Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

42LW4500 + CA modul od UPC

rruuppiikk (17)|24.4.2012 23:40
Zdravím,

pořídili jsme novou telku s cílem vyměnit UPC settop box CA modulem. Na přelomu března a dubna jsem kontroloval stránky UPC jestli jimi dodávaný modul je kompatibilní s televizí. V seznamu telka byla, tak jsem to neřešil. Nicméně nyní v oficiálním seznamu od UPC úplně chybí LG jako podporovaný výrobce. Není tam žádná jejich televize. Je možné, že by to UPC začalo nějak blokovat? Že by začala preferovat jen některé výrobce? Nebo s tím nebude problém, když modul objednám? Díky za jakékoliv info.
Pytkin (7947)|25.4.2012 00:55
na slovenskom UPC http://www.upc.sk/televizia/upc-prijimace/ca-modul/ si klikni na zalozku instalacia .. tam LG pisu ze je podporovany .. tak neviem :)
Ivo Mašek (10205)|25.4.2012 06:41
Všechny TV, k nám dovážené minulý a letošní rok, a mající v sobě tuner DVB-C, by měly být podporovány.
Snah (48)|25.4.2012 13:05
beepee (46)|26.4.2012 18:32
Výše zmiňovaný odkaz nemá s CA modulem nic společného, zmiňované problémy se týkají buď špatného tuneru, nebo kabeláže. CI slot ve Vaší TV bude s modulem CAM bezproblémů fungovat, přičemž je úplně jedno, jestli si pořídíte modul od spol. LICA, nebo přímo od UPC.
rruuppiikk (17)|28.4.2012 23:45
[QUOTE=beepee;407708]Výše zmiňovaný odkaz nemá s CA modulem nic společného, zmiňované problémy se týkají buď špatného tuneru, nebo kabeláže. CI slot ve Vaší TV bude s modulem CAM bezproblémů fungovat, přičemž je úplně jedno, jestli si pořídíte modul od spol. LICA, nebo přímo od UPC.[/QUOTE]

tak jsem zjišťoval na http://www.upczone.cz jak to je s těmi moduly a dospěl jsem k následujícímu. Ze začátku UPC podporovalo jak CI tak i CI+ -> díky tomu LG v podporovaných televizích byly. Pak se asi UPC rozhodlo, že je lepší podporovat jen CI+ kvůli možné ochraně vysílání do budoucna a začalo prodávat/pronajímat pouze CI+ moduly. Ač by měly být zpětně kompatibilní s CI, tak to UPC neudává, aby si zbytečně nekomplikovalo situaci. A tím, že má tv LG42LW4500 má jen základní CI slot, tak ji UPC ve svém přehledu neuvádí. Co si o tom myslíte?
Ivo Mašek (10205)|29.4.2012 08:11
S tou kompatibilitou to není tak jednoduchý. Pokud přijímač podporuje CI+, tak je kompatibilní s CI. Pokud přijímač podporuje CI, tak ten pak NENÍ kompatibilní s CI+. (např. TechniSat právě k tomu dává ono upozornění, ostatní výrobci si s tím holt hlavu nelámou)
Např. u TechniSat CableStar Combo dává výrobce upozornění:
[QUOTE]Karta nepracuje s CI+ dekódovacími moduly, nutno použít některý ze starších CI modulů používaných u kabelové televize.[/QUOTE]
rruuppiikk (17)|29.4.2012 12:16
[QUOTE=Ivo Mašek;408003]S tou kompatibilitou to není tak jednoduchý. Pokud přijímač podporuje CI+, tak je kompatibilní s CI. Pokud přijímač podporuje CI, tak ten pak NENÍ kompatibilní s CI+. (např. TechniSat právě k tomu dává ono upozornění, ostatní výrobci si s tím holt hlavu nelámou)
Např. u TechniSat CableStar Combo dává výrobce upozornění:[/QUOTE]

tak to je pak divné to, co se píše na wikipedii http://en.wikipedia.org/wiki/CI%2B

