Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký BluRay přehrávač + NAS fungují ? A ktere koupit ?

mojmirus (32)|29.4.2012 09:33
Zdravím.
Nemá někdo zkušenost s připojením konkrétního přehrávače a konkrétního NASu)
Já uvažoval o SAMSUNG BD-D5500 a o NAS Zyxel ZyXEL NSA310 . Ale o tom samsungu jsem četl různě, že jim to nefungovalo ... Může mi někdo dát případně tip na NAS k tomu Samsungu, či navrhnout jinou dvojici - přehrávač + NAS s tím , že ten jiný přehrávač má obdobné vlastnosti - přehrávaní formátu avi, mkv a titulků a kvalitě obrazu ?
Díky za tipy
Pytkin (7947)|29.4.2012 09:38
skusali sme v praci LG BD670 , a to videlo na sieti vsetko .. windowsi aj linuxy aj macky .. nebol s tym ziaden problem ..
KamilZ (10277)|29.4.2012 09:43
Nedíval jsem se na ten Samsung, jen obecně: vyber si přehrávač (nebo lépe MMC s mechanikou), který podporuje přístup na síťové sdílení (share, CIFS). Pak Ti bude úplně jedno, jaký máš NAS. Pokud budeš omezen pouze na DLNA, tak je to právě problém. Navíc DNLA nepřehraje spoustu formátů, nemá takové možnosti. Pak právě hodně záleží i na NAS (jaký má uvnitř DLNA server), ale i kdyby byl sebelepší, tak proti možnostem přehrávání přes síťové sdílení nemá šanci (problematické jsou titulky, podpora formátů, přepínání audio stop, ...). Myslím, že přístup přes sdílení umí některé LG (třeba i ten Tvůj Samsung, ale jak jsem psal, nedíval jsem se).
mojmirus (32)|29.4.2012 09:46
[QUOTE=KamilZ;408008]Nedíval jsem se na ten Samsung, jen obecně: vyber si přehrávač (nebo lépe MMC s mechanikou), který podporuje přístup na síťové sdílení (share, CIFS). Pak Ti bude úplně jedno, jaký máš NAS. Pokud budeš omezen pouze na DLNA, tak je to právě problém. Navíc DNLA nepřehraje spoustu formátů, nemá takové možnosti. Pak právě hodně záleží i na NAS (jaký má uvnitř DLNA server), ale i kdyby byl sebelepší, tak proti možnostem přehrávání přes síťové sdílení nemá šanci (problematické jsou titulky, podpora formátů, přepínání audio stop, ...). Myslím, že přístup přes sdílení umí některé LG (třeba i ten Tvůj Samsung, ale jak jsem psal, nedíval jsem se).[/QUOTE]

A jaky MMC s mechanikou bys doporucil ? Ja vlastne zadny nenasel . Ale moc jsem je nehledal
mojmirus (32)|29.4.2012 09:52
[QUOTE=Pytkin;408007]skusali sme v praci LG BD670 , a to videlo na sieti vsetko .. windowsi aj linuxy aj macky .. nebol s tym ziaden problem ..[/QUOTE]
Koukam na ten LG BD670 a vseobecne je chvaleny a za dobrou cenu . Dik za tip
Jeste dodatek - je nejaka moznost upravy velikosti a pozice ext. titulku ?
Pytkin (7947)|29.4.2012 10:31
titulky sme neskusali .. skusali sme prehravat len filmy a 3D ..
ai (2993)|29.4.2012 17:22
Kup si levny BD prehravac a levne MMC co prehraje vse (WDTV LIve apod). Muzes je pouzivat na jinem miste. MMC mas taky mobilni, jsou to tak male veci, ze je strcis do kapsy.
mojmirus (32)|29.4.2012 17:47
[QUOTE=ai;408063]Kup si levny BD prehravac a levne MMC co prehraje vse (WDTV LIve apod). Muzes je pouzivat na jinem miste. MMC mas taky mobilni, jsou to tak male veci, ze je strcis do kapsy.[/QUOTE]

Ja bych radeji jen jedno zarizeni. Prenaset nic nebudu a uz ted tam mam dalkacu vic nez je zdravo ...
ai (2993)|29.4.2012 19:07
no tak pak musis zrejme hledat nejaky kompromis ... ja mam dalkovych ovladani asi 4 nebo 5 , VHS, TV, BD, jeden na krabicku co prevadi digital na analog TV, MMC ...... osobne to je pro me vyhoda, protoze velice casto muzu jeden pristroj dat jinam, je to vse flexibilni
KamilZ (10277)|29.4.2012 20:06
Dune HD Smart B1 nebo Xtreamer 2 Ultra s externí BD.
mojmirus (32)|30.4.2012 09:04
Ten Dune HD Smart B1 vypada interesantne - jen jsem o nem nesehnal nejake relevantni iinformace - co se tyka cestiny , titulku a pod.

Mimochodem odbocili jsme od toho NASu . Jaky tedy kdo ma a doporucuje ?
KamilZ (10277)|30.4.2012 09:39
Synology, dle cenových možností (DS 212j, DS212, (verze + je už celkem zbytečná).
rcph (139)|30.4.2012 10:37
NAS D-link DNS-325 - funguje naprosto bez problémů pro celou domácnost, i sledování více filmů (.mkv 1080) doučasně
BR - LG BD660 - naprostá spokojenost, volba zvukových stop a zobrazování titulků bez problémů, jen bohužel neumí řatit soubory podle abecedy
mojmirus (32)|30.4.2012 13:49
[QUOTE=rcph;408143]NAS D-link DNS-325 - funguje naprosto bez problémů pro celou domácnost, i sledování více filmů (.mkv 1080) doučasně
BR - LG BD660 - naprostá spokojenost, volba zvukových stop a zobrazování titulků bez problémů, jen bohužel neumí řatit soubory podle abecedy[/QUOTE]

No to je dobra zprava . Diky - mozna bude stacit i D-Link DNS-320
Ted mam Fergusona a ten taky soubory radi jakoby podle data , ale ne vzdy ..