Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

plazma samsung ps51e6500, ps60e6500

spotnickoff (152)|16.4.2012 11:21
je to uplne novy model, ale chcel by som otvorit tuto temu ak by sa tu zacali zjavovat majitelia.... napr. nastavenie farieb by ma zaujimalo
hakmar (401)|16.4.2012 11:47
Tak daj nejaké tvoje poznatky o tejto telke, lebo tiež patrí k mojim kandidátom na kúpu.
spotnickoff (152)|16.4.2012 12:44
mam model s 51''. kedze sice preferujem japan made na panasonicoch mi vzdy vadievalo blikanie plaziem. ci to bola nahoda alebo je to tak, vzdy som to na panakoch videl viac. A kedze som na to citlivy opat som sa rozhodol pre samsunga. mal som pred tym cca 5 rokov hdready plazmu od samsungu a bola spokojnost. tak som teraz updatol na full hd.

dizajn je slusny, az velmi slusny, ramik tenucky. kuri ovela menej ako moja starsia plazma. celkovo je to tenucke (nie ako lcd tv ale ta hrubka je slusna. dal som to na stenu na drziak co ma hrubku od steny 4cm a vyzera to slusne.
Mna zaujimal hlavne obraz. Zvuk mam vyvedeny cez 5.1 repro + reciever takze to ma vobec nezaujimalo. Takze k tomu viem povedat len to ze ano... zvuk to ma :-).
Obraz na full HD: velmi dobry az vynikajuci. krmim to satelitnym signalom a tam som blikanie plazmy vobec nepostrehol. a to opakujem som na to citlivy. Jedine blikanie som zatial zazrel ked to krmim 1080p signalom z multimedialneho playera. Na bielej ploche vo velmi primeranej miere. Takze spokojnost. Nie moc spokojny som s farebnostou. ta je u panasonicov lepsia. Cakal som to, takze ma to neprekvapilo. Nastavujem, nastavujem a nastavujem... a ocakavam ze tak ako na starej plazme sa pomaly priblizim k farebnosti ktora bude OK. Trochu je zaujimave to, ze ta farebnost sa vyrazne lisi kanal od kanala. Ale to som videl aj v obchode na panakoch. Su kanaly, hlavne tie HD kde je farebnost fantasticka a nemam k nej vyhrady. A su kanaly kde je to trochu rozlietane. Co sa tyka uhlopriecky pod 50 by som uz nesiel. Pozeram to z 2.5-3.2 m vzdialenosti a je to tak akurat. Skor male ako velke.
Ostatne fcie ma moc nezaujimaju. TV prehravam z dreamboxu a mkv z DUNA. Takze co za formaty to prehrava same neriesim. napichol som to na net a par krat spustil you tube. Klient je spraveny prijemne a nie je utrpenim si nieco prehrat z utube. Vlasne prehratie je na celej obrazovke a ked je zdrojom fullHD signal je to slusne. 3D som na chvilu vyskusal a neprekvapilo.... pre mna je to nieco navyse... srandicka... zatial sa to nechystam aktivne vyuzivat.
Takze sumar. Dostal som od samsungu to co som ocakaval. Neblikajucu, nebzuciacu plazmu s velmi velmi slusnym obrazom pri HD signaly, velmi slusnym obrazom pri SD signaly... skratka kupu nelutujem a isiel by som do toho opat... tolko k uvodnym dojmom

