Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 207

Téma: Jak zadat poptávku STA na satelit

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

Se satelity nemám praxi. Je nás v baráku 18 partají a já mám sehnat nabídky na satelitní rozvod a zjistit ceny. Doporučte mi nějaké firmy, jsme na Praze 3 please a i co mám všecko chtít. Samo by to měla být asi Astra, ale slyšel jsem, že velké antény směrované na východ mohou přijímat free spoustu HD kanálů.
    Prostě jak byste postupovali vy na mým místě. Dík.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od intago Zobrazit příspěvek
    Se satelity nemám praxi. Je nás v baráku 18 partají a já mám sehnat nabídky na satelitní rozvod a zjistit ceny. Doporučte mi nějaké firmy, jsme na Praze 3 please a i co mám všecko chtít. Samo by to měla být asi Astra, ale slyšel jsem, že velké antény směrované na východ mohou přijímat free spoustu HD kanálů.
    Prostě jak byste postupovali vy na mým místě. Dík.
    Obrať se na Pateru, má firmu dole na Husitské nad viaduktem.

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

no jo, ale co všecko mám chtít, třeba jsou i další možnosti než anténa i na východ?

Registrace
    Jul 2009

no jo, ale co všecko mám chtít, třeba jsou i další možnosti než anténa i na východ?
    Stačí říct, kolik je vás uživatelů, jakou družici přijímat a v každé takové firmě učiní nějaký návrh a cenovou rozvahu. Dále ... mimo demokanálů nevím o žádném HD, který by byl zadarmo. A pokud náhodou je, pak jej stejně časem zpoplatní.

Ještě mě napadá, jestli by nebylo levnějších 5 parabol s konvertory pro 4 účastníky (2rezerva), nebo 3 paraboly a sehnat konvertory pro 6 účastníků, jak cena za distribuční zařízení z jedné paraboly pro 18 účastníků.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

ad HD kanály:
    samozrejme že je niekoľko (v žiadnom prípade nie "spousta") HD kanálov zadarmo a budú ešte hodne dlho zadarmo -> sú napr. na 19.2E a 28.2E.
    Neviem čo si myslel anténou na východ, či Mekku alebo Moskqu ale ono je to vždy pomerne na juh a nie na východ.

ad čo máš pýtať:
    je vás síce 18 partají, ale to neznamená 18 prípojok. Otázne je koľko izbové byty tam máte? Garzonky alebo 6-izbové byty bude značný rozdiel.
    V každom prípade je potrebné do obývačky každého bytu pýtať 2 samostatné prívody a aspoň jeden ďalší do spálne alebo nejakej inej izby. Uvedom si, že toto nebude STA, kde si strčíl "rozbočovač" antény za 20Kč a pridal ďalší TV. Tu bude 1 prijímač = 1 kábel do bytu. Teda ak má niekto twintuner alebo napr. DVR + TV tak potrebuje dva káble v obývačke. A zabudni na to, že teraz zrovna všetci budú tvrdiť že je to blbosť a nikto nič nepotrebuje nahrávať. Doplniť ďalšie káble pri riešení od bastíra (t.j. 5 parabol so 4ks quadov) už nikto nikdy nedoplní o ďalšie vývody. V prípade multiswitchov je možné vždy ďalší multiswitch pridať do série a tak rozšíriť počet výstupov o 8 alebo 16 a pod.
    Existuje tiež jednokáblové riešenie, kde zásuvky sú zapojené za sebou - tu je potom možné pridávať ďalšie zásuvky. toto riešenie má ale obmedzenie na použité sat prijímače ktoré dokážu takéto zapojenie obsluhovať.

ad anténa na východ
    doporučil by som zariadenie pre 4 družice:
    - 23.5E pre tých čo vyznávajú SkyLink
    - 0,8W (takže vôbec nie na východ ale na západ!) pre vyznávačov UPC Freesat a DigiTV
    - 19.2E práve pre tie voľné HD kanály, od 1.5. je ich tam ďalších 12 (t.j. spolu cca 20 HD kanálov)
    - 28.2E taktiež pre voľné HD kanály do BBC ( 7 HD FTA )
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 12-04-2012 v 22:06

Je tu pořád
    Registrace
    Feb 2008

Na družici 26°E je v FTA asi 6-10 (jak kdy) sportovních HD programů v arabštině. Je tam většinou fotbal, ale také závody různých vodních člunů (i katamarány), dostihy a ďábelské závody velbloudů a jánevímco... - někdy fakt dobrá podívaná...

