Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ViVo na kartách GeForce

Torque (5)|4.5.2004 20:47
Zdar borci chtěl bych si koupit grafiku Prolink GeForce 4MX-440 s Vivo, zajímalo by mě, jakou kvalitu to Vivo má, jestli je srovnatelná s Rage Theater u karet ATi.
pitrson_tvf (2)|19.5.2004 14:30
Mam 5600 FX s VIVO a jsem maximálně spokojený s obrazem :-) a to jsem náročný na kvalitu.Když použíješ original soft ke kartě tak to stoji na p..u.
Použíj MainConcept MPEG Encoder a čelit ti spadne s fleku na místě \/ "clee"
ViKinG (793)|19.5.2004 15:26
pitrson: clee může zůstat v klidu protože opravdu kvalitní VIVO nikdy nikdo nevyrobil a nevyrobí... můžeš srovnávat jen mezi jednotlivýma VIVO kartama. Jakmile se ti dostane do ruky kvalitní "převodník" HW grabovací karta nebo i A/D na kameře tak si dej pozor na svojí čelist. Je to totiž úplně o něčem jiném.
Torque (5)|23.5.2004 23:53
No ale treba Radeon Vivo ma Rage theater, to taky povazujete za sracku? Ja uz ted tu GeForce mam a je to hnus, hodlam se ji zbavit, koupim si zas Radeon Vivo (s vykonejsim chipem samozrejme, ta 7200 uz jaksi nestacila). S kvalitou u radla sem byl plně spokojenej, za ty prachy je to dobrý, grabuju zasadne jen v 384x288, protože pro vyšší rozlišení už dochází k interpolaci bodů v horizontální rovině. Každej kdo trochu rozumí TV technice si umí spočítat, že při šířce video pásma 6MHz se v horizontální rovině přenese právě 384 bodů, pokud někdo uvažuje o nějakých 625 řádcích v celém snímku, tak praxe je taková, že těch "druhých" 312,5 řádku je už z následujícího půlsnímku, takže opravdu můžeme získat funkcí "fullpal" zdánlivě větší rozlišení, ale logicky v rychlých scénách taky nežádoucí efekt interlace. Dnešní moderní drahá zařízení už se s tímto dokážou perfektně vypořádat a "vypočítat" nám hezkej obraz v super kvalitě, na tohle já ale dlabu, nemám místo na disku pro takovýhle výtvory, nenašlo by se pro ně ani praktické uplatnění. Když si z těch svých ubohoučkých videí udělám Video CD a pustím to na TV, je to koukatelné, lepší kvalita než VHS a o to de.
mirekv (7169)|24.5.2004 00:32
Torque, tobě bych doporučil trochu studia TV techniky, kterou se oháníš. Samplovací kmitočet signálu (tu se bavím o digitálu, protože tohle analog nezná) je asi 13MHz, což je 720, příp. 704 bodů na řádek. Že má TV signál 6MHz je dáno přenosem poloviny pásma, což při určitých omezeních stačí. To že zachytáváš 384x288 je jen tvoje chyba z neznalosti, protože se ochuzuješ o další, svislé rozlišení.