Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Pasivne 3D v praxi

21.4.2012 01:00
PytkinZdravicko .. Kupil som si 3D telku LG 42LW4500 .. Telka je fajn, len som si vsimol , ze pri spedovani 3D je horna cast obrazovky volaka rozmazana .. Takze som zacal tusit , ze bude daky problem s tym polarizacnym filtrom co je pred panelom ..

Takze som si spravil takyto zeleno cerveny obrazok :

[ATTACH=CONFIG]17565[/ATTACH]

Zapol som 3D .. a pozrel som sa , co je vidno v okuliaroch cez jedno oko a cez druhe oko .. Vysledok je taky , ako som predpokladal :

Jedno je OK :
[ATTACH=CONFIG]17563[/ATTACH]

Druhe ma problem
[ATTACH=CONFIG]17564[/ATTACH]

je to trosku aj malo cervene, cize uz presvita zelena .. a hore je to uplne zelene ... Cize na polarizacna matrica je volako posunuta ..

Je toto reklamovatelne ?

Nejaky majitel 3D LG pasivnej telky by mi pomohol , keby to odskusal na svojej telke .. Tu je subor s ktorym sa to da cheknut :

[ATTACH=CONFIG]17578[/ATTACH]

Vdaka ..
21.4.2012 06:43
KamilZJá bych to určitě reklamoval, tohle je podle mě jasná závada. Předpokládám, že jsi zkoušel více brýlí.

Vymyslel jsi dobrý a jednoduchý test!
21.4.2012 09:48
Ivo Mašek[QUOTE]Vymyslel jsi dobrý a jednoduchý test![/QUOTE]
Reklamovat výrobek podle vlastního testu je dost ošemetné - respektivě, reklamaci ti nemusí uznat, i kdyby byl test sebepřesvědčivější. Musí to proběhnout schváleným procesem (tedy schváleným stylem "testu")
21.4.2012 11:11
Pytkinivo : cize rozmazany 3D obraz sa moze povazovat , ze je to OK .. ako ked mas vypaleny pixel , hej ?
21.4.2012 11:20
lerby[QUOTE=Pytkin;406843]
... je to trosku aj malo cervene, cize uz presvita zelena .. a hore je to uplne zelene ... Cize na polarizacna matrica je volako posunuta ..

[/QUOTE]
Ta horna cast zelenej obrazovky je tiez smrncnuta cervenou, len to menej vidno. Lepsie by si to videl ak by bola jedna polovica obrazovky biela a druha cierna.
Zrejme tomuto efektu prispieva aj mensi vertikalny pozorovaci uhol pasivnej technologie.
21.4.2012 11:34
Pytkinjo sak dufam ze nejaky iny majitel LG 3D pasivneho TV to otestuje na jeho kuse, ako sa to u neho sprava .. ci je to skutocne vada , alevo vlastnost a mam sa zmierit s tym , ze pasivna 3D je proste nefunkcna hovadina , lebo to nevedia poriadne vyrobit .. to 3D je nepozeratelne , lebo cela ta horna cast je rozmazana .. nie rozmazana .. proste ma duchov .. ked si da clovek dole okuliare , tak vidi na celej obrazovke to , co je vidno s okuliarmi , len na hornej casti obrazovky ..
21.4.2012 11:41
lerbyZmenit pozorovaciu polohu po vertikale nepomaha?
21.4.2012 11:42
Pytkinno ked sa hybem tak sa to meni .. najlepsie je ked dojdem "nad" televizor .. zelena ide dost do cervena .. ale cervena je komplet na celej obrazovke zelena :) cize je to posunute ..

natocil som vcera aj video, ako sa hybem .. asi chvilu potrva , nez bude available :

21.4.2012 12:41
martin_Zkoušel jsem to na své 47lw650s a u mě je to v pohodě. Zpříma žádné prosvítání druhého obrazu nemám (ze stran taky ne. K prolínání dochází "jen" při pohledu shora a dola).
21.4.2012 01:19
LesikZkoušel jsem to také u Panasonic 47ET5,tak je to O.K.,při pohledu zblízka je vidět řádkování podle barev.
21.4.2012 08:28
Dagy2Pytkin, dostal si pekný šit (: je mi ľúto.
Tvoj výmysel s dvojfarebným obrázkom je super. Vyskúšal som na 55LW650 - funguje to úplne perfektne. V uhloch -170° až +170° je zelená zelená a červená červená.

Zvrchu sa neviem pozrieť pretože to by som musel na rebrík :) Ale zblízka (menej ako 1m) pri pohľade akože zvrchu presvitá v červenej farbe na spodnom okraji zelená. Zelená je dobrá.
Pri pohľade od 2m ďalej (v manuále sa píše sledovať v 3÷10m) sú obe farby perfektné.
Skúsil som aj čierno/biely štvorček.
21.4.2012 09:01
BOBAAsi je to blbost, ale nemůže být obrazovka zmagnetizována?
21.4.2012 09:32
Dagy2Alebo primrznuté tekuté kryštály
21.4.2012 09:33
jarino1978@boba : to nie...

@Pytkin : každopádne vyskúšaj iné okuliare, tie, čo máš, môžu byť shitné.
21.4.2012 09:50
Jarda.Bar[QUOTE=BOBA;406977]Asi je to blbost, ale nemůže být obrazovka zmagnetizována?[/QUOTE]

To jedině u CRT ;).

Pytkin: reklamuj
21.4.2012 11:55
PytkinJarino : Okuliari som dostal 7 kusov .. vsetky to zobrazuju rovnako ..

Jarda.Bar : jo zajtra rano porobim este dake testy a pojdem to asi reklamovat ..
22.4.2012 08:03
THeBaNDiTA ten testovací obrázok im v prípade problémov predveď na inej pasívnej 3D telke... pretože tebou popisovaná vada je celkom zásadná, 3D mód je nepozetateľný, čo je u 3D telky veľký problém.
22.4.2012 09:01
Dagy2Ktovie či to tí korejčíci nevyrábajú všetko rovnaké a tie telky čo sú v poriadku označujú na výstupe z výroby LW650 a LW5500 a tie čo sa nepodarili majú označenie LW4500.

Jáj, kde sú tie časy keď naši chceli od japončíkov súčiastky s tým, že stanovili chybovitosť 2 promile. A tak im to japončíci balili po 1000ks a vždy k tomu 2ks chybné s poznámkou že "nevieme načo sú vám tie chybné, ale pre istotu ich posielame zabalené extra" :)

Pytkin v každom prípade veľká vďaka za dobrý nápad, doporučujem každému záujemcovi o akýkoľvek 3D TV aby si na kľúč do obchodu zobral tento obrázok.
22.4.2012 09:35
jarino1978[QUOTE=Pytkin;407003]Jarino : Okuliari som dostal 7 kusov .. vsetky to zobrazuju rovnako ..
[/QUOTE]
aha, tak potom ostáva už len reklamovať. Kupoval si z e-shopu ?
22.4.2012 12:44
visperPěkný test jste vymysleli. To je docela náročné i pro aktivní LCD. Zelená plocha je dobrá ale ta červená taky není úplně stoprocentní. Krystaly se nestíhají "vrtět" na celé ploše stejně rychle.
22.4.2012 02:13
Jarda.BarPytkin:

Zkoušel jsem tvůj test na LW5500, pokud jsem nad TV, je u pravého oka vidět prolínání, ale pokud jsem proti TV či pod, tak je obraz úplně ok.

Tady jsou fotky:

22.4.2012 02:53
lerbyPouzitie dvoch farieb je sice pohodlne ale ludske oko ma v kazdej farbe inu rozlisovaciu schopnost. Najmenej vnima rozdiel v zelenych farbach. Pouzite dva CB obrazky rozdelene na polovicu pre kazde oko zvlast, tak ako som uz naznacil.

EDIT:
Ked si date na na tmavu polovicu testovacich obrazkov aspon malu cast stupnice sivej skaly zhruba 0-50%, tak mozete z fotky zistit kolko % presvita do nespravneho oka. A to urzite zavazi viac ako argument, ze cervena je ina ako som si predstavoval. Presvitanie by sa malo pohybovat do 25%.
22.4.2012 04:15
Dagy2lerby ale myslím, že keď porovnáš obrázky od Pytkina a Jarda.Bar tak nie je o čom. Aj ten jednoduchý test (aj s uvažovaním toho, že mnoho ľudí má problém rozlíšiť červenú od zelenej - preto toľko áut dnes jazdí na červenú :) ) jasne ukazuje že Pytkinova telka sa nepodarila.
22.4.2012 05:51
lerbyTakto to mozete porovnavat iba nafotene rovnakym fotoaparatom v rovnakom mode. Ak fotil pytkin fotoaparatom/kamerou ktory ma sytejsie farby a strmsiu gammu, tak sa jeho telka kludne moze zdat horsia. Kedby sa predsa len niekomu zachcelo pouzit metodu, ktoru som spominal, staci pouzit stupnicu z pravej casti tohoto obrazca:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/24354-3D-TV-CrossTalk?p=319436&viewfull=1#post319436
22.4.2012 07:16
Pytkin[QUOTE=jarino1978;407020]aha, tak potom ostáva už len reklamovať. Kupoval si z e-shopu ?[/QUOTE]

No ja debil som to kupil v electroworlde , ale nie v eshope .. dnes som to chcel vratit .. dvojhodinova hadka .. nechceli mi vratit peniaze .. novy kus sa uz nenda objednat .. jeden mali vystaveny (ten ale nechcem) .. Peniaze vratia az ked sa technik vyjadri k tomu .. Takze mozem cakat par tyzdnov , nez to vsetko vybavime .. Je mi z toho na grcanie .. Ale mam aspon ponaucenie , ze nikdy nekupovat v elektroworlde .. A nikdy nic nekupovat v kamenom obchode ..

