Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic DMR - EX 77 propojen s LG 47 LV4500 - nahrávání zlobí

šárka (52)|27.4.2012 11:57
Když jsem měla starou televizi, tak nahrávání bylo v pořádku. Nyní co mám tuto novou televizi cca 1/2 roku jsem si všimla, že program který nahrávám a je ve formátu 4:3, tak se mi nahraje 16 : 9. Na televizi mám zafajfkováno "originální". Čili by se to dle mne mělo nahrát v orig.formátu, ale bohužel. Nevím kde je chyba. díky za radu
geronimoh (2327)|28.4.2012 07:31
DVD Rekordér Panasonic DMR-EX77 má tuner pro DVB-T a televizor nemá žádný vliv na formát, v jakém nahrává. Já mám DVD Rekordér Panasonic DMR-EX769, mám nastaven také automatický formát nahrávek a nahrává mi pořad 4:3 správně. problém podle mně bude jinde, totiž v nastavení formátu výstupního signálu na DVD Rekordéru - pravděpodobně nastavení HDMI - formát pro 4:3 - 4:3 nebo 16:9 (zkus změnit nastavení - mně se osvědčilo 16:9) , případně nastavení formátu obrazu na televizoru pro daný vstup.
šárka (52)|28.4.2012 09:40
Nejsem expert a nějak těm termínům nerozumím. Tedy ještě jednou- Na rekordéru jde nastavit pouze 4:3 nebo 16:9 napořád. Já tam mám 16:9.
Nevím co píšeš o HDMI - tento termín znám jen povrchně v souvislosti s propojením přes HDMI kabel , to nemám- mám jen SCART, ale to určitě na to nemá vliv. Čili opět nevím co dál.
geronimoh (2327)|28.4.2012 15:39
To že máš DVD Rekordér propojený s televizorem SCART kabelem je velká chyba, protože si tím zbytečně zhoršuješ kvalitu obrazu a to o hodně (rozdíl vidí i můj skoro 80-letý soused). Kup kabel HDMI, propoj DVD Rekordér s televizorem HDMI kabelem a pak si můžeš v nastavení DVD Rekordéru nastavit obrazový výstup tak aby ti vyhovoval. Přesněji ti to napsat nemůžu, nemám stejný model jako ty. Případně ti DVD Rekordér může nastavit někdo ze známých, který se v tom trochu vyzná. Pokud chceš, můžeš zatím se SCART propojením zkusit přenastavit na DVD Rekordéru videovýstup na 4:3 Letterbox (dopisní obálka).
šárka (52)|30.4.2012 10:59
Tak jsem vyměnila propojení Tv a rekordéru čili vyhodila SCART a nahradila HDMI.
1) Rodíl v kvalitě nevidím
2) přestal mi fungovat satelit, který je ještě v sestavě zapojen.
Čili budu ráda, když to dám do původního stavu, ale vůbec to nechápu. Z rekordéru do satelitu šel a jde Scart (jiná možnost není)- Čili jsem pouze a pouze vyměnila SCART z Tv do rekordéru a satelit nejde! Když to vrátím zpět, tak satelit funguje. Poradíte?
doplnění: a nebo to nechat vše v původním stavu a to "nové" propojení HDMI ( Tv + rekordér) je navíc? Čili ještě o kabel navíc?
KamilZ (10277)|30.4.2012 12:34
Co to znamená, že "přestal fungovat satelit (nepíšeš, jaký máš)"? Máš ho připojen i k TV, nebo pouze do DMR?
Zapojil bych:
DMR <-> TV HDMI
Satelit <-> TV HDMI
Satelit <-> DMR SCART (pokud chceš nahrávat analogově přes SCART ze satelitu, lepší je ale pořídit satelit s nahráváním...)