Ak by boli este otazky, pytaj sa...
hakmar (401)|16.4.2012 13:21
Tak to sme na tom podobne, zvuk mám tiež cez AVR, na smart hovadiny si nepotrpím a ani nemám na to čas, jediné čo chcem, je kvalitný obraz, hlavne ma zaujíma HD, lebo z SD vysielania sledujem akurát tak správy a nejaký šport. Ešte by ma zaujímalo ako je na tom z podaním čiernej, a lesklosti panela.
spotnickoff (152)|16.4.2012 13:28
Lesklost panela je evidentne lepsia. Porovnavam voci mojej starsej plazme. Vidim ked odfotim obrazovku. Kedysi som videl co je na obrazovke, teraz to skoro vobec neodraza. Mal by tam byt taky isty typ panela co maju v E8000 serii... takze veeelmi slusne. Cierna je dobra, nemam vsak ako porovnat. To by chcelo kuknut v obchode ked si das vedla seba aj dalsie modely. Tiez by mala byt solidna - taka ista ako v E8000. Volaju to Real black pro.
hakmar (401)|16.4.2012 13:42
Je E6500 nástupca D6900?, lebo žiadnu novú E6900 som nenašiel, viem že na Pan. je obraz celkovo tmavší, ako je na tom 6500?, dík za tvoje info.
spotnickoff (152)|16.4.2012 14:01
aj ja to tak chapem ze to je nastupca d6900. ale isto ma viac z e8000 ako mal d6900 z d8000. Aspon tak mi to prislo ked som pozeral parametre. Aj tu je obraz trosku tmavsi...
Ale ja som skusal jas tak do 50% (defaultne bol kdesi na 35%) takze priestor na zosvetlenie by tam mal byt.

Este napisem jednu skusenost ked sa pytas na tu D6900. Ked som bol v obchode pozerat bola tam od panasonicu G30 a od samsungu d6900 relativne blizko seba. Co som bol prekvapeny... bezal tam to iste samozrejme ale ostrost obrazu bola vytrazne v prospech samsungu. Farebne podanie samozrejme v prospech panaka. Ale vravim farebnost si vie clovek aj doladit...
hakmar (401)|16.4.2012 14:13
No tak ďalší chrobák do hlavy, ale skôr 60".:)
Old Seeker (3)|29.4.2012 22:47
Zajímalo by mne, jak si stojí srovnání (pochopitelně především ve smyslu obrazové kvality) tvého exter. DreamBoxu s integrovaným satelitním tunerem, určitě jsi to porovnával. A dále integr. S2 celkově, hlavně bezproblémová editace (přesuny stanic, mazání) a kompatibilita, resp. chování dekodéru Irdeto s kartou SkyLink (nebo CW + ICE IR). Dík za postřeh.
spotnickoff (152)|30.4.2012 00:11
Old Seeker: sklamem ta. neporovnaval neskusal. pre mna je sat tuner v tej plazme nezaujimavy a moje potreby nesplna. takze ja som ho ani nezapol. pre mna je to nepouzitelne.
spacerer (23)|30.4.2012 07:57
Zajimalo by me jake 3D bryle jsou soucasti baleni teto tv?
Samsung ma myslim 4 druhy 3D bryli.
thakur (17)|12.6.2012 14:28
Ahoj, pátral jsem po testech Samsung PS51E6500, ale našel jsem hlavně Samsung PN51E6500, která se podle všeho liší jen podstavcem, ale nikde jsem to potvrzené nenašel, ví někdo jak to tedy je?
spotnickoff (152)|12.6.2012 16:49
pre milovnikov recenzii:

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn51e6500/4505-6482_7-35159639.html

The Samsung PNE6500 is an excellent television, with all of the features you need and few you don't. Its picture quality is every bit the equal of the phenomenal Panasonic ST50 series. The PNE6500's picture quality is also basically identical to its significantly more expensive Samsung stablemate, the flagship PNE8000, with the same performance in key areas such as black levels and color accuracy -- making the E6500 an excellent value.
Calebcz (138)|12.6.2012 19:42
PS = evropske modely, PN = americke modely - vicemene jsem ani nenasel cim se lisi.
KamilZ (10277)|12.6.2012 20:59
Předpokládám, že většinou technické "národnostní" rozdíly typu PAL<>NTSC, DVB-T<>ATSC, 230V<>110V, 50/100Hz<>60/120Hz, Smart blbosti, .... Otázka je, zda mají nějaký podstatnější rozdíl z hlediska obrazu, jako například tuším LG (nebo Toshiba?), které má u nejvyššího modelu s FULL LED v evropské verzi odrbaný počet stmívacích zón na 1/2 oproti ostatním regionům.
Calebcz (138)|12.6.2012 22:17
Ja do PS51D550 nahraval do logic boardu firmware z PN51D550. Takze budou opravdu hodne shodne, panely a ridici elektronika panelu bude stejna.