Jarda.Bar : jo na LW5500 , som to dnes testoval v tej predajni .. tam ten test bol OK .. kurnik , ze ma nenapadlo to otestovat aj na tom jedinom LW4500 , ktory tam mali vystaveny .. Ci nahodou nema Dagy2 problemy s tym , ze do lacnejsich TV idu "vadne" panely ..
22.4.2012 09:35
Jarda.Bar[QUOTE=lerby;407094]Takto to mozete porovnavat iba nafotene rovnakym fotoaparatom v rovnakom mode. Ak fotil pytkin fotoaparatom/kamerou ktory ma sytejsie farby a strmsiu gammu, tak sa jeho telka kludne moze zdat horsia. Kedby sa predsa len niekomu zachcelo pouzit metodu, ktoru som spominal, staci pouzit stupnicu z pravej casti tohoto obrazca:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/24354-3D-TV-CrossTalk?p=319436&viewfull=1#post319436[/QUOTE]

Foťák výsledek porovnání absolutně neovlivní, pokud posuzující vidí barevně.
23.4.2012 01:12
erik555[QUOTE=Dagy2;407013]Ktovie či to tí korejčíci nevyrábajú všetko rovnaké a tie telky čo sú v poriadku označujú na výstupe z výroby LW650 a LW5500 a tie čo sa nepodarili majú označenie LW4500.
[/QUOTE]
Nerozumiem tej logike...ked je nieco zle, tak je zle a nepatri na pult! Jedine v tom pripade, ze ten konkretny vyrobok je riadne oznaceny s popisom vady! A navyse predavajuci by mal aj na to upozornit. Tak mi taketo uvahy nerezu.
23.4.2012 02:14
Dagy2[QUOTE=erik555;407185]Nerozumiem tej logike...ked je nieco zle, tak je zle a nepatri na pult! Jedine v tom pripade, ze ten konkretny vyrobok je riadne oznaceny s popisom vady! A navyse predavajuci by mal aj na to upozornit. Tak mi taketo uvahy nerezu.[/QUOTE]

1/ toto nebola úvaha ale recesia. PEVNE verím, že to tak korejčíci nerobia! Ale jeden nikdy neví...
2/ existujú také výrobky, ktoré sú triedené a potom tie čo sa nepodarili na 100% sú označované inak (napr. B a pod.) a kto nevie tak kúpi lacnejší výrobok a niekde minipísmenkami je napísané že rozdiel medzi A a B je v parametroch xy
Ale ako píšem, pevne verím že v tomto prípade to neplatí.

ale čo ma viedlo k tejto recesii je že keď porovnáš parametre TV tak sú tam niektoré pre mňa prekvapivé rozdiely. Viem, že aj auto si môžeš kúpiť s 2.0DTI motorom a má 110, 130 alebo 160 koní a je tam rovnaký motor. Otázka je čo používajú ako "ku*vítko" v LG. Pochybujem že by vyrábali toľko panelov.
23.4.2012 02:50
KamilZDagy2: Věř tomu, že se to tak běžně dělá. Jako výrobce bych nepostupoval jinak. U počítačů naprosto běžná věc - kvalitnější CPU jsou do řady k přetaktování, grafické karty s vadnými jednotkami se naopak přeznačí na levnější řadu s "oficiálně" méně jednotkami, ... Ale to nic nemění na tom, že to, co má Pytkin je podle mě závada, ne vlastnost horšího panelu.
24.4.2012 07:53
sanchez13otestovane na 42LW5500 aj 55LW650s. U ziadnej sa tvoj problem neprejavil. Prejavilo sa jedine to, co je zname pre pasivne 3D a to ze je nachylne na odklon hore/dolu. Pri pohlade zboku to ma obrovske uhly a 3D sa nedeformuje. Takze ak ma niekto TV upevnenu na stene je dobre mat drziak, ktory sa dokaze naklapat hore/dolu a nastavit TV tak aby vo zvislom smere pozeral na obrazovku co najkolmejsie ....

Takze TV odporucam reklamovat, podla mna je to vyrobna vada...
24.4.2012 08:35
PytkinJo vcera som volal do LG .. do dvoch dni sa ma ozvat servisak .. dnes sa ozval .. moc sa netvaril nadsene .. ale ked som mu to vsetko vysvetlil , tak ze to ideme riesit .. len potreboval presne vediet , typ (tie dalsie male pismenka v nazve modelu) aby vedel aky je tam panel .. no tak som zvedavy ako toto dopadne ..
24.4.2012 09:01
Jarda.BarPytkin: Koukal jsem ještě na to tvé video a ty máš TV fakt nízko, takže když k ní jdeš blíž, díváš se hodně shora.

Zkusil jsem natáčet podobně a je to stejné, taky se začne obraz pro pravé oko ztrácet, mrkni ...

[video=youtube_share;8u-dxd6k6jY]http://youtu.be/8u-dxd6k6jY[/video]

Pohled shora zkrátka nefunguje.
24.4.2012 10:10
Pytkinjo jasne .. pohlad z hora je jasne ze nefunguje .. mne ale ide primarne o to , ze ani kolmy pohlad na brazovku mi nefunguje .. to su tie prve fotky co som robil ..
24.4.2012 11:22
rruuppiikkZdravím, tak jsem provedl test na naší 42LW4500 koupené v minulý pátek. Jak již bylo zmíněno, tak pohled shora nefunguje. Pohled zepředu máme ale bez chyby. Jak pro zelenout, tak i červenou. Musím říci, že jsem si fakt oddychnul. Koupili jsme tv v akci v kamenném obchodě, takže by nám nezbylo nic než reklamovat.

to Pytkin: Přeji hodně štěstí při vyřizování reklamace.
29.4.2012 11:22
PytkinTak som dnes skusil novu diagnostiku .. a tu su vysledky :

Fotil som to priamo proti televizoru zo vzdialenosti cca 1.5 metra :

[ATTACH=CONFIG]17687[/ATTACH]

Takze tu su vysledky z jedneho oka , a z druheho oka :

[ATTACH=CONFIG]17684[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]17685[/ATTACH]

Kto by to chcel otestovat na svojej telke, tu je testovaci obrazok .. Celkom by som rad videl , ako sa to zobrazuje u vas ..

[ATTACH=CONFIG]17686[/ATTACH]
29.4.2012 12:36
jozo-hdPytkin ty si iný ďábel :-)

Ja čakám až bude 47 LM760s v predajniach aby som ju videl naživo a tento test bude prvé čo si pozriem

... mimochodom veľmi neviem nájsť zásadný rozdiel medzi modelmi 670 / 760 / 860 okrem MCI a dualplay takže pevne rozhodnutý nie som
29.4.2012 12:44
jarod72pm[ATTACH=CONFIG]17688[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17689[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17690[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17691[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17692[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17693[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17694[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17695[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]17696[/ATTACH]

Foceno Panasonic DMC-FS30,závěsem zatemněno hold lesklá obrazovka :D ,foceno blíž k TV (1,5m asi),nevím na kolik lze ovlivnit výsledek nastavením podsvícení a jasu.
jo pokud někoho zajímá jak vysoko je podsvícení = 60 a jas =60 to jen na okraj
29.4.2012 01:07
erik555Skor kontrast nastavit ako jas. Spravne nastavenie kontrastu je dolezitejsie, nez zvysovanie jasu. Ale zvysovanim kontrastu sa zvysuje aj spotreba u LCD s LED. To len tak pre okraj.
29.4.2012 01:31
jarod72pm[QUOTE=erik555;408034]Skor kontrast nastavit ako jas. Spravne nastavenie kontrastu je dolezitejsie, nez zvysovanie jasu. Ale zvysovanim kontrastu sa zvysuje aj spotreba u LCD s LED. To len tak pre okraj.[/QUOTE]
Jsi trochu špatně informován.
Jen tak na okraj největší spotřeba u LED je nastavení jasu a podsvícení ,kontrastu nee protože před i po kalibraci se hodnoty kontrastu téměř nemění a jsou v rozsahu 80-95%. Takže pokud chceš šetřit tak na svícení a jasu TV !
29.4.2012 01:38
erik555Tak ja nie som informovany, ale sam mam merac spotreby. Takze aj toto len tak na okraj. U mna sa spotreba pohybovala iba pri kontraste. Pri jas nic, pri svetlosti nic! (mozno to na LG je inak) Neboj sa, sam som bol prekvapeny, pretoze stale som si kontrast presycoval (aj ked som az tak nemusel, ale ociam to bolo asi lepsie :) ). Lenze ked som cital kalibraciu na flatpanels a tam kontrast 56 a nie 90 ( :) ), tak som spozornel, pretoze tam aj spotreba bola uvedena nizsia! Jas som mal skoro rovnaky. A az meranie doma sa mi potvrdilo, ze na spotrebu elektriny ma vplyv kontrast a nie jas, ako som si stale myslel. To iste plati aj pre LCD CCFL!!!
A este ked sme uz mimo temy, tak asi s tebou som sa natahoval ci zapinat pridavne funkcie, alebo nie. Napr. funkcia "Super resolution" ked je na "zapnuta", tak napr. toto video "The Space We Live IN" z aplikacie v NetTV "VIMEO" (HD Videos) vyzera uzasne!!! Ja mam pri HD filmoch, videach zapnuty tento Super Resolution a aj ostrost na 2 z 10 bodovej skaly (Philips 7606). Inak na Skylink mam ostrost na 1 a "Super resolution" vypnuty. http://vimeo.com/channels/hd/39822385
(na VIMEO su pekne umelecke videa, animaky v "HD Videos", kto by si chcel oci popast, pokochat :) )
29.4.2012 01:57
jarod72pm[QUOTE=erik555;408039]Tak ja nie som informovany, ale sam mam merac spotreby. Takze aj toto len tak na okraj. U mna sa spotreba pohybovala iba pri kontraste. Pri jas nic, pri svetlosti nic! neboj sa, sam som bol prekvapeny, pretoze stale som si kontrast presycoval (aj ked som az tak nemusel, ale ociam to bolo asi lepsie ). Lenze ked som cital kalibraciu na flatpanels a tam kontrast 56 a nie 90 ( ), tak som spozornel, pretoze tam aj spotreba bola uvedena nizsia! Jas som mal skoro rovnaky. A az meranie doma sa mi potvrdilo, ze na spotrebu elektriny ma vplyv kontrast a nie jas, ako som si stale myslel. To iste plati aj pre LCD CCFL!!![/QUOTE]

Mno nevím co jsi naměřil ,protože taky občas doma testuju PC zdroje a sestavy a skrz TV občas taky proměřím sem tam ledku nebo u sousedů plasmu tak rozdíl naskakuje pouze u jasu s podsvícením a u kontrastu ani watt ! _Mno pokud taháš kontrast dolů k 56 tak to lituji tvé oči protože kontrast právě ukazuje barvy jak mají být když si stáhneš kontrast pak se ti barvy všechny utlumí a obraz ztmavne a zešedne,mno nebudem to tu řešit ono na netu koluje spousta dezinformací a člověk s tím nic nenadělá naopak spíš je zle když se ozve.
29.4.2012 02:04
THeBaNDiTpozeram, ze ta polarizacna metoda zobrazovania 3D je fakt elegantny a aj dost funkcny sposob (navyse omnoho viac setrny k ociam nez aktivny sposob), no ako vidim z tych ciernobielych pruzkovanych fotiek od jaroda72pm , napriek tomu, ze je obraz po celej ploche celistvy, rovnomerne vykresleny (fakt palec hore), velmi jemne tam obraz urceny pre druhe oko presvita... (ale i tak som ohromeny, ze obycajna polarizacia to takto krasne vyselektuje)