Na družici 23,5°E jsou české programy, to je samozřejmě nutost mít...

Na družici 19,2°E je již dnes několik FTA HD programů v němčině (něco i v EMU) a od 1. května mají přibýt další FTA HD, takže bych doporučoval i tuto družici...

Další větší množství HD programů placených lze přijímat z družice 1°W - je to obdoba programů Skylinku na 23,5°E (tuto nedoporučuji).

Na dalších družicích jsou FTA HD programy (nebo v EMU) jen po jednom kuse, takže nic moc, i když mnozí si cení např. možnosti přijímat Premier League HD z družice 10°E, kde jsou i SD Chelsea TV a NBA TV...

Možná u vás v Praze by měla význam i družice na 28,2°E, kde je dost FTA volných programů anglických, mezi nimi i HD programy. Protože ale u mne nemám signál, nemohu o nich uvést žádné další podrobnosti... - snad jen to, že možnost přijímat tyto programy v Čechách prý brzy skončí - možná již letos, ale je to neověřená informace, někde jsem o tom četl...

Výběr je na vás...
    Naposledy upraveno uživatelem losos: 12-04-2012 v 22:29

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    ....................ad čo máš pýtať:
    je vás síce 18 partají, ale to neznamená 18 prípojok. Otázne je koľko izbové byty tam máte? Garzonky alebo 6-izbové byty bude značný rozdiel.
    V každom prípade je potrebné do obývačky každého bytu pýtať 2 samostatné prívody a aspoň jeden ďalší do spálne alebo nejakej inej izby. Uvedom si, že toto nebude STA, kde si strčíl "rozbočovač" antény za 20Kč a pridal ďalší TV. Tu bude 1 prijímač = 1 kábel do bytu. Teda ak má niekto twintuner alebo napr. DVR + TV tak potrebuje dva káble v obývačke. A zabudni na to, že teraz zrovna všetci budú tvrdiť že je to blbosť a nikto nič nepotrebuje nahrávať. Doplniť ďalšie káble pri riešení od bastíra (t.j. 5 parabol so 4ks quadov) už nikto nikdy nedoplní o ďalšie vývody. V prípade multiswitchov je možné vždy ďalší multiswitch pridať do série a tak rozšíriť počet výstupov o 8 alebo 16 a pod.
    Existuje tiež jednokáblové riešenie, kde zásuvky sú zapojené za sebou - tu je potom možné pridávať ďalšie zásuvky. toto riešenie má ale obmedzenie na použité sat prijímače ktoré dokážu takéto zapojenie obsluhovať. ................
    Jasně, existuje technicky brilantní řešení, ale je to samozřejmě o ceně. Ta tvoje poznámka o rozbočování je případná, protože si lidé opravdu myslí, že si to doma rozbočí. Na druhou stranu vím, jaký je problém se všemi nájemníky se dohodnout na finanční spoluúčasti na koupi něčeho dražšího, o čem si myslí, že by jim "stačilo něco levnějšího". Proto ze zkušenosti raději doporučuji rozdělit je parabolama do skupinek podle nároků i s ohledem na budoucnost. Technické řešení nebývá problémem, ale lidská omezenost (i finanční) ano.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Než dávat na barák 5 parabol podle skupinek, no nevím. Kdo je fanda, tak má motor na balkoně, ostatní se spokojí se skylinkem, případně UPC+digi. To jsou maximálně 2 paraboly, k nim pak multiswitche a kaskády na patra. Přidání dalších kabelů je pak otázkou doplnění kaskády a barák nehyzdí hromada parabol na střeše. Např. pro 32 přípojek je možné řešení viz obr.
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: kaskady.png 
Zobrazení: 196 
Velikost: 9.9 KB 
ID: 17455
    Ale pravda je, že otázkou jsou finance....

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

plne s tebou súhlasím že zladiť niekoľko ľudí dohromady nebude jednoduché. pred niekoľkými rokmi som robil tajtrlíka 77 bytovým jednotkám a vždy sme na každej schôdzi skončili u výmeny plynových šporákov....