V servisnim menu, kde se prepina model TV zadna zminka o PS/PN myslim neni. Takze rozdil klidne muze byt pouze ve zdroji a tunerech, jak pise KamilZ
tdlmarek (1566)|19.6.2012 08:38
Otázka na majitele PS51E6500: Můžete doporučit nějaký konkrétní držák na zeď?
spotnickoff (152)|19.6.2012 09:36
mam toto a spokojnost:

http://www.alza.sk/stell-sho-1021b-d120424.htm (link zmeneny)

keby si to nahodou kupoval tak bacha, je toho plny net: ta vodovaha tam byva casto zle namontovana a pri instalacii treba pouzit normalnu riadnu vlastnu vodovahu. Inak drziak ako taky je bezproblemovy. Tie 4cm od steny mi prisli akurat. Je to relativne blizko pri stene a ani pohlad z boku nie je problemovy a tie 4 cm su dostatocne aj na kabelaz za tym
koliar (142)|19.6.2012 09:53
Spotnickoff, chcem ta poziadat ako si s odstupom casu spokojny s podanim 3D na tvojej E6500? Malo by to vyznam pozerat sa na to z 3,6-3,8m pri uhlopriecke 51"? Mohol by si to pre mna vyskusat? Dakujem
spotnickoff (152)|19.6.2012 10:00
koliar: asi ti nepomozem. ja mam standardny panelakovy byt a teda sirka izby je 3.45. Moja pozeracia vzdialenost je teda od cca 3.10 - 2m
Dalsia vec. Ja 3D beriem ako spestrenie. Realne to moc nepozeram. Ak veris testom tak tam bolo 3D vychvalene. Vraj lepsie ako na panakoch. Ja to posudit neviem. Videl som 3D par krat v obchodoch a trochu doma co som to testoval. Porovnat kvalitu vsak nedokazem.
S 2D absolutna spokojnost :-)
Pavell007 (790)|19.6.2012 10:33
koliar-na 3d je to daleko, určitě tam ten efekt uvidíš, ale pro pocit vtažení do prostoru jako je třeba v imaxu, bys musel sedět maximálně 2,5m daleko-spíš ještě blíž, abys měl rám tv na okraji zorného pole. Já mám 50palců, sedím 2,1 metru a je to akorát.
koliar (142)|19.6.2012 10:58
Predpokladal som, ze to bude daleko. Co ja pozeram na projektore 3D tak mam z mojej udavanej vzdialenosti 3,6 - 3,8 100" uhlopriecku a je to fantasticke. Chcem coskoro vymenit TV a preto som sa pytal informativne ci by to bolo pozeratelne na 51" pri tej vzdialenosti. Mam dost vela rozpravok v 3D tak detom to snad bude vyhovovat aj na 51" pri 3,6 - 3,8 m.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=spotnickoff;414000]Ak veris testom tak tam bolo 3D vychvalene. Vraj lepsie ako na panakoch.[/QUOTE]
Praveze na tom teste co si postol 3D uplne odpisali...
spotnickoff (152)|19.6.2012 11:15
koliar 3D: mas pravdu, vravim, ja tie recenzie a to 3D beriem jednym uchom dnu druhym von... ja som mal zapamatanu recenziu 8000 a myslel som si ze 6500 je na tom rovnako.

http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/samsung-pn64e8000/4505-6482_7-35118283-2.html?tag=rvwBody;paginate

ta 8000 v mnohom vychadza velmi podobne ako 6500 tak preto...

az sa mi nechce verit ze je tam taky rozdiel ze na 8000 3D vychvalia a na 6500 tak pohania... Pritom som cital ze vraj
2D na e6500 dokonca mozno lepsie ako na e8000