Mohol by to pre porovnanie otestovat a odfotit niekto, kto ma 3D aktivny system? (ak sa to bude dat odfotit)
29.4.2012 02:04
lerby[QUOTE=jarod72pm;408031][ATTACH=CONFIG]17695[/ATTACH]

[/QUOTE]
3D duchovia su pod 10%. Slusne...
29.4.2012 02:07
erik555Pre jarod72pm: Tak ja som tahal kontrast na 56 (podla flatpanels) zo zvedavosti, ze co to urobi s obrazom. Potom som to zvysil aspon na 70 a nechal som to uz tak. K tomu som si dal na maximum "dynamicky kontrast" a obraz je teraz velmi dobry, ale z tych mojich 90 bola spotreba asi 105W, teraz je aspon 70W +-3-4W. Podla tej kalibracie 56 na flatpanels aj spotreba zodpoveda co tam uvadza (cca. 55W). A kalibruj si podla flatpanels, ked teraz aj ty sam si to precenil :D
29.4.2012 02:14
jarod72pm[QUOTE=erik555;408048]Pre jarod72pm: Tak ja som tahal kontrast na 56 (podla flatpanels) zo zvedavosti, ze co to urobi s obrazom. Potom som to zvysil aspon na 70 a nechal som to uz tak. K tomu som si dal na maximum "dynamicky kontrast" a obraz je teraz velmi dobry, ale z tych mojich 90 bola spotreba asi 105W, teraz je aspon 70W +-3-4W. Podla tej kalibracie 56 na flatpanels aj spotreba zodpoveda co tam uvadza (cca. 55W). A kalibruj si podla flatpanels, ked teraz aj ty sam si to precenil :D[/QUOTE]
Poslouchej nebudeme to tu řešit a hádat se ale dám ti odkaz jakým směrem se příště může ubírat tvá argumentace ,já v tom mám jasno :
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/17382-Spot%C5%99eba-energie-LCD-TV-Samsung-LE40A656
29.4.2012 02:15
visperU LCD (jedno jestli LED nebo CCFL) má na spotřebu vliv jen podsvícení. Pokud je ale zapnutý dynamický kontrast tak samozřejmě změna kontrastu hýbe současně s podsvícením.
29.4.2012 02:27
erik555neviem co ti mam na to odpovedat, ale bolo by to iste. Mam doma dialkovy ovladac, ktorym si v menu ovladam vsetky nastavenia obrazu a merac ukazoval rozdielnu spotrebu iba pri manipulacii kontrastu! (Philips 7606, Philips 7762 ccfl). Zvysovanim jasu sa mi spotreba nezvysovala! Mna mozes odkazovat na rozne stranky, ale nalepsia stranka je domace meranie svojho spotrebica.
29.4.2012 02:30
jarod72pmDobře pro tvůj klid duše jsem tu za hlupáka a podsvícení na to nemá vliv hlavně u Philipsu. OK? doufám že už jsi spokojen .
29.4.2012 03:15
erik555[QUOTE=jarod72pm;408053]Dobře pro tvůj klid duše jsem tu za hlupáka a podsvícení na to nemá vliv hlavně u Philipsu. OK? doufám že už jsi spokojen .[/QUOTE]
neviem ake podsvietenie myslis, ale pri Philips 7606 je v "Pixel Precise HD" okrem inych poloziek "dynamicke podsvietenie" (to mam vypnute...dalej je moznost na standart, najlepsi vykon a najlepsi obraz) a dalej je tam aj "Svetlost" je do minusu 4 dieliky, aj do plusu 4 dieliky. Mam to na -1 (minus svetlejsie, plus do tmavsia).
Aj teraz som to znova meral (pre istotu) na 7606 i na starej 7762, aj som vypol dynamicky kontrast (resp. pri starom kontrast plus), takze sa mi to potvrdilo, ze spotreba je zavisla iba na kontraste a to vyrazne (merane iba na Philipsoch!). LCD LED 7606 (42") jas 48 ma pri kontraste 100 spotrebu 110W +-3W, 90 je spotreba cca. 98W, 80 spotreba cca.82W, 70 spotreba cca.70W, a 56 spotreba cca.51W. Pri zvyseni jasu z 48 na 100 sa spotreba nehla, ani na 0 sa nehla! Takisto pri svetlosti na -4, ci na +4. Pri starej 7762 ccfl (32") je spotreba max. 75W pri kontraste 70, pri kontraste 100 je spotreba max. 132W, ale tu musim podotknut (aj ked mi nikto nebude verit), ze spotreba sa znizi pri tmavsej scene, napr. z WTTC som prepol na tmavsi STV1 s krimi od Agathy Ch. a tu sa znizila spotreba z 75W na 60W a rozne to kolisalo, podla tmavej a svetlejsej sceny na obrazovke. To velke kolisanie spotreby podla scen pri novom LCD LED nepozorujem! Pri manipulacii s jasom sa spotreba tiez nepohla! Nechcem sa tu hadat, a ani nikoho presviedcat...mna presvedcilo domace meranie a keby som to bol vedel, ze kontrast zvysuje spotrebu a nie jas, tak si ten kontrast upravim uz pred 5 rokmi aj na starom LCD ccfl :) , ved sa da obraz pozerat v pohode aj na 70 a nie na 90. Zial, aj ja som bral spotrebu skor od vysky jasu...nebyt flatpanels, tak nezacnem s meranim pri roznych nastaveniach v 7606 a nezistim, ze nizsiu spotrebu mali tam pre ten nizsi kontrast (56), ked jas som mal podobny ako oni, ibaze namiesto ich 55W som mal spotrebu 105W (kontrast asi 93) :)
29.4.2012 03:40
visperVšak my ti to věříme, ale je to tak proto, že kontrast automaticky hýbe s podsvícením protože je dynamický. Nebo si myslíš že otevřené krystaly žerou víc než zavřené?
29.4.2012 05:13
erik555Ale jarod72pm neveril :) podsvietenie je vzdy dynamicke, aj ked je dynamicke podsvietenie vypnute? aspon si to tak uviedol...ja som pisal, ze som mal vsetko vypnute: dynamicke podsvietenie, dynamicky kontrast a iba s manipulaciou normalneho kontrastu sa hybala spotreba, nicim inym, ci pri LCD LED, tak aj pri LCD CCFL.
29.4.2012 06:01
jarod72pmto erik555
OK jen jeden web uvádí info že se spotřeba reguluje HLAVNĚ kontrastem , no jinde v drtivé většině uvádí že to má na svědomí podsvícení. Asi vyhodím všechny měřáky doma protože si vymýšlí a jsou pokažené když na kontrast nereagují.
29.4.2012 09:00
visperTak asi takto: Správné nastavení u LCD je takové, že se nastaví jas tak aby černá byla těsně na hranici prosvítání. Potom se nastaví kontrast tak, aby nedocházelo ještě k limitaci (přepalování) bílé. Uživatelský kontrast by se měl potom regulovat podsvícením. Jenomže to by běžný zákazník těžko chápal, proto výrobci tyto funkce různě kombinují a vzájemně spřahují. Navíc každý výrobce to dělá trochu jinak. Prostě kdyby bylo podsvícení vzhledem k rozsahu displeje malé tak by to limitovalo v bílé. Kdyby bylo naopak zbytečně velké tak by to bylo energeticky nehospodárné, krystaly LCD by se natáčely třeba jen do poloviny. V každém případě to co ovlivňuje spotřebu je podsvícení. ale věřím tomu, že u některé TV je spřaženo s kontrastem a možná u jiné i s jasem. U plazmy je to samozřejmě jinak.
29.4.2012 09:25
erik555Tak potom pri Philipse (aj ten ccfl) je spotreba zavisla od kontrastu. Ako som uz pisal, isiel som podla recenzenta z flatpanels (kalibracia), ale kontrast som si zvysil na 70 (recenzent iba 56). Zdalo sa mi to trochu hmlovite (jas mam na 48, recenzent na 51), tak som to vyreguloval dynamickym kontrastom na maximum, co je spica v tomto pripade.
29.4.2012 09:38
jozo-hd[QUOTE=jarod72pm;408068]to erik555
Asi vyhodím všechny měřáky doma protože si vymýšlí a jsou pokažené když na kontrast nereagují.[/QUOTE]

Nic nevyhadzuj a radsej porovnaj co mas v podpise: LE5300 a ten novy zazrak 660s.

Vopred dakujem
29.4.2012 10:35
jarod72pm[QUOTE=jozo-hd;408103]Nic nevyhadzuj a radsej porovnaj co mas v podpise: LE5300 a ten novy zazrak 660s.

Vopred dakujem[/QUOTE]

Mno na LE5300 jsem schytal i kritiku ale jak už je zvykem kupované se jen chválí a málokdo si haní to co má doma.
LE5300 - velmi dobré živé podání barev i ostrost obrazu horší světelné rohy clouding na levé straně ,při černobílém pořadu staršího data panel na bocích modrá,do boku caa 45 stupňů obraz světlal ale nic hrozného,podání HD výborné SD podle signálu a někdy kostečky,celkově pro Satelit velmi dobrá TV s porovnáním se Samsung 40C650 a Philips 42pfl5405h má daleko lepší obraz a nejmenší rozmazání pro sport!

