Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem LCD led TV

fricino (10)|28.4.2012 21:47
Zdravím.. rád bych se na vás obrátil s prosbou o pomoc při výberu televize. Snažil jsem se číst recenze a fora, ale mám už v těch značkách a typech celkem bordel, tak jsem se rozhodl, že si dám poradit od lidí co do toho vidí.

Na televizor mám následují požadavky, ze kterých bych nerad ustupoval:
1) Úhlopříčka minimálně metr (tj 40 palců) - na televizi budu koukat z 3,5 - 4m
2) Televize by měla primárně zvládat sport a filmy stažené z internetu. V jednom obchodě mi řekli, že 100 Hz bohatě stačí na všechno, v dalších, že to je hlavně na sport málo. Kolik by bylo ideálních?
3) Co se filmů týče, tak běžné formáty dnes přehraje většina televizí co jsem pochopil, ale rád bych aby televize zvládala i titulky v běžných formátech. Na druhou stranu na tom, aby zvládala zobrazovat české znaky mi nezáleží.
4) Pochopil jsem, že přístup na internet je dnes již nějakým standardem. Samotné prohlížení stránek z televize využívat nebudu, ale představa, že televize přehraje videa z youtube, vimea nebo archivu české televize se mi líbí. Slyšel jsem ale, že i televize s internetovým prohlížečem mají problémy s flashovým přehráváním. Je to pravda?
5) Poslední bod je kamenem úrazu, do televize bych rád vrazil jen 15 000, v případě nějakého velké kvalitativního skoku i 16 000 kč.
- Plus co se 3D týče, to bych rád oželel, protože mi to příde zbytečné a pravdepodobně to jenom zvyšuje cenu modelu, který to umí...

Z brouzdání po internetu mi z toho vypadly následůjící tři kousky:
Philips 40PFL6606H
SAMSUNG UE40D5500
Panasonic Viera TX-L42ET5
- Teď jsem se ale dočetl, že ten panasonic nezvládá jiné videa z internetu než youtube. U toho samsungu je zase zobrazovací frekvence jen 100 Hz, je to pro mě málo?
Jako vítěz mi tedy vyšel ten philips, ale na tuto značku jsem toho moc dobrého zde nečetl. V čem je horší? Odpovídá obraz doopravdy inzerovaným 400 Hz? V takovém případě by to pro mě asi byla nejlepší volba, ne? Divný dálkový ovladač bych asi překousl...

Nebo by mi byl schopný někdo doporučit nějaké další televize co by odpovídali tomu co hledám a byly třeba lepší než tyhle tři kousky?

Předem díky za odpověď!
KamilZ (10277)|28.4.2012 21:54
Ad 1) na vzdálenost se dívej po 46-55" a výš (obzvláště, pokud máš jako zdroj i HD)
Ad 2) nastuduj si něco o frekvenci panelu a CMR, můj názor je, že stačí 100Hz panel a 200Hz CMR, většinou se ale udává to CMR, které vypadá líp (a výrobci už neváhají psát 800Hz a víc :-) )
Ad 3) tohle pořádně neumí žádná (některá hůř, některá líp), není to MMC, budeš se jen rozčilovat, co Ti to nepřehraje (nejde jen o formáty, ale i o datovém toku apod.)
Ad 4) ano, je to pravda, není to počítač
Ad 5) za tu cenu se raději podívej po plazmě, pokud Ti nevadí.

K Tvému seznamu - vyřadil bych Samsung (nebo změnil na D65xx), přidal LG LV5500 a u Philipse bych šel až do řady 7. Ale vzhledem k ceně (a doporučené vyšší úhlopříčce) raději bod 5, jinak přidej $$.
fricino (10)|29.4.2012 13:46
KamilZ: díky za odpověď
1) To je na 3,5m opravdu nutná tak velká obrazovka? Zajdu to ještě okouknout...
2) Takže ta 400Hz CMR u philipsu bude na sport znatelně lepší než normální 100Hz, jestli to chápu dobře..
3) Já myslel z externího harddisku.. to ty televize nezvládají klasické formáty?
4) A to že s tím mají problém znamená, že flash vůbec nepřehrají nebo jen na některých stránkách?
5) Co jsem četl, tak mi plasma vadila kvůli vysoké spotřebě. Mám občas jako kulisu puštěné zprávy a to by byl asi přebytečný luxus...

Co přesně by mi přinesla u philipsu ta sedmá řada? Koukal jsem (40PFL7605H), že frekvenci to má udávanou 100Hz.. Proč ta nižší má 400 Hz CMR a tahle 100Hz? Nějaké podsvícení televize je mi ukradené a nerad bych za to platil navíc.. díky
KamilZ (10277)|29.4.2012 13:56
Ad 1) neboj, ona se časem "nějak zmenší" a budeš si nadávat, že jsi nekoupil větší
Ad 2) U Philipse nejvíce schválí ten sport a rychlé scény, jak dalece na to má vliv 400Hz CMR je otázka. Pokud má rychlý panel, tak proč ne. Philips je zase naopak celkem slabý na multimédia (na ty je zase dobrý Samsung, tedy v rámci možností, ale ten zase v řadě D55xx obrazově nic moc)
Ad 3) Většinou narazíš u nějakých MKV s větším datovým tokem (profil vyšší jak 4.1 apod), Philips + loňské LG (a letošní nižší modely LG) neumí DTS zvuk, ....
Ad 4) jak které TV jak které stránky (verze flashe), nelze říct obecně. Ale celkově bída.

