Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): dotaz na externí disk-rada a pomoc

Neregistrovaný (0)|16.4.2012 22:20
Tazatel: Miloš

Znění dotazu: Dobrý den,
Vlastním televizor samsung LE 46C650 a asi před rokem jsem k tomuto televizoru koupil externí disk samsung story 1,5 TB. Tento disk normálně fungoval a já ho používám jako úložiště filmů. Tento disk byl již z výroby naformátován na FAT32 (bohužel jsem ho hned nepřeformátoval na NTFS) takže jsem na něj uložil velké množství filmů a bez problémů s televizí fungoval. Můj problém s diskem nebo televizí nevím začal po tom, co jsem z důvodu toho, aby na disk šli i HD videa větší než 4 GB FAT32 to neumí) tak jsem v příkazovém řádku winn 7 tento naformátoval na NTFS. Takže teď se mi stává, že když zapnu televizi tak externí disk se normálně načte a také můžu listovat a i přehrávat. Ale jak je po nějakou dobu v nečinnosti se zaplou televizí tak se začně načítat ale většinou se nenačte (pořád běží načítám a po nějaké době se resetne televize ) a když se znovu načte tak běhá v pořádku do té doby než se jakoby zase uspí .. pak se to opakuje... nevíte někdo co s tím .... na počítači funguje normálně, ale u televize se takto chová. na závěr uvádím, že moje televize umí NTFS, ale nevím jestli to nebylo způsobeno tím, že jsem ho nepřevedl hned do NTFS po zakoupení, ale až asi po roce užívání... Zformátovat ho nechci, protože bych přišel o všechno...
interfernet422 (1575)|16.4.2012 22:49
Převod na NTFS jsi provedl asi programem convert.exe, který je součástí windows. V televizích je linux takže pro něj je primárním filesystémem ext2(3) a implementace NTFS mu může činit problémy. To vysvětluje i to, že dokud jsi měl FAT32 tak vše běhalo OK a po převodu běží disk bez problémů v PC a blbne jen připojen k TV. Tato skutečnost je na webu dost probírána a uspokojivé řešení bez formátu disku na ext2/3 zatím asi není.
Neregistrovaný (0)|16.4.2012 23:02
Dobrá a jak se to nechá řešit..... předpokládám jenom kompletním přeformátováním toho disku..... taky jsem uvažoval, že bych zakoupil ještě jeden disk, který je již z výroby NTFS a na něj ty filmy přesunul. Ano dělal jsem to v příkazové řádce cmd... chdsk... atd abych nepřišel o ty filmy co jsem tam měl. Ono totiž problém FAT32 jsou filmy HDkde tam nejdou přesunout větší soubory, proto jsem to vlastně také udělal.
interfernet422 (1575)|16.4.2012 23:26
Když koupíš druhý disk, tak ho zkus naformátovat přes TV, nebo z linuxu na ext3.
Neregistrovaný (0)|17.4.2012 21:24
Ahoj všem ano asi potom koupím nový disk, ale co mě mate, že zrovna tahle televize co jsem vyčetl z diskusí nemá žádný problém z NTFS spousta uživatelů norrmálně takhle jede a žádný problém. Já si myslím, že to bylo způsobeno tím, že zkrátka jsem to formátoval až poté co jsem tam naházel hafo filmů a nevšiml jsem si hned na začátku, že je na FAT 32 a toto jsem řešil až potom co jsem tam chtěl hodit HD video větší než 4 GB a zkrátka jelikož tam nešlo tak jsem to zformátoval přes příkazový řádek ve win 7... chdsk.... convert. A už vůnec nevím jak bych disk formátoval přes televizi to tedy vůbec netuším a nebo přes linux. A navíc disk co bych chtěl případně koupit je už naformátovaný z výroby na NTFS... Takže nějaké další rady před případným formátem toho disku. co zlobí.... programy na diagnostiku apod. Samozřejmě s tím, aby tam zůstali i ty věci zkrátka nějakou radu chtěl bych formát toho disku dělat až jako poslední možnost a případně až ty věci budu mít zazálohovaný. Je zajímavé, že když disk naběhne s televizí což naběhne vždy a hned na něj jdu tak funguje bezproblémově (přehrávám, listuju apod). Ale když je nějakou dobu nečinný při zapnuté televizy (ve spánku) a já na něj najedu tak buď se to někdy povede, ale spíše se stane to že na něj najedu.... načítám.... zhasne světlo disku.... pořád načítám.....a za chvíli se resetne televize a po restartování se disk připojí za chvilku a zase všechno funguje v pohodě......takže asi takhle a moc děkuji za všechny rady:)