ten nový přírustek má navíc SMART a Satelit který zatím nemám v umyslu použít a internet v TV zvládne rychlost 6MB a tím i lepší podání na youtube atak podobně.Clouding nevidím světlé rohy nejsou prostě tma na celém panelu při momentálním použití podsvícení 55 a jasu 60 s 95 kontrastem ,trumotion de-judder 3 , barvy pro mě ideal 50-55 a to samé bylo i na LE 5300 , i tak se mi obrazově zdá že obraz je výborný a o třídu výš než LE 5300.Spotřeba u LE5300 byla 75W u této naměřeno 60-62W , 3D SBS .mkv 1080p jako fotka prostě nádhera,konveze 2D-3D obraz nejde ani tak ven jako spíš do hloubky (jakobych se díval z okna) ale i tak efekt je viditelný a hloubka obrazu oživí cokoliv v TV a je hrozně chytlavé a efektní.TV je celkově podařený kus a vypadá dobře i ten tenký rám.Díky lokálnímu stmívání dokáže hodně tmavý obraz a slušnou černou.
22.5.2012 07:52
Anysek1Ahoj, mám 3D TV LG 42LW4500 asi půl roku a pořád si nemůžu "skvěle" prohlédnout 3D film (resp. efekt v něm). Pro přehrávání zatím používám externí disk Verbatim 500GB. 3D film (ripy 3D SBS) vidím tak nějak rozdvojeně, někdy dokonce nejdou rozeznat ani obličeje (prostě žádný 3D efekt). Už jsem shlédla asi 8 3D filmů, prozkoumala různá nastavení, apod. Ale efekt pořád "žádný". Nastavení 3D mám určitě správně! ;) 3D brýle klasicky LG Cinema 3D (http://www.lg.com/cz/tv-audio-video/tv-prislusenstvi/LG-AG-F215.jsp)
Taky už jsem provedla test s obrázky (od Pytkina). Ale vůbec z toho nejsem moudrá. Obrázek červeno-zelený je po nastavení ve 3D prostě žlutý a svislé-vodorovné (černo-bílé) pruhy jsou ve 3D prostě síť (na piškvorky). A z levého a pravého oka vidím naprosto to stejné. Nic ve stylu "Pytkinova testu"...
Může mi prosím někdo poradit? Děkuji
22.5.2012 08:34
THeBaNDiTtento dotaz od teba som uz kdesi cital... bud je v neporiadku polarizacna vrstva na TV, alebo su v neporiadku tvoje 3D okuliare... skusala si tie okuliare na inej telke s pasivnym 3D? (trebars niekde v obchode, kde pasivne 3D predvadzaju) Tak zistis, ci su OK, teda ci nie su fake (falosne) alebo co.
22.5.2012 09:04
sanchez13[QUOTE=Anysek1;410711]Nastavení 3D mám určitě správně![/QUOTE]
alebo naozaj robis chybu pri prepnuti TV do 3D (napr vyberies nespravny rezim)....

ako sa sprava tvoja TV ked zapnes pri obycajnom vysielani konverziu 2D->3D ? Vidis aspon v tomto rezime 3D efekt ? Nie je to sice nic moc, ale mala by si ho vidiet...

Edit: poslal som ti do schranky este linky na nejake urcite dobre 3D videa, tak si ich skus stiahnut a daj vediet ako ti ich TV prehra. K TV by si mala dostat aj standardne balene 2ks okuliarov, tak skus pouzit tie, nie ten party pack (5ks) mozno ze su naozaj chybne :-)
22.5.2012 09:23
THeBaNDiThmm... ale ak si da zobrazit ten zeleno-cerveny obrazok a vidi ho bez okuliarov ako oraznovy (teda 3D rezim ma zapnuty, inac by ho videla ako zeleno-cerveny) a aj s 3D okuliarmi pre kazde oko ho vidi ako oranzovy, tak to vyzera, akoby tie okuliare jednoducho neboli polarizovane... ja by som ich na jej mieste zobral do nejakej predajne s 3D telkami a otestoval na predvadzacej 3D pasivnej telke, ktora je isto-iste funkcna...

alebo este mi napadlo, ak ma tych okuliarov viac, tak jedny si nasadit na oci a pozerat na druhe okuliare otocene zvislo... predpokladam, ze ak su funkcne, mali by sa sklicka na okuliaroch v ruke stmavit docierna (ak ma logika neklame)
22.5.2012 10:06
Pytkin[QUOTE=Anysek1;410711]
Taky už jsem provedla test s obrázky (od Pytkina). Ale vůbec z toho nejsem moudrá. Obrázek červeno-zelený je po nastavení ve 3D prostě žlutý a svislé-vodorovné (černo-bílé) pruhy jsou ve 3D prostě síť (na piškvorky). A z levého a pravého oka vidím naprosto to stejné. Nic ve stylu "Pytkinova testu"...
Může mi prosím někdo poradit? Děkuji[/QUOTE]

no podla toho co popisujes , tak mas obrazovku este "viac pokazenu" ako ja .. ak vidis pri cerveno/zelenej zltu v oboch ociach ... a pri ciarach vidis v oboch ociah siet, tak mas tu polarizacnu matricu posunutu uplne presne na stred .. a preto vsetko vidis rozdvojene .. ja to vidim len (alebo hlavne) v hornej casti .. u teba je to zrejme po celej obrazovke ..
23.5.2012 06:06
Anysek1TO THeBaNDiT: Brýle jsem na jiné pasivní 3D TV nezkoušela. Zatím nemám možnost je vyzkoušet někde v prodejně a popravdě se mi nezdá už jen představa, jak "ochotně" by se prodavači tvářili, když bych si tam nakráčela s vlastníma brýlema :D Ale nevadí, vyzkouším to.. Zeleno-červený obrázek - dam si brýle, zapnu 3D SBS a je prostě celá obrazovka žlutá (a to i když nemám 3D brýle). A když jsem tedy měla 1 brýle na očích, 2. jsem dala svisle před ně, tak ano, o nějaký odstín byl obraz tmavší...

TO sanchez13: Jaký nesprávný režim? Zapnu 3D film (který je rozdělen na 2 svislé poloviny), zmáčknu tlačítko 3D, vyberu 2. možnost-2 obrazy svisle vedle sebe-a dám OK. V obyčejném vysílání při zapnutém 2D->3D vidím "prd 3D" :) Nepoznám žádný rozdíl... Za videa děkuju, stáhla jsem to 1. (2. link mi vůbec nestahuje) a efektů ve videu je plno, jenomže je stále vidím rozdvojeně/rozmazaně.. A TV mám u Aukra :/ a standardní balení 2 ks 3D brýlí k ní nebylo, proto jsem musela dokoupit (opět z Aukra) párty balení 5 ks.

TO: Pytkin: Aha, tak to bych byla pak bezradná. A jak ty jsi prosím dopadl s reklamací/servisákem?
23.5.2012 06:13
KamilZJestli máš obrazovku u s brýlemi žlutou, tak tam snad nemáš vůbec polarizační vrstvu, protože v pasivním 3D máš zobrazeny střídavě červené a zelené řádky, což dá dohromady žlutou (jak ostatně vidíš i bez 3D brýlí). Vem ty brýle do prodejny, jak Ti zde radí. TV byla nová a brýle taky?
23.5.2012 06:26
visperTo bude těmi brýlemi z Aukra, asi to jsou sluneční brýle :-) Protože kdyby to byly polarizované a daly se kolmo před sebe tak nesmí být vidět absolutně nic, prostě černočerná tma.
23.5.2012 07:37
Anysek1TO KamilZ: Já už vážně nevím, co si o tom mám myslet. Je tolik způsobů co ještě vyzkoušet a tak. Už bych se prostě chtěla dohrabat konce :) Ano, o víkendu je zajedu vyzkoušet, snad v Electrowordu budou mít nějakou pasivní 3D LG TV.. A když mám obojí z Aukra, tak těžko se dopátrat pravdy. Prodejce může uvést "NOVÉ", ovšem být to tak nemusí. Už jsem ale poučená...

TO visper: Kéž by to bylo jen těma brýlema! To by byl nejmenší problém..

Ale ještě mě zajímá - když KamilZ psal, jestli "tam ta polarizační vrstva vůbec je"?..
23.5.2012 07:48
THeBaNDiTpodla mna mal na mysli (tiez) tie okuliare... a ak by na predajni nemali zapnutu v 3D mode prave nejaku LG telku, tak rovnako by na otestovanie tvojich okuliarov mala posluzit aj 3D pasivna telka inej znacky... je to vraj plne kompatibilne a zamenitelne.
23.5.2012 08:35
sanchez13[QUOTE=Anysek1;410808]TO sanchez13: Jaký nesprávný režim? Zapnu 3D film (který je rozdělen na 2 svislé poloviny), zmáčknu tlačítko 3D, vyberu 2. možnost-2 obrazy svisle vedle sebe-a dám OK. V obyčejném vysílání při zapnutém 2D->3D vidím "prd 3D" Nepoznám žádný rozdíl... Za videa děkuju, stáhla jsem to 1. (2. link mi vůbec nestahuje) a efektů ve videu je plno, jenomže je stále vidím rozdvojeně/rozmazaně.. A TV mám u Aukra :/ a standardní balení 2 ks 3D brýlí k ní nebylo, proto jsem musela dokoupit (opět z Aukra) párty balení 5 ks.[/QUOTE]
v tom pripade to naozaj vyzera tak, ze ti fakt predali nespravne okuliare...
urob ako ti tu radia a zober si okuliare do predajne a odskusaj ich tam. Podla mna tam urcite nejaka pasivna LG 3D TV vystavena bude. :-)
24.5.2012 12:41
Pytkin[QUOTE=Anysek1;410808]
TO: Pytkin: Aha, tak to bych byla pak bezradná. A jak ty jsi prosím dopadl s reklamací/servisákem?[/QUOTE]
zatial nijak .. servisak bol na to pozriet .. a vyhovaral sa ze LG uznava len svoje testy .. atd .. ze musi dost z BR prehravacom (ja nemam) , a pustit dake oficialne LG testovacie videa .. no a od vtedy sa neozval ..

vidim to na dlho , kym sa to vyriesi .. a telka uz je stiahnuta pomali z predaja .. smutne ..
24.5.2012 12:43
Pytkin[QUOTE=sanchez13;410820]v tom pripade to naozaj vyzera tak, ze ti fakt predali nespravne okuliare...
[/QUOTE]
mne to pride divne .. ze by dakto fejkoval LG Party sadu piatich 3D bryli .. no sak uvidime , s com pride , ked to otestuje v EW ..
24.5.2012 01:02
Dagy2[QUOTE=Anysek1;410816]TO KamilZ: Já už vážně nevím, co si o tom mám myslet. Je tolik způsobů co ještě vyzkoušet a tak. [/QUOTE]

Anysek, myslím že treba vyskúšať naozaj len jedno:
1/ zapnúť červeno zelený obrázok od pytkina
2/ stalčiť 3D / SBS presne ako to robíš doteraz
3/ nasadiť brýle
4/ ZAVRIEŤ JEDNO OKO, napr. ľavé -> aký je teraz obraz?
5/ ak je jedným okom červený a druhým okom zelený, je to ok
6/ ak je jedným okom žltý a druhým okom tiež žltý tak že pekne napálili...
24.5.2012 03:38
THeBaNDiTDagy, ibaže my sa snažíme zistiť, či je chyba v telke alebo v okuliaroch... pretože to je zásadný finančný rozdiel... ;)

