Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr multimediálního centra - především CS TV, archivy i stream

Ferin (198)|4.5.2012 12:58
Zdravím.
Prosím o pomoc s výběrem MM centra. Dosud jsem se o ně nijak blíž nezajímal a teď, když potřebuju celkem narychlo vybrat, jsem v jejich zápavě trochu ztracen. Jedná se mi především o internet. Chápu to dobře, že "internetové služby" v MM centru není to samé jako sám internet (a možnost prolízat obsah webu)? IS jsou pouze předdefinovaný některý stránky/archivy, kam mi MM centrum umožní se dostat, bez toho ale, že by umožňoval automaticky přístup i jinam? To je pro mě základní otázka, kterou si potřebuju upřesnit.
Nyní k požadavkům na MM:
- především bezproblémové spolehlivé sledování českých TV stanic (především ČT), jak archivu, tak streamu přes internet (z důvodu sledování mj. Olympiády; jelikož budu v zahraničí, nutno přes nějaký anonymizér typu katedrála.cz) - zásadní kritérium,
- bezproblémové přehrávání videí (DivX apod., to snad dnes umí už všechny), včetně českých titulků,
- HDD netřeba (nutně), nicméně kastlík na něj by byl asi plus,
- LAN, integrované wi-fi vítáno (zvládne wi-fi sledování TV a přehrávání filmů z počítače/nasdílených HDD?),
- menší rozměry a tichost provozu vítány,
- další funkce a možnosti vítány,
- cena do 2000, max. 3000,

Předem moc děkuji za tipy a zkušenosti.
killerman27 (871)|4.5.2012 18:57
Nechci te zklamat, ale rekl bych ze tve pozadavky jsou nerealne, zdarma si stabilni stream ceske televize zajistis leda sam, a to tak ze si ho pred odjezdem do zahranici spustis doma a budes streamovat do netu
Ferin (198)|4.5.2012 20:09
Mohl bys to prosím trochu upřesnit? Co je nereálné?
MM centrum, který by technicky splňovalo moje požadavky? Nebo sledování ČT v zahraničí? Na počítači to přes anonymizér šlo.
S tím streamováním do netu jsem to moc nepochopil. To jako že bych to spustil ještě v ČR a od té doby počítač nevypínal?
killerman27 (871)|4.5.2012 20:23
tak jednak si myslim ze olympiada se na oficialnich strankach CT bude sekat jako prase, protoze to bude chtit videt hodne lidi, jako kdysi bylo MS v hokeji, tak se na to taky neslo divat co si vzpominam
jinak kdyz uz chces spise internetove funkce koukl bych se po ciste androidim prehravaci, neco jako FV1 nebo noontec A9
tam mas alespon nejakou jistotu stability a navic CT ma pro android i sve oficialni aplikace jak na archiv tak na zive vysilani CT4 a CT24

Takovato MMC ale zase maji na druhou stranu problem s HD filmy a titulky, i kdyz mozna nuz od doby meho testovani FV1 nekdo napsal slusnou aplikaci pro android pro prehravani techto medii

Pak jsou na trhu hybridy -klasicky FW s nadstavbou androidem neco jako Xtreamer Prodigy, egreat a evolve maji taky neco takoveho neznam ale ty modely, ale android tam nefunguje zcela svizne, alespon dle meho nazoru, a ja osobne jej na prodigy mam vypnuty, nicmene tyto MMC jsou stejne mimo tvuj cenovy rozsah

A ano PC by jsi nevypinal :-D kdyby sisi to chtel streamovat z domu
KamilZ (10277)|4.5.2012 20:36
Myslím, že už první bod Tvých požadavků není reálný, mimo MMC typu Xtreamer Ultra. A když se to navíc zkombinuje s poslední podmínkou, ....

Jestli máš doma opravdu rychlý upload, tak si tam pořiď (samozřejmě taky mimo limit) něco ve smyslu VU+ Solo/UNO a streamuj si to přes něj s veškerým komfortem přepínání kanálů apod. Ale na to na cílové straně potřebuješ počítač. Teď mě napadá, proč chceš MMC? Ty tam počítač mít nebudeš?
Ferin (198)|4.5.2012 20:56
Olympiádu jsem už jednou takto venku sledoval a šlo to. Občas to sice vypadlo, ale jinak OK.
Ten první požadavek je nereálný jen ve vztahu k zahraničí (ten anonymizér), nebo obecně? To jako že hlavním problémem je ten stream přímo z internetu?
Ty přehrávaný videa by většinově HD nebyly.
Počítač mít budu, nouzově se to tak řešit dá, ale postrádá to komfortnost. Prakticky stejný důvody jako u kohokoliv jinýho. U strolního počítače (pokud odhlídnu od jeho hluku) to znamená mít nataženej HDMI kabel přes celej pokoj napříč, z noťasu by nebyl problém se vzdáleností, ale zase je po něm silná poptávka na jiný věci. ;-)
Takže MMC především pro ten komfort a stabilitu připojení/zapojení.
Takže zatím jste mě moc nepotěšili. Ale každopádně děkuju za rozumy.
KamilZ (10277)|5.5.2012 13:52
Problém je ve všem. Začíná to cenou a ruku v ruce s tím jde to, že potřebuješ kvůli anonymizaci obecný přístup (tzn. rozumně implementovaný browser se širokou podporou Flash (a ideálně Silverlight/VP8)), ne pouze specializované widgety/aplikace. A i samostatné aplikace mají občas problémy, protože sem tam změní formát, adresu, ... a jsou nutné aktualizace, o čemž by killerman27 určitě mohl dlouze vyprávět.

Jestli máš PC a nechce se Ti tahat HDMI, tak kup něco takového http://www.czc.cz/televize-bezdratovy-prenos-obrazu/produkty a k tomu něco takového http://www.czc.cz/trust-tocamy-wireless-entertainment-us/104218/produkt?q-category-id=a28n3scipgimf97b2kps20d549 a máš to univerzální a funkční. Ale stejně budeš přes limit (kdyby jsi natáhl i nějaký trochu lepší HDMI kabel tak se vejdeš).
Ferin (198)|5.5.2012 19:11
Díky. To bude asi nejlepší řešení, i když cenově se to v podstatě rovná MMC. Nevýhoda je asi jen současný provoz PC.
Podporu WiDi podle všeho nemám, takže by asi připadaly v úvahu ten HP Wireless TV Connect a Netgear - PTVU1000. Má v reálu ten HP nějakou zásadní výhodu, odůvodňující ten cenovej rozdíl?
Vzhledem k tomu, že to chci především na sledování TV, archivu a případně filmů, tak ta bezdrátová klávesnice snad ani není nutná.
S HDMI bych se vlezl určitě, nula je o dost míň než 3000,- (jestli to chápu dobře). ;-)
KamilZ (10277)|5.5.2012 20:09
Netuším, neměl jsem to v ruce. Jestli se ale správně dívám, tak [COLOR=#000000]PTVU1000 bere jako vstup něco z USB (zřejmě to tam nějaký driver přeposílá, bude to muset nějak komprimovat, aby to zvládlo přes USB 2.0 protlačit 1080p s patřičným fps), HP se připojuje do USB a HDMI, takže bych tipoval, že to USB bude možná jen na napájení? a jako zdroj signálu bude HDMI, zkus se podívat přímo na stránku HP na specifikace a Customer Review. Nevím, kde ven jedeš, ale mohlo by to tam být i levnější, podívej se na eshopy cílové destinace. Nebo natáhni ten 5m HDMI kabel za 500,- Kč :-).[/COLOR]
Ferin (198)|5.5.2012 20:30
OK, díky moc, mrknu na to.