Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s jakýmkoliv kodekem

W4S3K (4)|1.4.2012 12:20
Dobrý den,
předem omluva, pokud jsem topic umístil do špatné sekce, přijde mi to na hraně s minimálně dvěma dalšíma.

Ke své diplomové práci (tudíž to potřebuju vyřešit co nejdříve), tvořím video.

Nejprve jsem získal pomoci programu Camtasia Studio videa, které bez jakékoliv komprese uložil na disk. S něma jsem chtěl dále pracovat v programu Avid Studio.
Zde program videa nezval, vzal pouze zvukovou stopu, obraz už ne. Věc nijak neočekávaná. Proto jsem pomoci VirtualDub převedl videa do jiného tvaru. Videa se dali přehrát v přehrávači, stejěn jako importovat a pracovat s nima v programu. Ovšem v zcela strašný kvalitě. Zkoušel jsem tedy využití více kodeků, výsledek vždy uplně stejný, nebo se vůbec nepodařilo naimporotovat videostopu. Zděšení pro mě bylo, když jsem se pokusil stejné video z VirtualDubu naimportovat do Adobe Premiere a kvalita byla opět otřesná.

Proto se ptám, co s tím udělat. Nebo by mi alespoň pomohlo zjistit, kde je chyba, jestli už u prvního renderování v programu Camtasie?

Děkuju za co nejrychlejší odpověd :-)
ai (2993)|1.4.2012 16:59
Do ceho to Camstudio uklada, do nejakeho sveho kodeku nebo to je neco bezneho ? Vypis z programku MediaInfo vypise ty zakladni veci o videu.
V tom VirtualDubu jsi to prevadel do ceho ? Zas neni jasne o jaky format slo, mel by to byt nejaky lossless nebo uncompressed.
W4S3K (4)|2.4.2012 15:52
Tak původně jsem chtěl v Camtasie Studia dosáhnout nekomprimovaného čistého videa, byl však použit kodek "TechSmith Screen Capture Codec".
Výsledné video mi nebere žádný editor (Avid Studio, Adobe Premiere) .. buď nepřečte video stopu, anebo ho zobrazí v naprosto příšerné kvalitě (vždy ale stejné).
Použil jsem tedy VirtualDub a na doporučení Portable Avidemux a videa převáděl snad do všech myslitelných kodeku a tvarů. Výsledek vždy naprosto stejný. Video v přehrávači vždy přehraji, v editoru již ne.
Problém tedy vidím ve zmiňovanem kodeku. Jeho tvůrcem je totiž Camtasie, který nabízí i nějaké sranda editační programy, takže mám takovou teorii, že je to něco na způsob protipirátské ochrany, zamezující, aby videa bylo upravováno v jiném, než jejich programu.

Nejidealnější by bylo zjistit, jak video upravit, abych s nim mohl dál pracovat, ale jelikož se jedná o diplomku, mohlo by mi velmi pomoc i zjištění faktu zda je možný, aby ten kodek takovým způsobem blokoval ostatní editory.