Pytkin, po správnosti by si mal mať papier o reklamácii a mala im začať plynúť 30-dňová lehota na uzatvorenie reklamácie... to asi nemáš, či?
24.5.2012 04:53
CanisAureus[QUOTE=THeBaNDiT;410899]Dagy, ibaže my sa snažíme zistiť, či je chyba v telke alebo v okuliaroch... pretože to je zásadný finančný rozdiel... [/QUOTE]

Jenže právě TO by postupem od DAGYho mohl zjistit, nebo se mýlím ?
24.5.2012 05:05
visperTím postupem jen zjistíš, že chybí polarizační filtr, ale nepoznáš jestli chybí v TV nebo v brýlích. Pokud je ale brýlí víc tak je to jednoduché: Jedny nasadit na hlavu a druhýma před nimi otáčet (koukat vždy jedním okem). V okamžiku kdy bude polarizace skel vzájemně kolmá tak budou neprůchodné a vše zčerná. Mimochodem na to byl i patent, kdyby byly přední skla na autech polarizovaná třeba horizontálně a reflektory vertikálně tak by nás protijedoucí auta nemohla oslňovat. Nevím proč se to neprosadilo.
24.5.2012 06:08
Pytkin[QUOTE=THeBaNDiT;410899]
Pytkin, po správnosti by si mal mať papier o reklamácii a mala im začať plynúť 30-dňová lehota na uzatvorenie reklamácie... to asi nemáš, či?[/QUOTE]

no tazko hovorit o papiery , ked som servis objednaval telefonicky .. LG od uhlopriecky 37+ robi servis u teba doma .. cize papier nemam .. mam len mail od servisaka ..
24.5.2012 06:57
foxMyslim, ze dovodov, preco sa to u aut nepouziva je niekolko:
1. potrebujes polarizovane svetlo: reflektor v aute generuje svetlo nepolarizovane - ak pouzijes foliu, klesne intenzita svetla na polovicu a teda potrebujes reflektor s dvojnasobnou svietivostou, co znaci vacsiu spotrebu a vacsie zahrievanie a z toho vyplyvajuce problemy. Samozrejme sa zvysuje cena.
2. pri celnom skle by folia tiez znizila intenzitu prechadzajuceho svetla (nepolarizovaneho) na polovicu (a navysila cenu), co by asi vhodne tiez nebolo.

Mimochodom: rovina, v kt. by bolo z reflektora svetlo polarizovane, by mala byt zhodna s rovinou, v kt. je polarizovana folia na skle, aby si mal minimalne straty (aby si videl co najviac pred sebou) zo svetla Tvojho reflektora. Aby Ta neoslnovali reflektory protiiduceho auta, tie polarizacne roviny by museli byt natocene voci vozovke o 45°.
24.5.2012 09:23
THeBaNDiT[QUOTE=visper;410913]Pokud je ale brýlí víc tak je to jednoduché: Jedny nasadit na hlavu a druhýma před nimi otáčet (koukat vždy jedním okem). V okamžiku kdy bude polarizace skel vzájemně kolmá tak budou neprůchodné a vše zčerná.[/QUOTE]presne tak, toto som jej radil uz v prispevku #60, a ako vieme, odskusala to, no vraj je iba o kusok tmavsi obraz, takze to kludne mozu byt nejake falosne kopie... :) To by bol ten lepsi pripad pre nu. :)
25.5.2012 09:09
theo2Nevím, jestli to tady bylo řečeno, ale těch typů polarizace je víc, takže 3D pasívní brýle jsou trochu širší pojem. Samozřejmě v rámci TV jsou stejný u LG a Philipsu (taky mi fungují ty z brněnských multiplexů) , ale třeba v čínských eobchodech typu Dealextreme atd. jsou povětšinou nabízeny pasivní brýle pro různý kina, imaxy atd., kde je využíván jinej systém polarizace. Většinou tam prodávající píšou, že to není na 3D TV, což ti co to tam nakoupili a dál prodávají na aukru, už asi neuvádějí...
25.5.2012 10:54
visperJojo polarizace nemusí být horizontál/vertikál ale třeba 45+/45-. Potom by se na to muselo koukat s hlavou na rameni. Nerozumím ale tomu jak LG vymýšlejí kruhovou polarizaci. Já měl zato, že to jde udělat jen pro konkrétní vlnovou délku a né pro celé spektrum světla. Nevíte někdo jak to je?
25.5.2012 12:19
Pavell007ne, celé spektrum se prožene přes "štěrbinu" a dále jde stejné celé spektrum, ale ty vlny už nejsou všesměrný, ale jen v tom jednom směru, v jakým byla ta štěrbina-a pak pokud narazí na sklo brýlí s jinou orientací těch štěrbin, tak tam neprojde-je moc tlustý :) s barvama to nesouvisí-to jen ten testovací obraz je tak udělanej, aby se dalo poznat, na jaký (levý-pravý) obraz se zrovna koukáš, protože z normálního filmu to jde blbě poznat, jsou to v podstatě identický obrazy, jen mírně posunutý.
25.5.2012 12:56
Pytkinjak vlastne ta polazicia pri pasivnej 3D alebo v kine funguje ? tam mozes hlavu otacat ako chces .. mozes aj lezat .. a stale to ide ..
25.5.2012 01:18
visperPavell007-u lineární polarizace je to jasné ale nerozumím jak udělat kruhovou polarizaci pro celé spektrum. Šlo by to udělat u zdroje RGB pro každou barvu zvlášť kdyby ty zdroje byly monochromatické (lasery), ale stejně mi není jasné jak to potom udělat v těch brýlích.
25.5.2012 02:02
Pytkinno .. takze sme sa spojili so servisakom , ktory bol u mna pozriet na ten problem s LG telkou .. Ze uplynulo 30 dni a co teda akoze dalej .. Ked servisak od nas odchadzal , tak sa tvaril , ze to budeme riesit .. Ze donesie BR prehravac s dakymi LG testami atd .. Dnes uz bol v telefone arogantny .. Ze on uz to uzavrel .. Ze sme si to vymysleli .. Ze tam ziaden problem neni .. Ze na 3D neni ziadna metodika ako ju testovat .. bla bla bla .. Ze reklamacia je uzavreta .. no proste kokot .. Zena hned volala na LG servisnu linku , kde sa na to pozreli a zistili , ze v databaze to maju uz ako uzavrete .. Tak ze napisu staznost na servis .. Ze tam napisu ze ide o 3D a poslu to riaditelovi .. Takze kauza pasivne 3D pokracuje ..

Tymto by som rad poprosil majitelov 3D pasivneho LG televizora , ci mi mozu odfotit , ako to u nich vyzera .. aj zeleno/cervenu , aj tie vodorovno/zvisle pasy .. Nafotit to tak 1.5-2 metre kolko na televizor .. Cez jednu a potom cez druhu "okuliaru" :) .. Potrebujem nejake obrazky , a zavesim to na WEB , aby som im to mohol ukazat .. ono sa to tazko vysvetluje do telefonu .. Jednoduchsie bude poslat emailom link , kde budu aj obrazky ..

Vopred dakujem
25.5.2012 02:24
Pavell007Pytkin-v tom kině to je možná ta kruhová polarizace-filtr vyrobí jednu pravotočivou do jednoho oka a druhou levotočivou šroubovici do druhého-jakýsi "závit" a na brýlích je to samý, takže do jednoho filtru se to světlo umí zašroubovat a do druhýho ne-výhoda je nezávislost na naklopení hlavy-teď mi napadlo, že tam bude možná citlivost na to, pokud nemáš rovinu očí rovnoběžnou s rovinou obrazovky...
25.5.2012 02:36
visperPavell007-to nebylo pro Pytkina ale asi pro mne. Já jenom nechápu jak vytvořit kruhovou polarizaci když se frekvence světla mění. Rychlost rotace musí být totožná s frekvenci vlny. Jak se to dělá aby modrá rotovala rychleji než červená?
25.5.2012 02:41
THeBaNDiTPytkin, klasický odrb na zákazníkovi. Po správnosti si mal mať od začiatku papier o prijatí reklamácie (a je úplne jedno, či je oprávnená alebo neoprávnená, to zákazník nemusí vedieť posúdiť) s popisom závady a dátumom prijatia. A po uzavretí reklamácie si mal dostať papier s vyjadrením a dátumom. Ak obchodník reklamáciu zamietol, tak ak bola reklamácia otvorená v 1. roku záruky, musí zamietavé stanovisko podložiť znaleckým posudkom.

A ak bola prekročená 30-dňová lehota na uzavretie reklamácie, tak má zákazník právo na odstúpenie od zmluvy bez ohľadu na to, čo s tovarom v skutočnosti bolo.

Držím ti palce v tomto tvojom prípade...
25.5.2012 03:29
Pavell007visper-no frekvence (barva) a ta směrovost (modulace) je asi na sobě nezávislá-hele já si to taky nedovedu představit :)
25.5.2012 03:39
25.5.2012 03:55
visperJá právě nevím jestli současné LG už používají kruhovou polarizaci a nebo se na to teprve chystají. Ale právě tomu popisu co poslal i sanchez (díky) moc nerozumím. Pokud používají k roztočení čtvrtvlnnou destičku tak ta je čtvrtvlnná jen pro jednu frekvenci. Kdyby se to posadilo do středu spektra tak bude dobrá separace mezi očima pouze pro zelenou barvu, červená i modrá budou mizerné protože polarizace už nebude kruhová ale eliptická..
25.5.2012 11:01
sanchez13[QUOTE=visper;411044]Já právě nevím jestli současné LG už používají kruhovou polarizaci a nebo se na to teprve chystají.[/QUOTE]
vsetky TV, ktore maju oznacenie LG Cinema 3D (cize uz modely 2011) pouzivaju technologiu FPR 3D, cize kruhovu polarizaciu. Neskor tusim Q32011 bol vydany update FW, ktory trochu zmenil sposob zobrazovania. Predtym boli vzdy zobrazovane pre jedno oko parne a pre druhe oko neparne riadky, po update sa striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky. aby sa tato updatnuta technologia mohla pouzit muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania). Toto bolo platne pre modely 2011. Predpokladam, ze modely 2012 to budu mat tak isto...

[QUOTE=visper;411044]Pokud používají k roztočení čtvrtvlnnou destičku tak ta je čtvrtvlnná jen pro jednu frekvenci. Kdyby se to posadilo do středu spektra tak bude dobrá separace mezi očima pouze pro zelenou barvu, červená i modrá budou mizerné protože polarizace už nebude kruhová ale eliptická.. [/QUOTE]
mas pravdu, pokial naozaj pouzivaju tuto metodu na vytvorenie kruhovej polarizacie (podla ma ano, lebo je to asi najjednoduchsia a samozrejme najlacnejsia metoda), tak bude polarizacia kruhova len pre tu jednu vlnovu dlzku (pravdepodobne stred viditelneho spektra), pre ostatne bude elipticka. To iste sa ale deje aj v okuliaroch, takze pokial maju aj okuliare rovnaku 1/4vlnnu dosticku tak to nevadi, pretoze to opozdenie bude pre tu-ktoru vlnovu dlzku rovnake. Samotna separacia obrazu je zabezpecena tym, ze jedno oko ma lavotocivu a druhe pravotocivu polarizaciu. Aspon podla mojho nazoru...