"CI Plus or Common Interface Plus implements a form of copy protection between a Conditional Access Module (CAM) and the television receiver (Host). CI+ is backward compatible with CIv1. Old television receivers, which have CIv1 CI-slot, can be used with CI+ CAM and vice versa, but for viewing only those of TV programs which are not marked as CI+ protected."
Ivo Mašek (10205)|29.4.2012 13:54
Odposlechnuto z fora UPC:
[QUOTE]Vedle staršího protokolu CI se nově zavádí rozhraní s protokolem CI+ a, bohužel pro zákazníky, jej od nového roku zavádí i UPC. Nebudu to dál rozebírat, nejsem odborník, ale shrnu:
Přijímač s rozhraním CI+ bude pracovat se starším CA modulem
Přijímač se starším rozhraním CI nebude s novým modulem CA+ pracovat
Pro úplnost, přijímač s rozhraním CI bude pracovat jen s modulem CA a samozžejmě přijímač s rozhraním CI+ bude pracovat s modulem CA+ i CA.
Do jisté míry je to od UPC podraz na zákazníky, ale je to dáno vývojem techniky, ale hlavně tlakem různých tzv. organizací a spolků na ochranu autorských práv a reklamních lobby.
Varování:
Před zamýšleným nákupem CA modulu, ať už od LICY, nebo od UPC, si důkladně rozmyslete, zda a k čemu jej zamýšlíte používat a zda bude s vaším přijímačem pracovat.
Nové televizory již obvykle mají rozhraní CI+, u starších (nedokážu určit, jak starých, dejme tomu 2 roky) nebudou nové CA moduly pracovat.
[/QUOTE]
Takhle to opravdu je
petrsv_shw (18)|1.5.2012 20:48
[QUOTE=Ivo Mašek;408042]Odposlechnuto z fora UPC:

Takhle to opravdu je[/QUOTE]
Ale pane Mašek, vždyť to není pravda. Jediné potvrzené problémy jsou s PCI kartou od Technisatu.

CI+ modul chodí například i v CV5000, který opravdu nemá CI+ rozhraní.
Ivo Mašek (10205)|1.5.2012 21:09
[QUOTE]Ale pane Mašek, vždyť to není pravda. Jediné potvrzené problémy jsou s PCI kartou od Technisatu.[/QUOTE]
Já jsem napsal ODPOSLECHNUTO! Mrkněte sem a tam jim napište, že nemají pravdu. To nepište mě.
http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=3891
Alespoň to tam pak bude celkem zajímavá debata.
[QUOTE]CI+ modul chodí například i v CV5000, který opravdu nemá CI+ rozhraní.
[/QUOTE]
Opravdu to je CI+ modul?
Ivo Mašek (10205)|1.5.2012 21:20
A ještě jednou odposlechnuto od jinud:
[QUOTE]Přátelé, dnes jsem si dlouze povídal s technikem od firmy Lica a nechal jsem si vysvětlit, jak je to s těmi moduly CI a CI+ a kompaktibilitou s tv s CI sloty.

1. UPC nabízí pouze CI+ modul, tedy se vyžaduje, aby Tv měla CI+slot. Upc v něm má nahraný jejich software.

2. U modulů z Lica je to složitější. Prý od prosince 2011 zasílají také jen CI+ moduly, ale tyto moduly nahrávají svým softem, který je jiný než u UPC, protože Lica nedodává jen pro UPC, ale ještě pro jiné operátory. Proto tam nahrávají jiný soft, který je kompaktibilní i ve starších Tv, které mají pouze CI slot. Prý to zaručují !! Prý se jim nestalo, že by jim takto někdo kvůli tomuto modul vrátil. Pokud by se tak stalo, do 14 dnů se může modul vrátit bez problémů.

Snad jsem to napsal dost srozumitelně a myslím, že veškeré další dohady o tom, zdali modul od Licy bude fungovat či nebude jsou zbytečné. Zkráceně na závěr:

1. modul CI+ od UPC, pouze do tv s CI+ slotem.
2. modul CI+ od Licy funguje ve všech tv s CI/CI+.
[/QUOTE]
rruuppiikk (17)|15.5.2012 17:38
Tak osobní zkušenost, modul CI+ pro 42LW4500 jsem nakonec od UPC koupil. Byl jsem přesvědčen, že pojede (TV má jen CI slot, bez pluska). A taky že jo. Vše ok, žádný problém s instalací. Kódované UPC programy naskočily do 10 minut po aktivaci karty v TV. Tak jen, že by s tím nikdo mít problém podle mne neměl. :-) Zdar