Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Rozbočení rozvodu UPC pro příjem HD DVB-T

Neregistrovaný (0)|1.5.2012 00:33
Tazatel: LiK76

Znění dotazu: Dobrý den,
prosím o radu, jaký použít rozbočovač. Mám kabelovku UPC, oficiálně jim stále ještě platím za analogovou TV nabídku. Po zakoupení nové TV jsem náhodně zjistil, že v zásuvce jsou kromě analogu i DVB-T kanály, dokonce i včetně HD (CT1, NOVA,PRIMA). Samozřejmě jsem okamžitě přestal analog používat... :-)
Zatím mám tažený z UPC krabice pouze 1 kabel, na kterém jsou sériově DVD rekordér a za ním HD LCD TV. Kvalita signálu naprosto bez problému. Teď jsem si ale koupil HD TV tuner do PC a rád bych si dotáhl signál UPC i do něj, protože ze vzduchu se u nás nedá chytit bez pořádné antény nic.
Co tedy pořídit za rozbočovač, když jej sice potřebuju namontovat na rozvod UPC, ale nikoli pro DVB-C, ale pro DVB-T signál? A to tak, aby na obou větvích signál utáhl HD přijímač? Ideálně, kdyby ještě ten rozbočovač na vstupu měl odloučený (na krátkém kabelu) SAT konektor, aby šel dobře připojit ke krabici UPC, pod kterou je hrozně málo místa. Ale samozřejmě není nutné. Na výstupu raději SAT konektory ale klidně i koaxy, to už je fuk.
Díky moc za tipy,
Libor

Technika, které se dotaz týká: anténní rozvody UPC
KamilZ (10277)|1.5.2012 07:29
Otázka je, jakou máš úroveň signálu v zásuvce - jestli Ti bude stačit pasivní, nebo aktivní rozbočovač, bez měřáku Ti to nikdo neřekně. To jestli máš DVB-T nebo DVB-C je celkem jedno, pohlídej si, aby měl rozbočovat rozsah cca 47-862MHz (+-). Aktivní je vyzkoušen tenhle (má i F-ka): . Pokud chceš menší, tak třeba tenhle s tím, že ho budeš napájet po kabelu (výstup č. 2) napájecí výhybkou.

Můžeš první zkusit (ideálně půjčit) nějaký pasivní, pokud nebudeš mít problém, tak je levnější.

Pokud máš připojen i modem (PC), tak ale pozor na zpětný kanál, rozbočovat musíš zapojit až za splitter, nebo použít rozbočovač s průchozím zpětným kanálem a modem připojit do patřičného výstupu.
LiK????????? (0)|1.5.2012 15:17
Díky moc, vyzkouším.
Z některých příspěvků zde jsem totiž měl pocit, že na rozbočení DVB-T a DVB-C je potřeba jiná charakteristika rozbočovače...
Jen jsem nepochopil ten splitter. Krabice UPC v bytě má 3 výstupní konektory - radio, TV, data. Žádné další zařízení od UPC tu není. Na datové lince mám připojen wifi router a z něj dál rozvody. Rádiovýstup jde koaxem do rádia a TV výstup je zapojen jak jsem psal minule, DVD+TV.
Díky a hezký den!
LiK????????? (0)|1.5.2012 15:20
Pardon, kecám, na datové lince je samozřejmě první kabel modem UPC a teprve za ním můj router...
*single* (130)|1.5.2012 15:37
[QUOTE=LiK?????????;408263]Jen jsem nepochopil ten splitter. Krabice UPC v bytě má 3 výstupní konektory - radio, TV, data.[/QUOTE]
Splitter je ta krabice. Takže to zapojíš normálně do zdířky TV. Jestli máš v dosahu OBI, mají rozbočovače Schwaiger a Teroz za dobré ceny, a kdyby ti náhodou nevyhovoval, můžeš ho bez problémů vrátit nebo vyměnit.