Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jakou novou televizi ??

JaroslavHraba (54)|28.3.2012 18:39
Dobrý den.

Mám televizi starší OVP ( uvažuji o nové televizi ) , 100Hz digitální snímání, CTV 29WHD52, kde je úhlopříčka 70cm, formát obrazovky 16:9 a formát lze přepínat, funkce PIP ( obraz v obraze ), funkce POP ( obraz a obraz ), frkvenční syntéza, kabelový tuner + hyperband, EURO-AV konektory 2x.

K televizi mám napojen satelit přes Scart a do druhého Scartu mám napojen další satelit pro nahrávání jiného programu než na který se dívám. A protože se mi tyto funkce líbí a dost jej využívám, tak bych tyto základní funkce měl u nové televize LCD nebo LED. A dále české menu v EPG vysílání. Dobré by také bylo s S - IPS panelem pro dobrý kontras při extrémním úhlu, jas 500-600cd/m2, kontras 1500:1. Úhlopříčka by mohla být kolem 80cm. Prosím o případnou radu, jaká televize by toto v základě splňovala. Hlavně mi jde o ty 2x Scarty ..........



Když je napsáno, že má nová televize 4x HDMI vstup, tak to znamená, že tam mohu připojit klasické moje Scarty ?

Děkuji.
KamilZ (10277)|28.3.2012 20:09
Všechno špatně. Nahráváš digitální signál přes SCART, čímž ho podstatně degraduješ, o HD ani nemluvím. Jestli zvažuješ novou TV a chceš nahrávat z DVB-S, tak si pořiď dvoutunerový DVB-S STB (VU+ DUO, VU+ Ultimo, DM 7020 HD, Xtrend 9x00, ...), který přes HDMI připojíš k nové TV. Základní TV s IPS panelem (níž bych nešel): LG 32LV5500, Panasonic VIERA TX-L32E30E (pokud ještě seženeš) a myslím že i Philips 32PFL7606H. A na PIP bohužel zapomeň - 99% dnešních TV ho má, ale pouze kombinace 1 tuner + 1 externí vstup (takže ani dva externí vstupy ne). Tohle umí jen pár TV (Technisat Multyvision, Loewe, B&O, ...), jejich cena je někde úplně jinde... Pokud chceš PIP ze dvou DVB-S, tak to uděláš pomocí toho nového DVB-S STB, ne pomocí TV. Nebo kup TV s DVB-S tunerem + k tomu ještě externí (už stačí jednotunerový s nahráváním) DVB-S STB. Pak také budeš moci nahrávat a dívat se na něco jiného. Ale to už budeš potřebovat dvě karty.

Vím, že tohle jsi asi slyšet nechtěl, ale bohužel je to tak. Jinak např. ta LG LV5500 má analogové vstupy:
[COLOR=#1A171B][FONT=Verdana]- 2x AV vstup[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1A171B][FONT=Verdana]- 1x SCART[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#1A171B][FONT=Verdana]- 1x komponentní vstup (Y,Pb,Pr) + audio
Takže tam nějak připojíš i stávající dva DVB-S STB, ale optimální to opravdu není (z žádného hlediska, mimo ceny). A pokud máš něco v HD, tak tam už vůbec není o čem (včetně nahrávání). Jakou máš pozorovací vzdálenost? 32" moc není.

[/FONT][/COLOR]
nunacek0 (947)|28.3.2012 20:21
Má pravdu předsedo. Ten chlap ví o čem mluví. Opravdu. jinak dnesni Tv takovy komfort nenabizeji a co se týče Scartu tak již zpravidla osazuji jen jeden. prostě v digitální době se vše propojuje přes HDMI. Nejsou ztráty , prostorový zvuk atd
geronimoh (2327)|28.3.2012 20:35
KamilZ má naprostou pravdu. I když televizor má dva SCARTy, tak spíše jako vstupy. Pokud se na nich vyskytuje analogový videosignál, tak většinou jen při sledování DVB-T tuneru. Pokud se jedná o sledování satelitního vysílání na LCD nebo PDP televizoru s větší úhlopříčkou, tak doporučuji pořídit satelitní přijímač i pro příjem HD kanálů a připojit ho k televizoru HDMI kabelem. Pokud jde a záznam satelitního vysílání, tak vyber satelitní přijímač, který umí nahrávat na externí HDD v již odkódované podobě.
golfLC (1941)|28.3.2012 20:50
Tak ako píšu všetci predomnou úplný súhlas, ale ešte doplním príspevok od geronimoh:-)- V dnešnej dobe nie je problém kúpiť HD STB dvojtunerový, ktorý Ti poskytne všetky výhody nahrávania aj dvoch programov, s EPG v CZ jazyku aj na týždeň dopredu a samozrejme aj s PIP. Čiže TV je už v dnešnej dobe "len zobrazovadlo", o všetko ostatné sa funkcionalitou stará externé zariadenie - zariadenia8-)
Retiree (659)|29.3.2012 08:15
[QUOTE=golfLC;403613]...TV je už v dnešnej dobe "len zobrazovadlo"[/QUOTE]. Kéž by tomu tak bylo...
golfLC (1941)|29.3.2012 09:08
[QUOTE=Retiree;403678]. Kéž by tomu tak bylo...[/QUOTE]

A čo je?
MMC - všetky nastavenia sú na ňom
v prípade 2 tunerového DVB-S všetky funkcie na tomto zariadení
komunikácia na prepnutie vstupov a aj zapnutie a vypnutie TV cez HDMI, diaľkové TV už ani nechytíš do ruky
Samozrejme ak neberieme do úvahy TV, na ktorých sú pridané DVB-S tuner v ňom, MMC tiež, web tiež, ale všetci, čo tu máme elektrotechniku ako hobby a vyskúšali sme oba popísané spôsoby, funkcionalitou, vlastnosťami a možnosťami komunikácie zásadne berieme prvú možnosť všetko samostatne a nie TV "All in one"