Take recenzie... Treba sa orientovat podla vlastnych oci

takze sorry, hodil som sem mylnu informaciu

ja tie recenzie... ako to slusne napisat... pokial nevidim ze naozaj mali vedla seba viac kusov a seriozne to porovnavali beriem s veeeeeeeeeeeeeeelkou rezervou

tu je priklad doveryhodnej porovnavacky (ale na inu temu):

http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57449881-221/samsung-plasma-wins-cnets-accidental-burn-in-test/
Akulla (71)|19.6.2012 12:14
na tom videu vypada naprosto uzasne! fakticky asi jedna z nejlepsich TV do 30K
Goore (48)|20.6.2012 12:22
Funguje HbbTV pro Čechy?
TURU (2)|21.6.2012 13:59
od vcera som stastnym majitelom ps60e6500, zatial spokojnost, ale nestihol som otestovat vsetko.
spotnickoff (152)|21.6.2012 17:20
gratulujem, konecne nejaky nepanasonikar... :-)

[QUOTE=TURU;414202]od vcera som stastnym majitelom ps60e6500, zatial spokojnost, ale nestihol som otestovat vsetko.[/QUOTE]
genett (44)|21.6.2012 17:47
[QUOTE=TURU;414202]od vcera som stastnym majitelom ps60e6500, zatial spokojnost, ale nestihol som otestovat vsetko.[/QUOTE]
Můžeš prosím popsat věci ohledně ovládání - jak rychle se přepínají kanály, jaká je citlivost na dálkové ovládání (jde ovládat odrazem ode zdi?) a jestli jde vytvořit skupiny oblíbených kanálů (myslím třeba že bych si udělal skupinu sport, komerční, zpravodajské...). Uvažuju nad touhle telkou (a Panákem samozřejmě) a tyhle věci jsou pro mě asi ještě podstatnější, než nějaké nepatrné detaily v obrazu. Díky.
spotnickoff (152)|21.6.2012 19:25
genett : tak snad ti odpovie TURU na tvoje otazky. Ja som tu plazmu kupoval koli jedinej veci a to bola kvalita obrazu. Dialkove nepouzivam (mam logitech harmony 600), prijimac nevyuzivam (mam dreamboxa dm7020hd).... ja ani zvuk nepouzivam takze na tieto veci som neni dobry radca. jedine co som ti schopny overit je to dialkove a odrazy od steny....
KamilZ (10277)|21.6.2012 19:40
Akorát by bylo dobré k rychlosti přepínání specifikovat tuner a ještě v případě DVB-C/S k tomu i CI modul, typ karty a poskytovatele. Jinak to bude hodně zavádějící informace.
genett (44)|21.6.2012 23:35
[QUOTE=spotnickoff;414217]genett : tak snad ti odpovie TURU na tvoje otazky. Ja som tu plazmu kupoval koli jedinej veci a to bola kvalita obrazu. Dialkove nepouzivam (mam logitech harmony 600), prijimac nevyuzivam (mam dreamboxa dm7020hd).... ja ani zvuk nepouzivam takze na tieto veci som neni dobry radca. jedine co som ti schopny overit je to dialkove a odrazy od steny....[/QUOTE]
Proto se ptám TURU. Už to tady sleduju delší dobu a vím, že ty to máš víceméně jen jako zobrazovač se satelitem. Já to chci mít jako TV se vším všudy na DVB-C, tj. cca 100 kanálů a zvuk (mám 5.1 repro, ale používám naprosto vyjímečně) a proto mě takové "detaily" jako ovládání moc zajímají, protože to je věc, kterou budu používat dnes a denně a můj současný Samsung je z tohoto pohledu slušně řečeno velice slabý.