Myslel jsem Philips PFL7606[COLOR=#000000], viz [/COLOR]http://www.digitalversus.com/tv-television/philips-42pfl7606h-p11502/test.html a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30834-LG-47LW650S-vs-Philips-47PFL7606k/
mila001 (149)|29.4.2012 16:09
Co se týče multimedii tak je naopak Philips 7606 velmi dobrý přehrál mi zatím vše a to včetně 3D.Samozřejmě demo oceanic ne ale to mě až tak netrápí to nepřehrajou ani jiné značky.Pořídil jsem si novinku Samsung BD-E8300 a v přehrávání multimédii je úplně nastejno tak že bych se toho vůbec neobával a klidně do Philipsu šel.
fricino (10)|2.5.2012 22:40
Díky za odpovědi. Já si radši lehce přeskupím pokoj, než bych kupoval větší televizi se stejnýma funkcema za víc peněz:) Nakonec to bude tak na tři metry, což je na tu metrovku asi ideál ne?
Ten Philips 42 PFL 7606 H vypadá dobře, ale je to dražší než sem si představoval. Myslíte teda, že ta Philips 40PFL6606H by pro mě v tý cenový relaci do 15ti tisíc byla ideální? Nebo ta viera?
Pavell007 (790)|2.5.2012 23:57
No tak tvůj problém je, že na tři metry je akorát 46-50 palců (pokud máš teda hd příjem) a na to je 15 000 za lced tv málo, takže budeš pořizovat vždy velmi kompromisní věc-buď malou lepčí nebo větší horší. Jinak je absolutní pravda potvrzená z mnoha nezávislých zdrojů, že nová televize se tak do půl roku zmenší o 5-10 palců, tomu fakt věř. Dobrá rada je koupit o číslo větší tv, než si teď myslíš, že ti bude stačit. :) Jinak já mám 50 palců a vzdálenost jsem měřil 2,2 metru a pro kvalitní hd je to tak akorát-(panasonic ostatně udává pro 50 palců 2 metry pro hd signál). Zaplní to celý obrazový pole, takže tě to vtáhne do děje, je to blízko, abys vnímal hd detaily a už dost daleko, aby nebyl vidět obr. šum nebo rastr.
jarod72pm (841)|3.5.2012 08:23
Proč tu řešíš tvůj problém?
Panasonic ti napíše kde co aby prodal větší uhlopříčku , ale problém je SD signál u LCD na velké ploše (pochybuju že bude mít výhradně HD)
obecně se doporučuje na SD uhlopříčka krát 3 až 3,5 a HD nebo 3D uhlopříčka krát 2 až 2,5 . U CRT jsme byli zvyklí i na uhlopříčka krát 5 a nikomu to nevadilo ! dnes se jen pár hrdinů předhání kdo má doma větší TV a dívá se z co nejmenší vzdálenosti :D
a ta poslední věta je tvůj pocit ale jinak nestandart.
Na tři metry mu bude stačit 42" a 46"-47" bohatě.
Pavell007 (790)|3.5.2012 08:59
já tu žádný svůj problém neřeším, jen píšu své zkušenosti, nikomu nic nenutím, takže svůj konfrontační tón si strč laskavě do hajzlu.
Záleží na tazateli, na co převážně kouká-já napsal svou zkušenost s HD, která může být někomu prospěšná, spousta lidí má právě návyky z crt a tak se mnohdy zcela zbytečně bojí pořídit větší úhlopříčku, crt bych sem nemotal, taky jsme kdysi jezdili embéčkama. Jinak technicky doporučená vzdálenost vychází z maximálního rozlišení lidského oka a zorného úhlu-což jak na potvoru pro dobrý hd obsah vychází přesně jako ty blbý tabulky nablízko, ty pocite.
KamilZ (10277)|3.5.2012 09:04
[QUOTE=jarod72pm;408411]Na tři metry mu bude stačit 42" a 46"-47" bohatě.[/QUOTE]
Je to věc názoru a zvyku, ale na 3m bych pod 46" nešel, i na SD.
jarod72pm (841)|3.5.2012 10:18
[QUOTE=Pavell007;408412]Jinak technicky doporučená vzdálenost vychází z maximálního rozlišení lidského oka[/QUOTE]
No na tebe jsme tu čekali chytrolíne ,hlavně na ty bludy!
Mimochodem jaké je rozlišení lidského oka? a co s tím má společného vzdálenost?

