Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 33

Téma: Notebook na střih HD videa do 15 tis. kč??

Je tu pravidelně
    Registrace
    Oct 2009

Citace Původně odesláno od Tommie24 Zobrazit příspěvek
    Ps. rád bych se zeptal Josefíka - k čemu je USB3 nutností??!
    Protože je to již budoucnost, ale hlavně nahradíš pomalý interní disk rychlým externím. Toto rozhraní je již dostatečně rychlé pro toto použití.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Jo tááák, tak to je chytrý, to mě nenapadlo... Třeba se mi to taky jednou bude hodit... Díky

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Ono u ntbk, který má omezenou velikost disku není pro videa moc místa, takže to chce pro ně na ukládání externí disk, a tam to USB3, případně FireWire pro starší disky, má sakra význam. Pro ty starší hlavně z důvodu, že při přenosech nezatěžuje CPU jako USB.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

mne pripada usb3 zbytocne , ked tu mame thunderbolt ..

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Thunderbold máte vy, jabkáči. My, normální lidé ho nemáme. A jak se dívám na cenu TB disků a kabelů, tak ještě dlouho budu mít raději USB 3.0 nebo e-sata.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

- rozdiel medzi USB2/USB3 pri kopírovaní videa z kamery cítiť nikdy nebudeš, takže kludne stačí aj USB2.
    - v reále rýchlosť prenosu medzi USB2/3 ext. HDD nie je výrazná, takže NTB s USB 2 nebude žiadna tragédia
    - rozlíšenie displeja : stačí 1366x768, full HD je na tak malej uhlopriečke užívateľsky výrazne horšia, pokiaľ teda nemáš oči ako orol.
    - hlavne na AVCHD nepoužívaj nič, čo má v názve Pinnacle, osobne palec hore za MAGIX Video Pro X3/X4 alebo Corel Video Studio Pro X4/5, pre dané kamery priam ideál

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    v reále rýchlosť prenosu medzi USB2/3 ext. HDD nie je výrazná, takže NTB s USB 2 nebude žiadna tragédia
    Tak to hodně nesouhlasím, rozdíl je v reálu minimálně dvojnásobný (bavíme se o HDD, ne o flash), což za to stojí. Pokud by používal externí HDD pro práci, tak s USB 2.0 je to tragédie.

Registrace
    Jul 2007

pokiaľ HDD, na ktorý sú dáta kopírované z USB 3.0 dosahuje v zápise 50-60 MB/s, tak možno. Pokiaľ ide write 35 MB/s, tak nie.
    Ale lámať si hlavu, vo veci USB2/3 pri spracovaní, kopírovaní videa je myslím divné = pre amatéra...

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Opět VŠEM díky za reakce!!!

to PAVE1: Celkem jsem nabídku NB projížděl a lepší jak píšeš ty jsem nenašel, poradíš PROSÍM kde hledat?? Ty nabídky co jsi psal jsou ne o 3 ale o 4tis dražší.

K reakcím, typu zbytečný nákup TOP modelu pro amatéra mi nejde o nějaké EGO apod. Teď jsem točil s modelem, který už od startu měl problémy s nízkým osvětlením a v posledním roce se k tomu přidal problém s přehráváním DV kazet, proto jsem se rozhodl pro změnu a nevybíral jsem nejlevnější modely, protože jsem věděl co od kamery chci (umět natáčet i s nízkým osvětlením) a vím, že bych to teď X let nechtěl znova řešit a jen používat. Nebudu si trhat vlasy (už jich moc nemám ), když Canon přijde s novým modelem apod. A to samé platí i pro NB, chci aby to vzájemně v klidu klapalo toť vše. A proč NB? Protože už PC mám a dětem bude ještě chvilku stačit, ale na střih už to není a já si NB zabavím jen pro střih...

To Jarino: Díky za tip na SW, můj prvotní výběr vycházel jen z toho co jsem používal dosud a co mi fungovalo, asi jsem štastný člověk!! ;-)

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Víc už ti neporadím, nevím. Kdo se ptá, dostává různé odpovědi, vybrat si tu správnou ale musí už sám .

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    Pokiaľ ide write 35 MB/s, tak nie.
    HDD se zápisem jen 35 MBit/s jsem už hodně dlouho neviděl. Navíc je zde otázka přenosu jen do cache, tak se USB 3.0 projeví v plné síle. Zřejmě se neshodneme, já bych prostě dnes notebook (navíc primárně pro střih videa) bez nějakého rychlého externího rozhraní (USB 3.0, e-sata) a navíc bez možnosti rozšíření přes PC-Card, PCMCIA prostě nekoupil.

Registrace
    Jul 2007

OK, o nič nejde. Písal som reálne hodnoty, ktoré sa dosahujú v reále.
    Ono vychádzam z toho, že amatér nemá tak vysoké nároky, popravde by mu boli aj zbytočné, pretože skopíruje video z flash do PC a následne ho edituje v nejakej "strižni" , no a tam je nejaké USB2/3 šum a fuk.

Nováček
    Registrace
    Sep 2007

Díky vaším radám, se už dokážu celkem orientovat v tom co chci a co nechci a co je výhodná či nevýhodná koupě, jak inzerují web prodejci!
    Mým favoritem se stal: http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00000000001HWB

Potřebuji 17ctku monitor (náhrada domácího PC), zádrhel je v rozlišení, je to opravdu problém a nebo ne?? Nemám oči jako ostříž, jak tady někdo psal.
    Člověk u kterého jsem NT poptával mi říkal, že Lenovo má teď problémy s reklamacemi a kazovostí prý podobně jako Acer, víte o tom něco??
    A poslední věc pomalá sítová karta je problém???

Děkuji!!!

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Pomalá síťovka a disk. Monitory v levných ntbk nejsou kvalitní, jen provedení TN - problém s barevným podáním - fotky ani video na nich správně barevně nastavit snad ani nejde.
    K čemu superrychlý procesor a hafo paměti, když úzkým hrdlem bude ukládání videa na disk, případně síťovka při kopírování po síti.

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2007

Lepší by bylo full HD rozlišení displeje (a matný displej), ale tohle už jde (je tam alespoň jeden USB3 port, takže rychlý disk připojíš). Na rychlou síťovku se zvyká velmi rychle .-) , ale i s pomalou se dá žít, holt to trvá trochu déle...

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Střih a práce s videem: Program pro střih videa
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-01-2012, 15:58
  2. Střih a práce s videem: Střih videa 1920x1080
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 02-12-2011, 19:18
  3. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 05-11-2011, 09:22
  4. Notebook na střih videa- vaše zkušenosti?
    Od maron v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 50
    Poslední příspěvek: 17-07-2011, 23:57
  5. Notebook na strih
    Od VideoP v sekci Editace videa
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 27-12-2007, 15:59