Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jaký nejlepší satelitní přijímač ?

JaroslavHraba (54)|24.4.2012 19:11
Dobrý den, koupil jsem si televizi Samsung UE 32D5500. Má 1920 x 1080 bodů
100 Hz, FULL HD, DVB-T, DVB-C, HDTV, HDMI 4x vstup, USB vstup 2x. Prosil bych o radu, jaký si k tomu dokoupit satelitní přijímač bez pevného disku a další satelitní přijímač s pevbným diskem o větší kapacitě pro nahrávání. Na tomto pevném disku aby to mělo EPG a popis programů. Propojení bych chtěl přes HDMI. Na první satelit bych se chtěl dívat na televizi a na druhý satelit bych si nahrával jiný program než který bych sledoval. Dvoutunerový přijímač nechci. Kdo poradí osvědčené přístroje, aby mi také podporovaly čtečku na karty Irdeto.Děkuji
Dagy2 (3153)|24.4.2012 19:27
a proč proboha ne dvoutunerový????

inak potom 2ks Technistar SIR + karta SkyLink + NEXT
JaroslavHraba (54)|24.4.2012 19:38
Protože jsem měl dva satelitní přijímače na Scart a vyhodil jsem je. Mám dvě karty Irdeto. A kvůli možné poruše bych v případě oravy nemohl sledovat nic, kdybych jeden přijímač dal na opravu.
JaroslavHraba (54)|24.4.2012 19:40
Tomu co jinak píšete nerozumím....inak potom 2ks Technistar SIR + karta SkyLink + NEXT
A z těch názvů dole ...... to jsou možné satelity ?
golfLC (1941)|24.4.2012 19:49
[QUOTE=JaroslavHraba;407377]Tomu co jinak píšete nerozumím....inak potom 2ks Technistar SIR + karta SkyLink + NEXT
A z těch názvů dole ...... to jsou možné satelity ?[/QUOTE]
Ak to riešiš tak, že sa bojíš, že sa Ti niečo pokazí, to sa Ti môžu pokaziť aj oba prijímače naraz .....
Technistar SIR je posledný z ponuky HD STB firmy Technisat... Skylink ready s cerifikovanou irdeto čítačkou s možnosťou nahrávania, tým, že máš dve karty, to NEXT neber do úvahy, nakoľko je to služba Skylinku, kedy k jednej karte Irdeto ( alebo ICE ) môžeš požiadať o kartu NEXT, na ktorej budeš mať rovnakú ponuku ako na hlavnej....

A to pod našimi príspevkami je len náš podpis, čo máme naladené, prípadne aké karty, zariadenia,.... to do úvahy k tvojej otázke už vôbec do úvahy neber:-)-
KamilZ (10277)|24.4.2012 19:49
Jaké máš karty? Jsi si jistý, že máš Irdeto PI-sys (když jsi měl plečky se SCARTem)? Není to ICE? Máš nějaké CI moduly?
Dagy2 (3153)|24.4.2012 19:54
Jaroslave, a čo keď sa pokazí Samsung? (:
budeš mať dva prijímače a žiaden obraz. Tak to nemôžeš brať!
geronimoh (2327)|24.4.2012 19:56
pokud ti jde o kvalitu a nízkou poruchovost, tak Technisat je asi nejlepší volba.
KamilZ (10277)|24.4.2012 19:56
A nejlepší satelitní přijímač je ten, který Ti bude nejvíce vyhovovat. Doporučuji přečíst pár recenzí a trochu se dostat do problematiky nahrávání, kódování nahrávek, CI, CI+ apod.
JaroslavHraba (54)|24.4.2012 20:47
Mám karty ICE 2x bez modulu - výměna stála 600 Kč za kus. Ty karty mám zaregistrované od 20.4.2012 . Dříve jsem měl Gital.

