Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DV z kamery na DVD

janmraz (4)|28.3.2012 15:56
Vážení,
jako úplný začátečník jsem pročítal různá fóra a příspěvky na nich a jsem zřejmě ještě zmatenější, než před jejich přečtením. Vždycky mám pocit, že jsem našel to pravé, ale když se prokousávám dál, nedokážu najít řešení....

Chci poprosit o radu. Zdrojové video dle GSpot je ve formátu H.264/MPEG-4AVC (kodek neinstalován), 1920x1080, 29,97fps, 8021kbps, video AAC, 48kHz, 128kb/s tot (2chnls). Dokážu jednotlivé klipy dostat do PC jako AVI. Chtěl bych u některých upravit zvuk (sjednotit úroveň hlasitosti - odstranit "houpání" hlasitosti, asi způsobené automatickou korekcí hlasitosti při nahrávání), následně je spojit do jednoho AVI (?) souboru, ten pak převést (?) do DVD formátu a vypálit na DVD.

Poradí mi někdo. Prosím.
Předem děkuji,
Honza
KamilZ (10277)|28.3.2012 16:36
Buď to budeš chtít jako klasický DVD-Video disk, aby to přehrály všechny DVD přehrávače, pak to ale musíš degradovat na rozlišení 720×576. Nebo to nebudeš mít jako DVD-Video, ale jako "datový disk", pak to můžeš mít v libovolném rozlišení a formátu, ale to nemusí vše přehrát. Další varianta je udělat BR. Záleží, k čemu to chceš.
Pytkin (7947)|28.3.2012 16:43
pokial mas plochu televiziu (nie akvarium) , tak by bolo rozumnejsie z toho robit HD MKV a prehravat to na pocitaci alebo media centre v HD rozliseni ..
janmraz (4)|28.3.2012 17:07
Díky za reakci.
Primárně chci, aby to šlo přehrát v libovolném DVD. Znamená to, že pro příště je lepší nahrávat již v rozlišení 720x576? Nebo je lepší varianta nahrát ve vyšším rozlišení (a ztráta kvality při gegradaci je nižší? nebo je to stejné?)? BR = bittrate? Chci, aby to šlo přehrávat v rozumné kvalitě na běžných DVD přehrávačích. Ještě bych rád upravil ten zvuk...
janmraz (4)|28.3.2012 17:10
Pytkinovi
Díky, nemám media centre, ani PC, který bych používal pro připojení k TV. Prostě bych to rád měl na DVD v nějaké přijatelné kvalitě.
KamilZ (10277)|28.3.2012 17:54
Já bych to rozhodně nahrával ve FULL HD a archivoval to primárně v něm. Z toho bych pak dělal ten odpad pro DVD. Podívej se po nějakém programu pro střih, je tady na to speciální sekce, ty mají funkce (nebo jsou pluginy) pro vyrovnání hlasitosti, stejně to předpokládám budeš chtít nějak jinak upravovat. Pak možná budeš potřebovat něco pro authoring DVD, abys udělal korektní DVD-Video včetně menu apod.
janmraz (4)|28.3.2012 18:48
Pro KamilZ
Díky. Asi budu vypadat fakt jak lama, ale jsou některé z programů pro střih jako freeware? Opravdu bych alespoň začal s něčím obyčejnějším, neměl bys nějaký tip? Zkoušel jsem VirtualDub, ale tam mi to nejdřív hlásilo, že byl identifikován H264, to jsem nějak vyřešil, ale u audia opět hláška identifikováno AAC a s tím jsem se nějak nepopral... A když jsem tam zkusil natáhnout klip, byla to hrůza, rozpadlý obraz, nemohl jsem vyvolat žádnou funkci, prostě jako by mi to říkalo takhle ne. Něco polopatického by se mi hodilo, ale to asi neexistuje, nebo ano?
KamilZ (10277)|28.3.2012 20:30
Kdyby jsi se podívat do té oblasti "Editace videa", tak by jsi tam našel vlákno "Jak si vybrat videoeditor", ve kterém je (mimo spoustu dalších, užitečných informací) třeba odkaz na nějaký seznam: http://video-editing.findthebest.com/

Pokud to myslíš vážně, tak pravděpodobně stejně něco budeš muset koupit. Nemyslím si, že by ceny byly nějak extra velké, příklad: http://www.slunecnice.cz/video/editace-videa/ (máš tam i free). Stáhni trialky, vyzkoušej, ....
Pytkin (7947)|28.3.2012 21:59
janmraz : jaky ma televizor ? akvarko ?