Když už chceš poučovat lidské oko zaostřuje bod plus nejbližší okolí a zbytek vnímá jako míň či víc rozmázlý obraz takže pokud si sedneš blízko velké TV tak sice část obrazu bude ostrá a do detailu ale zbytek TV bude spíš vnímat neostře to je dávno známý jev .
jarod72pm (841)|3.5.2012 10:21
smazáno .
jarod72pm (841)|3.5.2012 10:22
[QUOTE=KamilZ;408415]Je to věc názoru a zvyku, ale na 3m bych pod 46" nešel, i na SD.[/QUOTE]

Mno na SD 42" co jsem měl původně to bylo tak na hraně protože opravdu některé kanály SD na satelitu měli velmi špatný signál a TV to dávala tak tak občas se obraz rozpadal a ted na 47" už je to zase o malinko viditelnější i když TV je technologicky dál a snaží se seč může.Je to daŇ LCDček k špatnému SD signálu no u HD ten problém je pryč a obraz jak fotka.
Pavell007 (790)|3.5.2012 11:00
Hele, Járo, opakuju, běž se svým způsobem komunikace do hajzlu, zkus se vyjadřovat bez toho, abys urážel druhé lidi.
Jinak ano-pokud jsi blízko, vnímáš jen část ostře, zbytek pak rozmazaně-to ale platí i pro reálné vidění-stůj od někoho dva metry blízko a koukej mu do obličeje a taky budeš vnímat ostře jen obličej a zbytek je kulisa-s tím se taky při výrobě širokoúhlých filmů počítá a dobrý režizér koncipuje scény tak, že to podstatné se děje v prostředku a zbytek je pro atmosféru-v kině pokud nesedíš úplně vzadu, to je taky tak, většinou nekoukáš na celé plátno jako na celozaostřenou pohlednici - a k tomu aby to fungovalo, je třeba sedět před tv tak daleko-blízko, aby ti tv vyplnila pohledové pole stejně jako v reálu-což zase nahrává těm menším vzdálenostem-zvlášť při hd, kdy nevidíš rastr a můžeš si právě nasimulovat to kino. Jinak rozlišovací schopnost lidského oka a vzdálenost od obrazovky spolu velmi úzce souvisí-pokud to nechápeš, asi nemá smysl pokračovat v diskuzi-prostě se jen smiř s tím, že mám na věc jiný názor a jinou zkušenost, se kterou jsem se chtěl podělit a už to nepitvej-to je totiž běžné, že lidi maj různý názory.
fricino (10)|3.5.2012 14:10
Já chápu, že ta metrovka je pro někoho, kdo si chce doma zřídit domácí kino málo, ale já mám televizi na sport, zprávy a filmy nebo seriály s přítelkyní...
Nemohl by mi teda ještě někdo poradit ohledně těch konkrétních modelů co jsem psal? Hlavně z hlediska plynulosti a kvality obrazu...

Nerad bych se zase vrátil k otázce úhlopříčky:) Poslední rok, než sem se přestěhoval jsem měl 102cm samsung (nebyl můj, takže bohužel ani nevím typ) a ze vzdálenosti 2,8 to bylo uplně ideál. Nevim proč by tomu teď ze tří metrů mělo být jinak. Neměl jsem pocit, že by se televize zmenšovala.. Ale je mi teď jasný, že ty prvotní 3,5-4m o kterých sem psal na začátku by byly sakra moc...
Pavell007 (790)|3.5.2012 14:56
Zkus ještě třeba 40" Samsung UE40D6000 - teď je v Alze za 16000-má to ultra clear panel-ten je schopen pěkného obrazu (samozřejmě záleží na elektronice)-nicméně tenhle panel dávali i do vyších řad a má to CMR 200Hz-což asi znamená 100Hz panel + 100Hz CMR, jinak Samsungy jsou známé nadstandardním přehráváním médií z usb, takže v téhle cenové relaci ten Samsung bude určitě umět minimálně to, ostatní...
KamilZ (10277)|3.5.2012 17:19
[COLOR=#000000]Pavell007: máš v tom mírný zmatek :-)
[/COLOR]- není to tak, že by panel z D6000 dávali do některých D7xxx a D8xxx, je to úplně opačně - do některých D65xx dávali panel z D7xxx, což je sakra rozdíl :-)
- 200Hz CMR je prostě 200Hz CMR, žádné 100+100 (ale panel jako Ty tipuji na 100Hz)

Souhlas s tím, že Samsung je na smart kraviny jeden z nejlepších.
Pavell007 (790)|3.5.2012 18:30
Aha, no to sem se blbě vyjádřil, já to myslel ve smyslu, že ten ultraclear panel byl v C modelech-tedy rok 2010- dáván právě do vyšších řad-já ho měl v LE46C750-což je sice cfl, ale ten panel se jmenoval stejně :) Chtěl jsem tím jen vyjádřit, že ten samsung prostě není nejlevnější šitka s nejlevnějším možným panelem-že vzhledem k dost malé ceně stojí to mít taky v hledáčku - jak to soudruzi zprasili a zoptimalizovali, to je samozřejmě jiná věc, na fórech jsem se taky dočetl o panelové loterii, takže kdo ví...