P.S. prave koli tomu, ze je to kruhova (resp. cirkularna) polarizacia sa nedaju okuliare odskusat metodou, ktoru ste jej radili napr v prispevku #76
25.5.2012 11:35
THeBaNDiT[QUOTE=sanchez13;411098]Predtym boli vzdy zobrazovane pre jedno oko parne a pre druhe oko neparne riadky, po update sa striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky. aby sa tato updatnuta technologia mohla pouzit muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania).[/QUOTE]uff, tak v tomto mam asi riadne medzery, ja som si myslel, ze polarizovane 3D funguje IBA tak, ze v parnych riadkoch (trebars s horizontalnou polarizaciou) je zobrazeny obraz pre jedno oko a v neparnych riadkoch (s vertikalnou polarizaciou) pre druhe oko, a polarizacne okuliare iba zabezpecia to, aby kazde oko videlo len obraz urceny pren... a ze nic neblika, pretoze ten obraz sa tak zobrazuje stale (akurat vinou parnych a neparnych riadkov ma polovicne rozlisenie)

Ak sa (citujem) po update striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky a muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania) (koniec citatu), tak nehrozi, ze budu oci trpiet na blikanie podobne ako u aktivnej technologie?
25.5.2012 11:57
sanchez13[QUOTE=THeBaNDiT;411102]Ak sa (citujem) po update striedavo pre kazde oko zobrazuju aj parne aj neparne riadky a muselo byt pocas prehravania 3D vypnute TruMotion (zrejme koli tomu, ze vlastne zdvojnasobili frekvenciu zobrazovania)(koniec citatu), tak nehrozi, ze budu oci trpiet na blikanie podobne ako u aktivnej technologie?[/QUOTE]
nie nehrozi, velmi hrubo len pre vysvetlenie je to podobne ako rozdiel medzi 1080p a 1080i. Vnimas blikanie pri 1080i ? 1080i vysielaju prakticky vsetky HD TV stanice DVB-T/C/S...
Blikanie sposobuje pri aktivnom 3D to, ze sa striedavo zatemnuje raz jedno a raz druhe oko. Pri pasivom 3D je vzdy sucasne vysielany obraz pre obe oci.

Edit: podrobnejsie to mas vysvetlene v tomto clanku http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1304582822
[QUOTE]Before the Cinema 3D technology worked like this: During a time period of 1/200 seconds the TV showed 2 frames; 540 lines for the left eye and 540 lines for the right eye.
The new algorithm shows 4 frames instead of 2 during the 1/200 second time frame. It shows 1080i for the left eye and 1080i for the right eye.[/QUOTE]
26.5.2012 12:44
THeBaNDiTsíce máš pravdu, pozabudol som, že pri aktívnom 3D spôsobujú blikanie najmä okuliare, pri pasívnom okuliare neblikajú, teda citlivé oči s tým problém nemajú...
26.5.2012 12:57
Pytkin[QUOTE=THeBaNDiT;411102]a ze nic neblika, pretoze ten obraz sa tak zobrazuje stale (akurat vinou parnych a neparnych riadkov ma polovicne rozlisenie)[/QUOTE]

polovicne rozlisenie je tam furt .. akurat sa zobrazi za sebou napred jeden polsnimok , potom druhy .. cize akoby j to 1080p .. cize vidim vsetkych 1080 riadkov .. ale napred jednych 540 a potom druhych .. na tych istych riadkoch ..
26.5.2012 08:39
vispersanchez13- pořád přemýšlím nad tou polarizací. Ve středu spektra bude kruhová, ke krajům spektra přechází do elipsy. Pokud by osy elips byly natočeny plus minus 45 stupňů, tak by separace zůstala dobrá. Asi to tak mají. Pro zelenou barvu pro kterou je oko nejcitlivější se může hlava naklánět, pro červenou a modrou už méně ale asi to nevadí, pořád je to lepší než u lineární polarizace.
26.5.2012 11:31
sanchez13Myslim, ze je to nejak tak ako pises. Kazdopadne naklon hlavy a velke bocne pozorovacie uhly su velka vyhoda oproti aktivnemu 3D. (blikanie ani nespominam, ked som skusal aktivne 3D tak som ho vnimal okamzite, ale je to asi dost individualne) Jedine na co je pasivne 3D haklive su horizontalne pozorovacie uhly. Takze ak niekto planuje TV zavesit na stenu vyssie ako je uroven oci, je potrebne aby mal drziak na stenu, ktory umoznuje aj horizontalny naklon.
26.5.2012 12:16
26.5.2012 02:05
sanchez13[QUOTE=Pytkin;411142]sanchez : mozem ta poprosit o tie fotky ? https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31866-Pasivne-3D-v-praxi?p=411033&viewfull=1#post411033[/QUOTE]

momentalne nemam po ruke fotak, pujcil som ho a ten co je v mobile je nic moc :-( ale nestacia ti tie co nafotil jarod72pm ?

Edit: keby niekto chcel predviest co dokaze 3D TV, tak v prilohe je pekne LG Cinema 3D demo.
26.5.2012 08:28
Pytkinsanchez : no chcel by som , aby to niekto nafotil podobne ako ja .. aby som to mohol dat na porovnanie .. no ved niekto sa tu snad ukaze este ..
27.5.2012 09:23
jarod72pmjá v tom nevidím rozdíl je tam všechno jako u tebe akorát tam není vidět rám s okolím takže je tam vidět komplet panel to snad stačí ne? Nebo co speciálně požaduješ?
27.5.2012 10:44
Pytkinno chcel som aby tie fotky vyzerali obdobne .. ze bude vidno aj ram telky ..
27.5.2012 07:00
Anysek1Zdravím všechny, kteří se zapojili do řešení mého problému. Dnes jsem vzala vyvenčit své LG 3D brýle do EW a fungují v pořádku. Takže je nejspíš vadná polarizační fólie v TV. Místo 3D TV mám "normální" TV..
27.5.2012 07:01
erik555[QUOTE=Anysek1;411293]Zdravím všechny, kteří se zapojili do řešení mého problému. Dnes jsem vzala vyvenčit své LG 3D brýle do EW a fungují v pořádku. Takže je nejspíš vadná polarizační fólie v TV. Místo 3D TV mám "normální" TV..[/QUOTE]
Vzadu na TV na vyrobnom stitku mas uvedeny LW model??? Pretoze ani 2ks normalnych 3D okuliarov a zeby vystupna kontrola zlyhala?
27.5.2012 07:09
Anysek1[QUOTE=erik555;411294]Vzadu na TV na vyrobnom stitku mas uvedeny LW model??? Pretoze ani 2ks normalnych 3D okuliarov a zeby vystupna kontrola zlyhala?[/QUOTE]

Nevím přesně co je "LW model", ale je tam nalepený stříbrný štítek a na něm věci jako: Power, Serial No, Manufactured, atd.. A nevím určitě, jestli v tom balení 2 ks 3D brýlí měly, či neměly být..
27.5.2012 07:13
erik555[QUOTE=Anysek1;411295]Nevím přesně co je "LW model", ale je tam nalepený stříbrný štítek a na něm věci jako: Power, Serial No, Manufactured, atd.. A nevím určitě, jestli v tom balení 2 ks 3D brýlí měly, či neměly být..[/QUOTE]
Ved tam je uvedeny model: ak tam je 42LW4500 ako uvadzas na zaciatku, tak je to 3D model (LV je bez 3D funkcie!)...v baleni mali byt aj 2x 3D okuliare (aspon tak je to v popise na ofic. stranke) a tich 5ks je bonus. Ani sa mi nechce verit, zeby vystupna kontrola tak zlyhala, ze tam je chybna polarizacna folia.
27.5.2012 07:20
sanchez13keby nemala 3D model, nedalo by sa jej asi vobec prepnut na 3D a vybrat si rezim SBS....
Takze bohuzial asi ma fakt vadnu tu polarizacnu vrstvu. Ale je to tusim 1. pripad o ktorom pocujem...
27.5.2012 07:21
Anysek1[QUOTE=erik555;411296]Ved tam je uvedeny model: ak tam je 42LW4500 ako uvadzas na zaciatku, tak je to 3D model (LV je bez 3D funkcie!)...v baleni mali byt aj 2x 3D okuliare (aspon tak je to v popise na ofic. stranke) a tich 5ks je bonus. Ani sa mi nechce verit, zeby vystupna kontrola tak zlyhala, ze tam je chybna polarizacna folia.[/QUOTE]

Ale tak když v TV jde nastavit 3D i je tam konverce 2D->3D, na ovladačce je tlačítko 3D, tak to musí být 3D TV :) Na tom štítku tam žádné LW/LV nevidím (asi jsem slepá).. Jenomže já nevím jaké bylo původní balení. Já už jsem 2. majitel (a dnes už vím proč). 5 ks brýlí jsem si sama dokoupila. Tak určitě se na trh dostane nějaký vadný kus a ten mám samozřejmě já (a asi i Pytkin) ;)
27.5.2012 07:31
erik555Tak potom je nutne riesit tento problem s povodnym majitelom...(iba on vie, co sa s tv dialo...zeby vymena panelu bez polarizacneho filtra? tak to by bolo zufalo usmevne :D ))
P.S.: este som nevidel na vyrobku, aby vyrobny stitok bol bez oznaceneho modelu!...a to nielen iba u TV.

EDIT: nema nahodou LG plazmu (aktivne 3D)? A ziadne LCD 42LW4500 :D Uz mi vselico napada, pretoze nejak mi to s jej odpovedami nesedi :D
27.5.2012 07:51
sanchez13Anysek1, skus odfotit ten stitok a postni ho sem, skusime zistit o aky model vlastne ide...
27.5.2012 07:55
THeBaNDiTto som aj ja teda zvedavy... :) Sem so stitkom. :)
27.5.2012 07:56
Anysek1Fotka štítku: http://leteckaposta.cz/136290168
27.5.2012 07:58
erik555[QUOTE=Anysek1;411308]Fotka štítku: http://leteckaposta.cz/136290168[/QUOTE]
pekne je to tam odstranene, pretoze aj hore by boli oble rohy!