edit pro KamilZ: Zajímá mě UPC kabelovka, nějaký Smit modul a typ karty nevím, to jsem dostal k tomu modulu (od firmy Lica). Ale budu rád za každou zkušenost, klidně i DVB-T, o tomhle Samsungu se toho moc nepíše...
bavorak (1494)|22.6.2012 09:51
ovladac je u sama vseobecne dost naho.... , musi byt namiereny priamo. Ja pouzivam ten od Dreamu a ten ide zo vsade :-). Aj reakcie su stredne pomale. Lenze mna ber ako narocneho uzivatela a ine telky to maju aj pomalsie :-). Z mojich na ovladanie najlepsie, pioneer potom LG a nakoniec Sam. Panasonic som mal len tyzden a podobna tragedia ako u Sama.
spotnickoff (152)|22.6.2012 12:33
moja skusenost je zasa ina, najhorsie ovladanie ake som v rukach mal a stale mam je dreambox dm7020hd.... musis mierit presne inak sa nechytas... kombinacia logitech harmony 600 + samsung ps51e6500 funguje v pohode aj o stenu, ale kedze ja skoro vzdy spustam davku a zapinam AVR + sam TV + dreambox/dune tak mierit musim. ale len koli dreamboxu. ak ma to napadne doma testnem este aj to origo dialkove (ak v nom mam baterky)
bavorak (1494)|22.6.2012 13:34
ja mam DM800HDPVR a tam je ten predchadzajuci ovladac a ten naozaj ide skoro aj cez stenu :-). Zato s nim ovladam aj TV a ide to ovela lepsie ako s DO od Sama.
spotnickoff (152)|22.6.2012 14:17
no ja si myslim ze problem u toho mojho dreamboxu dm7020hd je na strane prijimaca (boxu) a nie na strane dialkoveho. Lebo ked vymenim origo dialkove za logitech tak sa nic nezmeni. problemy s mierenim su rovnake. Ale logitech u inych zariadeni ziadne taketo problemy nema. Na 99% je u mna problem v IR prijimaci v boxe.... O tom dreamboxe by som dokazal pisat celostrankove studie. Je to riadny bazmeg. Clovek sa s tym musi riadne vyhrat aby z toho vyzmykal co treba... ale v konecnom dosledku sa to asi oplati...
spotnickoff (152)|23.6.2012 09:20
skusal som to origo dialkove, chyta sa pekne aj odrazom od steny, nezdalo sa mi nijako problemove
TURU (2)|27.6.2012 09:16
[QUOTE=genett;414249]Proto se ptám TURU. Už to tady sleduju delší dobu a vím, že ty to máš víceméně jen jako zobrazovač se satelitem. Já to chci mít jako TV se vším všudy na DVB-C, tj. cca 100 kanálů a zvuk (mám 5.1 repro, ale používám naprosto vyjímečně) a proto mě takové "detaily" jako ovládání moc zajímají, protože to je věc, kterou budu používat dnes a denně a můj současný Samsung je z tohoto pohledu slušně řečeno velice slabý.
edit pro KamilZ: Zajímá mě UPC kabelovka, nějaký Smit modul a typ karty nevím, to jsem dostal k tomu modulu (od firmy Lica). Ale budu rád za každou zkušenost, klidně i DVB-T, o tomhle Samsungu se toho moc nepíše...[/QUOTE]