Jestli nevidíš rozdíl mezi SCART a HDMI, tak je to na bílou hůl :-), Teď, vážně, mělo by to jít opravdu poznat.
šárka (52)|30.4.2012 13:10
Prosím abychom se do toho nezamotaly. Satelit mám Homecast S 3000CICR. Ale myslím že tu neřešíme kompletní propojení - to fungovalo perfektně, než jsem vyměnila Scart za HDMI. Koukala jsem např. na pozemní vysílání Nova a jak vzala do ruky satelitní ovladač a zapnula, tak se automaticky přepnulo na sat. vysílání a já sledovala třeba Markýzu. Jak jsem sat. vypnula, tak opět pozemní Nova . Je tedy možné vše rozhasit když vyměním jen Scart za HDMI mezi TV a rekorderem?
Satelit je propojen Scartem jen a pouze do rekorderu .
KamilZ (10277)|30.4.2012 14:02
Řešit je to třeba vždy komplexně, pak právě vznikají takovéto bastly a problémy! A navíc to z Tebe musíme tahat jak z chlupaté deky... :-). Tvůj DMR zřejmě neumí resamplovat analogový zdroj ze SCART do HDMI. Doporučil bych vyměnit satelit za nějaký s HDMI a integrovaným nahráváním a připojit ho přímo přes HDMI do TV a DMR si nechat pouze na nahrávání DVB-T.
Tvůj satelit má 2x SCART, tak ho zatím připoj i přímo do TV (takže jeden SCART ze satelitu půjde do DMR, druhý do TV), ale opravdu doporučuji ho vyměnit, nejsou to takové částky a kvalita + možnosti budou někde jinde. Navíc, pokud máš i HD kanály, tak si současným připojením opravdu hodně kazíš požitek z vysílání, protože to přes SCART prostě neprotlačíš a tím pádem jsi HD ještě vlastně ani neviděla!
šárka (52)|30.4.2012 14:40
Nejvíc mne vždy zlobí, když někdo radí- propoj si to HDMI a budeš mít lepší obraz _ viz Geronimoh- já to udělám a mám akorád problém. Chápu, ale zapoměl řící, že je třeba k tomu ještě koupit. nový satelit! A možná ještě potom někdo poradí novou parabolu na střeše. Nezlobte se ale trochu mne to mrzí. Jo a nahrávám pouze a pouze DVB-T. A satelit nikdy nebyl propojen scartem s TV a vše fungovalo perfektně!
KamilZ (10277)|30.4.2012 15:22
Nečteš, co jsem napsal. Geronimoh Ti poradil velmi dobré řešení a nemohl tušit, jak to máš "s prominutím" do slova a písmene zbastleno. Kdyby jsi na začátku přesně popsala, co máš za přístroje a jak to máš zapojeno, tak by jsi se dočkala odpovídající rady. Takhle si jen můžeme domýšlet, co tam máš. Proč třeba naprosto zbytečně taháš satelit přes DMR, když z něj nenahráváš? Proč ho nemáš přímo do TV? Odpověď "protože mi to tak fungovalo" ani nepiš, auto taky pojede s hranatými koly, ale není to jaksi ono...

Sorry, trochu se mě to asi dotklo :-). Zkus to, co jsem psal v předchozím příspěvku - jestli nenahráváš z satelitu, tak ho připoj přímo do TV, SCART tam budeš mít díky přepojení DMR na HDMI volný.
šárka (52)|30.4.2012 16:53
Dala jsem to do původního stavu a vše je OK. Čili Tv + REC propojeno SCART , REC + SAT také SCART= funguje OK a dá se nahrávat i ze satelitu (když budu někdy potřebovat) No a ten HDMI, když už jsem ho koupila jsem tam nechala také zapojen mezi TV + REC .
Už bych to dále neřešila akorát otázka - bude mít ten HDMI kabel "navíc" na něco pozitivní vliv nebo ho klidně vyhodit, protože vše funguje i bez něj.
KamilZ (10277)|30.4.2012 17:49
Asi bych to charakterizoval rčením o škrábání se levou rukou za pravým uchem... To, jak bych to propojil jsem Ti už napsal (bylo by nutné zakoupit jeden SCART kabel), takže za mě taky Howgh :-)

Ještě k satelitu - s trabantem se dá taky jet po dálnici, ale pokud jednou sedneš do Mercedesu, tak už zpět nikdy chtít nebudeš (tím myslím nový HD satelit s DVB-S2 a HDMI, přistroje PVR ready (připraveny na nahrávání, pokud připojíš USB disk nebo flash) se dají pořídit od cca 2100,- Kč, za 3500,- je hezký Technisat SIR). Zkratky HD a HDMI nejsou výjimečně (třeba na rozdíl od LED) žádný hype :-). Pokud máš Skylink, tak i v neplaceném základu jsou HD programy.

Ještě mě jen napadlo - když trváš na SCART, tak máš plný SCART (tlustý kabel)? Ten má v sobě pin pro přepínání 4:3 a 16:9, tak jestli nemůže být problém v tom.
geronimoh (2327)|30.4.2012 21:04
[QUOTE=šárka;408172]Nejvíc mne vždy zlobí, když někdo radí- propoj si to HDMI a budeš mít lepší obraz _ viz Geronimoh- já to udělám a mám akorád problém. Chápu, ale zapoměl řící, že je třeba k tomu ještě koupit. nový satelit! A možná ještě potom někdo poradí novou parabolu na střeše. Nezlobte se ale trochu mne to mrzí. Jo a nahrávám pouze a pouze DVB-T. A satelit nikdy nebyl propojen scartem s TV a vše fungovalo perfektně![/QUOTE]

Já jsem nemohl tušit, že neuvidíš rozdíl v kvalitě obrazu při propojení HDMI a SCART, když ho uviděl okamžitě i můj skoro 80-letý soused. Špatně jsem ti nic neporadil. Připojený satelitní přijímač jsme neřešili, nicméně tvůj DVD Rekordér samozřejmě umí převést videosignál ze SCARTu na HDMI. Jenže co jsem z tvého psaní vypochopil, ty jsi si asi nepřepla vstup a chceš aby se ti vše přepínalo řídícím signálem přes SCART kabel. HDMI kabel nevyhazuj, v budoucnu se ti bude určitě hodit, narozdíl od SCART kabelů. Víc ti radit nebudu.