Ale prečo "sťahovať gate" keď ešte ani nemá ponuku.
    Je pravda že po svojich skúsenostiach by som ale volil svoju anténu - ak je jeden z 18 blb tak to môže skončiť studenou vojnou....

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Dagy2 Zobrazit příspěvek
    plne s tebou súhlasím že zladiť niekoľko ľudí dohromady nebude jednoduché. pred niekoľkými rokmi som robil tajtrlíka 77 bytovým jednotkám a vždy sme na každej schôdzi skončili u výmeny plynových šporákov....

Ale prečo "sťahovať gate" keď ešte ani nemá ponuku.
    Je pravda že po svojich skúsenostiach by som ale volil svoju anténu - ak je jeden z 18 blb tak to môže skončiť studenou vojnou....
    No prááávě! Trefil jsi hřebíček na hlavičku. Taky už na všechny dlabu. Mám svoje dvě paraboly, z toho jednu s motorem a ostatní ať se dál dohadují stále dokola o pí...nách.

Registrace
    Jul 2009

Odebírám Sat & DVB-T, kde jsou v každém čísle nová a nádherná zařízení pro distribuci a rozvod sat. signálu. Jenže nevím, kdo si to koupí. No a pak přijde takový 13.červenec jako vloni a je vše v kopru.

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

Moc díky, je to velká věda, koukám. Zvolil bych
    23.5E pre tých čo vyznávajú SkyLink
    - 0,8W (takže vôbec nie na východ ale na západ!) pre vyznávačov UPC Freesat a DigiTV
    - 19.2E práve pre tie voľné HD kanály, od 1.5. je ich tam ďalších 12 (t.j. spolu cca 20 HD kanálov)
    - 28.2E
    nebo doporučujete něco jinak?
    to zní dobře, ten 0,8W http://cz.upcdirect.com/satelitni-televize/freeSAT_HD/
    za 149.- za měsíc docela dobré HD
    Osobně jsem fanda 3D, ale kromě Brava3D na Astře o ničem jiném free nevím, vy jo?? Krom dema, kde ukazujou stále tosamý... Asi ne všichni budou satelit chtít, ale to se ukáže až na schůzi.

zavolal jsem jen Michael Baloun - SATRONIC Praha 3 a ten se ptal, zda máme hvězdicový systém STA, že by to dal do něj. Tak se u nás optám. Hofisat říká, že ty 4 družice by to vyšlo tak 3000.- na přípojku.
    Chtěl bych pozemním signálem bych zadara chytal naše a HD free. Možná bych si připlatil 150.- za HD, víc nejsem ochoten.
    Naposledy upraveno uživatelem intago: 13-04-2012 v 07:38

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Jestli Ti to narve na stávající rozvod, tak budeš pravděpodobně omezen na 1 tuner na domácnost (pokud to nebude Unicable řešení), což je hodně omezující - jak bylo zmíněno výše, tak počítej minimálně s dvěma tunery do domácnosti) A kdyby to bylo Unicable, tak zase pravděpodobně nebudou vyhovovat současné rozvody, protože Unicable je hodně náročné. S Unicable si navíc zřejmě neporadí TV s integrovaným DVB-S tunerem. Takže bych raději doporučil zvážení výměny stávajícího rozvodu, je to samozřejmě otázka peněz (hlavně práce, kabely stojí pár korun). Stejně budete pravděpodobně muset měnit zásuvky apod.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 13-04-2012 v 08:15

Je tu občas
    Registrace
    May 2011

jeden tuner na sat by stačil. Stávající pozemní digitál bych nerušil. Stránky má http://www.hofisat.cz/

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

ty 4 družice by to vyšlo tak 3000.- na přípojku.
    Tak tohle lidi neskousnou... za ty peníze budou mít doma je jeden kabel a budou si stejně muset koupit stb a kartu.
    Za ty tři litry mám skvělou parabolu, několik QUAD LNB a ještě se párkrát skvěle ožeru...

Strana 1 z 14 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 20-03-2011, 20:49
  2. satelit
    Od Draken v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 18-03-2010, 07:31
  3. 1 Satelit na 2TV
    Od zatom v sekci DVB-S
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 29-11-2009, 21:41