no uz som zas tu konecne. dialkove je podla mna dobre, chyta mi od vsetkych stien, zozadu, zboku, ... skoro som nenasiel polohu kde by mi neslo. pouzivam zabudovany dvb-c tuner s cam modulom (http://www.satro.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=cam_modul - netusim co je to za typ) od poskytovatela satro. rychlo prepinania je cca 1 sekunda (o poznanie rychlejsie ako na predchadzajucej LG plazme), pri HD programoch viac cca 3 sekundy. co sa tyka zoznamu kanalov, nejake "oblubene" polozky som tam videl v nastaveniach programov, ale este som ich nenastavoval.
genett (44)|27.6.2012 20:19
díky, takže ovladač a přepínání OK. Ty oblíbené položky - to může být jen jedna skupina (u mého dědečka Samsungu je to označeno zeleným srdíčkem). Jde o to, jestli takových skupin jde vytvořit víc. Ale to už si zjistím v manuálu.
Plutotype (717)|19.7.2012 00:51
Tak dorazila PS60E6500. Hodnotenie obrazu velmi dobre, ale TV ide spat. Tak silne bzucanie som este nepocul. Nechapem ako Samsung moze taky kus vypustit von. TV nie je pracka alebo chladnicka!

Vam to vsetkym tiez tak bzuci, ze aj s 4metrov je to pocut? Je to take ultra vysoke digitalne bzucanie/piskanie...ojoj
tdlmarek (1566)|19.7.2012 07:23
Třeba jsi dostal tu mou ^_^

Ano, u mě bylo bzučení také slyšet v podstatě kdekoliv v místnosti, i z 4 metrů a víc. Koukám, že je tu trochu zmatek v tématech - zde je odkaz na druhý thread o letošních Samsung plazmách, je tam i moje zkušenost s touto TV: Samsung 2012 - E series.
Salva Pecka (42)|19.7.2012 16:33
Tak já mám protentokrát asi štěstí, mě tenhle model nebzučí. Ale aby se něco dělo, tak zas po druhé reklamuju sedačku ta stála 2x víc než Sam...a to opravdu na***e. njn :-(
Obraz jsem naladil podle tohoto odkazu http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/samsung-plasma-tv/samsung-pn51e6500-picturesettings.html a připadne mi to jako že velmi dobré.
nunacek0 (947)|27.7.2012 22:36
Četl jsem a vyznívá to pro SAMSUNG POZITIVNĚ. Dnes si odvezl servisak moji druhou 42ST50ku ohledně vertikálních pruhů( nejednotnost panelu) na diagnostiku. První byla uznána Panasonicem a vyměněna za nový kus a pokud bude uznána i tato tak ji měním za jinnou značku a jelikož jsem ve vláknu u Samsungu 6500 tak je kvíz , kterou o to jednodušší. Jinak pro ostatní, kteří mě již znají tak je to 5tý Panasonic tento rok. 3krát model 2011 a 2krát 2012. Jinak je Panasonic opravdu skoro dobrý. až na to že sice opraví nějaké staré problémy, ale hned si vyrobí nové a to dnes opravdu nechápu..
Akulla (71)|28.7.2012 00:19
nunacku, strasne moc Ti fandim, doufam, ze uznaji reklamaci a posleze prejdes na jinaci znacku a treba chytnes nebzucici Samsung, tady je opravdu nejvetsi strasak to bzuceni
spotnickoff (152)|28.7.2012 00:26
nunacek, ty zasa reklamujes? dobre vidim?
nunacek0 (947)|28.7.2012 08:19
Tobě také nic neuteče. Poslední pokus. Slibuji.
lukyrozsi (29)|12.8.2012 11:24
Dobrý den, koupil jsem si plazmu samsung ps51e6500. Co mě teda zatím mrzí je ta skutečnost, že naladěné programy nejdou seřadit tak, jak já chci a jak jsem byl zvyklý u předchozí tv. Např. že novu chci na pozici číslo 3 a ne někde na pozici 85. Mám digitální kabelovku s CA modulem a podotýkám, že u dvou samsungů (u babičky, u taťky) u téže kabelovky se seřazením programů nebyl žádný problém a měl jsem to hotovo do deseti minut. U téhle tv jsem tu nabídku na seřazení nikde nenašel. Je možné, že jsem špatně hledal.......Ani v návodu jsem nenašel. To u předchozí LG bylo dle mě vyřešeno podstatně lépe. Jinak tv slušně bzučí, tak uvidím, jestli si na tohle zvyknu. Samozřejmě po přečtení různých recenzí a příspěvků jsem s tím trochu počítal, ale co je moc, to je moc.....Jinak obraz velice slušný, 3D taky. Zbytek budu zkoušet tak postupně. Díky za radu, Lukáš Rozsíval
bavorak (1494)|12.8.2012 15:15
D6900 to zoradovanie ma v smart ponuke: programy, alebo kanaly, alebo tak nejak ...
lukyrozsi (29)|12.8.2012 20:23
díky moc bavorak, trefa:-) je to opravdu v nabídce smart, to mě ani nenapadlo, máš to u mne:-)