Obrazovka je pri vypnutom TV cierna, mierne matna...alebo do seda, leskla, sklenena?
27.5.2012 08:00
KamilZNemám LG, jen podle manuálu - není typ i v menu Podpora/Informace o výrobku?
27.5.2012 08:02
sanchez13presne tak ten stitok je odrezany, takze skus ist do nastaveni TV a uplne niekde na konci/dole by si mala mat taky otaznicek (podpora). Tam by si mala mat take veci ako aktualizacia software a podobne a malo by tam byt nieco ako "inf o produkte/sluzbe" takze to stlac a posli co ti vypise...
27.5.2012 08:09
Anysek1[QUOTE=erik555;411309]pekne je to tam odstranene, pretoze aj hore by boli oble rohy!

Obrazovka je pri vypnutom TV cierna, mierne matna...alebo do seda, leskla, sklenena?[/QUOTE]

Mno uz mi to taky docvaklo. Tak vidiš, mé odpovědi jsou naprosto správné a pravdivé. Prostě mám doma nějaký velký podvrh! Jsem ale blbec... Mno a ten obraz vypnuté TV je spíše do šeda (ale malinko-je to taková "slabá černá) lesklý, skleněný. Co tímto chceš vyzjistit, k čemu to nasvědčuje?
27.5.2012 08:09
erik555[QUOTE=Anysek1;411313]Mno uz mi to taky docvaklo. Tak vidiš, mé odpovědi jsou naprosto správné a pravdivé. Prostě mám doma nějaký velký podvrh! Jsem ale blbec... Mno a ten obraz vypnuté TV je spíše do šeda (ale malinko-je to taková "slabá černá) lesklý, skleněný. Co tímto chceš vyzjistit, k čemu to nasvědčuje?[/QUOTE]
Ze je to plazma! :D Takze mozes aj 20 ks polarizacnych 3D okuliarov nakupit, aj tak su ti naprd.
27.5.2012 08:12
Anysek1[QUOTE=sanchez13;411312]presne tak ten stitok je odrezany, takze skus ist do nastaveni TV a uplne niekde na konci/dole by si mala mat taky otaznicek (podpora). Tam by si mala mat take veci ako aktualizacia software a podobne a malo by tam byt nieco ako "inf o produkte/sluzbe" takze to stlac a posli co ti vypise...[/QUOTE]

Super kluci, už to mám a je to úplně jiný typ TV... Je to: 42PW450-ZA, což je AKTIVNÍ 3D!
27.5.2012 08:12
THeBaNDiT[spoiler]skus najst model TV v jej MENU, ako ti radil sanchez13, nech zistime, co konkretne to mas:[QUOTE=sanchez13;411312]skus ist do nastaveni TV a uplne niekde na konci/dole by si mala mat taky otaznicek (podpora). Tam by si mala mat take veci ako aktualizacia software a podobne a malo by tam byt nieco ako "inf o produkte/sluzbe" takze to stlac a posli co ti vypise... [/QUOTE]

EDIT: tak uz nic, uz si to stihla... :)[/spoiler]
27.5.2012 08:14
Pytkin[QUOTE=sanchez13;411297]keby nemala 3D model, nedalo by sa jej asi vobec prepnut na 3D a vybrat si rezim SBS....
Takze bohuzial asi ma fakt vadnu tu polarizacnu vrstvu. Ale je to tusim 1. pripad o ktorom pocujem...[/QUOTE]

na mna si zabudol ?
27.5.2012 08:16
Pytkin[QUOTE=erik555;411302]Tak potom je nutne riesit tento problem s povodnym majitelom...(iba on vie, co sa s tv dialo...zeby vymena panelu bez polarizacneho filtra? tak to by bolo zufalo usmevne :D ))
[/QUOTE]

mozno sa povodny majitel chcel toho 3D TV zbavit , lebo ma vadnu obrazovku a v LG mu to nechceli uznat ..
27.5.2012 08:18
erik555[QUOTE=Anysek1;411317]Super kluci, už to mám a je to úplně jiný typ TV... Je to: 42PW450-ZA, což je AKTIVNÍ 3D![/QUOTE]
takze k tomu aktivne okuliare AG-S250 (podla manualu) http://3d-bryle.heureka.cz/lg-ag-s250/

Takze problem vyrieseny po 5tich dnoch tu na fore a po pol roku od kupy :D Wau, zenam patri naozaj varecha (bez urazky) :D
27.5.2012 08:19
THeBaNDiTPytkin, zrejme nie je vadna, ale je proste aktivna a nie pasivna (Anysek1, treba ti aktivne okuliare...)

EDIT: dnes to tu frci, typ okuliarov mas v predoslom prispevku... :D
27.5.2012 08:19
Pytkin[QUOTE=Anysek1;411317]Super kluci, už to mám a je to úplně jiný typ TV... Je to: 42PW450-ZA, což je AKTIVNÍ 3D![/QUOTE]

beriem predchadzajuci post spat .. som jediny z vadnou polarizacnou vrstvou :)
27.5.2012 08:23
sanchez13[QUOTE=Pytkin;411319]na mna si zabudol ?[/QUOTE]
nezabudol, ale moj fotak ma kamos v chorvatsku... Vyskusam to telefonom, ale ten to asi nezvladne...
27.5.2012 08:29
Pytkinsanchez : citoval som tvoje vyjadrenie o 1. pripade o vadnej polarizacnej vrstve .. :) ale par prispevkov na to sa ukazalo , ze sa jedna o uplne iny TV ..

Ale vdaka , ze mi chces pomoct s tymi fotkami ..
27.5.2012 08:30
hakmar[QUOTE=Anysek1;411317]Super kluci, už to mám a je to úplně jiný typ TV... Je to: 42PW450-ZA, což je AKTIVNÍ 3D![/QUOTE]
Ešte by bolo zaujímavé ako sa niekto na tebe obohatil lebo rozdiel medzi PW450 a LW4500 pri 42" a novej telke je nejakých 200Ečiek, ale je to v každom prípade hajzel, keď ti predal plazmu ako pasívnu LED-ku.
27.5.2012 08:30
Anysek1[QUOTE=erik555;411321]takze k tomu aktivne okuliare AG-S250 (podla manualu) http://3d-bryle.heureka.cz/lg-ag-s250/

Takze problem vyrieseny po 5tich dnoch tu na fore a po pol roku od kupy :D Wau, zenam patri naozaj varecha (bez urazky) :D[/QUOTE]

Takže určitě tento typ brýlí, co jsi mi tu napsal, jo? :D Já jsem to ale začla řešit až za poslední měsíc! A vidiš, vyřešila jsem to. Respektive VY, ZDE NA FORU JSTE TO VYŘEŠILI A ZA TO VÁM VŠEM VELKÉ DÍKY! A zas tak hrozné to se mnou nebylo, ne (varecho)? :D
27.5.2012 08:32
THeBaNDiTpresne ako Hakmar pise... ale to je riziko Aukra... preto kupujem len nove veci a ak by som mal kupit nieco pouzivane, tak bud len po osobnom odskusani, alebo od overeneho cloveka...
27.5.2012 08:34
Anysek1[QUOTE=hakmar;411331]Ešte by bolo zaujímavé ako sa niekto na tebe obohatil lebo rozdiel medzi PW450 a LW4500 pri 42" a novej telke je nejakých 200Ečiek, ale je to v každom prípade hajzel, keď ti predal plazmu ako pasívnu LED-ku.[/QUOTE]

U nás je ten rozdíl cca 2 tisíce, což není tak hrozné, ale i tak je to hovadské. Ale s tím původním majitelem už bohužel nic neudělám..
27.5.2012 08:35
erik555[QUOTE=Anysek1;411332]Takže určitě tento typ brýlí, co jsi mi tu napsal, jo? :D Já jsem to ale začla řešit až za poslední měsíc! A vidiš, vyřešila jsem to. Respektive VY, ZDE NA FORU JSTE TO VYŘEŠILI A ZA TO VÁM VŠEM VELKÉ DÍKY! A zas tak hrozné to se mnou nebylo, ne (varecho)? :D[/QUOTE]
:D nic v zlom, zeny mam rad aj take, ake su :D
len si prisla o stratu nejakeho casu a zbytocnu kupu polarizacnych okuliarov. Ked si bola v domneni, ze je to LCD 42LW4500, ktore si nam tu tlacila do hlav :)
Ta plazma nie je FullHD, oproti tomu LCD LW4500...ale to hadam pre teba ani podstatne nie je.

P.S. este v tom manualy na dalsej strane uvadzaju modely 3D okuliarov pre plazmy LG - AG-S230, AG-S250, AG-S270...v konecnom dosledku by bolo lepsie pre istotu poradit sa s predajnou.
27.5.2012 08:37
KamilZNevím, jestli bych po té zkušenosti rovnou risknul nákup brýlí, aktivní nejsou nejlevnější a kdo ví, co ta TV ještě skrývá :-) (zkusit se domluvit na případném vrácení, nebo přes inet do 14-ti dnů). V první řadě bych zkusil kontaktovat toho šmejda z Aukra a samozřejmě ho tam napráskal, kdyby to náhodou byl jeho první pokus.
27.5.2012 08:50
Anysek1[QUOTE=erik555;411337]:D nic v zlom, zeny mam rad aj take, ake su :D
len si prisla o stratu nejakeho casu a zbytocnu kupu polarizacnych okuliarov. Ked si bola v domneni, ze je to LCD 42LW4500, ktore si nam tu tlacila do hlav :)
Ta plazma nie je FullHD, oproti tomu LCD LW4500...ale to hadam pre teba ani podstatne nie je.