Potřeboval bych tedy poradit jaké konkrétní přístroje s HDMI bych si měl koupit. Vůbec tomu nerozumí. Ty původní přístroje bez HDMI před 5 lety mi dali při instalaci satelitu.
JaroslavHraba (54)|24.4.2012 20:48
Nevím jak se dostat do recenzí .........
golfLC (1941)|24.4.2012 22:26
Ak chceš bezproblémový príjem s perfektným obrazom, ber toto http://www.omko.cz/technisat-technistar-sir/?odkud=banner-technisat-technistar-sir ako Ti už radili aj predomnou. Má to však jeden háčik, ktorý sa však dá obísť. Všetky nahrávky ( čo však platí pre všetky teraz Skylink ready prijímače s certifikovanou čítačkou kariet irdeto ) nie je možné prenášať a prehrávať v inom zariadení, ako v tom, v ktorom bola nahrávka vyhotovená. Technisat SIR má však šachtu na modul, do ktorého vložíš kartu ( musí však byť CI modul a nie CI+ ) a takto nahraná nahrávka je prehrateľná v pohode aj v PC. Ďalšia a podstatná výhoda Technisatu pre teba, keď chceš mať dva prijímače vedľa seba je "fičurka", že si vieš nastaviť diaľkové na ten ktorý prijímač, aby sa Ti navzájom diaľkové nerušili....
golfLC (1941)|24.4.2012 22:31
JaroslavHraba (54)|25.4.2012 08:13
Máte pravdu, koupím dvoutuner. A jaký by mohl být nejlepší, asi 160GB a více by mi stačilo na pevném disku. Karty 2x Irdeto - ICE - už mám koupené, tak bych potřeboval přijímač, který tyto karty podporuje a abych do toho přijímače mohl dát obě karty najednou. Leta jsem měl dva přijímače, ale prostě technika jde dopředu, tak koupím dvatunery. Děkuj za rady
KamilZ (10277)|25.4.2012 08:22
Třeba VU+ DUO, VU+ Ultimo, stačí jim jedna karta, nemusíš zbytečně platit předplatné na druhé.
sanchez13 (1071)|25.4.2012 09:24
[QUOTE=KamilZ;407436]Karty 2x Irdeto - ICE - už mám koupené, tak bych potřeboval přijímač, který tyto karty podporuje[/QUOTE]

pokial mas ICE karty nemusis sa bat, mozes v klude vyberat STB podla ostatnych parametrov ako je ergonomia ovladania, ladenia, kvalita obrazu atd.. Prejdi si napr recenzie na tomto fore, alebo napr na parabola.cz...
ICE karta totiz dokaze emulovat CW, takze ak by aj tvoj prijimac nepodporoval IRDETO, tak karta bude fungovat v rezime emulacie. Cize nemusis sledovat to aby podporoval IRDETO karty....
Hornet F-18 (1328)|25.4.2012 14:42
[QUOTE=JaroslavHraba;407435]Máte pravdu, koupím dvoutuner. A jaký by mohl být nejlepší, asi 160GB a více by mi stačilo na pevném disku. Karty 2x Irdeto - ICE - už mám koupené, tak bych potřeboval přijímač, který tyto karty podporuje a abych do toho přijímače mohl dát obě karty najednou. Leta jsem měl dva přijímače, ale prostě technika jde dopředu, tak koupím dvatunery. Děkuj za rady[/QUOTE]

Hdd radsej viac ako 160GB, na cene vela neusetris, ked kupis maly hdd. Ked budes nahravat programy v HD, tak 1TB, 3,5". Ked do 500GB tak moze byt aj 2,5", ale asi je lepsie disky s externym napajanim, nezatazuje to zdroj prijimaca.
interfernet422 (1575)|25.4.2012 15:03
Souhlasím s Hornetem s velikostí disku. Každý disk je malý v momentě instalace. Na tu 160GB dáš pár HD nahrávek a končíš. O archivu si můžeš nechat jen zdát a budeš mazat, pokud nepůjde nahrávky přetáhnout a archivovat jinam. Na druhou stranu člověk na tak malém disku aspoň udržuje pořádek a neskladuje pitomosti.
Hornet F-18 (1328)|25.4.2012 16:08
Tak, tak :-)
Maly disk je dobry tak na time shift, teda nahravanie s opozdenim (preskocenie reklam, otvorenie flasky vina :-D a pod), bez dalsej archivacie, po skonceni programu to vyhodim.
Filmy v HD maju cca 5 az 10GB (zalezi na kvalite), takze na tu 160-ku das tak 20 max 30 filmov.
sirdo (1320)|25.4.2012 17:24
ja mam v ISIO zapichnutu 16GB flashku a staci, ovsem ja nie som nahravac, filmy si stahujem:)...