Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prepojenie Tv s Domácim kinom

Martin1311 (3)|27.3.2012 00:28
Dobrý deň, chcel by som prepojiť Tv s domácim kinom aby som mohol pozerať televíziu cez káblovú televíziu na 5.1 repro sústave, respektívne či existuje nejaká možnosť ako to prepojiť.
Veľmi pekne by som bol vďační za radu. Ďakujem.
Ak treba typ TV http://www.interstore.sk/katalog/predeti-hracky-hracky/6084#desc
Domáce kino http://www.najnakup.sk/Porovnaj_domace-kina_SENCOR-SHC-XD120_91565.html
vivid.sk (11472)|27.3.2012 00:55
Este si nenapisal aky mas zdroj signalu (teda "kablovu televiziu"). Pripadne STB (typ, prepojenie, atd ...)
Predtym ako odpovies, vsak popozeraj ake vstupy ma to "DK" Sencor. Pretoze pokial nebudu ziadne, tak to nepojit nepojde.
golfLC (1941)|27.3.2012 08:17
Na domácom kine máš vstup audio STEREO, takže len prepojit CHINCH-ami s telkou a pojde, ale iba stereo, neviem, či má domáce kino nejaké virtuálne rozloženie do ostatných reprákov...
Martin1311 (3)|27.3.2012 21:39
takže na DK mám INPUT biely, červený cinch, OUTPUT, COMPONENT OUT, a vysielanie mám zatiaľ také, že bytovka ma satelit a stoho mám káblovku.
Martin1311 (3)|27.3.2012 21:40
takže na DK mám INPUT biely, červený cinch, OUTPUT, COMPONENT OUT, a vysielanie mám zatiaľ také, že bytovka ma satelit a stoho mám káblovku prepojenú koaxial káblom. A DK má DTS, dolby digital pro logic II. A inak mám to prepojené scart-om, kamoš my vravel, že musím mať nejaké tlačidlo na DK tuner TV alebo niečo také ...
KamilZ (10277)|27.3.2012 21:49
[QUOTE=Martin1311;403444] že bytovka ma satelit a stoho mám káblovku.[/QUOTE]
To máte DVB-S transkódované do DVB-T/C nebo analogu? Nebo máte (předpokládám) roztahané DVB-S s Ty máš DVB-S settopbox (jaký?) a ne kabelovku? Nebo používáš tuner v TV (jakou)? Napiš trochu víc....
vivid.sk (11472)|27.3.2012 23:20
alebo to je klasicky modulovany analog, lebo este aj dnes to takto robia odbornici (napriklad v nasom vchode pre dochodcov, ktori si to takto odhlasovali, to takto funguje, no pozerat sa na ten obraz neda).

Ale k veci:
Ako tu uz odznelo, TV musi mat line-out vystup (2x cinche, obvykle cerveny a biely) a tie mozes zapojit do DK.