Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Synology NAS Media Server a Plasma Panasonic VIERA TX-P42G30E - velké JPG nelze zobrazit

mertas (38)|12.4.2012 08:57
na síťovém disku Synology jsem aktivoval Mediální server, který umožní zobrazovat přímo v HD plasmě Panasonic přes DLNA soubory.
Potíž je s jpg fotografiemi.
Fotografie velikosti 3168 x 2112 pixelů, 1,76MB to zobrazí brilantně ostře
Fotografie velikosti 4368 x 2912 pixelů, 1,54MB to zobrazí téměř rozostřeně - nelze poznat obraz - 50x zhoršení
Myslíte si, že je chyba v Media Serveru na Synology HDD nebo má potíž se zobrazením samotná televize - co jí může vadit?
pavel1tu (2)|13.4.2012 09:28
[QUOTE=mertas;405626]na síťovém disku Synology jsem aktivoval Mediální server, který umožní zobrazovat přímo v HD plasmě Panasonic přes DLNA soubory.
Potíž je s jpg fotografiemi.
Fotografie velikosti 3168 x 2112 pixelů, 1,76MB to zobrazí brilantně ostře
Fotografie velikosti 4368 x 2912 pixelů, 1,54MB to zobrazí téměř rozostřeně - nelze poznat obraz - 50x zhoršení
Myslíte si, že je chyba v Media Serveru na Synology HDD nebo má potíž se zobrazením samotná televize - co jí může vadit?[/QUOTE]

1) zvládne to TV i z USB ? (aby uměla tak vysoké rozlišení JPG)
Synology si dělá nějaké náhledy pro rychlejší procházení, pokud TV odpoví, že neumí tak vysoké rozlišení, asi mu to zmenší, nebo pošle ten náhled ???? omylem místo zmenšení - musím nějak vyzkoušet.
Ono to funguje i u videa (perfektně), pokud mi starší TV neuměla MKV, Synology to streamoval v jiném formátu (CPU skoro na 100%), u JPG se mi to zatím nestalo, mám 15M rozlišení fotek max. a v pohodě.
mertas (38)|13.4.2012 09:32
ahoj,
v mezičase jsem vybádal toto:
1, z USB to zvládne, tzn. Media Server na Synology si to nějak přechroustává...
2, aktualizoval jsem software na Synology na verzi 4.0 a najednou to zobrazit umí...
3, posíláš si plnou kvalitu do TV nebo zmenšenou - ta se mi na starší verzi softwaru Synology vůbec nelíbila