P.S. este v tom manualy na dalsej strane uvadzaju modely 3D okuliarov pre plazmy LG - AG-S230, AG-S250, AG-S270...v konecnom dosledku by bolo lepsie pre istotu poradit sa s predajnou.[/QUOTE]

Však já to beru v pohodě, ale prostě jsem žila v omylu. Už hned ze začátku jsem hledala ten typ, ale nenašla. Až dnes, jak jste mi tu napsaly ten "postup".. Mám to totiž v Menu a pak červené tlačítko (běžně pro teletext) jako "Zákaznická podpora" a pak dále "Info o výrobku".. Mno podstatné to pro mě asi není (protože neznám ten rozdíl), ale i tak-jak by jsi mi shrnul "výhody FullHD"? Protože uvažuji, že si vážně koupím tu LG LW4500.
JO a manuál k této TV nemám...
27.5.2012 08:57
erik555Manualy si stiahnes aj z netu...v tomto pripade na ofic. stranke LG, model das hladat a potom kde je podpora su manualy v .pdf.
FullHD su body (pixely) obrazovky 1920x1080 (pri formate 16:9). Ta plazma ma 1024x768. Ak pozeras nieco v nativnom FullHD, tak obraz je o nieco detailnejsi na tom fullHD panely.
27.5.2012 08:58
Anysek1[QUOTE=KamilZ;411338]Nevím, jestli bych po té zkušenosti rovnou risknul nákup brýlí, aktivní nejsou nejlevnější a kdo ví, co ta TV ještě skrývá :-) (zkusit se domluvit na případném vrácení, nebo přes inet do 14-ti dnů). V první řadě bych zkusil kontaktovat toho šmejda z Aukra a samozřejmě ho tam napráskal, kdyby to náhodou byl jeho první pokus.[/QUOTE]

Já ještě taky zvážím koupi brýlí, ale myslím, že snad už by se v TV nemuselo/nemělo nic skrývat. To už mi přijde až až-úplně jiná 3D TV LG. Vrácení určitě neprojde a prodejce šmejd se mi samozřejmě ani neozývá, o to už se pokouším půl roku ;). A z Aukra byl naneštěstí (po mé "dokončené" koupi) uživatel odstaven.
27.5.2012 09:23
THeBaNDiThmm... ak nemas financny problem kupit si LG LW4500 ako dalsiu telku do domacnosti (aspon vyuzijes okuliare), tak je to podla mna lepsia moznost nez dokupovat aktivne okuliare k tej plazme, pretoze je to predsalen starsia plazma a vtedy bola ta 3D aktivna technologia zrejme predsalen o nieco menej vymakana nez dnesna 3D aktivna technologia (ktora ma aj dnes v porovnani s pasivnou 3D technologiou svoje neduhy)

Pripadne mozes tu plazmu opat predat - tentoraz uz pod spravnym nazvom...
27.5.2012 09:49
visperVšechno zlé je k něčemu dobré, aspoň jsme se pocvičili a něco o polarizaci naučili :-)
27.5.2012 09:53
Anysek1[QUOTE=THeBaNDiT;411344]hmm... ak nemas financny problem kupit si LG LW4500 ako dalsiu telku do domacnosti (aspon vyuzijes okuliare), tak je to podla mna lepsia moznost nez dokupovat aktivne okuliare k tej plazme, pretoze je to predsalen starsia plazma a vtedy bola ta 3D aktivna technologia zrejme predsalen o nieco menej vymakana nez dnesna 3D aktivna technologia (ktora ma aj dnes v porovnani s pasivnou 3D technologiou svoje neduhy)

Pripadne mozes tu plazmu opat predat - tentoraz uz pod spravnym nazvom...[/QUOTE]

Nebo už je nějaká "lepší" 3D TV od LG než ta LW4500 v podobné cenové relaci? Už jsem ztratila "přehled"..
Prodej je taky možnost, samozřejmě už jedině pod správným názvem (žádný zajíc v pytli), ale to by ta cena byla tak kolem 8 tisíc max. (si myslím).
29.5.2012 09:35
sanchez13[QUOTE=Anysek1;411351]Nebo už je nějaká "lepší" 3D TV od LG než ta LW4500 v podobné cenové relaci?[/QUOTE]
lepsia co sa tyka vybavenia je LW5500, pripadne LW650s. Obe ale budu drahsie ako ta LW4500-ka. Jedine, ze natrafis na nejaku akciu.
Teraz pred ME vo futbale asi bude tych akcii dost, takze mozno budes mat stastie :-E
11.6.2012 04:09
Anysek1Opět zdravím :) Nevím, jestli je tohle vhodné téma pro můj dotaz. Zvažuji koupi 3D monitoru (s TV tunerem, aby mi to fungovalo i bez PC/ntb). Budu přehrávat (přes externí USB) hlavně 3D filmy (ripy) SBS. Požaduji pasivní 3D, úhlopříčka 23" (nebo možná 27"). Můj "hlavní" adept je 23" LG DM2350D-PZ, ale ráda bych znala názor zkušenějších uživatelů. A ještě jsem se chtěla zeptat - lze monitor zapnout jen do zásuvky (bez PC/ntb), tak jako klasické 3D TV od LG? Když budu přehrávat jen z externího disku (přes USB)? Děkuji :))
11.6.2012 05:21
KamilZJá nevidím moc smysl kupovat tak malé 3D (vlastně zatím nevidím extra smysl kupovat 3D :-) ). Dále ten monitor při přímém připojení USB HDD nepřehraje tolik formátů, co přehraješ pomocí připojeného PC, takže opět nevidím moc smysl připojovat HDD k Monitoru, když budeš mít PC. Je to stejné jako u všech TV, většinou to skončí koupením MMC (což Ty, když máš připojené PC nemusíš). Monitor se Ti bude chovat jako TV, protože je to vlastně TV, akorát má méně vstupů. Jestli chceš vědět možnosti, tak se mrkni na návod: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-DM2350D-PZ
11.6.2012 06:04
interfernet422Pro 3D je každá cenově dostupná TV malá. Nejlevnější řešení je projektor a volná velká stěna. U monitoru bys musela sedět s nosem přilepeným na obrazovce, aby ten 3D dojem byl k něčemu. 3D v normálním multikině je taky na prd. Zajdi si do IMAXu ať víš, jak má 3D vypadat.
11.6.2012 06:09
Anysek1[QUOTE=KamilZ;413083]Já nevidím moc smysl kupovat tak malé 3D (vlastně zatím nevidím extra smysl kupovat 3D :-) ). Dále ten monitor při přímém připojení USB HDD nepřehraje tolik formátů, co přehraješ pomocí připojeného PC, takže opět nevidím moc smysl připojovat HDD k Monitoru, když budeš mít PC. Je to stejné jako u všech TV, většinou to skončí koupením MMC (což Ty, když máš připojené PC nemusíš). Monitor se Ti bude chovat jako TV, protože je to vlastně TV, akorát má méně vstupů. Jestli chceš vědět možnosti, tak se mrkni na návod: http://www.lg.com/uk/support-product/lg-DM2350D-PZ[/QUOTE]

Ty jsi nějaký "pesimista" na 3D? :) Obávám se, že můj NTB (resp. netbook) by ani 3D film neutáhl :D Když ho sputím ve VLC media playeru, tak se mi seká obraz a zvuk jede trochu plynule. Navíc nechci slyšet "funění noťasu" :) Určitě by byl lepší 27" monitor. A s těma formátama-přehraje jich hodně. Mě stačí především .mkv

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=interfernet422;413087]Pro 3D je každá cenově dostupná TV malá. Nejlevnější řešení je projektor a volná velká stěna. U monitoru bys musela sedět s nosem přilepeným na obrazovce, aby ten 3D dojem byl k něčemu. 3D v normálním multikině je taky na prd. Zajdi si do IMAXu ať víš, jak má 3D vypadat.[/QUOTE]

A jaký projektor by jsi mi doporučil (v rozumné cenové relaci-existuje vůbec i do 10 000,-)? A co bych k tomu všechno potřebovala? :)
11.6.2012 07:05
interfernet422Za 10 tis. se toho moc pořídit nedá.... Koukni.
Jinak k projektoru samozřejmě dostatečné množství brýlí a zdroj obrazu - ntbk, mmc.
11.6.2012 07:55
KamilZMKV není formát, ale kontejner, ve kterém mohou být různé způsoby komprese s různými parametry. Takže některé MKV přehraje, jiné ne....
12.6.2012 11:08
PytkinAnysek : urcite to kupuj cez internet , aby sa to dalo vratit , ked bude vadny ..
24.1.2013 10:42
DeputyZhltl sem 10 stranek topicu a ted jsem teda ale celej zvedavej jak cela anabaze pokracovala. Mohl by Pytkin doplnit / shrnout co se delo dal? Nejak se mi nechce verit, ze by se s tim smiril, pripadne se na to vybodl.
24.1.2013 12:58
Pytkinnijak .. telka je dojebana .. mozem sa sudit .. to sa mi nechce ..
29.4.2013 09:19
rodik00[QUOTE=Pytkin;442426]nijak .. telka je dojebana .. mozem sa sudit .. to sa mi nechce ..[/QUOTE]
Pytkin ja mam to iste na mojej LG 42LM620s podla tvojich testov, ked pozeram kolmo v strede TV obraz taky isty ako ty :(:( ... 3D sa pozerat takto neda, kks teraz co ? ..kazdopadne sa pokusim reklamovat telku, ktoru mam necely tyzden .
29.4.2013 09:34
THeBaNDiTak je kupovana cez internet, tak ju vrat bez udania dovodu... (regulernym dovodom by mohla byt nizka kvalita 3D zobrazenia, ale nie si povinny udavat im dovod)
29.4.2013 09:50
rodik00Dakujem, za radu, vies co tiez ma to napadlo, ale cital som na nete ,ze produkt nemoze byt vobec pouzity. Mozno by mi to neprevzali zdovodu, ked som to rozbaloval tak jeden polystyren sa rozlamal, totizo uz aj napoly bol, dalej krabicku od okuliarov som trosinku natrhol. Zajtra sa skusim obratit na LG servis a ani nemam potuch ako by som tu TV poslal :D
29.4.2013 10:24
THeBaNDiThmm... vysada vratit tovar v zakonnej lehote je tu kvoli tomu, aby si ho mohol zakaznik vyskusat, kedze tuto moznost (vyskusat si tovar resp. nechat si ho predviest) v pripade kupy cez internet nema... ;) Mozes kontaktovat servis, ale na tvojom mieste by som to pred koncom zakonnej lehoty radsej predsalen vratil. Servis sa ti moze (po uplynuti 7-dnovej lehoty na vratenie) vyjadrit, ze to nie je zavada a ostanes nahrany...

Mam pocit, ze ak by sa eshopu nepozdaval mierne poskodeny obal, moze ti vratenu sumu mierne znizit (samozrejme adekvatne), ale tipoval by som, ze ti to prejde... pripadne ten polystyren skus zlepit lepidlom. :)
29.4.2013 11:03
rodik00Teraz pozeram prijimovy doklad dnes je piaty den, malo by to byt dokonca 7 pracovnych dni podla zakona. Asi to tak urobim, kazdopadne diik :)
30.4.2013 12:01
Pytkinrodik00 : ak si kupoval cez internet , tak to urcite vrat .. inak LG ma dobry servis .. tusim od 37" hore , dojdu priamo k tebe domov .. akurat by sa ti asi stalo to co mne .. povedia ti , ze je to v poriadku ..