Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

H.264 s prokladem

martin-tomi (18)|20.4.2012 03:00
Přeji hezký den, potřebuji poradit s formátem H.264. Mám kameru sony, která nahrává video s těmito parametry:

Formát: BDAV (Blu-ray video)
Video formát: AVC
Formát profile: High@4.0
Rozlišení: 1920 x 1080
FPS: 25/s
Scan type: Interlaced (prokládané)
Scan order: Top Field First
Koncovka souboru: m2ts

Po zpracování videa v programu Edius a následném exportu do formátu m2ts je vše v pořádku a video jde přehrát na PC bez problému. Problém nastává pokud chci video pustit na TV Samsung, která tento formát nepodporuje.

Co jsem všechno zkoušel: převod do MKV programem Handbrake výsledek super, ale video se změnilo na progressive (snímkové).
Dále jsem zkoušel XviD4PSP to samé. Přejmenování koncovky na mkv, video jde přehrát v TV, ale cuká se.

Proto se ptám jak převést video s koncovkou m2ts prokládané do něčeho co přehraje TV samsung, ale chci zachovat proklad, nechci převod do snímkové videa. Prokládaný obraz je lepší, více detailů atd. ... všechny programy na převod formátu hlásí, že H.264 nepodporuje interlaced video.

Moc prosím o radu a předem dík
KamilZ (10277)|20.4.2012 08:06
Zkus třena XMediaRecode, tam se to dá nastavit:
[ATTACH=CONFIG]17553[/ATTACH]

Výstup z MediaInfo vypadá takto:
Nastavení progessive: Scan type: Progressive
Nastavení TFF: Scan type: MBAFF
Zkoušel jsem to na nějakém TS z DVB-S, jestli to přehraje Samsung netuším.
xmediarecode.png
arkij (540)|20.4.2012 09:18
[QUOTE=martin-tomi;406714]Po zpracování videa v programu Edius a následném exportu do formátu m2ts je vše v pořádku a video jde přehrát na PC bez problému. Problém nastává pokud chci video pustit na TV Samsung, která tento formát nepodporuje.[/QUOTE]

Zkus to z Ediusu vyexportovat jako HDV (podle přednastavené šablony), to je Mpeg2 a televize by to měla umět.
ai (2993)|20.4.2012 15:55
[QUOTE=martin-tomi;406714]Přeji hezký den, potřebuji poradit s formátem H.264. Mám kameru sony, která nahrává video s těmito parametry:

Formát: BDAV (Blu-ray video)
Video formát: AVC
Formát profile: High@4.0
Rozlišení: 1920 x 1080
FPS: 25/s
Scan type: Interlaced (prokládané)
Scan order: Top Field First
Koncovka souboru: m2ts

Po zpracování videa v programu Edius a následném exportu do formátu m2ts je vše v pořádku a video jde přehrát na PC bez problému. Problém nastává pokud chci video pustit na TV Samsung, která tento formát nepodporuje.

Co jsem všechno zkoušel: převod do MKV programem Handbrake výsledek super, ale video se změnilo na progressive (snímkové).
Dále jsem zkoušel XviD4PSP to samé. Přejmenování koncovky na mkv, video jde přehrát v TV, ale cuká se.

Proto se ptám jak převést video s koncovkou m2ts prokládané do něčeho co přehraje TV samsung, ale chci zachovat proklad, nechci převod do snímkové videa. Prokládaný obraz je lepší, více detailů atd. ... všechny programy na převod formátu hlásí, že H.264 nepodporuje interlaced video.

Moc prosím o radu a předem dík[/QUOTE]

Handbrake pouziva i x264, ten interlaced umi, v tom handbake se to nekde musi doplnit do toho command line, nebo retezce ,ted jsem to nasel:
http://forum.doom9.org/showthread.php?p=1399750#post1399750
prida se tam :interlaced

jinak x264 podporuje enkodovani interlace zaznamu, takze Megui, ribbot264 aj, neni problem, v GUI by to melo byt mozno nastavit bff nebo tff, nebo manualne do command line se prida --tff (tff jako tve video, top field first) pokud se enkoduje v command line bez nejakeho interface, enkoder pak enkoduje interlace , enkoduje MBAFF , coz je interlace, aby te to nematlo, ten handbrake udela to same v tom interlace modu
vivid.sk (11472)|20.4.2012 19:56
Skus premenovat koncovku na ts (pripadne premuxuj cez TSMuxer). Moja TV rovnakej znacky (neviem aky model TV mas, neuviedol si) vie korektne prehravat prekladane fullHD videa napriklad z TV vysielania v H264.
Aky je bitrate videa?
neboztik (341)|23.4.2012 21:35
Já si myslím,že ten XMediaRecode není pro přehrávání v TV dobrý.On sice vyrobí MKV,které přehraje MMC i PC ale televize ho zobrazí (spíš nezobrazí) správně.Obraz je šíleně zvětšený a v TV se zobrazí zhruba tak jeho jedna pětina.Podle MediaInfo je vše v pořádku,bohužel TV má problém se správnými rozměry.Nyní vyšla nová verze a problém je stejný.
Zkoušeno na TV Samsung.
PS: přejmenováním na *ts to Samsung přehraje v pohodě,ale bez zvuku.Panasonic natáčí zvuk 5.1 a to TV Samsung neumí.
janforman (215)|24.4.2012 13:59
[QUOTE=martin-tomi;406714]Prokládaný obraz je lepší, více detailů atd. ... všechny programy na převod formátu hlásí, že H.264 nepodporuje interlaced video.[/QUOTE]

Prokládaný obraz rozhodně není lepší, je výrazně horší než progresivní (to horší z něj dělá ten převod). Zkusil bych AVIDEMUX má volbu interlaced normálně v nastavení jak pro H264 tak pro MPEG2.