Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohledně výběru videokamery.

Pomalej Joe (71)|5.4.2012 10:54
Ahoj, vybírám videokameru. Já vím je tady toho dost, ale mě jde především o radu uživatelů ohledně kamery na trhu s pokud možno co nejlepším se vyrovnáním se za hoších světelných podmínek (nějaké oslavy znáte jak to je dnes všechno na úsporkách) a dobrá white balance v protisvětle. Jak jsou na tom dnešní videokamery? Mám zkušenost jen se starší sd s nahráváním na dv kazetky a tam byl právě tento problém vyvážení bílé a zářivky nebo záběr proti oknu dost velkej problém.
ještě dotaz mám myslet už na budoucnost a brát FULLHD, ikdyž teď ho ještě nevyužiju nebo mám vzít HDready a v budoucnu uprade?
Strop tak 15t čím níž tím líp :)
Díky moc za rady Honza
josefíka (651)|5.4.2012 12:44
Pmalej Joe
Za 15tis které jsi stanovil, bude trochu obtížné splnit Tvé požadavky na 100%. Možná by jsi se dostal do těchto parametrů z 3chipovou kamerou od Panasonicu http://digitalni-kamery.heureka.cz/panasonic-hdc-sd800/
Nebo použitou Canon HV40 na pásky a do dvou tří let přejít na kartovku.

HV40 bude méně náročná na PC (HDV/mpeg2) a Panasonic HDC-SD800 (AVCHD/h.264) zase hodně. I toto ber v potaz.
Pomalej Joe (71)|5.4.2012 23:06
Jde mi spíš o to vybrat něco co se z danou situací vyrovná. Něco co vydetekuje scénu ... aby výsledek neblížil pojmu "černoši v tunelu" :)
Docela tu chválíte tuhle http://digitalni-kamery.heureka.cz/canon-hf-m46/ anebo počkat na nové modely s Cmos tahle má ještě ccd.
U ccd se zase tvrdí, že umí líp podat jemně nasvícenou scénu...
ai (2993)|5.4.2012 23:40
myslim, ze ma taky CMOS, CCD uz nemaji modely nizsich rad uz dost dlouho
josefíka (651)|6.4.2012 05:01
Bez přídavného světla bude každý záběr s amatérkou v slabém světle mizerný.
Pomalej Joe (71)|6.4.2012 07:26
JJ má taky HD CMOS Pro. Zrovna jsem otevřel zdejší odkaz na heureku a tam odkaz na obchod a tam byl ccd. Je to tak jak říká Ai.
Pomalej Joe (71)|6.4.2012 07:35
[QUOTE=josefíka;404834]Bez přídavného světla bude každý záběr s amatérkou v slabém světle mizerný.[/QUOTE]

Já vím, že to nebude žádné terno, ale třeba ze zkušenosti z fotoaparáty vím jak se nárůstem Dynamického rozsahu snímače zlepšilo podání snímků v protisvětle na fotkách a jelikož se tom nedočtete ve specifikacích, tak jsem myslel, že tady bude dost lidí co k tomu mají co říct.
Nepotřebuji profi nářadí na sem tam občasnou rodinou akci nebo děti by se mi hodila kamera i Hd ready s alspoň dobrým výledkem.
Jak jsou na tom jednotlivé optiky co se výrobců týká panasonic má Leicu, Sony své nebo Carl zeise a Canon své.
PavelO (40)|6.4.2012 15:24
Konkrétně tahle kamera canon hf m46 je v slabém osvětlení velice dobrá, měl jsem možnost ji vyzkoušet a málem jsem si sedl na prdel z obrazu který předváděla v místnosti večer osvětlené tak nějak normálně, opravdu za ty prach nic lepšího neseženeš.
josefíka (651)|6.4.2012 17:59
Jen musím upozornit, nemá moc široký objektiv. Nevýhoda canonů.
anglcam (223)|7.4.2012 02:28
to Joe
nebo si za tech patnact kup bouchacku a zajdi k Jelinkovi do kramu.Pak muzes mit jakou chces -). hele zkus zaskudlit a pridat pet klacku navic a tim nam zjednodusit odpoved na tve pozadavky.Za tech patnact je to fakt slozitejsi.
P.S. a tim HD Ready kamera bylo zamysleno co?
Pomalej Joe (71)|7.4.2012 07:53
Že nemusí být fullhd ale stačí i třeba 1280x720p u televizorů označeno jako Hd ready u kamer asi 720p
josefíka (651)|7.4.2012 09:13
HDV 1440x1080
FULLHD 1920x1080
Neznám (do 15000,-) která by netočila v tomto, maximálně Ti nabídne to HDready. To bude spíše u kamer do 2000,- nebo foťáky i do 10000,-.