení i na xboxu a poté zapojoval v různých pořadích. Docílil jsem toho, že XBOX se konečně zobrazil. Nicméně zjistil jsem, že AVR má problémy zpracovat rozlišení 1080p na 60Hz. Tohle rozlišení prostě nezvládá a proto se ty zařízení nechtějí zobrazit. Na Xboxu jsem z toho vytáhl max. 1080i na 50Hz a PC je z toho úplně zmatené a pořád mi tam buď nastavuje 1080p na 24Hz nebo úplně nějaké nesmyslné rozlišení. Přitom u AVR deklarují 1080p ... vůbec nechápu proč si s tím AVR nedokáže poradit. No jdu ladit dál ...
KamilZ (10277)|18.5.2012 20:09
Ve specifikaci AVR píšou: This receiver supports the functions described below through HDMI connections: Digital transfer of uncompressed video (contents protected by HDCP (1080p/24, 1080p/60, etc.)).
Mystix (274)|18.5.2012 20:17
Právě proto je mi to divné
KamilZ (10277)|18.5.2012 20:27
Jestli si to dostal do stavu, že Ti Xbox jede v 1080i (na což asi zabral ten reset receiveru), tak bych zkusil vyměnit HDMI kabely (půjčit si je třeba od známého). Teď jsem se ještě jednou díval (před tím pouze na nápis) a ten, co máš např. mezi XBox a AVR je nějaká noname OEM sra*ka.
Mystix (274)|19.5.2012 13:19
No bohužél nemám možnost už žádný jiný HDMI kabel použít. Nicméně fakt myslíš, že je to kabelem? Dyk když ten kábl napojím přímo do TV tak problém není. Chjo ... asi to vypadá na vrácení AVR. Ale nechce se mi .. když jsem ho sehnal skoro o 2000 levněji kvůli tomu, že měli chybu na netu :-) Je to pech no
KamilZ (10277)|19.5.2012 17:37
Nic jiného mě už nenapadá. Chtělo by to nějak zjistit, jestli je problém mezi PS3/PC a AVR, nebo mezi AVR a TV. Nepoznáš to nějak podle kontrolek na AVR?
geronimoh (2327)|19.5.2012 17:44
S vracením AVR bych nespěchal. Může to být kabelem. Už jsem doma zažil, že HDMI kabel při přímém propojení STB s TV fungoval a při zapojení do HDMI splitteru už ne.
Mystix (274)|19.5.2012 20:12
Tak jsem jeste zkusil jednou prohodit kabely. Zkusil jsem vsechny vystupy na avr a vsechny vstupy na tv, vsechny mozne rezimy a porad jde u xboxu max. 1080p. Takze nevim ...
geronimoh (2327)|19.5.2012 23:00
[QUOTE=Mystix;410403]...a porad jde u xboxu max. 1080p....[/QUOTE]

to jsi se upsal, nebo co by jsi chtěl do TV propašovat? Dělej jak myslíš, jako doteď, ale můj názor je, že AVR je v pořádku a chyba bude někde u tebe ( kabely, nastavení PC, XBOXu atd...). Pořád máš možnost vést obraz rovnou do TV a do AVR pouze zvuk.
Mystix (274)|19.5.2012 23:05
jj ... sorry .. to jsem se upsal ... mělo být samozřejmě 1080i ... V nastavení být chyba nemůže na XBOXU, TV ani AVR už nic jiného nastavit nejde. Jedině kabely ... ale fakt mi přijde divné, že TV kabel veme v poho a recevier by s tím mě takový problém ... Sice tu možnost mám, ale když už kupuji pro mě tak drahou věc, tak bych docela rád využil všechny její funkčnosti co nabízí ...
KamilZ (10277)|20.5.2012 06:32
Opravdu nemáš žádného známého, který by Ti půjčil na chvíli kabel(y)? Neříkám, že to pomůže na 100%, ale je škoda vracet AVR, pokud by to byla tahle blbost.
Mystix (274)|30.5.2012 13:39
Jen pro info ... pokrok v řešení zatím není žádný. Řeším s distributorem Pionýra pro ČR přes maily. Ještě prý bude něco zkoušet, ale zatím neví ...
Mystix (274)|18.6.2012 16:05
Není ještě někdo vlastníkem tohoto Recevieru?

Problém řeším s distributorem pro ČR, ale nějak se to táhne a výsledek zatím žádný. Díky
Barnabas (16)|22.6.2012 22:12
Ahoj, já vlastním VSX 921K, mám přes HDMI připojen Blu-ray LG BD550, STB Ariva 202HD k receiveru, z něj HDMI k TV Samsung UE37C6000 a vše funguje, jak má. Teď nejsem doma, ale v nastavení receiveru VIDEO - HDMI jsou dvě možnosti, tuším BYPASS a ještě jedna, nevím, jestli to má i VSX521. U jedné nejde do TV nic, u druhé je to OK.
Mystix (274)|24.6.2012 12:50
Já myslím, že funkce bypass je pouze to, že umožní obraz dostat na TV, ikdyž je AVR vypnutý. Nic víc. Já mám jiný problém. Já obraz na TV dostanu přes AVR, ale ne ve FULL HD. Pokud zvolím na zdroji rozlišení Full HD ... tedy 1920x1080p / 60 Hz, tak z výstup AVR do TV mi nejde nic. Největšího úspěchu bylo docílení, že XBOX jsem nastavil na 1080i. Pokud jsem nastavil 1080p, tak už se zase nezobrazilo nic. Přičemž když XBOX zapojím přímo do TV bez AVR, tak 1080p není problém a TV to v poho zobrazí. Ovšem HTPC je zatím nepřipojitelné. Z něho dokáži poslat buď 1080p na 24Hz nebo rozlišení 720x576 na 60 Hz. Samozřejmě potřebuji dostat na TV 1080p na 60 HZ, ale pokud nastavím toto, tak se mi přes AVR nezobrazí nic. Pokud HTPC napojím přímo do TV, tak je opět vše v poho.

Bohužél distributor zdá se od toho dává tak nějak ruce pryč a řešit to moc nechce.
jack775 (7)|29.7.2012 17:41
Ahoj,mám také tento AVR + Quadral Quantas 5000, satelit i BD propojen kabelem HDMI do AVR z AVR do tv taky HDMI + optikou na zvuk propojenou tv s AVR. Problém je v tom že pokud se dívám na film,tak jsou strašně hlasitě slyšet efekty,jako výbuchy,honičky aut apod. Poradí někdo kde by mohla být chyba,nebo je to normální. Jelikož bydlím v bytě,tak bych byl nerad,aby si někdo přišel stěžovat :-) Díky.
vivid.sk (11472)|29.7.2012 18:25
Je to uplne v poriadku. V normalnom zivote predsa tiez nie su vsetky zvuky rovnako hlasne. Pokial to chces eliminovat:
1) pozri nastavenia (manual) AVR. Mnohe z nich maju v nastaveni nieco ako 'night mode', kde vyrovna dynamiku pri tychto scenach.
2) pridaj si hlasitost na centri o niekolko db. Tym mozes znizit celkovu hlasitost filmu, kedze dialogy (obzvlast po dokurveni dabingom) idu na 99% z centra.

Celkovo vsak prides vsak o realnost a kuzlo filmu, pretoze to k filmu patri.